Wiadomości

stat

Zapisy do gdyńskich przedszkoli i szkół już w marcu

Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną.
Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną. fot. 123rf.com/Nadezhda Prokudina

12 marca ruszy rekrutacja do gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych tzw. "zerówek" w szkołach podstawowych. Do publicznych placówek zapisywać można dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną. Nieco później, bo 25 marca, startuje rekrutacja do publicznych szkół podstawowych.Chciałbyś(-abyś) zapisać dziecko do publicznej czy prytwatnej placówki edukacyjnej?

publicznej

70%

prywatnej

10%

na etapie przedszkola i zerówki wolę placówkę prywatną, później publiczną

16%

na etapie przedszkola i zerówki wolę placówkę publiczną, później prywatną

4%
Posyłasz w tym roku dziecko do publicznego przedszkola lub szkoły podstawowej w Gdyni? Już niedługo rusza rekrutacja, dlatego podpowiadamy, o jakich terminach należy pamiętać.

Opieka dla najmłodszychW tym roku rekrutacja do gdyńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rusza 12 marca. Podobnie, jak w latach ubiegłych rekrutacja będzie prowadzona drogą elektroniczną pod adresem: www.gdynia.pl/rekrutacja.

O godz. 12:00 w systemie udostępniona zostanie oferta przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Czas na złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym rodzice bądź opiekunowie mają do 26 marca 2019 r. do godz. 16:00.

Już 9 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00 podane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Do 15 kwietnia 2019 r. do godz. 17:00 mamy czas na złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której kandydat został zakwalifikowany. Ostateczna lista przyjętych w palcówkach zostanie ogłoszona 23 kwietnia 2019 r. o godz. 15:00.

Czytaj też: Gdańskie podstawówki otwierają drzwi przed rekrutacją

Rekrutacja obejmuje zapisy do oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi.
Rekrutacja obejmuje zapisy do oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi. fot. 123rf.com/stylephotographs

Zapisy do szkołyW tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca. Obejmuje ona zapisy do klas I szkół podstawowych oraz klas wyższych, a także szkół i oddziałów sportowych, mistrzostwa sportowego lub szkół podstawowych z klasami dwujęzycznymi.

Czas na złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami mamy do 26 kwietnia 2019 r. do godz. 15:00 (do oddziału dwujęzycznego w szkole podstawowej do 20 kwietnia 2019 r. do godz. 15:00).

Dzieci, które zapisywane będą do oddziałów sportowych czy klas mistrzostwa sportowego od 7 maja 2019 r. do 13 maja 2019 r. będą przechodziły próby sprawności fizycznej. Z kolei kandydaci do klas dwujęzycznych 25 kwietnia 2019 r. przejdą sprawdzian predyspozycji językowych.

Od 24 maja 2019 r. do 28 maja 2019 r. rodzice powinni potwierdzić wolę przyjęcia kandydat w postaci pisemnego oświadczenia.

31 maja 2019 r. o godz. 12:00 podana zostanie do publicznej wiadomości lista kandydatów
przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Nieco wcześniej, bo 14 maja 2019 r. o godz. 12:00 listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznają osoby składające dokumenty do oddziałów dwujęzycznych.

Kryteria brane pod uwagę zarówno podczas rekrutacji do przedszkoli, "zerówek" czy szkół podstawowych można znaleźć tutaj.

W tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca.
W tym roku rekrutacja do publicznych szkół podstawowych startuje 25 marca. fot. 123rf.com/Gennadiy Poznyakov

Opinie (74) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Wkładki ortopedyczne Szukam namiaru na tanie wkładki ortopedyczne robione na zamówienie - indywidualne. lekarz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dzu

 • Bardzo proszę o interpretację wynikow... (6) Witam moja 10 letnia córka ma mieczaka zakaznego.Walczymy już prawie rok.Przy okazji u...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kamila

 • Szkoła rodzenia Trójmiasto (4) Witam. Czy ktoś zna na terenie trójmiasta szkołę rodzenia lub przychodnię, która prowadzi...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: dorcia8

 • Kupię stelaż do wózka Jedo Fyn (2) Kupię stelaż do wózka Jedo Fyn - przednie koła skrętne. Mam gondolę i siedzisko spacerowe,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: asipatec

 • Prawnik Gdańsk - Klisz i wspólnicy? Czy możecie polecić (chyba oddział?) kancelarii Klisz i Wspólnicy w Gdańsku? Podobno...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kostuchak

 • PZU (2) Czy z PZU zdrowie również dostaje się pieniądze z tytułu urodzenia dziecka?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Pauliśka

 • Lista szpital:poród. Zaspa/wojewódzki (11) Proszę o atukalną listę co potrzeba do szpitala Zaspa lub wojewódzki dla mamy i dziecka.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Anna

 • Złamanie ręki u 5 latka, (5) Witam, parę dni temu syn złamał rękę poprzez spadnięcie z ok1m (zrzucił go kolega) mamy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Magdalena

 • co na drugie śniadanie? (4) co dajecie swoim dzieciaczkom 6-7 lat do szkoły do jedzenia? Widzę, że kanapki się nudzą i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: anusila

 • Wege Wielkanoc Jakie robicie sałatki i jajka faszerowane w wersji bez mięsa? Czy ktoś robił już ten...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AgusiaGda

 • Ciaza Czy któraś tak miała po usunięciu polipa nie czuje wogule bólu owulacjnego to już cztery...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »