• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Wyciskają sztukę do ostatniej kropli. W sobotę uroczyste otwarcie Kasety

Ewa Palińska
15 września 2022, godz. 17:30 
Powstaje coraz więcej miejsc, które mają w swojej ofercie ogólnodostępne zajęcia artystyczne. Jednym z nich jest Akademia Kaseta, która 17 września zaprasza na uroczyste otwarcie. 
Powstaje coraz więcej miejsc, które mają w swojej ofercie ogólnodostępne zajęcia artystyczne. Jednym z nich jest Akademia Kaseta, która 17 września zaprasza na uroczyste otwarcie.

Bawi, rozwija, pobudza wyobraźnię, ale też działa terapeutycznie i jest znakomitą odskocznią od codzienności, która potrafi przytłaczać. Już w sobotę 17 września odbędzie się uroczyste otwarcie Akademii Artystycznej Kaseta - przestrzeni, w której ze sztuki i wszystkiego, co ma ona do zaoferowania, będzie można czerpać pełnymi garściami. W programie znajdą się m.in. recital muzyczny, występ impro-kabaretowy czy improwizacje taneczne. Będzie można też zasięgnąć wiedzy na temat działalności akademii, która oferuje nie tylko zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych, ale też szereg innych aktywności ze sztuką w roli głównej. Udział w imprezie jest bezpłatny.Sztuka nie jest już zarezerwowana dla elit, a uprawiania jej może podjąć się każdy. Nie tylko ten, kto został obdarzony talentem. Powstaje coraz więcej miejsc, które mają w swojej ofercie zajęcia ogólnodostępne.

Dla ludzi w każdym wieku, o różnym stopniu wrażliwości i zróżnicowanych predyspozycjach. Głównym celem ma być czerpanie korzyści, jakie daje kontakt ze sztuką, pełnymi garściami. Przyjemność płynąca z tego rodzaju aktywności jest niepodważalnym atutem.

Akademia, w której podczas rekrutacji najważniejsze są chęciNigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody ze sztuką. Chcesz nauczyć się malować, grać, śpiewać czy tańczyć? Niezwłocznie zapisz się na zajęcia. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody ze sztuką. Chcesz nauczyć się malować, grać, śpiewać czy tańczyć? Niezwłocznie zapisz się na zajęcia.
Miejscem, w którym można realizować się artystycznie na wielu płaszczyznach i w wielu wymiarach, jest Akademia Artystyczna Kaseta, która rozpoczyna właśnie działalność w Gdańsku Wrzeszczu, przy ul. Wajdeloty 28 (piętro I)Mapka.

- Od 12 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą, a moje działania związane są z edukacją alternatywną, głównie poprzez sztukę - mówi Agnieszka Pniewska, pedagog, trenerka, dyrektorka i założycielka Kreatywnej Akademii Kaseta. - Praca z grupą zawsze sprawiała mi wiele satysfakcji, zwłaszcza że mogłam łączyć ją ze swoimi pasjami. Podczas procesu twórczego z dziećmi powstawały wspaniałe spektakle, musicale, filmy krótkometrażowe czy fireshow. Przez te wszystkie lata obserwowałam, że obcowanie ze sztuką pozytywnie wpływa na dzieci i młodzież. Rozwija ich kompetencje społeczne, pomaga wyrażać emocje, dodaje wiary we własne możliwości, pozwala oswoić lęki, bariery czy ograniczenia. Na swojej drodze spotkałam dwóch bardzo energicznych i pełnych pasji wspólników, którzy podobnie jak ja od lat pracują z dziećmi i młodzieżą, propagując przy tym zdrowy styl życia. Szymon Chrostowski i Jarosław Hulko to osoby, które podobnie jak ja, chcą pozytywnie wpływać na młodych ludzi. Po wielu rozmowach urodził się wspólny projekt Kreatywnej Akademii Kaseta.
Znani sportowcy przeczytają bajki dla dzieci w teatrze Znani sportowcy przeczytają bajki dla dzieci w teatrze

Zgodnie z założeniem Agnieszki Pniewskiej, Kaseta ma być miejscem interdyscyplinarnym i nastawionym na pozyskiwanie z kontaktu ze sztuką maksimum korzyści.

- Chciałabym połączyć wszystkie moje dotychczasowe działania w pracy z młodymi ludźmi - tłumaczy dyrektor Kasety. - Zauważyłam, że inne placówki zwykle specjalizują się tylko w jednym aspekcie pracy z dziećmi. Jedne zajmują się edukacją, inne są nastawione na działania typowo artystyczne, gdzie liczy się głównie efekt końcowy, jeszcze inne działają terapeutycznie i skupiają się na procesie grupowym. My chcemy łączyć ze sobą te trzy aspekty: sztukę, edukację i terapię. U nas wszystko będzie się wzajemnie przenikać, a głównym celem jest rozwój.

Hasłem przewodnim Kasety jest "Rozwiń się". Ten rozwój ma dotyczyć nie tylko uczniów/ kursantów, ale także samej kadry. Hasłem przewodnim Kasety jest "Rozwiń się". Ten rozwój ma dotyczyć nie tylko uczniów/ kursantów, ale także samej kadry.

Uroczyste i pełne atrakcji otwarcie już w sobotęHasłem przewodnim Kasety jest "Rozwiń się". Ten rozwój ma dotyczyć nie tylko uczniów/kursantów, ale także samej kadry, ponieważ artyści, jak deklaruje dyrektor Pniewska, mogą realizować tam własne projekty artystyczne, mając zarazem duży wpływ na tworzenie tego miejsca.

Kreatywna Akademia Kaseta daje możliwości pracy twórczej, dlatego poza zajęciami cyklicznymi otwieramy także Galerię i Teatr Kaseta.

- Chcemy być twórcami nowej rzeczywistości, organizatorami wielu wydarzeń kulturalnych oraz inspiracją dla młodych ludzi - mówi Agnieszka Pniewska, dyrektor Kasety. - U nas każdy może się rozwijać, bez względu na wiek i doświadczenie.
Gdzie z dzieckiem spędzić czas po szkole? Gdzie z dzieckiem spędzić czas po szkole?

Uroczyste otwarcie Akademii Artystycznej Kaseta odbędzie się w sobotę, 17 września. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 16, jednak już o godz. 14:30 będzie można zobaczyć spektakl teatralny dla dzieci, zatytułowany "O Strachu, co sam się bał". Jest to pełna humoru opowieść o tym, że strach nie zawsze jest taki straszny. Historia odwraca role, które występują w codziennym życiu dzieci i w zabawny sposób ukazuje rozterki dużego stracha, który sam strasznie się bał.

Po oficjalnym otwarciu tego dnia odbędą się też wystawa prac trójmiejskich artystów (rzeźba, malarstwo, ceramika, rysunek) oraz występy: muzyczny, taneczny i kabaretowy.

Przed wejściem do kamienicy, w której znajduje się Akademia Artystyczna Kaseta, będzie natomiast stała retro ścianka, wpisująca się w klimat ulicy Wajdeloty.

Udział w uroczystym otwarciu Akademii Artystycznej Kaseta jest darmowy.

Wydarzenia

Wielkie Otwarcie Akademii KASETA

recital, improwizacje, teatr dla dzieci

Miejsca

 • Kaseta Gdańsk, Wajdeloty 28 Mapa

Zobacz także

Opinie (8)

 • (1)

  Kreatywna Akademia Sztuki Edukacji i Terapii Artystycznej ? Kto to wymyślił ?

  • 19 2

  • Pewnie jakiś Janusz

   • 4 3

 • Na co to komu?

  • 5 15

 • Cudownie, że powstało takie miejsce

  • 8 2

 • Jak zarobić w trakcie infla

  Wiadomo na dzieciach-rodziców z ambicjami-selekcja dzieci? Dramat

  • 1 1

 • Powodzenia!

  Niech się kręci, powodzenia!

  • 1 1

 • Sztuka zawsze będzie elitarna

  Jak każda dziedzina uprawiana na wysokim poziomie. Sport, literatura, medycyna, prawo, teatr, wszystko. Ale na YouTubie może teraz być każdy.

  • 1 0

 • Szkoda ze nie ma takiego miejsca na południu Gdanska

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna (przedłużona do 31.01.2023)

wystawa

Live z Położną

spotkanie, konsultacje

Warsztaty filmowe dla młodzieży

warsztaty

Najczęściej czytane