• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zaginione dzieci na plaży. "To moment"

Piotr Kallalas
25 lipca 2022, godz. 13:00 
Opinie (58)
- Mam dwójkę dzieci i szczerze mówiąc, potrzeba ciągłego pilnowania skutecznie mnie zniechęca - mówi nasza czytelniczka. - Mam dwójkę dzieci i szczerze mówiąc, potrzeba ciągłego pilnowania skutecznie mnie zniechęca - mówi nasza czytelniczka.

- Mieliśmy już przypadki, że rodzina pije piwo, zasypiają i nagle okazuje się, że nie ma dziecka w okolicy. Raz znaleźliśmy malucha o godz. 17, mniej więcej w momencie, kiedy rodzina zauważyła, że kogoś brakuje - mówi ratownik z sopockiego WOPRu. Najczęściej jednak dziecko gubi się przez chwilową nieuwagę.Czy zgubiłeś kiedyś dziecko na plaży?

Plaża latem to idealne miejsce dla dziecka, które cały rok marzy o zabawie w wodzie i na piasku. Niestety pośród tłumu plażowiczów, bardzo łatwo stracić z oczu pociechę. Ratownicy podkreślają, że każdego roku część interwencji dotyczy właśnie zgłoszenia zagubienia dziecka.

- Jest dużo sytuacji, gdzie ratownicy poszukują zagubionych dzieci. Kilkulatek widzi plażę z zupełnie innego poziomu. Oddalając się nawet o kilka metrów, traci perspektywę i nie wie, jak wrócić i gdzie są opiekunowie - mówi Jakub FriedenbergerLifeguard Gdynia. - To jest moment, który rodzi poważne niebezpieczeństwo, bo samodzielne wejście do wody nawet przy niewielkim falowaniu, może skończyć się wywrotką.

"Polacy nie potrafią wypoczywać nad wodą bez alkoholu"Co ciekawe, bywa i tak, że ratownicy znajdą dziecko, zanim rodzina zorientuje się, że kogoś brakuje.

- Mieliśmy już przypadki, że rodzina pije piwo, zasypiają i nagle okazuje się, że nie ma dziecka w okolicy. Raz znaleźliśmy malucha o godz. 17, mniej więcej w momencie, kiedy rodzina zauważyła, że kogoś brakuje - opisuje Maciej Dziubich, prezes sopockiego WOPR  

Tłumy na plażach? Rusz nad jezioro. Propozycje wokół Trójmiasta"Plaża mnie zniechęca"Wydaje się, że są to już skrajnie nieodpowiedzialne przypadki. Nie zmienia to faktu, że w przypadku spędzania czasu nad wodą, rzeczywiście do nieszczęścia nie brakuje dużo, a nawet w przypadku, gdy dziecko na chwilę znika z oczu, adrenalina rodziców skacze dramatycznie.

- Mam dwójkę dzieci i szczerze mówiąc, potrzeba ciągłego pilnowania skutecznie mnie zniechęca. Tłum ludzi, pełne słońce i przestrzeń, sprawiają, że chwila nieuwagi i dziecko mi znika. Dla mnie plaża jest zwykle stresująca, a szczególnie w wysokim sezonie - mówi Kasia, mama dwójki dzieci w wieku 3 i 5 lat.
Podobnego stresu prawdopodobnie nie da się uniknąć, ale warto również odpowiednio przygotować dziecko na pobyt nad morzem i dokładnie wytłumaczyć zasady panujące na plaży, łącznie ze wskazówkami dotyczącymi postępowania w sytuacji, kiedy pociecha straciłaby z oczu rodziców.

Ekologiczne plażowanie w Trójmieście. Sprawdź, jak to zrobićNad wodą zawsze z kamizelkąRatownicy zawsze apelują o czujność rodziców, jednak wskazują również na inne rozwiązanie.

- Zachęcamy zwłaszcza dzieci do noszenia kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych, które nie są drogie, a mogą uratować życie. Warto od najmłodszych lat pokazywać, że jest to po prostu dobra zabawa, która gwarantuje nam bezpieczeństwo - mówi Jakub Friedenberger
Wydaje się, że tak jak kask wszedł do standardu użytkowania roweru, tak kamizelki powinny stać się nieodłącznym elementem profilaktyki dla dzieci, które spędzają czas nad wodą.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (58)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe