wiadomości

stat

Wyjście do zoo, spektakl w operze i Festiwal Fahrenheita. Planujemy rodzinny weekend

Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście zapowiadają się bardzo ciekawie.
Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście zapowiadają się bardzo ciekawie. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Macie już plany na ten weekend? Temperatura na dworze jest coraz niższa, ale zapowiada się kilka wydarzeń na świeżym powietrzu - to m.in. światowy dzień zwierząt w zoo czy pokazy naukowe i historyczne w Gdańsku. Proponujemy też wyjście do opery czy teatr dla najmłodszych.
Naukowo na Targu Węglowym

Zaczynamy od kolejnej edycji Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita. To prawdziwe święto nauki, więc jeśli chcecie zarazić dziecko pasją do fizyki czy chemii, musicie się tam wybrać. Na Targu Węglowym pojawią się nie tylko naukowcy, ale też grupy rekonstruktorów historycznych z różnych epok. Na stanowiskach będzie można zobaczyć i przymierzyć zbroje, hełmy, oraz inne elementy rycerskiego wyposażenia. Na gości czekają też warsztaty m.in. z fechtunku, kowalstwa artystycznego i tańca. Dodatkowo zobaczycie wybuchowe pokazy na scenie i mrożące krew w żyłach eksperymenty naukowe. O godz. 16 w stronę Zielonej Bramy wyruszy parada. Sobota, godz. 14, wstęp wolny.

Święto zwierząt

W gdańskim zoo odbywa się Światowy Dzień Zwierząt. Organizatorzy przygotowali m.in. grę terenową, pokazy karmienia fok i pingwinów, opowieści o zwierzętach, wizytę w Małym zoo oraz konkursy i zabawy. Będzie można dowiedzieć się, dlaczego ogrody zoologiczne są potrzebne, w jaki sposób pomagają w ochronie gatunków zagrożonych i z bliska przyjrzeć zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Gra terenowa rozpocznie się o godz. 11 i jest przeznaczona dla dzieci w różnym wieku oraz dorosłych. Warto też pamiętać o pokazie karmienia fok (godz. 11) i pingwinów (godz. 13:30). Niedziela, godz. 11-14 (zoo czynne w godz. 9-17). Wstęp w ramach biletu: 15-25 zł.

Idziemy do opery

Po długiej przerwie na wakacje i wrzesień, wraca Opera Tu!Tu! To propozycja dla najmłodszych wielbicieli muzyki i ich rodziców. Razem z głównymi bohaterami - rodzeństwem Giovannim i Giuliettą - dzieci będą odkrywać operę od podstaw i uczestniczyć w zadaniach proponowanych przez prowadzących. Każdy odcinek to okazja do poznania innego operowego zagadnienia i znalezienia odpowiedzi m.in. na pytania typu: czy w operze zawsze się tylko śpiewa czy jak gra się na nietypowych instrumentach. Tegoroczny sezon artystyczny w Operze Bałtyckiej jest poświęcony Francji, więc również spektakle dla rodzin będą nawiązywały do tego kraju. Niedziela, godz. 11, bilet rodzinny 2+2: 64 zł.

Kreatywne dzieci

W Gdyni, w Cafe Księgarni Vademecum, rozpoczyna się kolejny cykl warsztatów literackich dla dzieci. W ich trakcie uczestnicy będą pogłębiali swoje zainteresowania i umiejętności posługiwania się językiem polskim. Jeśli więc wasze dzieci ciągnie do pisania, warto je zapisać na cały cykl zajęć - są bezpłatne. Zajęcia są prowadzone przez Elżbietę Wierszko - animatorkę kultury oraz Agnieszkę Zadrożną, artystkę-malarkę. Obowiązują zapisy: tel. 58 661 15 41 lub ksiegarnia@vademecumgdynia.org. Sobota, godz. 12-14, wstęp wolny.

Teatr dla najmłodszych

Na koniec mamy coś dla najmłodszych dzieci. W Ciuciubabce na jeden dzień zagości Teatrzyk Co w Trawie Piszczy, który specjalizuje się w spektaklach dla najmłodszych. Już ok. roczne dzieci zainteresują się tym, co się będzie działo na scenie. Spektakl jest spokojny i dostosowany do potrzeb maluszków, ale jednocześnie potrafi wciągnąć widownię w zabawę. Sympatyczni bohaterowie "Kolorów": Motyl i Żuk przeżywają wspólne przygody. Każda z nich związana jest z określoną barwą. Sobota, godz. 11, wstęp: 20 zł. Obowiązują zapisy: agnieszka@ciuciubabkacafe.pl.

Jazda na lodzie

Dla wielbicieli zimowych sportów wyjątkowe wydarzenie w Hali Olivia. Od kilku dni trwają tam zawody łyżwiarskie - ISU Junior Grand Prix Gdańsk 2017. Są to drugie najważniejsze zawody po Mistrzostwach Świata Juniorów. W sobotę na lodowej tafli będziemy mogli podziwiać łyżwiarzy w kategorii solistek, solistów i par tanecznych, którzy będą walczyć o punkty w światowym rankingu ISU. Warto wiedzieć, że jest to juniorska światowa czołówka, i że wielu spośród nich już niebawem będzie startować w Mistrzostwach Świata, igrzyskach olimpijskich i innych zawodach na taflach całego świata. Możemy się spodziewać, zwłaszcza u solistek i solistów, bardzo wysokiego poziomu, trudnych kombinacji i skoków poczwórnych. Sobota - 12.00-16.35 soliści, 17.00-20.05 pary taneczne, wstęp wolny.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (8)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane