• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Warsztaty dla młodych tancerzy, fotografów czy kucharzy. Jak spędzić weekend z dzieckiem?

ws
8 października 2021, godz. 08:00 
Opinie (8)
Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych.

Taneczne pojedynki, warsztaty fotograficzne, zajęcia dla małych kucharzy, a może macie ochotę obejrzeć pokaz astronomiczny? Jak planujecie spędzić ten weekend? Podpowiadamy, dokąd warto się wybrać, a w naszym kalendarzu na pewno znajdziecie jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodzin w weekend 9-10.10Zawody taneczne na gdańskim stadionieW ten weekend na gdańskim stadionie zagości impreza dla miłośników tańca i tych profesjonalnych, i debiutantów. Siemanko Contest - stadium stage - to cykl Ogólnopolskich zawodów tanecznych. Dwudniowe warsztaty z sędziami i zawody organizowane są z myślą o tancerzach, którzy mają już doświadczenie na scenie, ale również dla debiutantów. Tych najmłodszych i znacznie starszych, którzy często stresują się lub boją postawić swoje pierwszy kroki na parkiecie. Umiejętności w kategoriach hip hop i dancehall zaprezentujecie przed autorytetami rodzimej sceny tanecznej. Do wygrania aż 10 tys. zł.

Sobota - niedziela godz. 9:00-22:00 - Polsat Plus Arena Gdańsk, organizator Studio Tańca Siemanko. Bilety od 20 do 259 zł w zależności od rodzaju (warsztaty i widownia).

Zobacz też: Planuj Tydzień: IRA, zabytkowe autobusy, studenckie imprezy i dużo spektakli

Podróż do gwiazd - pokaz astronomicznyPodróż do gwiazd to odwieczne marzenie człowieka. Nasi przodkowie wpatrzeni w niebo zastanawiali się, czym są te migoczące gwiazdy na niebie i czy kiedyś uda się je odwiedzić. Hevelianum zaprasza na pokaz nieba, podczas którego dowiecie się, co można dostrzec na nim w ciemną noc, dokąd człowiek już dotarł i jakie mamy szanse na podróż do gwiazd.

W ramach pokazu: zobaczycie, jak wygląda nocne niebo i jakie ciekawe zjawiska astronomiczne będzie można zobaczyć w tym roku na niebie, usłyszycie o dotychczasowym podboju kosmosu i przyszłych misjach kosmicznych, zobaczycie miejsca, gdzie człowiek lądował na Księżycu, poznacie plany dotarcia do najbliższych gwiazd.
Sobota, godz. 10:00 (czas trwania: 30 min) - Zoom, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona.

Dzień gier planszowychGry planszowe od kilku sezonów przeżywają renesans i ponownie cieszą się zainteresowaniem ludzi w każdym wieku, także dzieci. To często ciekawy sposób połączenia rozrywki z nauką, gry uczą, kształcą i są fenomenalną zabawą.

W niedzielę Stacja Food Hall przeistacza się w strefę planszówek. Co jest w planach na ten dzień? Strefa gier i animacji Rebel, czyli 6 stanowisk z odlotowymi planszówkami, stanowisko gry z Kinguin oraz zabawy dla dorosłych.

Niedziela, godz. 14:00 - 20:00, wstęp wolny.

Warsztaty rodzinne Foto-labFotografowanie to nic trudnego, przecież każdy z nas ma w kieszeni wysokiej jakości cyfrowy aparat. Wystarczy wyciągnąć smartfon, ustawić kadr, nacisnąć i gotowe. Jednak nie zawsze tak było - przecież fotografia klasyczna jest z nami już niemal 200 lat. Tajnikom tej magicznej sztuki poświęcone są nowe warsztaty rodzinne Foto-lab.

Co łączy fotografię klasyczną i chemię? Niemal wszystko! Naukowcy z całego świata przez dziesiątki lat poszukiwali najlepszych sposobów na skuteczne utrwalanie zdjęć. Uczestnicy zajęć mogą wejść w ten niezwykły świat i na własne oczy przekonać się, jak przebiega magiczny proces powstawania zdjęcia.

Podczas warsztatów rodzinnych uczniowie i uczennice: poznają procesy chemiczne stojące za powstawaniem fotografii, własnoręcznie wykonają albuminową odbitkę i kolodionowy negatyw, przyjrzą się kolorowym i czarno-białym negatywom pod mikroskopem, wykonają puszkę do solarygrafii, czyli aparatu fotografującego wędrówkę Słońca po niebie.

Sobota - niedziela, 9-10 października, godz. 12:00, 15:00 - Experyment Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek III). Bilety: 15-30 zł (wiek 8+).

Zobacz też: Studenci się bawią. Imprezy integracyjne już w weekend

Warsztaty dla małych pizzaioloCzasem już u maluchów widać talent i pasję do gotowania. Jeśli dzieci chętnie pomagają w kuchni i ciekawi je łączenie smaków, może warto w nich rozwijać te zainteresowania podczas warsztatów kulinarnych. Tym razem Rozmaryn i bazylia zaprasza maluchy na warsztaty robienia włoskiej pizzy.

W programie samodzielnie przygotowana (od początku do końca) pizza z dowolnymi dodatkami. W zajęciach weźmie udział mała, kameralna grupa do 5-6 osób.

Niedziela, godz. 11:00-13:00 - ul. Zubrzyckiego 3, Gdańsk-Wrzeszcz, bilety 70 zł (organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, gdy nie zbierze się odpowiednia liczba uczestników - minimum 3 osoby).

Najbrzydsze zwierzę w teatrzeTeatr Miniatura zaprasza na spektakl "Najbrzydsze zwierzę świata".

- To komedia pełna zwariowanych i barwnych postaci, gagów, sztuczek i dobrego, często złośliwego humoru - zapowiada Punch Mama. Pod tym pseudonimem ukrywa się Laura Słabińska, reżyserka spektaklu, która pierwszy raz reżyseruje w Gdańsku.
W spektaklu zwierzęta walczą o tytuł najbrzydszego na świecie, a Rekin chce zostać filmowym amantem. "Najbrzydsze zwierzę świata" ma pomóc dzieciom zbudować wewnętrzną odporność na oceny, pokazać, że możliwy jest dystans do rankingów, że nie w każdym konkursie trzeba startować, nie każda wygrana ma wartość, a przede wszystkim, że warto wychodzić poza etykietki, nie dawać się im uwięzić, ale - jak śpiewał Młynarski - robić swoje. Pozwala się też pośmiać z naszej tendencji do oceniania, porównywania się, łatwego nabierania na różne błyskotki i spojrzeć z większą czułością na otaczający świat i wszystkie zamieszkujące go stworzenia.

Sobota - Niedziela, godz. 15:00 - Teatr Miniatura, bilety 30 zł.
ws

Wydarzenia

Siemanko Contest - Stadium Stage

pokaz, turniej

Tydzień Kosmosu

warsztaty

Foto-lab

warsztaty

Dzień gier planszowych

degustacja, gry

Warsztaty kulinarne dla dzieci

degustacja, warsztaty

Miejsca

Opinie (8)

 • Jak spędzić weekend z dzieckiem? Nie potrzeba do tego nie wiadomo jakich atrakcji, tym bardziej, że w większości dziecko bierze w nich udział samo. Wystarczy poświecić mu czas. Pójść na spacer powygłupiać się i porozmawiać. Dziecko nie musi być bodźcowanie non stop, czasem trzeba odpuścić.

  • 10 0

 • ..przecież każdy z nas ma w kieszeni wysokiej jakości cyfrowy aparat. Wystarczy wyciągnąć smartfon, ustawić kadr, nacisnąć i

  na prawdę? każdy ma wysokiej klasy aparat???? co to za urzędniczy bełkot???? ich już oderwało od rzeczywistości...

  • 3 1

 • Tylko w forum i maku (1)

  • 0 3

  • o trolu Tuska chyba ci podniesli limity wpisów :)Inaczej ruskie przelewu nie wykonają

   • 0 0

 • Fotografia to dziedzina sztuki (1)

  a to, że mamy telefony, które robią zdjęcia nie znaczy, że jesteśmy fotografami. To jeden z najbardziej zniszczonych współcześnie zawodów z całą masą samozwańczych fotografów i ich miernymi umiejętnościami.

  • 3 1

  • Do czego to doszlo, że dorosły musi bez przerwy zabawiać dziecko

   • 0 0

 • Zawody taneczne na gdańskim stadionie .Nie na stadionie tylko obok stadionu!!

  W przeciwieństwie do narodowego tutaj imprezy nie odbywaja sie na stadionie tylko obok ,albo na taraziea raczej na zapleczu jego czy holu.!

  • 0 2

 • Jeżeli ktoś nie potrafi zorganizować weekendu z własnymi dziećmi to nie powinien ich mieć.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty