• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zajęcia sportowe dla dzieci. Na jakie i kiedy zapisać dziecko?

Klaudia Cichocka
22 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Zajęcia sportowe pozwalają dziecku rozwijać się nie tylko fizycznie, ale również umysłowo i społecznie. Zajęcia sportowe pozwalają dziecku rozwijać się nie tylko fizycznie, ale również umysłowo i społecznie.

Zajęcia sportowe dla dzieci to jedna z najpopularniejszych form zorganizowanego czasu wolnego po lekcjach. Sport dla dzieci to nie tylko sposób na uwolnienie nadmiaru energii, ale również okazja do nawiązania nowych znajomości i nauki pracy w grupie. Jakie zajęcia sportowe dla dzieci wybrać? Kiedy zapisać dziecko na trening i na co zwrócić uwagę?
Piłka nożna, pływanie a może gimnastyka? Ilość dyscyplin sprawia, że wybór zajęć sportowych dla dziecka wymaga przemyślenia. Bez względu na dyscyplinę dziecko rozwija się fizycznie i umysłowo. Uczy się współpracy, systematyczności i odpowiedzialności. Wybierając zajęcia sportowe dla dzieci warto zwrócić uwagę na predyspozycje i zainteresowania pociechy.

Zajęcia sportowe dla przedszkolaków to nie tylko dawka aktywności fizycznej. Dziecko przekona się, jak wyglądają zajęcia grupowe i zrobi pierwsze kroki na drodze do samodzielności. Zajęcia sportowe dla przedszkolaków to nie tylko dawka aktywności fizycznej. Dziecko przekona się, jak wyglądają zajęcia grupowe i zrobi pierwsze kroki na drodze do samodzielności.

Zajęcia sportowe dla 3 latka, czyli kiedy zapisać dziecko na pierwszy treningZainteresowanie sportem i aktywnością fizyczną warto rozwijać w dziecku od najmłodszych lat. Jakie zajęcia sportowe dla 3 latka wybrać? W pierwszych latach życia sprawdzą się treningi ogólnorozwojowe. Zabawy ruchowe z elementami tańca czy prostej gimnastyki sprawią, że dziecko pozbędzie się nadmiaru energii w atmosferze dopasowanej do wieku.


Zajęcia sportowe dla przedszkolaków to nie tylko dawka aktywności fizycznej. Pociecha przekona się, jak wyglądają zajęcia grupowe i zrobi pierwsze kroki na drodze do samodzielności. Rozwinie umiejętność skupienia oraz współpracy z rówieśnikami. Nauczy się zdrowej rywalizacji i własnych sposobów radzenia sobie z porażką. Zajęcia sportowe dla 3 latka mają być przede wszystkim dobrą zabawą, która zapoczątkuje zainteresowanie aktywnością fizyczną. Sport w młodym wieku uczy systematyczności i sprawia, że dziecko będzie aktywne również w przyszłości.

Wielu rodziców zastanawia się, czy zajęcia sportowe dla 3 latka to nie za wcześnie. Każde dziecko jest inne i przed podjęciem decyzji o dołączeniu na zajęcia warto obserwować pociechę. Jeżeli widzisz, że to za wcześnie i dziecko źle będzie czuło się w otoczeniu innych, poczekaj. Zbyt szybkie "wypchnięcie" pociechy na zajęcia może przynieść wyłącznie negatywne skutki.

Regularne treningi w konkretnej dyscyplinie dziecko powinno zacząć nie wcześniej niż na początku podstawówki.

Znajdź zajęcia sportowe dla dziecka - Gdańsk, Gdynia, SopotNigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zajęć sportowych. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zajęć sportowych.

Sport dla dzieci - jak wybrać dyscyplinę?Im więcej dyscyplin sportowych pozna dziecko, tym lepiej. Wspólnie ustalcie, jakie zajęcia sportowe chce wypróbować. Piłka nożna, siatkówka, pływanie, jazda konna... możliwości jest wiele. Kluby sportowe i organizatorzy zajęć sportowych dla dzieci przygotowują lekcje próbne, podczas których dziecko ma szansę wypróbować i dowiedzieć się więcej o dyscyplinie. Obserwuj, co sprawia dziecku radość oraz gdzie czuje się najlepiej. Pociecha lubi działać w zespole? Zastanów się nad piłką nożną, koszykówką czy siatkówką. A może woli samodzielną zabawę? Wypróbujcie pływanie, gimnastykę albo jazdę konną dla dzieci.

Porozmawiaj również z trenerami, którzy doradzą i opowiedzą o zajęciach w praktyce. Dobry trener to osoba, która potrafi nawiązać z dzieckiem relację i zachęci do angażowania się w sport. Dla dzieci ważna jest pozytywna motywacja i dobra zabawa. Podczas zajęć drugorzędny powinien być wynik sportowy.

Jak radzić sobie, jeżeli dziecko zniechęciło się do zajęć po kilku treningach? Porozmawiaj z dzieckiem i dowiedz się z czego wynika brak chęci do działania. Może dziecku nie odpowiada dyscyplina? A może nie dogaduje się z trenerem?

Zajęcia sportowe dla młodzieżyNigdy nie jest za późno na rozpoczęcie zajęć sportowych. Dla młodzieży liczy się już konkretna dyscyplina sportowa. Jeżeli pociecha nie zaczęła przygody ze sportem w przedszkolu albo na początku podstawówki, warto dać dziecku dowolność. Kilkunastolatek ma zazwyczaj określone preferencje i lepiej zna swoje mocne i słabsze strony niż 3 czy 4 latek.

Dziecko odczuwa brak kontaktu z rówieśnikami? A może ma dużo energii i nie wie, jak ją wykorzystać? Nawet jeżeli dziecko nie mówi otwarcie o zajęciach sportowych, zaproponuj formę, która wydaje ci się najwłaściwsza. Nastolatek może okazywać mniej entuzjazmu niż kilkuletnie dziecko, ale istnieje szansa, że odnajdzie się podczas zajęć.

Pływanie to zajęcia dla dzieci, które dobrze odnajdują się w samodzielnych dyscyplinach. Pływanie to zajęcia dla dzieci, które dobrze odnajdują się w samodzielnych dyscyplinach.

Zajęcia sportowe dla dzieci - Gdańsk, Gdynia, Sopot. Jakie zajęcia w Trójmieście?Dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci w Gdańsku, Gdyni i Sopocie to przede wszystkim:

 • piłka nożna dla dzieci w Gdyni i Gdańsku,
 • gimnastyka dla dzieci,
 • zajęcia na powietrzu,
 • kickboxing,
 • tenis dla dzieci i młodzieży,
 • judo,
 • jazda na rolkach,
 • nurkowanie,
 • akrobatyka,
 • stretching,
 • batminton.

W Gdańsku i Gdyni zajęcia organizują największe kluby sportowe jak Lechia Gdańsk, Arka Gdynia czy Gednia

Opinie (1)

 • Piłka nożna

  LG trzeba mieć wiadro złota i worek dolarów żeby dziecko grało w tym klubie- inne kluby dziecko gra jak chodzi na prywatne lekcje do trenera wtedy gra w pierwszym składzie.Po paru latach martwica kolan lub pięt od twardej nawierzchni orlików.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane