• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zamkną przedszkole przez koncert Eda Sheerana

Piotr Kallalas
17 czerwca 2024, godz. 15:30 
Opinie (217)
Przedszkole Bursztynowy Kompas działa na terenie stadionu Polsat Plus Arena. W związku z wynajęciem stadionu na koncert Eda Sheerana placówka zostanie zamknięta na kilka dni. Przedszkole Bursztynowy Kompas działa na terenie stadionu Polsat Plus Arena. W związku z wynajęciem stadionu na koncert Eda Sheerana placówka zostanie zamknięta na kilka dni.

Koncert Eda Sheerana w Gdańsku będzie skutkował zamknięciem na cztery dni jednego z gdańskich przedszkoli, które znajduje się w Polsat Plus Arenie. W tej sprawie interwencję podjął gdański radny, który oczekuje wyjaśnień ze strony miasta. Tymczasem organ prowadzący przedszkole uspokaja: "Do takiej sytuacji dochodziło do tej pory 3-4 razy. Za każdym razem rodzice są informowani z dość dużym wyprzedzeniem".Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhoneCzy twoje dziecko chodzi do przedszkola?

Gdańskie przedszkole Bursztynowy Kompas będzie nieczynne od 10 do 15 lipca. Powód? Placówka edukacyjna mieści się na terenie Polsat Plus Areny, gdzie odbędzie się koncert Eda Sheerana. Taką informacje otrzymali rodzice od Ogólnopolskiego Operatora Oświaty, który zarządza przedszkolem.

Zamkną przedszkole przez koncert Eda Sheerana- Drodzy Rodzice, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację z Infrastruktury Oświaty o ograniczeniu praw najemcy w związku z zaplanowanym koncertem "Ed Sheeran" na podstawie 6 pkt. 2 umowy w sprawie korzystania z usług przedszkola. Informujemy, że w dniach 10-15 lipca placówka będzie zamknięta.
Darmowe półkolonie w Gdańsku. Ruszają zapisy Darmowe półkolonie w Gdańsku. Ruszają zapisy

 • Przedszkole Bursztynowy Kompas będzie zamknięte ze względu na koncert Eda Sheerana.
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Przedszkole Bursztynowy Kompas działa na terenie stadionu Polsat Plus Arena. W związku z wynajęciem stadionu na koncert Eda Sheerana placówka zostanie zamknięta na kilka dni.
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena
 • Bursztynowy Kompas w obiekcie Polsat Plus Arena

Zamknięte przedszkole w Polsat Plus Arenie - radni oczekują wyjaśnieńBrytyjski artysta wystąpi w piątek i sobotę (12-13 lipca), a placówka edukacyjna będzie zamknięta łącznie przez 4 dni robocze - od środy do poniedziałku. Interwencję w tej sprawie podjęli radny Andrzej Skiba oraz Sebastian Piasecki, który jest asystentem posła Kacpra Płażyńskiego.

- Cieszy nas to, że w Gdańsku realizowane są ważne wydarzenia, w tym koncerty, ale nie może się to odbywać kosztem lokalnych społeczności. Rodzice, których dzieci chodzą do przedszkola, mają pełne prawo do tego, by być poważnie traktowanymi. Oczekujemy wyjaśnień od władz miasta i rozwiązania powstałego problemu - zaznacza Andrzej Skiba, gdański radny Prawa i Sprawiedliwości .
Radny i asystent posła wysłali do prezydent miasta szereg pytań dotyczących m.in. szczegółowych powodów zamknięcia, podjęcia się opieki nad dziećmi przez miasto czy potrzeby podjęcia działań w celu rozwiązania tego problemu.

- Dobrze, że w Gdańsku odbywają się imprezy masowe z udziałem światowej sławy artystów, przez co zyskuje miasto, a także lokalni przedsiębiorcy, ale nie może się to odbywać kosztem innych mieszkańców, w tym przypadku rodziców, których dzieci uczęszczają do tego przedszkola. Będą oni musieli wziąć nieprzewidziane dodatkowe dni urlopu na ten czas. Postanowiliśmy więc zapytać pani prezydent, czy coś zamierza z tą sprawą zrobić - mówi Sebastian Piasecki, asystent posła PiS Kacpra Płażyńskiego.
Z naszych informacji wynika, że rodzice otrzymali pismo w tej sprawie 10 czerwca."Każdy rodzic był o tym informowany"Przedszkole potwierdza, że będzie zamknięte łącznie przez 4 dni, jednak po komentarz odesłało nas do organu prowadzącego.

- Nasze przedszkole mieści się w obiekcie o określonej specyfice, dlatego w umowie najmu mamy zapis dotyczący możliwości zamknięcia placówki (na określoną liczbę dni w roku) ze względu na przepisy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Do takiej sytuacji dochodziło do tej pory 3-4 razy. Za każdym razem rodzice są informowani z dość dużym wyprzedzeniem. Rozumiemy, że może być to pewna niedogodność, jednak sprawa jest jawna i każdy rodzic był również o tym informowany przy podpisywaniu umowy - mówi Szymon Buda, reprezentujący Ogólnopolskiego Operatora Oświaty.
Wysłaliśmy również prośbę o komentarz do operatora Polsat Plus Areny. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, umieścimy ją w artykule.

Wydarzenia

Ed Sheeran 2024 Gdańsk (35 opinii)

(35 opinii)
344 - 444 zł
pop

Miejsca

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (217)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane