Weekend z dzieckiem - zabawy w detektywów i atrakcje po zmroku

W nadchodzący weekend proponujemy spacery po lesie, wieczorne zwiedzanie Biskupiej Górki, a także kryminalną grę dla dzieci w muzeum.
W nadchodzący weekend proponujemy spacery po lesie, wieczorne zwiedzanie Biskupiej Górki, a także kryminalną grę dla dzieci w muzeum. fot. fotolia/ Kzenon

To będzie bardzo ciekawy weekend i inny niż wszystkie - tak się złożyło, że wiele atrakcji będzie na was czekać po zmroku. Proponujemy wieczorne spacery po lesie, po Biskupiej Górce oraz kryminalną grę dla dzieci w muzeum. Poza tym coś dla przyszłych mam oraz obchody Dnia Rodzeństwa.Weekendowe imprezy dla rodzin z dziećmi w Trójmieście:
Superniania w Trójmieście

Na początek coś dla przyszłych mam - w Gdyni, w piątek, a w Gdańsku w sobotę odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży. Gościem specjalnym spotkań będzie Dorota Zawadzka, która opowie o różnych stronach macierzyństwa, także tych gorszych, o których niezbyt często się rozmawia. Spotkacie tam też specjalistów z innych dziedzin, m.in. położną, doradczynię laktacyjną oraz dietetyka. Jeśli macie pytania, które was nurtują, warto je zadać na spotkaniu. W Gdyni warsztaty odbędą się w piątek w Parku Naukowo-Technologicznym a w Gdańsku w sobotę w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon. Początek o godz. 16, potrwa do 19. Wstęp wolny.

Obchody pierwszego Dnia Rodzeństwa w Gdyni

Macie więcej niż jedno dziecko? A może sami macie brata lub siostrę? Jeśli tak, to wiecie, z czym się wiąże posiadanie rodzeństwa. Są tego plusy, ale czasem też minusy. Gdynia postanowiła skoncentrować się na plusach posiadania brata lub siostry i w tym roku po raz pierwszy będzie świętować Dzień Rodzeństwa. Z tej okazji co roku, 22 października, będzie odbywało się coś wyjątkowego. W najbliższą sobotę, dla przykładu, będą to warsztaty w Gdynia Infobox, w trakcie których przygotujecie prezent dla brata lub siostry - pamiątkowe ramki na zdjęcia i własnoręcznie udekorowane kubki. Otrzymacie także kartki pocztowe ze znaczkiem, które można będzie wysłać do siostry lub brata. Dzień Rodzeństwa dotyczy osób w różnym wieku, może go świętować każdy, kto posiada rodzeństwo. Sobota, godz. 11-16, wstęp wolny.

Nocny spacer w lesie

Na pewno zauważyliście, że dzień znacznie się skrócił, a jesteśmy jeszcze przecież przed zmianą czasu. Mamy więc dla was propozycje na skorzystanie z wieczornym wydarzeń. Na pierwszy rzut - Wyprawy Małych Traperów. Wyjątkowo wyprawa odbędzie się w piątek wieczorem. Dzieci (od 4-go roku życia) wraz z rodzicami będą w ciemnym lesie szukać sów i innych, nocnych zwierząt. Jak zwykle na tych wyprawach, zbliżycie się do przyrody i lepiej poznacie lasy otaczające Trójmiasto. Po spacerze czeka was wspólne ognisko - warto na nie przynieść kiełbaskę lub jabłko. Miejsce spotkania - okolice leśniczówki Gołębiewo, a dokładniej przy drugiej wiacie na drodze dojazdowej zobacz na mapie Gdańska do leśniczówki od ul. Spacerowej. Piątek, godz. 18, koszt uczestnictwa: 30 zł/dziecko.

Artyści na Biskupiej Górce

W ten weekend możecie się też wybrać na wieczorny spacer po mieście - przed nami kolejna edycja Narracji. W tym roku instalacje artystyczne pojawią się na Biskupiej Górce. Dla rodzin z dziećmi przygotowano dwa spacery edukacyjne, na które możecie się wybrać w piątek lub sobotę o godz. 18:30 i 20 (zbiórka na placu przy Kościele Zielonoświątkowym zobacz na mapie Gdańska). Dodatkowo w sobotę, w godz. 18-20, chętni mogą wziąć udział w warsztatach dla dzieci pt. "Królestwo na Biskupiej Górce" i stworzyć miniaturową instalację świetlną. Piątek - sobota, wstęp wolny.

Gra kryminalna dla dzieci i warsztaty dla rodzin

Na koniec jeszcze jedna wieczorna atrakcja dla dzieci w wieku 11-15 lat. Dwa razy w miesiącu Muzeum Emigracji prowadzi grę kryminalną pt. Misja Ściśle Fajna. Agentka X ma do wykonania specjalną misję w muzeum. Niestety obawia się, że w jej agencji detektywistycznej podstępną grę prowadzi szpieg... Postanowiła więc działać na własną rękę. Pod przykrywką zajęć edukacyjnych chce poprosić dzieciaki o wykonanie zadań na terenie muzeum. Sobota, godz. 17, wstęp: 10 zł. Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Z kolei w niedzielę, już w ciągu dnia, na warsztatach rodzinnych, wybierzecie się w podróż dookoła świata - na każdych zajęciach odwiedzicie inny kraj lub region - podczas najbliższego spotkania będzie to Kanada. Na zajęciach dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów oraz uczą się tolerancji i szacunku do nich. Niedziela, godz. 11 i 13, wstęp: 10 zł. Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

Opinie (12)

 • ani słowa o otwarciu Metropoli? (5)

  • 5 3

  • (2)

   A po co tam bachory mają przyłazić?

   • 10 2

   • Zawsze mogą się zgubić w tłumie ;p

    • 4 0

   • Czyli Ciebie nim tam nie zobaczy!!! I bardzo dobrze, siedz bachorze w domu!!!

    • 0 1

  • i bardzo dobrze bo niby poco !!

   • 5 4

  • Myślę że ostatnią rzeczą, która mogłaby zainteresować dziecko jest otwarcie galerii handlowej. ... I przygłupie wygibasy tanich animatorów żeby tylko rodziców przyciągnąć na zakupy... nędzą i rozpacz.

   • 8 2

 • Nocny spacer w lesie 30zł za osobę (3)

  Trochę dużo jak mam za 2-3 godziny na powietrzu zapłacić 60 zł.

  • 11 0

  • No zawsze sam możesz zabrać w termosie kakao, kanapki i pokazać dziecku nocną faunę i ciekawie o tym opowiedzieć - do dzieła! Właśnie na to czekają dzieci! Tylko żebyś nie usiadł na laurach i nie włączył dziecku TV a sam wyskoczy na otwarcie galerii.

   • 3 4

  • no tak, 10 piw mniej...

   :-(
   gwoli ścisłości '30zl/dziecko'

   • 2 1

  • Jeszcze musisz przynieść sobie kiełbasę na ognisko.Kpina.

   • 0 0

 • Afera (1)

  A co z Aferą Kryminalną? Odbywa się w weekend, jest wspomniana w tytule, a dalej nic.

  • 1 1

  • Pan czyta:

   Gra kryminalna dla dzieci i warsztaty dla rodzin

   Na koniec jeszcze jedna wieczorna atrakcja dla dzieci w wieku 11-15 lat. Dwa razy w miesiącu Muzeum Emigracji prowadzi grę kryminalną pt. Misja Ściśle Fajna. Agentka X ma do wykonania specjalną misję w muzeum. Niestety obawia się, że w jej agencji detektywistycznej podstępną grę prowadzi szpieg... Postanowiła więc działać na własną rękę. Pod przykrywką zajęć edukacyjnych chce poprosić dzieciaki o wykonanie zadań na terenie muzeum. Sobota, godz. 17, wstęp: 10 zł. Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@muzeumemigracji.pl.

   Czytaj więcej na:
   http://dziecko.trojmiasto.pl/Weekendowe-atrakcje-dla-dzieci-rowniez-po-zmroku-n106606.html#tri

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Forum

Wydarzenia

Lux Æterna - wystawa GTF
Lux Æterna - wystawa GTF
wystawa
gru 13-27.03
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Dom Uphagena
Feerie experymentów
Feerie experymentów
warsztaty
sty 15-27.02
g. 11:00
Gdynia, Experyment
Ferie w stoczni
Ferie w stoczni
spacer
sty 17-27.02
Gdańsk, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej

Najczęściej czytane