Wiadomości

stat

Z mapą po przygodę. Weź udział w Harpusiu

Harpuś to świetna zabawa dla całej rodziny.
Harpuś to świetna zabawa dla całej rodziny. Pomorski Klub Orientacji Harpagan

Rusz z mapą po przygodę - to już kolejny rok, w którym na miłośników aktywnego spędzania czasu czeka cały cykl imprez na orientację pod nazwą Harpuś. To świetna okazja do tego, aby bawić się całą rodziną lub, wedle życzenia, pościgać się na poważniej. Najbliższa edycja odbędzie się już 1 marca w Gdańsku.Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wiek, kondycję i poziom zaawansowania. W Harpusiu można wystartować całą rodziną lub indywidualnie. Zasady są proste: należy odnaleźć punkty zaznaczone na mapie. Trasa nie jest wyznaczona na sztywno, więc każdy porusza się jak chce. Przy okazji zabawy i rywalizacji uczestnicy mają okazję poznać lasy i parki w Trójmieście.

Osoby, które nigdy nie startowały w imprezie na orientację, mogą liczyć na krótkie szkolenie przed startem. Następnie każdy uczestnik dostaje kolorową mapę i może wyruszać w drogę. Atrakcje nie kończą się wraz z dotarciem na metę i otrzymaniem pamiątkowego dyplomu: uczestników czeka jeszcze losowanie nagród i upominków.

Zobacz w naszym Kalendarzu, kiedy planowane są harpusiowe imprezy


Bogaty pakiet świadczeńW pakiecie startowym, poza możliwością uczestnictwa w imprezie i przeżycia harpusiowych emocji, zawodnicy dostaną swój "niezbędnik" - a w nim kolorową mapę, profesjonalnie przygotowane trasy harpusiowe wraz punktami kontrolnymi w terenie, pakiet informacji praktycznych czy numer startowy i inne gadżety.

Po dotarciu na metę odbywa się losowanie nagród i upominków, a każdy z uczestników, niezależnie od uzyskanego wyniku na trasie, dostaje kolorowy dyplom uczestnictwa, pamiątkowe kolorowe naklejki do książeczek turystycznych czy odciski okolicznościowych harpusiowych pieczęci. Wyniki po zakończonym Harpusiu dostępne są w bazie i na stronie internetowej.

Po przebyciu trasy na mecie czeka też posiłek w postaci owoców lub słodkości i bufet z wodą, herbatą i kawą wraz z dodatkami.

Kilka dystansów do wyboruKażdy start jest jedyny w swoim rodzaju i każdy oferuje pozytywne emocje, kontakt z naturą i możliwość poznawania przepięknych zakątków Trójmiasta.

W Harpusiu dostępne są trasy w zależności od poziomu zaawansowania:
- zielona - trasa krótka i łatwa, ok. 2-3 km,
- niebieska - trudność trasy porównywalna z trasą zieloną, od 2,5 do 4 km w liniach prostych,
- czerwona - 3-5 km w linii prostej, sporo punktów do odnalezienia,
- czarna - przygotowana z myślą o biegaczach chcących poćwiczyć nawigację w terenie, a także wszystkich osób lubiących nieco dłuższy spacer z mapą; od 3,5 do 6 km w linii prostej.

Kalendarz cyklu Harpuś na 2020 rok


Zgłoszenia do HarpusiaOsoby chcące wziąć udział w imprezie mogą wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie organizatora. Zgłoszenia internetowe przyjmowane są do piątku do godz. 12 przed dniem imprezy. Można również zgłosić się na miejscu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatora.

Opinie (23) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »