• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wielka Fabryka Elfów - Ósma Legenda. Magiczna podróż dzieci do świata św. Mikołaja

4 grudnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat) 
Opinie (8)

10 punktów z atrakcjami, aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki oraz zadania edukacyjne, a także - co najważniejsze - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Już po raz ósmy do gdańskiej hali Amberexpo przyjechała Wielka Fabryka Elfów - atrakcja uwielbiana przez tysiące dzieci.Co roku Wielką Fabrykę Elfów odwiedza coraz większa liczba dzieci i rodziców. Stali bywalcy doskonale wiedzą, że fabuła zmienia się z każdym rokiem, dzięki czemu zawsze pozytywnie zaskakuje i utwierdza w przekonaniu, że warto pojawić tutaj za kolejnych 12 miesięcy. W zeszłym roku Elfowi Ważniakowi, który wcielił się w rolę kompozytora, rozsypały się świąteczne nutki. Dzieci podczas dwuipółgodzinnej wyprawy w magicznym świecie elfów odnajdywały świąteczne nuty, by wspólnie utworzyć melodię świąt.

Większa przestrzeń i bajkowe domki w Wielkiej Fabryce ElfówCo roku dzieci nie tylko biorą udział w świątecznych przygotowaniach, ale także pomagają elfom w zadaniu specjalnym. Tym razem najmłodsi w Wielkiej Fabryce Elfów tworzą tajemniczą Ósmą Legendę - ich zadaniem jest odnalezienie zaginionych kartek niezbędnych do stworzenia opowieści. Największą nowością w Fabryce Elfów jest to, że znajduje się ona w głównej hali Amberexpo (w latach ubiegłych zajmowała pierwsze piętro), a także fakt zamiany zwykłych przestrzeni na bajkowe domki, m.in. architekta, fabrykanta czy pocztę Świętego Mikołaja.

- Dzieci w około 13-osobowych grupach wyruszają w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa Przewodnika. W trakcie ponaddwugodzinnej zabawy dzieci odwiedzają 10 punktów z atrakcjami, w tym także punkty edukacyjne, interaktywne, atrakcje pozwalające spożytkować ich energię oraz oczywiście typowo świąteczne, takie jak pisanie listu do Świętego Mikołaja - mówi Natalia Kuna, koordynator elfów Świętego Mikołaja.
Zwieńczeniem ponad dwugodzinnej wyprawy do magicznej Fabryki Elfów jest spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego domu. Każde dziecko otrzymuje na koniec pamiątkowy upominek z motywem fabryki.

Bilety i godziny wejśćWielką Fabrykę Elfów możemy odwiedzać przez cały tydzień od 29 listopada do 22 grudnia.
Poranne godziny zarezerwowane są dla grup szkolnych. Z kolei od godz. 15:30 możemy przyjść prywatnie. W weekend Wielka Fabryka Elfów zaprasza wszystkich w godz. 9-17:30. Bilety można nabyć za pośrednictwem ticketmaster.pl lub w Media Markt. Ceny za jedno wejście rozpoczynają się od 35 zł (dla rodzica i dziecka obowiązuje jeden bilet).

Maluchy przechodzą wszystkie atrakcje w grupach z opiekunem, rodzice mogą wtedy odpocząć w elfowej kawiarni lub towarzyszyć dzieciom podczas całej zabawy. Organizator nie wymaga zmiennego obuwia, ale warto wziąć dla dziecka wygodne kapcie na zmianę.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wielkafabrykaelfow.pl

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Wielka Fabryka Elfów

Zobacz także

Opinie (8)

 • Super zabawa, miejsce jak z bajki

  Byliśmy już w tym roku, fabryka wyglada zupełnie inaczej niż w latach poprzednich. Można poczuć się jak na świątecznym jarmarku- to jeśli chodzi o zmiany na plus. A bajka, atrakcje i Elfy super jak zawsze :)
  Pozdrawiamy Elfa Cegiełkę :)

  • 8 2

 • Ogólnie ok

  Atrakcje dla dzieciaków fajne, wszystko ładnie przygotowane. Organizacja jak najbardziej na plus, mimo delikatnych opóźnień przy domkach Elf skutecznie zagadywał i zabawiał dzieci w kolejce. Zabawa raczej dla dzieci 3+ ponieważ maluchy niektórych atrakcji/zadań nie dałyby rady wykonać. Jedynie na końcu Mikołaj troszkę dał ciała, bo po 2,5 godzinnej zabawie, wizyta u Mikołaja trwała 2 minuty, tylko tyle żeby dzieci mogły sobie zrobić z nim zdjęcie. Nie było żadnej interakcji między nimi, nie odzywał się do nich, wystarczyłoby np "jak Wam się podobało w fabryce elfów?" ... lub coś w tym stylu.. i moje dziecko było zawiedzione, że tak szybko i że Mikołaj z nimi nie pogadał, nic nie opowiedział...

  • 5 1

 • Legend.. legend.. wait for it! Legendary!

  Jak w zeszłym roku tak i w tym wybraliśmy się z dziećmi do fabryki elfów. Widać postęp - brawo! Świetny klimat w miasteczku. Kiedyś w podobnym mieszkaliśmy w Norwegii z żoną... wróciły wspomnienia za co Wam bardzo dziękuję. Dzieci szczęśliwe i zdrowe i jutro znów z uśmiechem na twarzy pójdą do klasy. Staram się je wychowywać najlepiej jak umiem.

  • 4 3

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Wielka Fabryka Elfów - Ósma Legenda. Magiczna podróż dzieci do świata św. Mikołaja

  Zawiedziony

  Byłem z dziećmi w zeszły weekend po namowach żony jakie to super i fajne jest (po doświadczeniach z zeszłego roku). Niestety musze stwierdzic że bardzo się zawiodłem, dlaczego? Oto powody :
  - brak powiązania wykonywania zadań (jeśli o zadaniach moze byc mowa) z rozwikłaniem zagadki elfa ważniaka. Trzeba było coś zrobić, ale po co i dlaczego tego nikt nie mówił. A na koniec Elf opiekun wyciągał kartkę i czytał co tez odkryliśmy...
  - sztucznie przedłużane wizyty w poszczególnych "domkach" - w oczekiwaniu na zwolnienie kolejki
  - część "domków" zupełnie bez pomysłu, np domek z pieczątakmi, 90% była wyschnięta, dzieci miały robić pieczątki, ale po co, dlaczego tego nikt nie wiedział. Tak samo jak z listem do św. Mikolaja... napiszcie list... i tak 15 minut siedzi się w chatce i pisze ten list...
  - słabe prowadzenie prze obsługę - ale być może miałem pecha i trafiłem na nieśmiałą i "bez życia" Elfa dzowneczka
  - Mikołaj bez życia i energii, słabe przebranie (gdy się odwrócił było widac naturalną brodę spod sztucznej, a bynajmniej nie była biała...), postura tez daleka od Mikołajowej
  - I na koniec, wg mnie największe rozczarowanie, dla mnie totalny brak klimatu świąt. Wpływ na to miła przede wszystkim wielka hala, zbyt rozjaśniona, od razu można było ogarnąć większośc atrakcji, nie było nutki zaskoczenia i oczekiwania. Przydałaby się tez muzyka nastrojowa
  Domki tez pozostawiają wiele do życzenia, robione w minimalistycznym stopniu, tylko to co potrzebne do wykonania zadania (pieczątki, listy, klocki), bez dbałości o wystroj i tzw. otoczenie.
  Brakowało np. kominka, skarpet, a przede wszystkim oryginalności, by każdy domek był inny i oddawał nature Elfa który tam urzędował.
  Na koniec plus, dzieciom się podobało, a to podobno najważniejsze.
  Czy polecam innym? Jesli ktoś nigdy nie był, warto spróbować, jak ktoś był we wcześniejszych latach, srogo się rozczaruje

  • 5 1

 • super

  z całego serca polecam, świetna atmosfera, wspaniałe elfy i bardzo miło spędzony czas.

  • 3 1

 • Wspaniała atrakcja

  prawdziwie świąteczna, pomysłowa i wykonana z dbałością o szczegóły.
  Byliśmy dwa lata temu i też nam się podobało, ale tegoroczny wystrój i aranżacja przebijają wszystko

  • 2 1

 • Audiobook

  My byliśmy 4 raz. Scenografia najlepsza z dotychczasowych. Dzieciaki zachwycone. Książka z audiobookiem czytanym przez Tomasza Knapika hit. Dzieciaki chcą ją czytać co wieczór.

  • 1 1

 • Rewelacyjna atrakcja!

  Polecam atrakcję w 100% Rewelacja!
  Impreza dopracowana w każdym szczególe, animatorzy - bajka, scenografia - jak z bajki! Nawet rodzice mogą poczuć magię Świąt i oderwać się od ferworu przygotowań. Super opcja na rodzinny czas i piękne wspomnienia na lata ;)

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane