• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Z dzieckiem na obiad? Restauracje idealne na rodzinne wyjście

Anna Żukowska
24 stycznia 2017 (artykuł sprzed 5 lat) 
Opinie (231)
Do której restauracji w Trójmieście wybrać się całą rodziną? Sprawdziliśmy, gdzie można dobrze zjeść, znaleźć fajny kącik dla dziecka i liczyć, że będzie się ono dobrze bawiło. Do której restauracji w Trójmieście wybrać się całą rodziną? Sprawdziliśmy, gdzie można dobrze zjeść, znaleźć fajny kącik dla dziecka i liczyć, że będzie się ono dobrze bawiło.

Dokąd w Trójmieście wyjść na rodzinny obiad z małymi dziećmi - tak, by dobrze zjeść, nie zostawić majątku w knajpie i zapewnić dziecku frajdę? Zobaczcie kilka naszych propozycji.Wychodzisz/wychodziłeś z małymi dziećmi na obiad do restauracji?

Potrzeba wyjścia do ludzi, zjedzenia czegoś dobrego w restauracji, w miłej atmosferze i w miejscu, gdzie będziemy czuli się dobrze, dotyczy także rodzin z dziećmi. Jednak w ich wypadku niezwykle ważne jest wnętrze i to, by w danym miejscu dobrze czuli się zarówno rodzice, jak i ich dzieci.

Na szczęście trójmiejskie restauracje wychodzą naprzeciw rodzinom i oferują coraz ciekawsze rozwiązania skierowane do rodziców małych dzieci. Nie są to już tylko stoliczki z kolorowankami - spotykane w wielu restauracjach.

Przedstawiamy wam dziewięć restauracji, po trzy w każdym mieście, do których spokojnie można się wybrać na rodzinny obiad wiedząc, że dzieci będą miały tam co robić.

Poniżej trzy propozycje gdańskich restauracji przystosowanych świetnie na przyjęcie rodzin z dziećmi.

Czytaj też: Gdzie zjeść w Trójmieście? 13 najlepszych restauracji Trójmiasto. Ranking kwiecień 2022

1. Restauracja Kos

 • W osobnej, monitorowanej sali zabaw, znajdziecie mnóstwo zabawek. Restauracja Kos.
 • Starsze dzieci mogą skorzystać ze stanowisk z grami. Restauracja Kos.
 • Monitor w sali restauracyjnej pozwoli podejrzeć bawiące się dzieci. Restauracja Kos.
 • Tuż przy sali zabaw znajduje się toaleta dla małych gości ze sprzętami dostosowanymi do ich wzrostu. Restauracja Kos.
 • Domek do zabawy w Restauracji Kos.
Zaczynamy od Restauracji Kos (ul. Piwna 9/10 zobacz na mapie Gdańska), która wręcz postawiła na rodziny, dedykując im najwyższe piętro swojego lokalu. Jest tam specjalnie zbudowany, osobny pokój do zabawy. Dzieci mogą się w nim pobawić klockami, tablicami manipulacyjnymi i wieloma innymi zabawkami. Starsze dzieci do dyspozycji mają też stanowiska z grami, a młodsze na pewno będą chciały się pobawić w uroczym domku. Przy pokoju zabaw znajduje się toaleta dla dzieci, dostosowana do ich wzrostu. Dla rodzica wygodne jest to, że siedząc przy stoliku może na specjalnym monitorze obserwować, jak w pokoju obok bawią się dzieci. Dużym udogodnieniem jest też to, że wózki dziecięce można zostawić na parterze, pod czujnym okiem obsługi.

W dziecięcym menu znajdziecie sprawdzone potrawy, które większość dzieci lubi. Jest ono sezonowe, więc będzie się okresowo zmieniało. W tej chwili możemy zamówić naszym pociechom m.in. makaron w sosie pomidorowym (12 zł), pierogi na słodko (10 zł), kurczaka w panierce z frytkami (14 zł) czy np. smażonego dorsza z ziemniakami i surówką (16 zł).

Ważna informacja: lokal jest oblegany, zwłaszcza w święta i weekendy, i niestety nie przyjmuje rezerwacji na soboty i niedziele.

2. BabyCafe.pl

 • BabyCafe.pl jest też często wybierane na imprezy rodzinne - chrzciny, komunie czy urodziny.
 • Salonik zabawowy jest urządzony w oddzielnej sali. Są tam jednak stoliki, jeśli ktoś chce mieć dziecko na oku. BabyCafe.pl.
 • Jedno z dań z karty dziecięcej BabyCafe.pl - pulpeciki z ziemniakami.
 • W BabyCafe.pl we Wrzeszczu, w saloniku zabaw, znajdują się m.in. zabawki związane z gastronomią.
 • Coś dla dzieci i coś dla rodziców.
BabyCafe.pl (ul. Słowackiego 4d zobacz na mapie Gdańska) to najdłużej działający w Trójmieście lokal z ofertą skierowaną głównie do rodzin. Wbrew nazwie nie jest to kawiarnia, a restauracja rodzinna. Obiekt podzielony jest na dwie części - salę restauracyjną i salonik zabaw dla dzieci, w którym też znajdują się stoliki. W każdą sobotę i niedzielę, w godzinach pracy restauracji, spotkamy tam animatorkę lub animatora, którzy zaproponują dzieciom różne zabawy. Dzieci mają do dyspozycji bezpieczne klocki, tablicę do malowania kredą czy zabawki tematyczne związane z gastronomią. Lokal przyjmuje też rezerwacje na rodzinne uroczystości, jak chrzciny, pierwsze urodziny czy komunie.

Właścicielka lokalu, Ewa Banaś, podkreśla, że kuchnia dostosowuje się do różnych ograniczeń żywieniowych klientów, np. związanych z alergiami pokarmowymi czy specjalnymi dietami. Zapewnia, że nikt nie patrzy krzywo na biegające dzieci lub rozlaną zupę czy sok, bo dla jej zespołu liczy się rodzinna atmosfera miejsca i możliwość swobodnego korzystania z usług restauracji w towarzystwie małych gości.

W menu dziecięcym znajdziemy domową kuchnię - pierogi z mięsem, ruskie lub na słodko (11,90 zł), placuszki z jabłkami (11,50 zł), pierś z kurczaka z ziemniakami, ryżem lub frytkami (18,90 zł) czy zupy z domowym makaronem (7,90 zł). Co miesiąc jest też dodawana skrócona karta sezonowa. Restauracja przyjmuje rezerwacje.

3. Miasto Aniołów

 • W Mieście Aniołów warto zarezerwować stolik na weekendowe wyjście.
 • W kąciku zabaw są różne sprzęty manipulacyjne, pluszaki i ekran, na którym puszczane są bajki. Miasto Aniołów.
 • Menu dziecięce jest jednocześnie kolorowanką, którą można zabrać do domu.
 • W Mieście Aniołów w każdą niedzielę odbywają się teatrzyki dla rodzin.
 • Na teatrzyki w Mieście Aniołów przychodzi sporo rodzin.
Choć wielu kojarzy się raczej z wieczornymi imprezami, za dnia - zwłaszcza w weekendy - Miasto Aniołów (ul. Chmielna 26 zobacz na mapie Gdańska) staje się prawdziwie rodzinną restauracją. W każdą niedzielę w południe organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem teatrzyki lub widowiska rodzinne. Kiedy się kończą, rodziny często zostają na obiad. Do dyspozycji małych gości jest wydzielony z sali restauracyjnej kącik zabawowy. Są tam stoliczki, akcesoria do rysowania, zabawki i spory ekran, na którym są wyświetlane bajki. Z dodatkowych atrakcji, w niedziele dzieci są częstowane watą cukrową - co zwolenników zdrowego żywienia może przyprawić o ból głowy, warto więc być na to przygotowanym.

Dziecięce menu jest jednocześnie kolorowanką, którą można zabrać do domu. Znajdziecie tam m.in. zupy - rosół, pomidorową i krem z białych warzyw (7-8 zł), filety drobiowe lub z dorsza z dodatkami (15 zł) czy naleśniki na słodko (13 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

Poniżej prezentujemy trzy propozycje sopockich restauracji przystosowanych świetnie do przyjęcia rodzin z dziećmi.

1. Sempre W Sopocie

 • Restauracja Sempre w Sopocie.
 • Menu ze zdjęciami ułatwi dziecku wybór dania. Restauracja Sempre.
 • W menu znajdziecie m.in. pizzę, kurczaka z dodatkami czy włoskie kluski gnocchi na słodko lub z sosem pomidorowym. Restauracja Sempre.
 • W kąciku zabaw na piętrze jest ekran, na którym są puszczane bajki oraz zabawki i książeczki.
 • Latem, w Restauracji Sempre, dzieci mają się gdzie wybiegać.
Do restauracji Sempre (ul. Grunwaldzka 11 zobacz na mapie Sopotu) możecie się wybrać zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim, choć latem ta restauracja ma jeszcze większy atut, doceniany przez rodziny z dziećmi - dużą, ogrodzoną przestrzeń na zewnątrz z placem zabaw.

Pod parasolami, na drewnianych podestach, są ustawione stoliki, więc można mieć dzieci cały czas na oku. W środku znajduje się wydzielony kącik z zabawkami, kolorowankami i książkami oraz z konsolą do gier, z której mogą skorzystać nieco starsze dzieci. Podobne atrakcje (również zewnętrzny plac) znajdziecie w gdyńskim oddziale restauracji (Sempre, ul. Starowiejska 30 zobacz na mapie Gdyni, Domek Abrahama).

- Zależało nam na stworzeniu restauracji przyjaznych rodzinom z dziećmi, ponieważ dla włoskiej kuchni charakterystyczna jest rodzinna atmosfera - mówi Beata Stolarska, właścicielka. - Włosi jedzą razem z dziećmi, całymi wielkimi hałaśliwymi rodzinami. Dlatego w Sempre stworzyliśmy warunki dla takich rodzinnych biesiad.
W menu dziecięcym w obu restauracjach znajdziecie: pizzę z szynką (21 zł), domowe kopytka gnocchi w sosie pomidorowym lub z masłem i brązowym cukrem (15 zł), spaghetti bolognese (15 zł), domowy rosół z makaronem bio (13 zł), rybę lub panierowane kotleciki z piersi kurczaka podane z ziemniaczanymi talarkami (16 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

2. Pick&Roll

 • Pick&Roll znajduje się tuż przy Aquaparku Sopot, można się tam wybrać po wizycie na basenach.
 • Zabawki w kąciku dla dzieci umilą czas w oczekiwaniu na posiłek. Pick&Roll.
 • Jedno z dań dziecięcych z karty Pick&Roll - polędwiczki drobiowe.
 • W Aquaparku Sopot działa też bar z przekąskami.
 • Wejście do Restauracji Pick&Roll.
Pick&Roll (ul. Zamkowa Góra 3/5 zobacz na mapie Sopotu) jest częścią Aquaparku, więc można się tam wybrać po prostu na rodzinny obiad, a można też zajrzeć tam tuż po pobycie na basenach. Często też odbywają się tu teatrzyki rodzinne i różne imprezy dla dzieci - m.in. Dzień Dziecka, mikołajki, halloween. Można więc niedzielny obiad połączyć z zabawą.

Do lokalu wjedziecie swobodnie wózkiem, który zostawia się w szatni. Do dyspozycji rodzin jest miejsce zabaw dla dzieci przy barze z widokiem na halę basenową. Za to latem dzieci mogą się pobawić na placu zabaw. Znajduje się tam zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica, domek dla dzieci oraz trampolina.

Piotr Stefański z Pick & Roll podkreśla, że rodzice z małymi dziećmi są bardzo mile widzianymi gośćmi.

- Nikt z obsługi nie spojrzy krzywo na plamę na obrusie po zupie pomidorowej - zapewnia. - Wiemy, że każdemu może zdarzyć się mała wpadka, a nauka samodzielnego jedzenia jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka.
W menu znajdziecie chrupiące polędwiczki z kurczaka (15 zł), spaghetti w sosie pomidorowym (12 zł) i naleśniki z twarogiem (12 zł). Popularne są też pierogi z "dorosłego" menu - ruskie lub z mięsem (15 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

3. Pomarańczowa Plaża

 • W Pomarańczowej Plaży w Sopocie znajduje się także wewnętrzny plac zabaw dla dzieci.
 • Krzesełka dla najmłodszych dzieci to standard w restauracjach, jednak dla rodziców najbardziej liczy się podejście obsługi do rodzin i ciekawe menu. Pomarańczowa Plaża.
 • Pomarańczowa Plaża ma dla najmłodszych klientów osobne menu.
 • Zewnętrzny plac zabaw przed Pomarańczową Plażą.
 • Zawsze można poprosić o podgrzanie napoju lub obiadku dla maluszka. Pomarańczowa Plaża.
Pomarańczowa Plaża (ul. Emilii Plater 19 zobacz na mapie Sopotu) to kolejna restauracja, która swój rodzinny potencjał jeszcze lepiej prezentuje w miesiącach ciepłych. Znajduje się tam teren zielony z różnymi sprzętami zabawowymi, takimi jak domek do zabawy czy huśtawki, które zajmą dzieci na dłuższy czas. Dodatkowo leży ona blisko plaży, więc można obiad w restauracji połączyć ze spacerem nad morze. W ciągu tygodnia najczęściej przychodzą mamy z dziećmi w godzinach przedpołudniowych, natomiast w weekendy restauracja cieszy się dużym zainteresowaniem całych rodzin.

Wewnątrz też znajduje się przestrzeń do zabawy. Są tam dwa domki dla dzieci, namiot, poduchy, stolik z krzesełkami, różne zabawki i karton dużych klocków. Nie ma problemu z wejściem do restauracji z wózkiem, od strony deptaka jest szeroki wjazd, od strony parkingu została zainstalowana drewniana rampa. Ważnym elementem jest możliwość zaparkowania samochodu przy wejściu do budynku. Warunki do zabawy dla dzieci mają się niedługo jeszcze poprawić - restauracja jest w trakcie przygotowania dodatkowych atrakcji. Pojawi się tam także konsola do gier dla starszych dzieci i tablica edukacyjna dla młodszych.

W menu dziecięcym znajdziecie: makaron z klopsikami w sosie pomidorowym (16 zł), rybę z frytkami (16 zł) czy kurczaka w panierce z frytkami (15 zł). W soboty i niedziele warto więc zarezerwować stolik.

Poniżej prezentujemy trzy propozycje gdyńskich restauracji przystosowanych świetnie do przyjęcia rodzin z dziećmi.

1. Alt Cafe w Gdyni

 • W Alt Cafe dzieci najbardziej lubią się bawić w domku-zjeżdżalni.
 • W części, gdzie znajduje się sala zabaw, jest też miejsce ze stolikami. Alt Cafe.
 • W menu znajdziecie głównie różne rodzaje pizzy i dania lunchowe dla dorosłych.
 • Zjeżdżalnia kończy się w basenie z kulkami. Alt Cafe.
 • Tablica do malowania kredą w gdyńskiej Alt Cafe.
Alt Cafe (ul. Legionów 112F/1 zobacz na mapie Gdyni) to bistro położone poza centrum Gdyni, ale warto tu zajrzeć z dziećmi. Zjecie tu zarówno śniadanie, jak i dania obiadowe, takie jak sałatki, tarta czy pizza. Przede wszystkim jednak znajdziecie tu osobną salę z wewnętrznym placem zabaw dla dzieci. Drewniany domek na antresoli połączony ze zjeżdżalnią, która wpada do basenu z kulkami oraz tor wyścigowy i pojazdy małych kierowców rajdowych z pewnością zainteresują maluchy. Są też inne zabawki, w tym kącik kuchenny i tablica do zabawy dużymi klockami. W sali znajdują się stoliki, przy których rodzice mogą usiąść i obserwować bawiące się dzieci.

- Inspiracją do stworzenia takiego lokalu była moja córka Zuzia - mówi Tomasz Jukiel, współwłaściciel Alt Cafe. - Nie było takiego miejsca w Gdyni i zawsze, kiedy wychodziliśmy całą rodziną, zastanawiałem się, gdzie mogę mieć również chwilę na spokojną rozmowę z żoną.
W karcie znajdziecie dania lunchowe, pizzę i desery. Dzieci lubią krem z pomidorów (8 zł) i pizzę hawajską (16 zł). Można tu zarezerwować stolik.

2. Panorama
 • W Restauracji Panorama dzieci pobawią się w dmuchanym domku ze zjeżdżalnią.
 • Kącik zabaw jest wyposażony w sprzęty zabawowe i stoliczki do prac plastycznych. Restauracja Panorama.
 • Jedno z dań z dziecięcego menu Restauracji Panorama - kopytka na słodko.
 • Restauracja Panorama zaprasza w weekendy, warto wcześniej zarezerwować stolik.
 • Restauracja Panorama może się pochwalić bardzo ciekawym widokiem.
Mało kto wie, że Panorama (ul. Mickiewicza 1/3 zobacz na mapie Gdyni) ma całkiem spory kącik dla dzieci, w którym znajduje się m.in. dmuchany domek do skakania. Większości kojarzy się ona bardziej z elegancką restauracją, tymczasem i atrakcje, i menu są dopasowane do potrzeb rodzin. Kącik dla dzieci wyposażony jest też w stoliczki i krzesełka, tablicę do rysowania i zabawkową kuchnię. Z okazji różnych świąt - np. Mikołajek czy Dnia Dziecka - są przygotowywane dodatkowe atrakcje dla dzieci - zabawa z animatorem lub warsztaty kulinarne.

W menu dziecięcym znajdziecie kopytka ze śmietaną i cukrem (15 zł) i drobiowe paluszki w panierce z frytkami (17 zł). W weekendy lepiej zarezerwować stolik.

3. Coco

 • W Restauracji Coco znajdziecie kącik zabaw dla dzieci.
 • Restauracja Coco znajduje się na parterze Gdynia Waterfront - łatwo dojedziecie tam wózkiem.
 • W każdą sobotę i niedzielę od godz. 14 dzieci bawią się pod okiem animatorki.
 • Znajdziecie tu także kącik z materiałami plastycznymi. Restauracja Coco.
 • Kącik z zabawkami w Restauracji Coco.
Restauracja Coco (ul. Waszyngtona 21 zobacz na mapie Gdyni) znajduje się na parterze budynku Gdynia Waterfront. Znajdziecie tam sporą salę restauracyjną z dużym kącikiem zabaw. W kąciku są dywany, stoliki oraz spory regał z zabawkami. W każdą sobotę i niedzielę od godz. 12 dzieci mogą się bawić pod okiem animatorki, która wymyśla im różne zabawy plastyczne.

W Coco odbywają się także różne rodzinne wydarzenia kulinarne, m.in. warsztaty - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mali i duzi mogą nauczyć się na nich gotować lub przyrządzać zdrowe potrawy. Ostatnio odbył się Rodzinny Sylwester, w trakcie którego całe rodziny świętowały nadejście Nowego Roku.

W karcie znajdziecie m.in. gotowane klopsiki z kurczaka z ziemniakami (15 zł), filet z dorsza w panierce (15 zł), makaron z pulpetami w sosie pomidorowym (15 zł) czy pizzę (15 zł). Jeśli wybieracie się tam w weekend w porze obiadowej, warto zarezerwować stolik.

A wy jakie restauracje trójmiejskie odwiedzacie najchętniej z całą rodziną?

Miejsca

Opinie (231) ponad 10 zablokowanych

 • Wystarczy by w restauracjach były foteliki dla dzieci. Dziecko samo siądzie,nakarmi się brzdąca i samemu wygodnie można zjeść. Po co robić takie kąciki zabaw i wrzasków w restauracji?

  • 55 181

 • Wazne zeby rodzice w tej knajpie byli normalni, a nie same matki rozpieszczonych brajankow.

  • 153 19

 • Można by pójść, gdyby nie te ekrany, bajki i konsole. Małe dzieci nie powinny oglądać. My tego przestrzegamy, więc nie możemy iść, bo dzieci będą bombardowane chłamem.

  • 63 21

 • A czy są w 3M restauracje

  Gdzie, choćby tylko np. w piątki lub w soboty, zapraszani byli goście w wieku >13 lat? I można było odpocząć od niuniania, ciuciania, stękania, piszczenia, beczenia, tupania? Pójść tylko z mężem/żoną, zostawić dzieci z opiekunką i odpocząć we dwoje?

  • 107 20

 • Właśnie po to, żeby tych wrzasków nie było w pozostałych restauracjach.

  • 51 4

 • swoisty terror rodziców (części ale mocno widocznej)

  Dzieci tak ważne, że wszyscy maja je ścierpieć... Tak bardzo lubiłem knajpy w USA... W Większości - tam gdzie był serwowany alkohol - nie można było wejść mając mniej niż 21 lat. Nie ma zmiłuj nawet dla noworodków. To było prawdziwe błogosławieństwo.
  ps. Oczywiście - to nie dzieci sa problemem ale ich rodzice.

  • 125 19

 • A czy te zabawki, kulki są dezynfekowane?

  • 44 25

 • dzięki za artykuł

  już wiem gdzie nie iść. Jeśli wchodzę do restauracji i widzę rozwrzeszczane brajanki robię w tył zwrot i już nie wracam. Jak można niewychowane/małe dziecko zabrać w miejsce gdzie ludzie przychodzą w spokoju zjeść? To żadna atrakcja słuchać wrzasków waszych dzieci. Podrosną i będą w stanie się zachować to je zabierajcie. Póki nie są tego w stanie osiągnąć zachowajcie swoją roszczeniową postawę dla siebie i nie demonstrujcie tego wokół.

  • 119 67

 • Elephant! Chociaż nie wiem, jak jest teraz, dawno nie byłem. Jednak jak chodziłem jakiś czas temu regularnie tam, to ani razu nie widziałem bachorów.

  • 14 8

 • byłabym stałą bywalczynią ;)

  Rozumiem ohy i ahy, ale jednak nie mam obowiązku lubić dzieci i chciałabym, aby było miejsce, w którym można być pewnym, że nie będą biegały i wrzeszczały :)

  • 38 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane