Wiadomości

stat

Zamierzasz ciekawie spędzić czas z rodziną? Skorzystaj z rodzinnych promocji

Z Kartą Gdańskiego Lwa mieszkańcy Gdańska za cenę dwóch biletów (50 zł, 30 zł - ulgowa), zapewnią sobie roczny, nielimitowany wstęp do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Bilety do kina, centrum rekreacji, na wystawę, basen, do zoo czy na koncert - to może być naprawdę spory wydatek, jeśli wybieramy się całą rodziną. Nie musimy jednak rezygnować z ciekawych atrakcji, nawet kiedy dysponujemy ograniczonym budżetem, ponieważ wiele instytucji regularnie przygotowuje atrakcyjne promocje. Gdzie szukać informacji na ich temat oraz na jak duże zniżki możemy liczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić.Podczas rodzinnej wyprawy z reguły nie kończy się na zakupie samego biletu - dochodzą do tego koszty dojazdu, zakup napojów, posiłków czy pamiątek. W rezultacie nieduże wyjście z domu może słono kosztować.

Przezorny i dociekliwy zawsze... płaci mniej

Nasze portfele stają się coraz grubsze i niestety nie za sprawą nadmiaru gotówki, a różnego rodzaju kart płatniczych czy lojalnościowych. Warto sprawdzić, czy nie przysługują nam z tego tytułu zniżki - czasem to rabat dzięki konkretnej karcie kredytowej, czasem pakiet zniżek oferuje ubezpieczyciel w zamian za zakup polisy. Zdarza się również, że kody zniżkowe (dosłownie) znajduje się na ulicy.

- Kiedyś, podczas spaceru, schyliłam się, żeby podnieść papierek po batoniku, który ktoś chwilę wcześniej cisnął na parkową alejkę - relacjonuje Magda, mieszkanka Oliwy. - Na opakowaniu było napisane, że za trzy papierki po takich batonikach mogę kupić taniej bilet do kina. Jako że takich samych batoników zjadam w tygodniu kilka, przez blisko pół roku korzystałam z tej promocji - dodaje.

Za bilet rodzinny na wydarzenia z cyklu "Opera Tu!Tu!" (dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci) organizowane w Operze Bałtyckiej zapłacimy 50 zł. Na stronie internetowej placówki znajdziemy również informację na temat wielu innych promocji, nie tylko dla rodzin z dziećmi.

Czytelnicy mają taniej

Metropolitalna Karta do Kultury nie tylko umożliwia wypożyczanie książek m.in. we wszystkich publicznych bibliotekach w Trójmieście, ale także ułatwia dostęp do kultury, sztuki, nauki i rozrywki. Co najważniejsze, każdy członek rodziny, bez względu na wiek, może posiadać własną.

- Taką kartę można założyć każdej osobie, która posiada PESEL, nawet noworodkowi. Proszę jednak pamiętać, że zapisanie do biblioteki osoby niepełnoletniej odbywa się wyłącznie za zgodą pełnoletniego rodzica bądź opiekuna, który weźmie na siebie odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu - mówi Przemysław Czaja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.
Taka karta nie tylko przyniesie ulgę nadwyrężonemu portfelowi rodziców, ale da również dzieciom satysfakcję i zachęci do częstego odwiedzania biblioteki.

- Biblioteki mają tak obszerne zbiory, że nawet nasza dwuletnia córka zawsze znajdzie tam dla siebie coś kolorowego i z obrazkami. Czteroletni syn woli audiobooki, a dzięki temu, że każdą kolejną pozycję wypożycza na własne konto, legitymując się własną kartą, jest dodatkowo podekscytowany - mówi Marta z Oruni.
Z Metropolitalną Kartą do Kultury, która pełni również funkcję karty bibliotecznej, kupimy taniej bilety do wielu teatrów, klubów, na koncerty, a nawet otrzymamy rabat na czesne w różnorakich szkołach, w tym językowych.
Z Metropolitalną Kartą do Kultury, która pełni również funkcję karty bibliotecznej, kupimy taniej bilety do wielu teatrów, klubów, na koncerty, a nawet otrzymamy rabat na czesne w różnorakich szkołach, w tym językowych. graf. mat. prasowe
Z Metropolitalną Kartą do Kultury będzie nam przysługiwała zniżka na imprezy odbywające się m.in. w Wyspie Skarbów, oddziałach Gdańskiego Archipelagu Kultury, Scenie Muzycznej Gdańsk, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Teatrze Wybrzeże, Operze Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz wielu innych - zobacz pełną listę partnerów. Właściciele karty mogą również liczyć na rabaty do kawiarni, kina, księgarni, a nawet na różnego rodzaju kursy, m.in. językowe.

Dla podatników w prezencie od samorządów

Specjalne karty upoważniające do licznych rabatów przygotowały dla swoich mieszkańców również trójmiejskie samorządy.

Gdynia

Dla rodzin płacących podatki w Gdyni i korzystających z Karty Gdynia Rodzinna przygotowano m. in. zniżki na usługi w punktach partnerskich - zobacz szczegóły.

- Karta podstawowa Gdynia Rodzinna dedykowana jest wszystkim gdyńskim rodzinom, które są zainteresowane korzystaniem z oferty specjalnych zniżek. Karta Gdynia Rodzinna PLUS jest natomiast przeznaczona dla rodzin wielodzietnych, posiadających co najmniej troje dzieci, i umożliwia im bezpłatne poruszanie się komunikacją miejską - informuje Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny.
Sopot

Rodziny wielodzietne z Sopotu, podobnie jak w Gdyni, mogą na podstawie Sopockiej Karty Rodziny 3+ (SKR 3+) korzystać nie tylko z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na terenie miasta, ale również darmowych czy ulgowych wejściówek do licznych placówek partnerskich, jak np. Muzeum Sopotu, sztuczne lodowisko, kryta pływalnia i wiele innych.

Do programu przystąpiły również kluby sportowe Atom Trefl Sopot, Trefl Gdańsk oraz Trefl Sopot, oferując posiadaczom SKR 3+ 10 proc. zniżkę przy zakupie biletów oraz karnetów na mecze.
Do programu przystąpiły również kluby sportowe Atom Trefl Sopot, Trefl Gdańsk oraz Trefl Sopot, oferując posiadaczom SKR 3+ 10 proc. zniżkę przy zakupie biletów oraz karnetów na mecze. fot. Maciej Czarniak/Trójmiasto.pl
W 2016 roku, dla przykładu, z Sopockiej Karty Rodziny 3+ korzystało 229 rodzin (1093 osoby). W ramach przywilejów wydano 20 bezpłatnych biletów do Państwowej Galerii Sztuki i 4 do Muzeum Sopotu, sprzedano 410 zniżkowych biletów na basen, a w sezonie zimowym 2016/2017 - 175 ulgowych biletów codziennych i 133 bilety weekendowe na sopockie lodowisko.

Do programu przystąpiły również kluby sportowe Atom Trefl Sopot, Trefl Gdańsk oraz Trefl Sopot, oferując posiadaczom SKR 3+ 10-procentową zniżkę przy zakupie biletów oraz karnetów na mecze. Sopockie rodziny wielodzietne mogą liczyć również na 20-proc. bonifikatę przy okazji zakupu biletów basenowych do parku wodnego.

Na zniżki i rabaty mogą liczyć jednak nie tylko rodziny wielodzietne, a wszyscy, którzy w Sopocie mieszkają i płacą tam podatki.

- W Sopocie funkcjonuje również Karta Sopocka, na podstawie której mieszkańcy mają szereg zniżek i udogodnień, m.in. bezpłatne wejście na molo. Mamy też około 100 partnerów dających zniżki różnego typu. Dotychczas wydrukowano ponad 24 tys. kart, a odebrało je 21 581 sopocian - informuje Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopot.
Zobacz szczegółowy wykaz partnerów Karty Sopockiej.

Rodziny wielodzietne z Sopotu, na podstawie Sopockiej Karty Rodziny 3 , kupią z rabatem bilet do parku wodnego


Gdańsk

Miasto Gdańsk przygotowało dla rodzin wielodzietnych Kartę Dużej Rodziny Gdańskiej, upoważniającą m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Osoby płacące w Gdańsku podatki mogą również skorzystać z licznych promocji, jakie dedykują im przeróżne instytucje.

Z Kartą Gdańskiego Lwa, dla przykładu, za cenę dwóch biletów (50 zł, 30 zł - ulgowa), zapewnimy sobie roczny, nielimitowany wstęp do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

By nabyć kartę, należy wypełnić specjalny formularz (dostępny w kasie ogrodu, można i na stronie internetowej zoo) i z już wypełnionym przyjść do kasy. Na miejscu od razu po złożeniu wniosku wydana zostaje karta. Raz nabyta karta upoważnia nas do nielimitowanej liczby wejść do ogrodu, przez 12 miesięcy od momentu nabycia przez nas karty, już bez konieczności stania w kolejce do kasy.

Centrum Hewelianum zaprasza gdańszczan nie tylko do odwiedzin, ale i regularnych odwiedzin.

Na mieszkańców miasta Gdańska czeka również Karta Gdańskiego Odkrywcy, oferująca roczny, nielimitowany wstęp do Centrum Hewelianum.

- Gdańsk oferuje niezwykle dużo do odkrycia, a na tle innych atrakcji Centrum Hewelianum jest jedną z bardziej unikatowych jego wizytówek, nie tylko w skali miasta, ale też kraju - wyjaśnia Przemysław Guzow, Dyrektor Centrum Hewelianum. - Dlatego zależy nam na tym, aby Centrum Hewelianum było odwiedzane nie tylko przez gości i turystów, ale także mieszkańców miasta. Bardzo chcielibyśmy, aby stało się ono miejscem, które wpisuje się w tradycję wspólnego, rodzinnego spędzania czasu przez gdańszczan. Roczna karta wstępu daje możliwość nielimitowanej liczby odwiedzin Centrum Hewelianum przez cały rok i do tego gorąco zachęcamy - aby będąc mieszkańcem Gdańska stać się także jego odkrywcą - dodaje Guzow.
Koszt zakupu karty ulgowej to 20 zł, natomiast normalnej 30 zł. Warto pamiętać, że dokonując zakupu Karty Gdańskiego Odkrywcy należy dysponować dokumentem potwierdzającym zamieszkanie w Gdańsku.

Podobne promocje mają w swojej ofercie i inne instytucje, dlatego zanim zrezygnujemy z rozrywki w obawie o zbyt duże koszty, warto poszukać czegoś, co będzie odpowiadało zarówno naszym zainteresowaniom, jak i możliwościom finansowym.

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Małżeństwo mi się sypie.... Gdzie po... Może podpowiecie gdzie udać się na jakąś terapie małżeńska? Tylko Gdańsk. Z góry dziękuję

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Mamy na spacery - Gdynia! Hej Mamy, Przeprowadziłam się do Trójmiasta w styczniu i brakuje mi koleżanek na spacery z...

  Rodzina i dziecko , autor: ZupelnieNieIdealna

 • Staranie o dziecko (2) Hej mam 20 i jestem mamą półtora rocznej córki. Nadal karmie piersią. Zdecydowaliśmy się na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jamama

 • Kolega doniósł na męża czy będzie... (2) Mąż chciał zrobić z kolegą interes. Kolega przelał mu na konto pieniądze na auto (kolega z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Iwona

 • Kiedy chłopcy zaczynają mówić? (6) Witam, mój maluch zaraz kończy 3 latka a mówi tylko pojedyncze słówka, mama , nie, daj i to...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: elka

 • nieuczciwi? (3) odradzam, kasa zapłacona towaru od miesiąca nie ma.... i nikt nie wie czy będzie......

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mp

 • rezonans magnetyczny glowy (2) Dziewczyny,niestety musze zrobic prywatnie rezonans magnetyczny glowy. Wiecie moze gdzie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ewa

 • Moja historia ciąży pozamacicznej... :( (15) Dziewczyny, postanowiłam opowiedzieć Wam moją historię... jeśli kogoś to nie interesuje, to...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Olka

 • Czy panuje teraz jakis wirus?? (12) Cala nasza 3 sie rozchorowala.najgorzej synek. Mial temperature pow 39, ktora ciezko bylo...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: anonim

 • Restauracja na chrzest (3) Witam szukam lokalu na obiad dla niewielkiej grupy osób ok 15, zależy mi na smacznym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jjjj

 • Mieszkania od miasta Poszukuje osob ktore czekaja na stworzenie nowych list na mieszkania od miasta w Gdyni....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Martyna

 • Zwrot podatku 2020 (21) Czesc. Zastanawiam sie, czy ktos rozliczal PIT w styczniu i dostal juz zwrot. Jak dlugo...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ona

 • Uwaga na gotowy e-pit przygotowany... US już kolejny rok rozlicza nasze pity, ale nie podlicza zwrotu za składki ubezpieczenia....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mamacia

 • Własna działalność Piecki Migowo Witam, Zastanawiam się nad otworzeniem czegoś swojego w okolicy Piecki Migowo. Czego wam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama wraca do pracy

 • Jaki leżaczek Bujaczek polecacie od... (7) A może inna opcja?huśtawka się sprawdza?będę wdzięczna za poradę

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ola

 • Szkola podstawowa nr 60 i nr 77 Prosze o opinie rodzicow, ktorych dzieci chodza do tych szkol. Co Wam sie podoba, co nie,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Autor

 • Senatorium (6) Hej rodzice długo się czeka na senatorium dla dzieci ? I gdzie kierują 8 miesięczne dzieci...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • żłobek Oliwa (2) Cześć Czy możecie polecić żłobek w Oliwie Dziękuje

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Marta Pęksa ginekolog gdzie przyjmuje ?? (2) Czy wiecie może gdzie teraz przyjmuje dr Pęksa ? Widzę, że pracuje w UCK i chciałabym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Paulina

 • Wyniki tarczycowe - proszę o pomoc (6) Hej, tyle się mówi o chorobach tarczycy, że i ja postanowiłam się zbadać. USG tarczycy ok...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dora

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »