• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zabawa Choinkowa w Windzie

bal
maj 31

piątek, godz. 22:00

Gdynia,
bilety 30 zł
Klub Winda- Gdański Archipelag Kultury zaprasza 9 stycznia o godz. 11:00
na co roczną Zabawę Choinkową dla dzieci. W tym roku zaprosiliśmy do udziału artystów wykonujących jazzowy program artystyczny z myślą o najmłodszych.
W skład zespołu wchodzą:
Małgorzata Szmuda - głos
Sebastian Ślusarczyk - fortepian, instrumenty klawiszowe
Ireneusz Wojtczak - saksofony
Marcin Bożek - gitara basowa
Grzegorz Sycz - perkusja
Sławomir Rodrigez Porębski - bębny, egzotyczne instrumenty perkusyjne
oraz dzieci , dzieci, dzieci...

Prosimy o zabranie kolorowych kostiumów i wesołych nastrojów! :)
Wstęp wolny




----------------------------
"JAZZ DLA DZIECI" to projekt muzyczny dla najmłodszych i tych trochę starszych. Utwory autorskie oraz znane, oryginalnie zaaranżowane "przeboje" muzyki dziecięcej, mają oczarować najmłodszą publiczność przyjemną, lecz nie banalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Całości dopełnia jazzowa harmonia. Ambitnie, ale nie za trudno. Teksty, mówiące o bliskich dzieciom sprawach pobudzają wyobraźnię i zachęcają do "ciekawskiego" i odkrywczego spojrzenia na świat.
Projekt przygotowany do prezentacji na mniejszych i większych scenach. Na tych bardziej kameralnych gra świateł i wplecione między piosenki fragmenty bajek sprawiają, że koncert nabiera nastroju słuchowiska. Aktorska interpretacja tekstów (pojawiają się też piosenki śpiewane przez kukiełkowych bohaterów), oraz elementy scenografii, nadają programowi charakter przedstawienia. Zależy nam na tym, aby widowisko mogło być odbierane wieloma zmysłami. Koncert nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Muzyka łączy ludzi. Zbliża pokolenia. W zapomnianych piosenkach z dzieciństwa rodzice odnajdą brzmienie swoich najmłodszych lat. Dzięki zabawom muzycznym przeplatającym piosenki mali widzowie mogą poznać siebie nawzajem i poczuć się częścią grupy. Podczas koncertów kameralnych zapraszamy dzieci z rodzicami na scenę, aby aktywnie uczestniczyli w muzycznej zabawie (koncert interaktywny, funkcja integracyjna). Nasze teksty nie boją się trudniejszych pojęć i abstrakcji użytych jednak w zrozumiałych dla dzieci kontekstach. Utwory oparte są na grze skojarzeń i łączą już znane dzieciom pojęcia z nowymi, trudniejszymi słowami. (funkcja edukacyjna). Zabawa w powtarzanie łatwiejszych fragmentów piosenek, wspólne klaskanie do rytmu, czy zagadki muzyczne, pomagają w rozwijaniu muzykalności małych słuchaczy. Bogate instrumentarium (oprócz tradycyjnych, wybrzmiewają egzotyczne instrumenty perkusyjne i dęte, instrumenty elektroniczne) i elementy improwizacji nadają muzyce barw i pobudzają wyobraźnię. Bo Jazz to muzyka wolności i nieograniczonej fantazji...
Program koncertów na większych scenach dostosowujemy do ograniczającego kontakt z publicznością charakteru przestrzeni. Proponujemy wtedy więcej wspólnego śpiewania i zabaw ruchowych. Naszym zamierzeniem jest show, który nie tylko rozbawi dzieci, ale i zainteresuje dorosłych. Celem "JAZZU DLA DZIECI" jest m.in. zaproponowanie muzycznej alternatywy dla monotonnych i mało rozwijających popowych propozycji dostępnych na rynku i w mediach. Chcemy zaprzyjaźnić dzieci z nieco ambitniejszą formą muzyczną, obalić mit o tym, "że jazz musi być trudny i niezrozumiały". Chcemy pokazać, że jest ciekawy i wspólnie odkrywać nieograniczoną muzyczną przestrzeń. Uważamy, że im wcześniej młody człowiek dowie się o istnieniu różnych gatunków muzyki, tym lepiej. Nasz projekt nie uda się bez dzieci. A i one na pewno wyjdą z koncertu rozbawione i natchnione jazzem. Nie ośmielamy się odpowiadać na dziecięce pytania. Ale może podpowiemy im, że w muzyce warto szukać nawet najtrudniejszych odpowiedzi.


info o artystach:
MAŁGORZATA SZMUDA
Wokalistka śpiewająca ciepłym altem, absolwentka akademii muzycznej w Gdańsku, specjalność wokal jazzowy. Laureatka wielu konkursów w tym telewizyjnej szansy na sukces. W czerwcu 2007 podczas XII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu jury pod przewodnictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego przyznało jej nagrodę dla najlepszej wokalistki. Pojawia się również na deskach gdańskiego Teatru Wybrzeże. Obecnie głos trójmiejskiej grupy TIO łączącej elementy muzyki etnicznej, jazzowej i funkowej.

SEBASTIAN ŚLUSARCZYK
Pianista, absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Włodzimierza Nahornego, specjalność: fortepian jazzowy. Muzyk współpracujący między innymi z grupami Afropol i Black and White. Obecnie gra na fortepianie i instrumentach klawiszowych w trójmiejskiej grupie TIO.

IRENEUSZ WOJTCZAK
Saksofonista, kompozytor, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracując jako muzyk sesyjny nagrywa dla potrzeb filmu i teatru: nagrania dla trans-opery Sen Nocy Letniej, do muzyki Leszka Możdżera, filmów: Segment 76, w reżyserii Oskara Kaszyńskiego, W stepie szerokim, w reżyserii Abelarda Gizy. W 2004 Irek Wojtczak Quartet nagrał płytę Look to the sky z muzyką Antonio Carlosa Jobima, a w roku 2005 swój pierwszy autorski album Outlook. W roku 2000 jako współtwórca trójmiejskiej grupy Groovekojad otrzymał nagrodę: "FRYDERYK 2000" w kategorii Muzyka Alternatywna, a w roku 2001 nagrodę "POLISH DANCE AWARD 2001" za debiut. W 2008 r. został nagrodzony Złotą Płytą za album Melisa Przemka Dyakowskiego. Jest także laureatem konkursu na Największą Indywidualność Jazzową 2008.

MARCIN BOŻEK
Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003). Od 2005 gra na gitarze basowej w Orkiestrze Teatru Muzycznego w Gdyni. Gra w spektaklach "Fame", "Kiss me, Kate", "Footloose", "Dracula", "Chicago", "Siostrunie", "Pinokio". Grał również w "Klatce Wariatek", "Janosiku, czyli Na Szkle malowane" oraz w "Roxi Bar". Brał ponadto udział w tournee zagranicznych ze spektaklami "Hair" i "Jesus Christ Superstar" w Szwajcarii. Brał udział w Festiwalach: "IV Olsztyński Festiwal Jazzowy" z Grażyną Łobaszewską (2006), "Buskers Festival" w Ferrarze we Włoszech z zespołem "Cocotier" (2004), "Złota Tarka" w Iławie z zespole "Hot Dixie Society" (2003 i 2004). Jako autor utworów jazzowych i lider zespołów koncertujących zdobył liczne nagrody, m.in.: dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Ogólnopolskiego Festiwalu Jazzowego w Sieradzu" z zespołem "Pearl Session" (2003, 2004); laureat Trzeciej Nagrody na "Jazz Juniors" w Krakowie z zespołem "Fakimozo Quintet" (2001); dwukrotny laureat Pierwszej Nagrody "Jastrzębskiego Festiwalu Kultury" z zespołem "Sobowojanek Quartet" (2000, 2001); laureat Pierwszej Nagrody "Śląskiej Kuźni Talentów" w Żorach z zespołem "Sobowojanek Quartet" (1999). Był wykładowcą klasy gitary basowej w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej "Nice Noise" w Katowicach (2001-2004).

GRZEGORZ SYCZ
Ur.27.04.1976 w Krakowie. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4.
Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Współpracował m.in.z muzykami takimi jak.Angus Tomas Bangus,Franz Hauzinger,John Sparks,Peter Salentin,Peter Strunzi,Eric Richard,Joanne Bell,Thomas Hufschmid,Peter Herborn,Axel Knapmaier, Gilda Razzani,Zbigniew Namysłowski,Janusz Muniak, Piotr Wijtasik,Maciej Sikała,Maciej Grzywacz,Piotr Lemanczyk,Dariusz Herbasz,Janusz Mackiewicz,Dominik Bukowski,Leszek Żądło,Wojtek Groborz,Antoni Dębski,Jarosław Śmietana,Jakub Stańkiewicz,Andrzej Cudzich,Leszek Szczerba,Janusz Witko,Robert Kubiszyn,Tomasz Kudyk,Marcin Ślusarczyk,Adam Kowalewski,Maciej Adamczak,Paweł I Krzysztow Ścierańscy,Tomasz Grzegorski,Marek Michalak,Józef Michalik,Puma Piasecki,Wojciech Staroniewicz,Przemek Dyakowski, Marcin Bożek. Artur Jurek,Adam Żuchowski,Adam Kawończyk,Piotr Królik,Piotr Żaczek,Tadeusz Leśniak,Łukasz Targosz,Karol Wait,Adam Went,Krzysztow Krawczuk,Bogdan Mietniowski,Ryszard Styła,Pawel Mąciwoda- Jastrzępski,Marek Janicki,Robert Jakubiec,Andrzej Marchewka,Andrzej Jakubiec,Cezary Paciorek,Jacek Chrusciński,Krzysztof Bodzoń,Krzysztof Herdzin,Zbigniew Wegehaupt,Leszek Dranicki,Waldemar Leczkowski,Norbert Pajek Domink Bieńczycki.Wystepował m.in.przed Freddim Hubardem,Charlim Mariano,Matthiasem Nadolnym,Tomakiem Stańko,

SŁAWOMIR RODRIGEZ PORĘBSKI
Perkusjonista od 20 lat aktywnie działający na scenie muzycznej. Członek i założyciel szeregu zespołów (m.in. Leszcze, No Limits, Ikenga, Miriam, Himeros, Hello, Bóm, Wakacje w Rzymie, Samba Picante), instruktor muzyczny (warsztaty bębniarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in.: Warsztaty Teatralne "Ostróda 2003", "Sarnówek 2004", "Ostróda 2004" , Europejskie Warsztaty Integracyjne "Transgraniczne Rytmy" Biały Bór 2004, Warsztaty w Dziecięcej Wiosce Ekologicznej "Zaroślak 2004", Warsztaty Twórczego Współdziałania "Kożyczkowo 2004"), autor tekstów, twórca muzyki teatralnej i filmowej, reżyser spektakli dla dzieci, współpracujący ze znanymi choreografami i aktorami (m.in. Ania Haracz, Krzysztof Baliński, Andrzej Pieczyński).

Opinie