Wiadomości

stat

Wolne miejsca czekają na przedszkolaków w Gdyni

Gdynia w ostatnich latach otworzyła kilka nowych przedszkoli.
Gdynia w ostatnich latach otworzyła kilka nowych przedszkoli. fot. 123rf.com/Nadezhda Prokudina

W 13 gdyńskich przedszkolach publicznych na najmłodszych czekają jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja wciąż trwa i rodzice nadal mają szansę zapisać tam swoje dzieci. Chętni znajdą też miejsce w "zerówkach". Obecnie w Gdyni działa ponad 280 oddziałów przedszkolnych.Twoje dziecko chodzi do przedszkola:

publicznego 50%
prywatnego 32%
do punktu przedszkolnego 3%
zerówki 3%
w ogóle nie chodzi do przedszkola 12%
zakończona Łącznie głosów: 374
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy trzy lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy siedem lat.

Zwykle rekrutacja do przedszkoli zaczyna się na początku roku, a już przed wakacjami większość miejsc jest zajęta. Jak się okazuje, w kilkunastu gdyńskich przedszkolach publicznych są jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja wciąż trwa i rodzice nadal mają szansę zapisać tam swoje dzieci. Zainteresowane osoby powinny zgłaszać się bezpośrednio do placówek dysponujących miejscami.

Czytaj też: Z kartą mieszkańca odbierzesz dziecko z przedszkola w Gdyni

- W Gdyni dbamy o to, żeby z oferty placówek edukacyjnych w naszym mieście mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców. Dlatego stale monitorujemy ich obłożenie i dostępność wolnych miejsc. W tej chwili na przedszkolaków czekają miejsca w 13 gdyńskich przedszkolach publicznych. Z oferty mogą skorzystać dzieci w wieku od 3 do 6 lat, przy czym każda placówka informuje o grupie wiekowej, dla której dysponuje u siebie miejscem - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Obecnie w Gdyni działa 45 przedszkoli prowadzonych przez samorząd (238 oddziałów). Są także oddziały przedszkolne w 29 szkołach podstawowych (50 oddziałów).

Wolne miejsca w przedszkolach i szkolnych "zerówkach"Wolne miejsca oferują: Przedszkole nr 4 na Działkach Leśnych, Przedszkole nr 5 "Piąteczka" oraz Przedszkole nr 14 z Orłowa, Przedszkole nr 19 na Wzgórzu św. Maksymiliana, Przedszkole nr 23 na Małym Kacku, Przedszkole nr 24 z Redłowa, Przedszkole nr 26 "Bajkowa Kraina" oraz Przedszkole nr 27 "Malutkowo" z Chyloni, Przedszkole nr 30 na Oksywiu, Przedszkole nr 42 "Pod Modrzewiem" oraz Przedszkole nr 47 "Leśna Pętelka" na Obłużu, Przedszkole nr 51 w Śródmieściu, Przedszkole nr 52 na Kamiennej Górze, a także Przedszkole nr 54 na Karwinach.

Szczegółowe informacje na temat dostępności miejsc w gdyńskich przedszkolach można uzyskać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Gdyni - tel. 58 761 77 36 lub 58 761 77 37.

Dodatkowo Gdynia jak zawsze zapewnia możliwość zapisania najmłodszych w oddziałach przedszkolnych działających w szkołach podstawowych. Tam również są jeszcze wolne miejsca. Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich pociech powinni zgłaszać się bezpośrednio do placówek.

Opinie (34) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »