• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wznowienie szczepień obowiązkowych u dzieci. Przychodnie są gotowe?

Wioleta Stolarska
23 kwietnia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny podjęli decyzję o wznowieniu wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci. Minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny podjęli decyzję o wznowieniu wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci.

Szczepienia obowiązkowe były w Polsce odroczone ze względu na epidemię koronawirusa. Od kilku dni jednak znów mogą odbywać się wszystkie szczepienia obowiązkowe u dzieci. Przede wszystkim zalecane są szczepienia niemowląt po porodzie oraz dzieci do drugiego roku życia i osób zagrożonych chorobami zakaźnymi. Wizyty mogą odbywać się oczywiście z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Jak przygotowane są trójmiejskie placówki?Gdy odroczono szczepienia i bilanse zdrowia, pojawiało się wiele obaw, bo właśnie takie działania były zwykle rekomendowane jako najskuteczniejsza profilaktyka zapobiegania groźnym chorobom.

Po kilku tygodniach minister zdrowia oraz główny inspektor sanitarny podjęli jednak decyzję o wznowieniu wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci. Teraz pojawia się pytanie o to, czy placówki medyczne są do tego przygotowane, wiele osób bowiem unika wizyt w przychodni, obawiając się zarażenia koronawirusem.

Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w Trójmieście- W naszej przychodni jest możliwość zapisania dziecka na szczepienie obowiązkowe. W tej sprawie można kontaktować się z nami telefonicznie od czwartku, 23 kwietnia. Konieczne jest przeprowadzanie odpowiedniego wywiadu, wyjaśniamy naszym pacjentom, jak należy postępować w przypadku takiej wizyty - słyszymy w "Przychodni Świętokrzyska" w Gdańsku.
Również w Przychodni Lekarskiej Nowy Chełm w Gdańsku można zapisać na szczepienia obowiązkowe dziecko do 24 miesiąca życia - przychodnia zapisuje tylko dzieci, które były wcześniej ich pacjentami.

Na szczepienia obowiązkowe można się również zapisywać już w Przychodni Suchanino - tu jest możliwość zapisania dziecka, nawet jeśli wcześniej nie było się pacjentem przychodni(konieczny jest wybór lekarza rodzinnego).

Również w Sopocie dzieci, które są zapisane w Poradni Pediatrycznej Miejskiej Stacji Pogotowia z Przychodnią w Sopocie, mogą być już zapisywane na szczepienia - poradnia jest gotowa do przyjęć.

- W Gdyni zdecydowana większość przychodni już zapisuje dzieci na szczepienia, kilka jest w trakcie przygotowań i deklarują, że zaczną z początkiem lub końcem przyszłego tygodnia - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy gdyńskiego magistratu.

Przychodnie i poradnie lekarskie w TrójmieścieJakie szczepienia będą realizowane?U dzieci zalecane są szczepienia m.in. na oddziałach noworodkowych, obowiązkowe, które zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych powinny być wykonane do 24 miesiąca życia, oraz tzw. poekspozycyjne: przeciw wściekliźnie, tężcowi, odrze. Ponadto mogą być wykonywane szczepienia przeciwko ospie wietrznej, WZW typu B, według wskazań medycznych we wszystkich grupach wieku oraz u dzieci z chorobami przewlekłymi, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne do szczepień.

- Wspólnie z konsultantami epidemiologii, neonatologii, medycyny rodzinnej stwierdziliśmy, że należy już rozpocząć z powrotem proces bieżących szczepień ochronnych - informował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. - Mówimy o zaleceniu powrotu do szczepień dzieci po porodzie, dzieci do 24 miesiąca życia i wszystkich osób, u których choroby wskazują na konieczność zaszczepienia. Dodatkowo zalecamy, żeby szczepić przeciwko pneumokokom i przeciwko grypie. To jest bardzo ważna rzecz, bo dużo chorób płuc to nie tylko choroby płuc związane z COVID-19, ale również po grypie. Jeżeli zaszczepimy się przeciwko grypie, może to nas uchronić przed powikłaniami w zakresie chorób płuc - podkreślił.

Lekarskie wizyty domowe w TrójmieścieBezpieczeństwo podczas szczepieńPrzygotowano specjalne zasady, jakich należy przestrzegać w czasie szczepienia w okresie pandemii koronawirusa, by zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19. Przed szczepieniem konieczna jest teleporada w celu zebrania wywiadu epidemiologicznego (stan dziecka i pozostałych domowników) i wstępnej kwalifikacji do szczepienia.

Podczas szczepienia personel musi mieć m.in. zakryte usta i nos oraz nosić rękawiczki jednorazowe, musi zachować higienę rąk oraz nosić ochronną odzież, konieczna jest też dezynfekcja powierzchni po każdym pacjencie.

Szczepienia muszą być wykonywane w odseparowanej przestrzeni, w której nie były przyjmowane osoby chore z objawami ostrej infekcji. Dzieci z jednym zdrowym opiekunem należy umawiać indywidualnie, na określoną godzinę, aby w poczekalni przebywało w jednym czasie jak najmniej osób.

Czytaj też: Jakie mamy prawa w kwestii szczepień?

Kiedy nie można szczepić?Już podczas teleporady medycznej personel powinien poinformować opiekuna, że jeżeli w domu znajduje się osoba z infekcją dróg oddechowych o nieustalonej przyczynie, kwarantannowana, poddana izolacji w warunkach domowych, nie można ani dziecka, ani nikogo z osób dorosłych zaszczepić. Dziecko i pozostali domownicy nie mogą mieć objawów infekcji (gorączka, kaszel, duszność, biegunka), które mogłyby wskazywać na COVID-19.

Miejsca

Opinie (116) ponad 20 zablokowanych

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Pytanie. (59)

  Czy w momencie pojawienia się szczepionki na koronawirusa, antyszczepionkowcy, którzy tak mocno wypowiadali swoje przekonania w ostatnich latach, też "wyprą się" i tej szczepionki ? Argument o szkodliwości szczepionek nie trafia do mnie podobnie jak argument o tym że ktoś zginął przez użycie pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Do mnie trafia statystyka, ilu dzięki tym pasom przeżyło ...

  • 60 80

  • Jestem wolnym człowiekiem i mam prawo decydować o swoim życiu (14)

   jeśli mam wątpliwości co do szczepionki mogę odmówić szczepienia, potem jak będę chorował to zostanę z tym sam, a nie mam zamiaru tracić zdrowia w imię "solidarności" społecznej.

   Liczba zgonów we Włoszech to wynik masowych darmowych szczepień na grypę dla seniorów, zgodnie z statystykami zaczepiono prawie co drugiego emeryta. Najnowsze badania na grupie żołnierzy amerykańskich wskazują, że szczepienie przeciw grypie osłabiło ich organizm i zwiększyło prawdopodobieństwo chorób płuc, w tym zakażaniem korona wirusami.

   • 43 34

   • (1)

    Tak, to świetny pomysł porównać odporność włoskich emerytów i amerykańskich żołnierzy.

    • 15 21

    • Pokazuje tylko jak szkodliwe było to szczepienie, w młodym silnym ogranizmie osiągnieto taki wynik

     to nie chcę wiedzieć jak się czuli seniorzy którzy prawdopodobnie z objawami po szczepieniu, masowo szturmowali szpitale gdzie się wzajemnie zarażali czym tylko się dało. Przeciążona służba zdrowia nie dawała rady to wszystkich kwalifikowali jako COVID-19.

     • 29 12

   • "potem jak będę chorował to zostanę z tym sam" (10)

    Nie , potem jak trwoga to do Boga i z pewnością będziesz żądał leczenia i hospitalizacji na najwyższym poziomie, na koszt wszystkich podatników, w tym tych zaszczepionych. Ale oczywiście wolności nikt nikomu odmówić nie może. Ale za leczenie płać wtedy sam. Decyzje = ich konsekwencje

    • 31 27

    • xD (4)

     w ciągu ostatnich lat byłem tylko u prywatnych lekarzy bo z nfz dostać się to graniczy z cudem i dawno był zmarł na próchnice zęba

     zróbmy taki zakład ty się zaszczepisz czy tam będą cie chcieli a ja nie i zobaczymy czy się spotkamy po roku

     koszt podatników - źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz

     • 23 12

     • (3)

      Rozumiem, że składki płacisz ale z publicznej służby zdrowia WCALE (?) nie korzystasz, za leki płacisz zawsze 100%, karty EKUZ nie wyrabiasz a przychodnię z lekarzem rodzinnym omijasz szerokim łukiem. To wielce chwalebna postawa obywatelska.

      • 8 15

      • tak, wcale nie korzystam (2)

       do przychodni nie mam możliwości zarejestrować się (zawsze wszystko obstawione), jedynie pani w słuchawce mi mówi, że mogę się odpłatnie umówić (xD), dlatego do kliku lat mam kilku zaufanych lekarzy którym płace za wizytę, mam ich pod telefonem i mogę nawet dzisiaj pojechać bez stania w kolejce, lekarze mnie znają, znają mój stan zdrowia, mój organizm, np. z antybiotykiem jak już będę potrzebował to nie wcisną mi suplementu diety tylko powiedzą abym zjadł przy okazji jogurt aby odnowić florę bakteryjną w jelitach

       i tak jestem świadom, że nie każdego stać na taką normalność, ale to tylko wina Wasza, że wierzycie w bajeczki wciskane przez polityków, oni więcej Wam szkodzą niż pomagają

       • 25 4

       • jak będziesz miał czołówę i wymagał hospitalizacji na oiomie przez miesiąc (1)

        to też uderzaj do swoich zaufanych lekarzy. Pamiętaj, dzieńna oiomie to jakieś 6000 zł

        • 7 9

       • gdybanie

        Kogut myślał o niedzieli, a w sobotę łeb ucięli

        • 2 0

    • dla takich jak ty totalistów państwo pod przymusem zabierające pieniądze na "leczenie" to Bóg
     dla niego nie
     on zwyczajnie jak zachoruje zgłosi się po jak to nazywacie "świadczenie medyczne" które mu się należy

     • 9 2

    • kolego, na służbę zdrowia wszyscy się zrzucamy w podatkach więc każdemu należy się leczenie czy Ci się to podoba czy nie

     • 9 1

    • Loze na ten bajzel (1)

     Od 20 lat , utrzymuje emerytow rencistów i tylko raz byłem w szpitalu złapałem klasę więc więc mi nie mów mi że zostanę sam jak będę miał problem bo należy mi się leczenie jak świnie koryto. A zapewniam Cię że problemy i przewlekle choroby mają właśnie osoby wielokrotnie szczepione na to też łoże od 20 lat. Jedyni którzy korzystają to farmmafia przychodnie i szpitale które wystawiają faktury państwu. Więc mnie nie strasz że zostanę sam z problemem.

     • 6 2

     • Biedny zastraszony oszołomie

      Przewlekłe choroby mają też osoby które całe życie piją wodę. Przypadek?

      • 0 2

    • I jeszcze

     Będzie zakarzał innych. Szczepionki muszą być obowiązkowe i kropka!

     • 0 6

   • jak jesteś wolnym człowiekiem

    to zamieszkaj w lesie

    • 1 11

  • upraszczasz (26)

   antyszczepionkowcom nie chodzi o to żeby wszystkie szczepionki z całego świata zakopać na zawsze pod ziemią albo wystrzelić w kosmos i cofnąć się do średniowiecza - też tak kiedyś o nich myślałem, jednak jak się temu przyjrzeć to mają rację w dwóch sprawach: po pierwsze, nie jesteśmy pewni w 100% jak szczepionki oddziałują na organizm w dłuższej perspektywie i nie można zaprzeczać,, że czasami ma miejsce niepożądana reakcja poszczepienna (swoją drogą, jak to jest, że szczepienia są obowiązkowe i jest pewien domyślny zestaw szczepionek ale jak dopłacisz do dostaniesz inne, no właśnie - jakie? Lepsze? Bardziej trwałe? Bezpieczniejsze? W wielu krajach UE są stworzone fundusze, z których są wypłacane odszkodowania w przypadku ubocznych skutków szczepienia, w Polsce natomiast... wiemy jak jest w służbie zdrowia). Co do przykładu z pasami - oczywiście, to ratujący życie wynalazek... Chociaż czy zawsze? Znajdą się np. kierowcy rajdowi, którzy przez pasy bezpieczeństwa nie wydostali się na czas z samochodu, przez co zginęli (na przykład jak w filmie Le Mans '66). Skoro trafia do Ciebie statystyka, ile osób przeżyło, to czy trafia do Ciebie w takim razie statystyka, ile nie? Chcesz decydować, ile osób warto poświęcić żeby inni mogli żyć? Jesteś w stanie to wycenić? Jesteś w stanie się poświęcić w razie konieczności?

   • 26 10

   • (6)

    Druga rzecz jest związana ze światopoglądem i stąd w moim odczuciu bierze się prawdziwy konflikt o szczepionki: jest duża grupa ludzi, którzy wolą żyć odważnie oraz pełnią życia, nawet jeśli miałoby ono trwać krócej. Zastanówmy się nad tym - nie chodzi znowu o to, żeby skakać na główkę z Klifu w Orłowie, jednak jeśli mam do wyboru przeżyć niebezpieczną przygodę to albo się do niej przygotowuję i wyruszam albo zostaję pod kocem na kanapie. Nie ma nic pomiędzy i tak samo jest ze zdrowiem: żyjąc na dużych obrotach, mając styczność z dużą ilością ludzi czasami trzeba odchorować tydzień albo nawet dwa na grypę, żeby powrócić mocniejszym, bardziej odpornym, zregenerowanym. Tymczasem szczepimy się dwa razy w roku bo przeraża Nas perspektywa poczucia się przez chwilę źle i zostanie w łóżku (efektem ubocznym odchorowania jest nabycie tzw. odporności nieswoistej, czyli wytrenowania układu odpornościowego). I znowu: obie opcje są w porządku, bo każdy podejmuje własne decyzje. Warto się zastanowić ile z nich wynika ze strachu?

    • 14 7

    • (1)

     Czy podobało ci się życie w Średniowieczu bez lekarstw zastrzyków na samych ziołach? Niestety owe zioła niewiele pomagały gdy nagle pojawiła sie jakaś zaraza. Jeszcze jedno wiesz że każda choroba może spowodować powikłania?

     • 3 13

     • zupełnie nie zrozumiałeś tego komentarza

      • 11 2

    • co ty bełkoczesz ? (3)

     To żę nie wiesz jak działą szczepionka i układ odpornościowy to nie znaczy że nikt nie wie jak działa. Skłąd szczepionek masz dokładnie podany na ulotce, wraz z potencjalnymi nopami, szczepionki też są poddawane badaniom klinicznym.
     W przeciwieństwie do suplementów diety wszelakiej maści, któę antyszczepionkowcy żrą na kilogramy. Nie wiadomo co tam jest i jaki to ma wpływ na organizm, bo każdy może suplementy sprzedawać bez jakiegokolwiek nadzoru.
     Szczepionki wywołują emocje tylko dlatego że są podawane w zastrzykach. Gdyby to były tabletki to nie było by problemu. Laik jak widzi strzykawkę to odpala fantazję i tworzy chore teorie

     • 3 13

     • (2)

      składu szczepionki nie masz nigdzie podanego

      • 10 3

      • Jest na każdej ulotce (1)

       Ulotki są ogólnodostępne nawet w internecie. Po szczepieniu możesz wziąć do domu ulotkę i nawet ampułkę po szczepionce i sobie poczytać. To że nie ma składu to kłamstwo powielane przez antyszczepiinkowcow. Wpisz sobie w Google np influvac ulotka

       • 3 8

       • a ktoś odpowiada d**ilu za powikłania?

        • 1 0

   • (4)

    Szczepionki są znane od ponad 200 lat - jeśli bylyby szkodliwe to znaczna ilość osób zaszczepionych by po prostu zmarło. Druga sprawa to epidemia ospy we Wrocławiu. Zaszczepiono niemal wszystkich mieszkańców - prosze powiedzieć czy były jakieś powikłania po podaniu szczepionki?

    • 4 4

    • Dzban ci odpisze że nie wiadomo

     Bo nie wiadomo jak szczepionka działa długofalowo ale na pewno jest szkodliwa i choroby powstają od niej. Równie dobrze można obwiniać jazdę na rowerze, albo picie wody z kranu

     • 2 5

    • myślę, że jest w części tak, jak mówisz i nie chodzi o wszystkie szczepionki (2)

     ale np. jeśli ma być wprowadzona teraz szczepionka na koronawirusa po testach przeprowadzanych w zawrotnym tempie to sorry ale ja poczekam na kilkadziesiąt tysięcy nowych próbek i wtedy zobaczymy :)
     Nie wiem czy we Wrocławiu były jakieś szczepienia i powikłania po nich, a czy Ty wiesz na pewno, czy było to badane i w jaki sposób? Jest jest jedna informacja, której nie weryfikowałem w 100%, ale przytoczę: oglądałem zapis wideo bodajże z jakiegoś procesu w USA i jeden z ekspertów opowiadał, że jak testuje się szczepionki i po zaaplikowaniu np. podskoczy Ci temperatura o 1 stopień Celsjusza, to interpretuje się to jako "niemiarodajną próbkę" i nie uwzględnia w końcowych statystykach. Obecnie nie możemy mieć pewności praktycznie wobec niczego, bo każda informacja ma w jakiś sposób kreować to, co myślisz.

     • 8 2

     • A skąd wiesz co jest w witaminie lewo skrętnej od Zięby?

      I że Cię to nie zatruje?

      • 3 0

     • Jest szeroko opisane poczytaj sobie o epidemii ospy we Wrocławiu w latach 60. Niemal wszyscy mieszkańcy tego miasta zostali zaszczepieni i dzięki temu epidemia zanikła

      • 2 1

   • szczepionka skojarzona (1)

    Jak dopłacisz dostaniesz 3 szczepionki w jednym zastrzyku, czyli jedno kłócie zamiast 3=mniejszy stres dla dziecka

    • 2 7

    • No właśnie niezupełnie, droga mamo. Poczytaj sobie np. o szczepionkach acelularnych, które sa bezpieczniejsze, ale niektórych państwo nie refunduje i rodzice musza płacić.
     A akurat z tym stresem przy szczepieniu to mocno przedadzone. No chyba że rodzice panikuja, to i dziecku się udziela. Mam troje dzieci, żadne nie odstawiało histerii przy szczepieniu. A chodziłam je szczepić sama, a nie, jak czasem widziałam w przychodni, z tata, babcia, ciocia i daleka kuzynka cioci oraz jej narzeczonym...

     • 3 1

   • dokładnie (11)

    też kiedyś głosiłem hasła, że każdy antyszczepionkowiec to d**il..dzisiaj hm no już nie jest to takie oczywiste. zwłaszcza, że coraz wyraźniej widać schemat - chiński kaszel-wzbudzić panikę-wymusić szczepienia ... kaszelek to tylko zasłona dymna... dodatkowo nikt mi na siłę nie będzie wmuszał czegokolwiek... itd itd pieniądz rządzi światem

    • 10 4

    • Mówiąc krótko zdebilałeś (10)

     Zamiast weryfikować temat szczepionek w obiektywnych, naukowych źródłach, swoje przekonania opierasz o emocje i lęki. Dlatego szczepienia są i muszą być przymusowe

     • 3 10

     • (2)

      Muszą być przymusowe bo grupa trzymająca władzę tak zdecydowała? Czy kto tak zdecydował?

      Trzymać przy życiu osobniki osłabione które wydają kolejne bardziej chore pokolenia? Jaki ma to sens?

      • 6 2

      • Muszą być przymusowe bo ludzie są głupi i sami sobie szkodą (1)

       A do tego innym wokół. Nie chcesz się szczepić to się wynos na bezludna wyspę

       • 0 4

       • wydaje ci się baranie totalniackie głupawe rządy uzurpują sobie prawo do decydowania co jest dobre dla ludzi a najczęściej one ludziom szkodzą

        • 1 0

     • (2)

      co to znaczy obiektywne naukowe źródła?Naukowcy a raczej tzw naukowcy to zwykłe cichodajki kto im smaruje tak będą ćwierkać to bardzo przykre ale etos naukowca już dawno przeminął dzisiaj lekarz to g**da która za wczasy na bali będzie ci wciskać leki których nie potrzebujesz bo on ma z tego udział od producenta leku ma go wciskać w zamian za pewne benefity tak samo jest z naukowcami z instytutów badawczych kto płaci granty ten wymaga

      • 4 1

      • To znaczy nie ze strony typu stop nop (1)

       Która zastrasza ludzi nie mających pojęcia o medycynie i karmi ich kłamstwami. To co piszesz świadczy tylko o tym że masz wyprany mózg. Nie masz pojęcia o immunologii i tworzysz teorie spiskowe. jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o ludzkim układzie odpornościowym to nie pisałbyś bzdur, ale zamiast się uczciwie tego dowiedzieć i do uczyć, to czytasz kolejny artykuł od oszołomów dla oszołomów

       • 0 3

       • wyprany mózg gnoju mają ci którzy wierzą w bajeczki i badania z dopiskiem sfinansowano przez bayer glaxo itd

        • 2 0

     • (2)

      muszą być przymusowe bo gates wielki filantrop morderca dzieci z Indii Etiopii i Bóg wie skąd ma zarobić ale baranie dlaczego moim kosztem?

      • 4 1

      • Zmień czapkę foliową na głowie (1)

       Bo 5g się wdziera i już Ci wyrządza szkody w mózgu

       • 0 1

       • tylko tyle biedaku możesz powiedzieć?Tylko tyle bezmózgu umiesz?

        • 0 0

     • co znaczy przymusowe.

      lecz się faszysto

      • 1 0

  • (6)

   do mnie też trafia statystyka która mówi że szczepienia na Polio zaszkodziły większej ilości ludzi niż pomogła
   kolejnym przykładem sukcesu szczepień jest grypa
   co roku epidemia i to prawdziwa z kilkunastoma tysiącami hospitalizowanych a nie naciągana
   przy jednoczesnej co rocznej promocji dziwacznych szczepionek

   • 17 7

   • (3)

    a ile byłoby hospitalizowanych (i zgonów) bez sczepienia na grypę ?? śmiem twierdzić ze duuużo więcej

    • 5 14

    • (2)

     nie śmij palancie bo na grypkę szczepi się jakiś mały % i**otów ja osobiście trzymam się na dystans od mafii produkującej lekarstwa i świetnie się czuję ich syfu chemicznego nie potrzebuję do niczego a grypę jak się złapie to trzeba zwyczajnie wyleczyć poprawnie

     • 12 5

     • (1)

      Zastanawiam się, czy to co ciebie dotknęło, to objawia się tylko obrażaniem innych, anonimowo, w internecie, czy również masz jakieś objawy bólowe ... Miłego dnia.

      • 1 8

      • dotknęła mnie frajerska naiwność tego głupiego narodku i łatwość z jaką dał sobie na głupie r..je nałożyć kagańce oj przepraszam maseczki ochronne

       • 0 1

   • Typowy antyszczepiinkowy dzban

    Komu szczepionka na polio zaszkodziła i jak? Dzięki niej ta choroba została wyeliminowana ze społeczeństwa.

    • 2 5

   • Błędne informacje.

    Napisać łatwo. Udowodnić trudniej. Z chęcią zapoznam się z literaturą potwierdzającą teze o polio - niestety to fałsz w mojej opinii. Grypa - zgadza się - epidemia co roku, wielu hospitalizowanych mimo szczepień. Jeden fakt - przed wprowadzenien szczepień w Polsce ok 10 tyś zgonów z powikłań pogrypowych , obecnie ok 500/rok - zgony w 95% dotyczą ludzi nieszczepionych (dane z Polskiego Zakładu Higieny 2018r).

    • 1 0

  • do głupca nic nie trafia

   Oczywiscie że się wyprą

   • 1 2

  • (1)

   Tak, bo proepidemicy opierają się na wypowiedziach naukowców, którzy twierdzą, że w szczepionkach są metale ciężkie, martwe płody i zawsze znają kogoś, kto po szczepieniu dostał autyzmu albo przynajmniej zaczął się jąkać.

   • 1 2

   • a za nopy d**ilu ktos płaci odszkodowania?Może wyjaśnisz d**ilu dlaczego pierwszą decyzją niejakiego dudy był obowiązek szczepien na hpv dziewcząt g..nem którego nikt w Europie nie chciał?

    • 3 0

  • tu nie chodzi o anty

   nikt mi nie będzie kazał szczepić się pod przymusem i tyle. a jeśli chodzi o szczepionki przeciwko niby grypie to one akurat g*wno dają. a jeśli trafia do Ciebie statystka, to statystycznie więcej osób zmarło, we Włoszech, którzy byli szczepieni przeciwko grypie, wobec nieszczepionych.

   • 8 0

  • (1)

   Nie zaszczepię się !!! Mój wybór !!!

   • 7 1

   • Kurcze, niechcący dałam łapkę w dół...

    A zgadzam się z opinią, przepraszam

    • 2 0

  • Tak

   Nie poddam się szczepieniu. Nie jestem anty zupełnie jednak, bo dla mnie szczepionka to genialne odkrycie, swoją drogą Chińczyków, ale wiele wątpliwości budzi jej obecnie wykorzystanie, przy okazji.
   Poza tym jestem zwolennikiem naturalnej,lecz często brutalnej, selekcji ewolucyjnej.
   Zaszczepiłem się tylko na żółta febrę, gdyż inaczej by mnie nie wpuścili w egzotykę.

   • 6 0

  • Ela

   Tak wszyscy anty szczepionkowcy w dalszym ciągu się nie zaczepią i dobrze zrobią

   • 2 0

  • w nosie mam wszelakie szczepienia

   nie masz pojęcia co tam w środku siedzi. Zastanawiająca jest wysoka śmiertelność w krajach gdzie szczepienia na grypę są bardzo modne. A jak wierzysz w moc szczepień to nie martw się o antyszczepionkowców my umrzemy a ty nie.

   • 1 0

  • Odpowiedź na głupi komentarz.

   Jeśli życie swojego dziecka opierasz na statystyce, to jesteś osobą co najmniej ćwierć inteligentną.
   Oczywiście, że każda trzeźwo myśląca osoba, nie da sobie wstrzyknąć "czegoś" co zostanie wyprodukowane na szybko.

   A jak już tak się czepiasz tych antyszczepionkowców to z chęcią Ci coś napiszę:
   Ty jak proszczepionkowiec dla mojego zdrowia masz do zaoferowania mi szczepionkę, o której nic nie wiem, nie wiem jak zadziała na mnie teraz i za kilka lat. A potem życie leci dalej, fajka, piwko, chrupki, kijowe domowe jedzenie, które powoli będzie przyśpieszało koniec mojego życia na tym świecie.
   Ja jako antyszczepionkowiec mam dla Ciebie do zaoferowania metody na zdrowie naturalnymi sposobami. Nie ma tutaj żadnej produkcji, żadnych lewych interesów i żądnego ryzyka, a mianowicie - kopleksowe dbanie o swoje ciało (sport, odżywianie zewnętrzne i wewnętrzne), psychika ( kontrola emocji, stresu etc), duchowość (medytacje, relakacje) itd itd?

   Rozumiesz różnicę świata w jakim żyjesz ty, a w jakim żyję ja? Rozumiesz różnicę postrzegania?
   I tu nie chodzi o te głupie szczepionki Billa Gate, tylko o logiczne rozumienie, gdzie jesteś, jak to działa i o co chodzi.

   Ludzie nie dbają o nic, potem jak przyjdzie trwoga to ktoś im daje magiczną szczepionkę. Tak to działa. Ludzie, którzy mają swoje własne życie w swoich własnych rękach, mają w d*pie ludzi, którzy się szczepią, nie przeszkadza im to, nie zabraniają im się szczepić, to dlaczego Ci ludzie co nic nie robią wymagają od tych drugich żeby się szczepili? W ramach solidarności? Ja nic nie robię, ty całe życie poświęcasz na zdrowie i ty masz się zaszczepić, bo mi się coś stanie?

   Wchodzimy w takie absurdy, że w ogóle zastanawiam się jak bardzo zniszczył ten świat ludzkość, że nie czują nic, są ślepi i aż tak GŁUPI.
   Słuchajcie dalej swoich wybawców, których nie znacie i o których nic nie wiecie i oni na pewno zadbają lepiej o wasze zdrowie niż wy sami xDD

   Wchodzimy tutaj na poziom absurdu poniżej godności ludzkiej.

   • 4 0

 • (9)

  Na poniedziałek mam szczepienie 3-miesięcznego syna. Wywiad przez telefon to "Czy wszyscy zdrowi, izolujecie się Państwo? - Tak" Żadnych więcej pytań. Wejście do przychodni dzieci zdrowych, niby jest odkażane po każdym pacjencie. Ciekawe jak w praktyce :)

  • 19 10

  • Nie szczepcie teraz, obnizycie tylko (5)

   odporność dzieciom, a w razie powikłań tylko teleporada. Jak otworzą normalnie przychodnie to wtedy pójdę

   • 9 17

   • (4)

    Czapeczka nie uwiera zbytnio ?

    • 8 9

    • (2)

     uwiera uwiera wierzących w dobre serduszko mafii farmaceutycznej

     • 5 5

     • (1)

      Akurat szczepionki to nie jest najbardziej przychodowy biznes dla farmacji. Z tego powodu tylko 4 firmy miedzynarodowe sie jeszcze tym zajmuja: GSK, Pfizer, Merck i Sanofi i kilka malych graczy. Wiekszosc duzych firm sobie odpuscila. Przestan pisac bzdety jesli nie wiesz :)

      • 0 0

      • tak baranie szczepionki może nie są wielkim biznesem ale chroniczne choroby które u wielu ludzi powstają w wyniku tego cudu inżynierii to już jest biznes stać ich palanciku żeby kupić sobie takiego morawieckiego dudę szumowskiego i innych tego typu szmaciarzy na świecie

       • 0 0

    • czapeczka uwiera naiwnych i**otów wierzących producentom chemii mylnie nazywanych lekami widzę że śmieszny portalik idzie rąsia w rąsię z mafią farmaceutyczną ale czego po lokalnej wersji pudelka można się spodziewać

     • 9 7

  • baba jak baba, do wszystkiego się dowali w swojej głupio-mądrości;)

   • 1 1

  • (1)

   Jakim trzeba być ignorantem, żeby po takim "badaniu" dać zaszczepić własne dziecko i jeszcze się tym chwalić w internetach.

   • 6 9

   • ale to nie jest żadne badanie,
    ani kwalifikacja do szczepienia, tego się nie robi przez telefon ,
    tylko w gabinecie na wizycie
    jeśli człowieku nie wiesz, to nie komentuj bez sensu

    • 5 5

 • (15)

  nie jestem lekarzem ani biologiem czy absolwentem żadnego z pokrewnych kierunków
  ale logika nakazuje zadać pytanie
  czy w dobie rzekomego zagrożenia niebezpieczną chorobą osłabianie układu immunologicznego szczepieniem jest naprawdę dobrą drogą?
  na pewno jest to korzystne dla producentów szczepionek

  • 70 27

  • a twoje wywody są korzystne dla kremla

   • 4 10

  • (4)

   'nie jestem lekarzem ani biologiem czy absolwentem żadnego z pokrewnych kierunków'

   To sie wypowiem

   Omg

   • 11 10

   • przynajmniej udowodnił, że myśli i zadał sensowne pytanie, w przeciwieństwie do Twojej szyderczej wypowiedzi

    • 17 6

   • (2)

    bill gates jest lekarzem?Coś nie tak z tym komentarzem pudelkowy lobbysto lekowy?Można na tym śmieciowym portalu mieć inne zdanie niż owczy pęd?

    • 8 2

    • spójrzcie tylko (1)

     ten komentarz jest fajnym przykładem fałszywej flagi - autor z pozoru zajmuje stanowisko solidarne z autorem pierwszego postu, jednak robi to w tak agresywny, stygmatyzujący i chamski sposób, że tworzy wokół siebie i pierwotnego problemu zniechęcającą otoczkę, przez co większość osób myśli coś w stylu: "No, może i ma rację ale przy tym nie jest zbyt zrównoważony emocjonalnie. Nie mogę się z nim zgodzić, bo nie chcę się stać taki sam, więc zajmę się innymi sprawami". Nie dajcie się zwieść - on tylko na to liczy :)

     • 4 1

     • ja nie mam zamiaru o niczyje względy zabiegać mam to gdzieś zwisa mi otoczka itd albo jest się myślącym człowiekiem albo i**otą który łyka wszystko bezkrytycznie bo jego życie to tylko spanie żarcie i wydalanie a za wiedzę o świecie wystarcza mu to co łaskawie mu powiedzą w tv.Ponawiam proste pytanie jakie pojęcie o medycynie wirusach immunologii ma facet od komputerów?Żadne poza tym że z uszczęśliwiania na siłę świata swoimi szczepionkami na stworzone przez swoich kumpli epidemie chce sobie zrobić miliardowy zysk dla siebie jak ktoś jest głupkiem niech wyczekuje szczepionki od pana G i przygotuje się na przyszłe problemy ze zdrowiem formaldehyd zdaje się nie jest zbyt zdrowy podobnie jak inne konserwanty św szczepionek

      • 5 1

  • No właśnie nie jest Pan (4)

   Skąd pomysł, że szczepienie osłabia układ immunologiczny? Czy Pan w ogóle wie,na czym polega mechanizm uzyskiwania oporności czynnej sztucznej, czyli poszczepiennej? Proszę Pana - jest dokładnie odwrotnie niż Pan sądzi, z zachowaniem wskazań i odpowiedniego postępowania po szczepieniu.

   • 3 12

   • (3)

    a po co zdrowemu szczepionka pacanie?

    • 3 2

    • (2)

     Po to, żeby nie zachorować baranie?

     • 2 3

     • a co jest strasznego w tym aby zachorować i pozwolić, żeby układ odpornościowy sam zadziałał?

      • 3 1

     • a jak jestem zdrowy i nie choruję palancie to na co mi to?Żeby zachorować?

      • 0 0

  • Nie jesteś lekarzem ani biologiem (1)

   Czyli nie znasz się kompletnie na medycynie, więc po co bełkoczesz swoje laickie teorie? Średniowieczny lęk się Ci odpala

   • 0 2

   • a filantropi Bill i Melinda Gates to są lekarze biolodzy wirusolodzy?

    • 1 0

  • Piotr.

   Szczepienie nie osłabia układu immunologicznego. Wręcz przeciwnie - wzmaga jego odpowiedź. Kolejny mit mieszczan.

   • 1 0

  • Termin ważności się konczy

   Niedługo będą promocje 20 w 1
   Biedne dzieci

   • 1 1

 • Nareszcie ktoś zaczyna dostrzegać, że inne (1)

  choroby wcale nie zniknęły. Pytanie kiedy wszystko wróci do normalności, jedna moja córeczka czeka na badanie główki.

  • 39 2

  • kiedyś się dowiemy ulu ludzi zmarło z powodu koronawiruswego popapraństwa

   • 7 0

 • a jak? (3)

  Jak przychodnie sprawdzą czy dziecko przed szczepieniem nie jest zakażone koronawirusem?

  • 33 5

  • Nie sprawdzą

   Skąd mają mieć tyle testów

   • 1 4

  • Nie sprawdza, nie sprawdzają.

   • 1 2

  • nie sprawdza to mają to w d.. podobnie jak tzw państwo polskie ma w d... to czy dziecko np po szczepieniu nie umrze z powodu nopu jakaś odpowiedzialność odszkodowanie?Nieee po co liczy się zaszczepiona sztuka jak u bydła

   • 10 1

 • (3)

  1. Trzeba przerobić przychodnie i szpitale oraz SORY, na stałe tak, aby można było przyjmowac osoby chore czyli z gorączką, wysypką, grypopochodne , biegunki osobno, a zdrowe czyli inne choroby wewnetrzne czy urazy osobno. i niestety trzeba wydac pieniądze na czystość najpierw, potem na sprzęt i lekarstwa, a nastepnie na inne cele!!!!

  • 10 3

  • zaszczepię sie tylko polską szczepionką, stworzoną przez polskich naukowców, żadne z szympansów mnie nie interesują!

   • 14 6

  • (1)

   mam nadzieję, że od września i października wznowia pracę zlikwidowane szkoły medyczne, udostepni się dużo miejsc studia medyczne na kierunki lekarskie, dentystyczne i wspomagające medyków studia pielęgniarskie i zanim ktoś przystapi do studiów weźmie sie od niego umowę, że popracuje min. 10 lat w Polsce , jeżeli nie niech płaci za studia odpowiednio procentowo!!!!!!

   • 7 11

   • nieuk!

    a kto ukończył podstawówkę albo zawodówkę także zapłaci za swoje kształcenie. Będzie w końcu sprawiedliwie

    • 3 2

 • NOP poszczepienny (6)

  Mój wnuczek jest po szczepieniu gruźlicy w szpitalu na Zaspie -ma odczyn poszczepienny , ledwo został uratowany. Kto zagwarantuje nam zdrowie i życie po szczepieniu obowiązkowym?

  • 39 8

  • Twój jeden wnuczek nie jest wyznacznikiem całości , myśl bo myślenie nie boli (4)

   • 1 25

   • A co tą osobę obchodzi czy wnuczek jest czy nie jest wyznacznikiem całości? Co to ma do rzeczy? Sprawa jest jasno nakreślona - dziecko ma problemy po szczepieniu, i jak temu zaradzić?

    • 13 0

   • Reha (1)

    Ciekawe czy gdyby Pańskie dzieci miały NOP cieszyłby się Pan z tego, ze 9999 dzieci jest zdrowych po szczepieniu! Ludzie! Zdążają się ciężkie powikłania. Co prawda raz na ileś tysięcy przypadków, ale się zdążają. I wówczas żaden rodzic nie myśli o statystyce. trochę empatii i zrozumienia.

    • 12 0

    • Odp.

     Wg mnie jeżeli Pani wnuczek ma taki odczyn po gruźlicy to ma przegibane na całe życie bo znaczy to że urodził się z ciężkim niedoborem odporności i tutaj 2 warianty: albo na HIV albo wrodzony niedobór o innej etiologii - wówczas wina genów niestety.

     • 3 1

   • Jak Twojemu dziecku lub wnuczkowi się to stanie to koniecznie tak do tego podejdź. W końcu twój bahorek też nie jest wyznacznikiem całości.

    • 5 0

  • A ja miałem ciężka reakcje po ibupromie

   Jest to śmiertelnie niebezpieczny związek, należy go całkowicie wycofać ze sprzedaży zanim ktoś umrze! W szpitalach go podają ludziom bez pytania i zgody

   • 5 1

 • Nie szczepię młodszego synka

  Po pierwsze boję się że w przychodni zarazę się wirusem, po drugie nie wiem czy moje dziecko nie jest chore (może przechodzi bezobjawowo), po trzecie w razie NOPu kto mojemu dziecku udzieli pomocy? Mój starszy synek miał ciężki NOP, dostał stanu padaczkowego po szczepieniu, był tydzień w szpitalu.

  • 31 3

 • Co z tego, jak szczepionek nie ma (1)

  braki w podstawowych szczepionkach...

  • 2 2

  • Brak szczepionek na ospe

   Niestety nadal brak szczepionek na ospe. Nie mogę zaszczepić dziecka, bo nie chodzi do żłobka, więc szczepionka się nie należy.

   • 0 2

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane