• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Weekendowe atrakcje dla rodzin

Anna Żukowska
5 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
W ten weekend wybierzecie spotkania z książką, operę czy warsztaty kreatywne? W ten weekend wybierzecie spotkania z książką, operę czy warsztaty kreatywne?

Dokąd wybierzecie się z rodziną w tę sobotę i niedzielę? Mamy dla was kilka propozycji, tym razem sporo dotyczy książek i spotkań w bibliotekach. Wybierzecie literaturę, operę czy warsztaty kreatywne?
Światowy Dzień Książek dla DzieciZaczynamy od Biblioteki Manhattan, która w tę sobotę organizuje wiele atrakcji związanych ze Światowym Dniem Książki dla Dzieci. W samo południe wystartują godzinne zajęcia plastyczno-literackie pt. "Warsztat pisarza". Obowiązują na nie zapisy: promocja@wbpg.org.pl. Dla rodziców w godz. 12-12:20 odbędzie się wykład dotyczący faktów na temat zaburzenia autystycznego. O godz. 13 będziecie mogli zobaczyć teatrzyk ze spektaklem "Pomorskie legendy", a o godz. 14 odbędzie się turniej gry planszowej "Mistrz bajek" dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Sobota, godz. 12-15, wstęp wolny.

Otwarcie Biblioteki WiedzyPrzenosimy się do Biblioteki Wiedzy do Gdyni. Tam odbędzie się jej uroczyste otwarcie po remoncie. Czeka na was m.in. spotkanie z edukatorami z Centrum Experyment. Będziecie mogli stworzyć średniowieczy atrament i użyć go do pisania gęsim piórem. Przy okazji zobaczycie, jak wykorzystując różne reakcje chemiczne można wpłynąć na kolor atramentu. Będziecie też mogli zobaczyć pod mikroskopem, jakie tajemnice skrywają przed waszymi oczami zwyczajne - zdawałoby się - rzeczy. W dziale fizyki natomiast wytworzycie napięcie za pomocą generatora Van de Graaffa i zbierzecie ładunki elektryczne wykorzystując maszynę elektrostatyczną. Sobota, godz. 10-14, wstęp wolny.

Wiele weekendowych wydarzeń dla najmłodszych dotyczy książek. Wiele weekendowych wydarzeń dla najmłodszych dotyczy książek.

Świat dźwiękówW Operze Bałtyckiej spotkacie Pomposę i Pomposo, którzy przemierzają kolejne muzyczne krainy. Mają misję: oswobodzić Kompozytora, który został porwany przez złego czarownika Bemola. Przy okazji, razem z dziećmi, poznają różne instrumenty muzyczne i tematy związane z muzyką klasyczną. Podczas najbliższego spotkania pt. "W krainie Piano i Forte, czyli o kontrastach i cierpliwości" Pomposa i Pomposo trafiają do krainy, w której czekają na nich nowe, muzyczne przygody. Bohaterowie odkrywają, że cały świat opiera się na kontrastach, które wcale nie są takie złe. Niedziela, godz. 11 i 13. Bilety: 25 zł, bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Kolorowe girlandyWysyp warsztatów wielkanocnych czeka nas w przyszłym tygodniu, ale już w tę sobotę możecie się wybrać do Gdyńskiego Centrum Filmowego. Podczas kreatywnych zajęć pod okiem doświadczonych prowadzących przygotujecie kolorowe girlandy z zajączkami, ozdobne jajka oraz niezwykłe kartki świąteczne, które będziecie mogli wysłać babciom i dziadkom. Sobota, godz. 11-14, wstęp wolny.

Czytanie na dywanieZaczynaliśmy od propozycji książkowych i na nich też zakończymy. Zmieniamy jednak miasto. W Miejscu, w Sopocie, odbędzie się kolejne spotkanie dla rodzin z dziećmi pod hasłem: "Czytanie na Dywanie". Wysłuchacie czytania świeżutkiej książki, która premierę miała niedawno: "Tańcz, Córko Księżyca!". Później, razem z Beatą i Maćkiem z Kamyk Studio, przeniesiecie się muzyczny świat. Poznacie instrumenty, które do czasu niedzielnego słuchowiska mają pozostać tajemnicą. Dajcie się więc wciągnąć w zabawę i wybierzcie do Sopotu. Niedziela, godz. 11, wstęp wolny.

Aktywne dzieciaki w ramach Free Time FestivalW ramach odbywającego się w Amber Expo festiwalu Free Time, jak co roku nie zabraknie atrakcji także dla dzieci. W festiwalowej krainie zabaw będzie można szaleć do woli w mini planetariach, na trampolinach i dmuchańcach, uczestnicząc w twórczych warsztatach i animacjach. Rodzice będą mogli poszukiwać nowych pomysłów na aktywny wypoczynek dla swoich dzieci na koloniach i obozach. Impreza potrwa od soboty do niedzieli, wejście w godz. 10-17. Wstęp wolny

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Zobacz także

Opinie (6) 2 zablokowane

 • Dokąd wybierzecie się z dzieckiem w sobotę, niedzielę, poniedziałek, wtorek itd.? (1)

  Takie pytanie stawiają sobie rodzice dzieci w wieku szkolnym ;)

  • 10 0

  • Dokładnie

   Zanim dojechałem do komentarzy zadałem sobie to samo pytanie.
   I mam jeszcze jedno:
   - Dlaczego nauczyciele nie strajkują np. w czerwcu, lipcu, sierpniu?

   • 6 2

 • (1)

  A gdzie ma isc Grazynka Janusz szkodnik i piesek?

  • 1 4

  • Popatrzeć jak stare panny tulą koty

   Taka jak Ty

   • 2 0

 • Najdłuższy weekend nowoczesnej Europy. Skończy się 23 kwietnia po Wielkanocy.

  • 2 0

 • Lepiej dali by mnie pieniadce na 500plus

  Kto ma czas na taki czy inne gupoty jak czytanie. Dzieci przecie nie potrafiom czytać ni pisac to co majo tylko słyszeć. Nic nie zapamientaja a pieniądz wydany.

  Hory kraj hore pomysłu dla nowogackich co pewno nie maja pieniędzy z łuczciewej pracy. Mój tato lekarz, mama pielęgniarka tez majo coraz mniej. Mama nawed na chybrydy nie ma. Ja nie pracuje bo tato jeszcze coś pszynosi . Nawed czasami muszem te alkohole co dostaje od pacjętuw spżedawać na rynku.

  Rżał

  • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (20 opinii)

(20 opinii)
35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Najczęściej czytane