• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Weź dziecko do teatru. Mikołajkowe oferty trójmiejskich scen

Łukasz Rudziński
25 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Wśród propozycji Teatru Miniatura dla najmłodszych znajduje się m.in. "Baltic. Pies na krze", spektakl poświęcony słynnej na całą Polskę historii psa, który spłynął na krze z Wisły do Morza Bałtyckiego. Wśród propozycji Teatru Miniatura dla najmłodszych znajduje się m.in. "Baltic. Pies na krze", spektakl poświęcony słynnej na całą Polskę historii psa, który spłynął na krze z Wisły do Morza Bałtyckiego.

Miejsc, gdzie może wybrać się z dziećmi do teatru w Trójmieście nie brakuje. Zobacz, co przygotowały trójmiejskie teatry dla swoich najmłodszych widzów na mikołajki i nie tylko.Miejski Teatr Miniatura
Jak przystało na teatr dedykowany młodym widzom, gdańska Miniatura ma bardzo szeroką propozycję na tegoroczne mikołajki. W sobotę 5 grudnia o godzinie 12 pokazywany będzie spektakl "Baltic. Pies na krze", skierowany do dzieci od lat 6 i nawiązujący do wydarzeń z 2010 roku, kiedy pewien pies przepłynął Wisłę na kawałku kry. Także 5 grudnia o godzinie 15 pokazany zostanie spektakl dla dzieci w wieku 1-4 lata - "Afrykańska przygoda" o przygodach, które przytrafiły się we śnie pewnemu Jacusiowi. Z kolei 6 grudnia w południe (godz. 12) premierę będą mieć kolejne dwa słuchowiska wyprodukowane przez Teatr Miniatura razem z Radiem Gdańsk - "Tam, gdzie mieszka cisza" Aleksandry Chmielewskiej oraz "Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej.

O godzinie 15 dzieci w wieku 4-7 lat będą mogły uczestniczyć w przedstawieniu improwizowanym z cyklu "ImproBaja" pod tytułem "Dzień prezentów", poprowadzonym przez grupę teatru impro Peleton. Do siedmiolatków i starszych dzieci skierowany jest z kolei proekologiczny spektakl "Błękitna planeta", grany 6 grudnia w Miniaturze o godzinie 17. W spektaklu do krainy pełnej młodości i radości przyjeżdża dorosły, który chce wykorzystać młodość i spontaniczność mieszkańców wyspy.

Przygody Shreka i jego przyjaciół w musicalu "Shrek" to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci w Teatre Muzycznym w Gdyni. Przygody Shreka i jego przyjaciół w musicalu "Shrek" to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci w Teatre Muzycznym w Gdyni.
Teatr Muzyczny w Gdyni
Tradycyjnie już z okazji mikołajek Teatr Muzyczny przygotowuje wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. W sobotę 5 grudnia na Dużej Scenie aż dwukrotnie o godz. 12 i 17 przypomnieć sobie będzie można sympatycznego zielonego ogra, bohatera musicalu "Shrek", kierowanego do dzieci przynajmniej w wieku 7 lat. "Shreka" można obejrzeć także w niedzielę 6 grudnia (o godz. 17). Ale Teatr Muzyczny gra dla dzieci w mikołajki od samego rana.

Już o godz. 9:30 na Scenie Kameralnej pokazany zostanie spektakl "Tuwim dla dzieci", który oglądać mogą już trzylatki, zaś o godz. 10 na Nowej Scenie pokazana zostanie bajka "O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku" dla dzieci w wieku 5-11 lat. Tylko zapobiegliwi, którzy zdążyli nabyć bilety, zabrać mogą dzieci na cieszące się wielką i zasłużoną popularnością przedstawienie "Pchła Szachrajka" pokazywane na Nowej Scenie o godz. 13, bo bilety dawno temu się już rozeszły (spektakl prezentowany jest dlatego dodatkowo 7 grudnia o godz. 9:30 i 11:30).

- Jak co roku, współpracujemy z Komendą Miejską w Gdyni. Przed teatrem zaparkowane będą wóz strażacki, radiowóz i samochód straży miejskiej. Policjanci poprowadzą też krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze. Dla wszystkich dzieci, które odwiedzą nas 6 grudnia, przygotowaliśmy mikołajkowe czapeczki, nasi studenci przebrani w specjalne stroje rozdawać będą dzieciom słodycze. Aktorzy po każdym spektaklu wyjdą do dzieci w kostiumach ze spektakli, więc będzie okazja zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia - mówi Aleksandra Borowiak z Teatru Muzycznego w Gdyni.
Jedyną teatralną premierą, przygotowywaną specjalnie z myślą o mikołajkach, jest "Śnieżka i krasnoludki" Teatru Miejskiego w Gdyni. Na zdjęciu Śnieżka, Macocha i Królewicz. Jedyną teatralną premierą, przygotowywaną specjalnie z myślą o mikołajkach, jest "Śnieżka i krasnoludki" Teatru Miejskiego w Gdyni. Na zdjęciu Śnieżka, Macocha i Królewicz.
Teatr Gdynia Główna
Cztery przedstawienia dla małych widzów pokaże Teatr Gdynia Główna. W sobotę 5 grudnia o godz. 14 magiczny świat bohaterów z szafy poznają widzowie spektaklu "Juri", w którym tytułowa, wszędobylska bohaterka poznaje świat ukryty "po drugiej stronie szafy". Klasyczną miniaturę lalkową (z pięknie i misternie wykonanymi laleczkami z drewna) na dwoje aktorów - "Śpiącą królewnę" dla dzieci od lat trzech obejrzeć można w sobotę o godz. 16.

W mikołajki najpierw pokazany zostanie największy hit TGG - "Wielkie ciasto" (godz. 12), w którym dwójka kucharzy zabiera młodych (od 3-4 lat) widzów na podróż do świata tolkienowskich postaci po kuchni pełnej lalek zbudowanych z przedmiotów kuchennych. Później pokazany zostanie "Tymoteusz rym-cim-cim" - opowieść o niedźwiadku i samotnie wychowującym go tacie, skierowana do dzieci od lat trzech (godz. 14). Po spektaklach jest możliwość, by wejść na scenę, obejrzeć lalki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Teatr Miejski w Gdyni
Na gdyńskiej scenie dramatycznej mali widzowie zobaczyć będą mogli tylko jeden spektakl, ale za to premierowy. "Śnieżkę i krasnoludki" na podstawie baśni braci Grimm, przygotowywaną przez dyrektora Teatru Miejskiego - Krzysztofa Babickiego. Opowieść o dziewczynie, która zamieszkała z siedmioma krasnoludkami, choć i to nie uchroniło jej przed okrutną, zazdrosną o jej urodę macochą, zna chyba każde dziecko.

Premiera spektaklu kierowanego do dzieci od lat pięciu odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godz. 16. Dzień później przedstawienie także pokazane zostanie o godz. 16, choć już o 14:30 w niedzielę przyjść można do Miejskiego na warsztaty rodzinne "Wytwórnia Krasnoludków", podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wyczarują krasnoludki, zaś po przedstawieniu będzie można zrobić sobie zdjęcie z artystami podczas sesji zdjęciowej (warsztaty i sesja fotograficzna w cenie biletu na spektakl).

Tuż przed weekendem mikołajkowym "Księgę Dżungli" w Sali Koncertowej Portu Gdynia pokaże Teatr Komedii Valldal Junior. Tuż przed weekendem mikołajkowym "Księgę Dżungli" w Sali Koncertowej Portu Gdynia pokaże Teatr Komedii Valldal Junior.
Centrum Kultury w Gdyni
Śpiewająco zapowiadają się mikołajki w Sali Koncertowej Portu Gdynia zobacz na mapie Gdyni, gdzie Centrum Kultury w Gdyni pokaże "Śpiewającą lokomotywę". Piękne wiersze Juliana Tuwima, pogodna muzyka Piotra Salabera, bajkowe kostiumy i rekwizyty oraz orkiestra i trójka aktorów-wokalistów, którym towarzyszyć będzie Jerzy Zelnik, zadbają o wiele pozytywnych wrażeń publiczności w każdym wieku. Ponadto specjalne upominki dla najmłodszych przygotowała firma Trefl.

Teatr na Plaży
W sopockim teatrze w mikołajki aż dwukrotnie wystąpią dzieciaki z Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis, które pod okiem Jadwigi Kościk, Izabeli Sokołowskiej-Boulton i Magdy Adamowskiej zaprezentują spektakl "Baśń o Bolku i Lolku: Królowa Zima". Dziecięcy aktorzy wystąpią dla dzieci (od lat trzech) o godzinie 11 i 15. Spektakl powstał na bazie bajki-grajki. Jest to magiczna opowieść z cyklu "Baśnie o Bolku i Lolku", oparta na motywach doskonale znanej baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Królowa Śniegu".

- Na wychodzące z przedstawień dzieci czekać będzie św. Mikołaj, który każdemu dziecku, które do niego podejdzie wręczy drobny upominek - mówi Michał Grubman z Teatru na Plaży.
W Teatrze w Oknie argentyńska para klaunów z Mandragora Circo zaprezentuje 3 i 4 grudnia pełną zabawnych zdarzeń opowieść o miłości. W Teatrze w Oknie argentyńska para klaunów z Mandragora Circo zaprezentuje 3 i 4 grudnia pełną zabawnych zdarzeń opowieść o miłości.
Teatr w Blokowisku
W każdą, także mikołajkową niedzielę, Teatr w Blokowisku odwiedzają aktorzy grający spektakle dla dzieci. 6 grudnia o godzinie 17 wystąpi znany i lubiany Teatr Klapa, czyli Koperek i Kminek z przedstawieniem "Wróbelek Elemelek".

Sala Koncertowa Portu Gdynia
Tuż przed mikołajkami swój musical "Księga Dżungli" zaprezentuje Teatr Komedii Valldal Junior. Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna zaprezentuje spektakl na postawie powieści Rudyarda Kiplinga "Księga Dżungli", którą twórcy spektaklu wpisali w rzeczywistość szkolną. Spektakl pokazany będzie 3 i 4 grudnia o godz. 9 i 12. W czwartek 4 grudnia i w piątek 5 grudnia zobaczyć go będzie można także o godzinie 18.

Gdański Teatr Szekspirowski
W sam mikołajkowy weekend GTS nie organizuje żadnych atrakcji, ale przed nimi (3 i 4 grudnia) w Teatrze w Oknie wystąpi argentyński Mandrágora Circo, w którym dwoje klaunów za pomocą zabawnych omyłek opowie uroczą historię o miłości, w której "cyrk przeradza się w poezję".

Teatr Wybrzeże
Nie gra spektakli dla młodszych widzów, ale w czasie mikołajek organizuje kolejną Lekcję Niegrzeczności, która odbędzie się 6 grudnia o godzinie 11 na Dużej Scenie. Po Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl.

Miejsca

Opinie (10) 1 zablokowana

 • Wszystko fajnie...ale dla rodziny drogo. (2)

  • 24 5

  • ale nie trzeba iść na wszystko

   • 6 5

  • jaka cena by cie zadowlolila?

   • 2 1

 • coś jeszcze by się przydało

  a jest coś z łaźni lub żaku dla dzieci w tym okresie ?

  • 2 0

 • Cena (1)

  Do teatru dla mojej za drogo

  • 3 3

  • bez przesady

   da się też znaleźć coś bezpłatnego - na przykład słuchowiska w Miniaturze. Chodzi o to, żeby się chciało z dzieckiem wyjść, a nie tłumaczyć się ceną. Zamiast dawać kolejne słodycze lepiej iść do teatru. Zdrowiej ;)

   • 9 2

 • Za rok wszystkie dzieci obowiązkowo spędzą Mikołajki w kościele....

  Uwaga ! Będę sprawdzał obecność !

  • 12 9

 • 5 listopada

  już był... "Tradycyjnie już z okazji mikołajek Teatr Muzyczny przygotowuje wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. W sobotę 5 listopada na Dużej Scenie aż dwukrotnie o godz. 12 i 17 przypomnieć sobie będzie można sympatycznego zielonego ogra, bohatera musicalu "Shrek"(...)"

  Odpowiedź redakcji:

  Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

  • 0 0

 • Opera Baltycka i BTT

  A opera na młodziez wypiela sie?

  • 5 0

 • hm...

  A gdzie zabrać 12-letnie dziecko?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane