• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty szycia

Szycie toreb, warsztaty rozwijające kreatywność, głośne czytanie książek, spotkania z adaptacjami filmowymi, Klub Siedmiu Przygód - to propozycje zajęć Instytutu Kultury Miejskiej na najbliższe, marcowe weekendy. Rozpoczynają się nowe cykle dla dzieci: Przestrzenie archiTEKTURY, Poranki z książką, Przeczytane - Obejrzane i Akcja - Kreacja. Wszystkie spotkania odbywają się w sieni Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Warsztaty szycia toreb, 5 marca godz. 11.00 - 16.00

Razem z Julią Cyrzan można będzie uszyć torby na ramię wyposażone w specjalne przegródki (na zamek, klips, guzik). Zajęcia odbędą się w trzech grupach, które rozpoczynają się kolejno o godz. 11.00, 13.00 i 15.00. obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl. Koszt: 10 zł. Organizatorzy zapewniają materiały i maszyny do szycia.

Poranek z książką, 6 marca, godz. 10.00 - 11.30

Od marca IKM proponuje nowy cykl literacki dla dzieci - Poranki z książką. Raz w miesiącu, w niedzielę, spotkamy się na wspólnym czytaniu i dyskusji o najciekawszych książkach dla dzieci w wieku 4 - 8 lat. Na każde spotkanie zaproszeni są wyjątkowi goście, m.in. duet projektujący okładki książek, ubrania, biżuterię - Jola Słoma i Mirek Trymbulak. Przy pomocy ilustracji wyświetlanych na dużym ekranie przeczytają dzieciom książki, poprowadzą dyskusję, a także odpowiedzą na pytania uczestników - nawet te najdziwniejsze! Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: sien@ikm.gda.pl.

6. marca poznamy książkę Davida Cali z ilustracjami Serge'a Blocha "Wróg", wydawnictwa Zakamarki, a gościem spotkania będzie Małgorzata Tarasiewicz - była prezeska Amnesty International. O książce:

Trwa wojna. W okopach po przeciwległych stronach barykady czuwają w samotności dwaj żołnierze. Kiedy wyruszali na wojnę, otrzymali karabin i instrukcję, która miała wpoić im między innymi, że "wróg nie jest człowiekiem": nie myśli, nie czuje, beznamiętnie wykonuje rozkazy. Tymczasem obaj nie zdają sobie sprawy z tego, że przeżywają równocześnie podobne rozterki. W sugestywnych, pełnych prostoty obrazach twórcy ukazują bezsens i absurdalne mechanizmy wojny, apelując tym samym o pokój na świecie. Książkę rekomenduje Amnesty International.

Przestrzenie archiTEKTURY, 6 marca godz. 12.00 - 14.00

- "Przestrzenie archiTEKTURY" to cykl zajęć edukacyjnych, które ukazują problemy projektowania elementów przestrzennych, ingerowania w przestrzeń i podejmowania próby zmiany. Na pierwszych zajęciach potrzebna nam będzie ulubiona książka, kopia rodzinnej fotografii i ulubiony drobiazg - mówi prowadząca, Agnieszka Kurkowska.

Podczas zajęć dzieci poszukują odpowiedzi na kluczowe pytania: czy mój dom mówi o tym kim jestem? Czego mogę doświadczyć w przestrzeni architektonicznej?Gdzie w domu spotykamy się najczęściej? Skorzystają z prostych materiałów (karton, tektura, kredki, bibuła, nożyczki), z których budować będą wymyśloną przez siebie przestrzeń.

Przeczytaj także

Opinie