wiadomości

stat

Żagle, rodzinne festyny czy rajdy rowerowe? Zaplanuj rodzinny weekend

fot. 123rf.com

Piękna pogoda nie opuszcza Trójmiasta, w związku z tym mamy dla was propozycje spędzenia czasu wyłącznie na świeżym powietrzu. Będziecie mogli wybrać się na rejs żaglówką po zatoce, wziąć udział w rowerowej grze oraz świętować na Zaspie i w Chyloni.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:

Rodziny na żaglówkiZaczynamy od Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego, który odbędzie się w Marinie Gdynia. Powstanie tam żeglarskie miasteczko, w którym przygotowano dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Będzie można nie tylko zwiedzić łodzie żaglowe, ale także wziąć udział w bezpłatnych, 20-minutowych rejsach po Zatoce Gdańskiej. Dla najmłodszych, którzy przygodę z żeglarstwem chcą dopiero rozpocząć, czekać będą darmowe lekcje żeglowania. Będą też gry oraz zabawy plastyczne. Niedziela, godz. 10-17, wstęp wolny.

fot. 123rf.com

Gra rowerowa w parkuZ kolei w Gdańsku odbędzie się Rodzinny Piknik Rowerowy. W Parku Ronalda Reagana, w pobliżu Krainy Zabawy, odbędzie się m.in. rodzinna gra terenowa, która potrwa od godz. 10 do 14. Zgłaszać się można na miejscu. W trakcie gry przejedziecie trasę o długości ok. 3 km. W jej trakcie będziecie odpowiadać na różne pytania i zbierać punkty za prawidłowe odpowiedzi. Warto wziąć udział w rywalizacji - główną nagrodą jest rower miejski. Podczas imprezy odbędzie się też wręczenie nagród dla osób, które brały aktywny udział w akcji "Rowerowy Maj" (godz. 10-11:30). Sobota, godz. 9-15, wstęp wolny.

Święto na ZaspieKolejne wydarzenie z Gdańska to Święto Zaspy z bardzo rozbudowanym programem. W Parku im. Jana Pawła II będą na was czekać m.in. występy młodzieży, pokazy teatralne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami oraz zawody biegowe dla uczestników w różnym wieku. O godz. 12:45 i 14 zobaczycie spektakle dla dzieci przygotowany przez Teatr Barnaby, a na stoisku biblioteki odbędą się gry i zabawy literackie dla dzieci. Będziecie mogli również wesprzeć działania Fundacji Mam Marzenie biorąc udział w loterii fantowej. Sobota, godz. 10:30-15, wstęp wolny.

fot. 123rf.com

Rodzinny festyn w Parku KilońskimWracamy do Gdyni, prosto do Parku Kilońskiego na Święto Ulicy Chylońskiej. W programie m.in. strefa gier planszowych, zabaw plastycznych i układania puzzli. Przewidziano także konkurs wiedzy o Chyloni, nauka salsy i loterię fantową. Na miejscu pojawią się dmuchańce, będzie można poznać gry i zabawy podwórkowe, pojawi się także strefa relaksu. O godz. 15:45 będzie można zobaczyć konkurs młodych talentów. Sobota, godz. 14-21, wstęp wolny.

Rajd Matek i pokaz zabytkowych samochodówNa koniec mamy jeszcze zaproszenie dla małych fanów i fanek samochodów zabytkowych. Automobilklub Morski na Skwerze Kościuszki będzie można nie tylko obejrzeć klasyczne, zabytkowe auta, ale też wziąć udział w pokazach ratownictwa drogowego i szkoleń z udzielania pierwszej pomocy, konkursach dla najmłodszych czy odpocząć w strefie relaksu. W ramach wydarzenia odbywa się też Rajd Matek (zapisać się można poprzez stronę organizatora do piątku, 8 czerwca). Sobota, niedziela, godz. 10-17, wstęp wolny.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

wiadomości

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane