• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ważne zmiany w 500+. Nowy termin składania wniosków

Ewelina Oleksy
30 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Od tego roku przyspiesza termin składania wniosków o 500+. Elektronicznie można je składać od 1 lutego, papierowo od 1 kwietnia. Od tego roku przyspiesza termin składania wniosków o 500+. Elektronicznie można je składać od 1 lutego, papierowo od 1 kwietnia.

Korzystasz z programu 500+? Musisz pamiętać, że od teraz zmienia się termin składania wniosków o przyznanie pieniędzy na dziecko. Można to zrobić już od najbliższego poniedziałku, 1 lutego. Formalności warto załatwić jak najszybciej, by zachować ciągłość wypłat.Świadczenie 500 plus na okres 2022/23. Gdzie, jak i kiedy złożyć wniosek?Korzystasz z programu 500+?

Już 1 lutego rusza nabór wniosków elektronicznych o świadczenie 500+. Wnioski papierowe będą przyjmowane dopiero od 1 kwietnia. To ważna zmiana dla użytkowników programu.

- Nowością jest termin składania wniosków. W poprzednich latach okres składania dokumentów rozpoczynał się 1 lipca. Od 2021 roku wnioski przyjmowane będą od 1 lutego. Przez pierwsze dwa miesiące będzie można składać tylko wnioski elektroniczne. Dokumenty w formie papierowej przyjmowane będą od 1 kwietnia. Jednak warto jak najszybciej złożyć wniosek on-line, ponieważ dostarczenie dokumentów do końca kwietnia daje gwarancję zachowania ciągłości wypłat - informuje Arkadiusz KulewiczGdańskiego Centrum Świadczeń.

Wnioski elektroniczne od 1 lutegoPodobnie jak w poprzednich latach wnioski (w każdym mieście) w formie elektronicznej będzie można składać za pośrednictwem:
 1. bankowości elektronicznej
 2. Platformy Usługowo-Informacyjnej "Emp@tia"
 3. Platformy Usług Elektronicznych ZUS

- Wnioski on-line stanowią zdecydowaną większość wniosków o 500+. W 2019 roku 87 proc. wniosków o świadczenie wychowawcze zostało złożonych przez Internet. Skorzystanie z formy on-line ma wiele zalet - wniosek można złożyć szybko, w dogodnym dla siebie momencie, bez konieczności osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń. Możliwość zdalnego załatwienia sprawy jest bardzo istotna, ponieważ zagrożenie zarażenia koronawisurem jest ciągle aktualne - wskazuje Kulewicz.

Wnioski papierowe od 1 kwietniaWnioski papierowe będzie można składać w Gdańsku:
 1. osobiście w Dziale Obsługi Mieszkańców, ul. Powstańców Warszawskich 25, budynek C
 2. za pośrednictwem poczty, wysyłając je na adres Gdańskie Centrum Świadczeń, ul. Powstańców Warszawskich 25, 80-152 Gdańsk
 3. do wrzutni w siedzibie Działu Obsługi Mieszkańców, ul. Powstańców Warszawskich 25, budynek C

W Gdyni wnioski papierowe od 1 kwietnia będzie można składać poprzez wrzutnię w budynku Urzędu Miasta Gdyni, pocztą lub osobiście. Zalecane jest jednak przesyłanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i konieczność ograniczania kontaktów osobistych.

- Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty - zaznaczają urzędnicy.
Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem "Wizyta") na adres mailowy: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.

Domy i ośrodki pomocy społecznej w Trójmieście


Osoby, które z różnych względów nie mogą złożyć wniosku drogą elektroniczną w Sopocie, będą mogły umówić się telefonicznie na konkretny termin osobistej wizyty.

- Rejestracja rozpocznie się od 1 marca 2021 r. pod numerem tel. 58 551 61 63. Z uwagi na pandemię, chcemy zapewnić naszym mieszkańcom bezpieczne warunki do spotkania z pracownikiem. Punkt Obsługi Klienta wyposażony jest w odpowiednie środki ochrony: płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, osłony z pleksi - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor sopockiego MOPS.
Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w Sopocie będzie można również złożyć w specjalnej skrzynce podawczej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego przy al. Niepodległości 876.

Dla kogo 500+?Świadczenie 500+ to 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, bez dodatkowych warunków, a co najważniejsze, bez względu na dochody osiągane przez rodziców. Zasady ubiegania się o 500+ są większości rodzicom i opiekunom doskonale znane, a wypełnienie formularza jest bardzo proste. Wystarczy podać dane rodzica lub opiekuna oraz dane dzieci, na które składany jest wniosek o świadczenie. Należy pamiętać, że wniosek o 500+ składa się raz w roku. Świadczenie przyznawane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Rodzice, którym urodziło się dziecko, mogą dołączyć do programu Rodzina 500 + w każdym momencie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (262)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane