Wiadomości

Zaplanuj półkolonie dla dziecka

W czasie półkoloni organizowanych przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 8 do 17.
W czasie półkoloni organizowanych przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa dzieci mają zapewnioną opiekę w godzinach od 8 do 17. fot. Akademia Żeglarstwa

Rok szkolny kończy się 29. czerwca. Wyjazdy wakacyjne zostały już zapewne zaplanowane. A co z pozostałym czasem? Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a rodzice nie muszą się martwić tym, kto zaopiekuje się ich dzieckiem w czasie kiedy będą pracować!Wakacyjne emocje w parku linowym w Kolibki Adventure Parku.
Wakacyjne emocje w parku linowym w Kolibki Adventure Parku. fot. RB/Czytelnik Trojmiasto.pl

W jakich zajęciach najchętniej wzięłoby udział twoje dziecko?

w robotyce 26%
muzycznych 4%
sportowych 17%
artystycznych 12%
łączących różne aktywności 41%
zakończona Łącznie głosów: 66
W serwisie Dziecko naszego portalu z każdym dniem powiększa się baza z ofertą zajęć, w których udział będą mogły brać dzieci spędzające czas w mieście. Dzisiaj jest w niej prawie 300 wydarzeń.

Zobacz wyszukiwarkę w serwisie Dziecko

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się spotkania z robotami. Takie zajęcia prowadzi już w tej chwili w Trójmieście m.in. RoboNET, Robonika, edurobot.pl, TwójRobot.pl, Makaraka. Warto szczegółowo porównać oferty, bo zajęcia organizowane są dla różnych grup wiekowych i różny jest zakres zajęć. Zasadniczo chodzi o budowanie i ożywienie pracą własnych rąk ruchomych zabawek. Takie zajęcia to kuźnia młodych inżynierów, rozbudzają ciekawość świata, kreatywność, poprawiają zdolności manualne.

EduFun w Gdyni dzieci w wieku 5-7 lat mogą brać udział w zajęciach w godzinach od 7 do 17 (plus dwa posiłki) za 450 złotych za pięć dni. Dzieci w wieku 7-13 latTwojrobot.pl przez pięć dni będą miały ciekawe zajęcia przez 7 godzin dziennie i wyżywienie za 620 złotych. Z kolei za półkolonie w RoboNET za tygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku 9-14 lat, z trzema posiłkami, świetlicą i opieką w godzinach 7-18 zapłacić trzeba 860 złotych.

Niezwykle pożyteczne są także półkolonie językowe. Nie jest to szkoła, bo po to są wakacje, żeby od niej odpocząć, ale np. w Międzynarodowej Szkole Brytyjskiej w Gdańsku, za miesięczną kolonię przedszkolaka, który będzie miał zapewnioną opiekę między godziną 7.30 a 17 zapłacić trzeba 850 zł (półkolonie - między godz. 9 a 15 - dla dzieci 9-12 lat 500 zł za tydzień). Z kolei w Prestige Lingua za tygodniowe półkolonie dla dzieci w wieku 6 - 11 lat zapłacić trzeba 425 złotych. Zajęcia odbywają się od godziny 7.30 do 17, w cenę wliczone są 3 godziny lekcji z native speakerem oraz inne zajęcia i cztery posiłki dziennie.

Naukę języka można połączyć z nauką gry w tenisa. Takich ofert również nie brakuje. Przykładowe półkolonie językowo - tenisowe w Szkole Tenisa Don Balon w Gdańsku dla dzieci 7-13 lat kosztują 399 złotych. Dzieci mają 2 godziny nauki gry w tenisa, półtorej godziny nauki angielskiego oraz inne zajęcia, w cenie są dwa posiłki. Dziecko ma opiekę od godziny 8 do 16 (te godziny można wydłużyć).

Jeśli chcemy, aby dziecko tylko poduczyło się gry w tenisa i miało jakąś rozrywkę w ciągu dnia, skorzystać można z oferty Mojej Szkoły Tenisa. Pięciodniowy turnus z półtorej godziny gry w tenisa dziennie dla dzieci w wieku 5 - 6 lat kosztuje 200 zł.

Mali sportowcy - miłośnicy piłki nożnej w wieku 6-13 lat, mogą załapać się na piłkarskie Lato z Gedanią. Zajęcia odbywać się będą na terenie Gdańskiego Klubu Sportowego Gedania. Co cenne, dziecko będzie miało czas zajęty od godz. 8.30 do 17, a w ciągu dnia oprócz zajęć piłkarskich i wyjścia na plażę lub innych zajęć będzie miało także zapewniony obiad. Tydzień takich zajęć kosztuje 420 złotych.

Z kolei mali adepci żeglarstwa mogą wziąć udział w półkoloniach żeglarskich w Górkach Zachodnich. W czasie zajęć poznają podstawy bezpieczeństwa na wodzie, technik żeglowania, manewrów na wodzie, ale także żeglarski klimat i morskie opowieści. Półkolonie prowadzić będą Optymiści Gdańsk, a zajęcia odbywać się będą na rozlewisku Wisły Śmiałej (dwa treningi dziennie) od godziny 9 do 15. Cena 650 złotych. W cenę nie jest wliczony posiłek, ale można go wykupić w tawernie żeglarskiej w cenie 25 złotych.

Za 40 złotych więcej dziecku zapewnić można jeden tydzień przygód w Kolibki Adventure Park w Gdyni. Dzieci będą miały tu opiekę w godzinach od 9 do 17 oraz zapewnione dwa posiłki (II śniadanie i obiad z deserem). Na każdy dzień przewidziany jest inny program: Leśna Przygoda, Wojskowa Przygoda, Przygoda na Linach, Przygoda na wodzie, i Survivalowa misja. Półkolonia kończy się noclegiem z piątku na sobotę w szałasach. Półkolonia przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat.

Nie brakuje także oferty dla dzieci i młodzieży, które w czasie wakacji chciałyby się rozwijać artystycznie.

Za 260 zł są tygodniowe warsztaty muzyczne w Gdyni, w Virtuo. Do wyboru jest gitara klasyczna, elektryczna, akustyczna, bas, perkusja, wokal. Codziennie jest półtorej godziny zajęć instrumentalnych lub wokalnych i pół godziny teorii.

Jeszcze mniej, bo 220 złotych za dwa tygodnie zapłacimy za zajęcia dla dzieci w Windzie Gdańskim Archipelagu Kultury przy Racławickiej. Tu zajęcia odbywają się w ramach Akcji Lato i obejmują malowanie, wycinanie, rysowanie, odwiedzanie ciekawych miejsc, zabawy kreatywne i integracyjne. Półkolonie przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat, dziecko ma zapewnioną opiekę od godziny 8 do 16 i jednodaniowy obiad.

Zajęcia o charakterze artystyczno-rekreacyjnym organizują także m.in. EDUbawialnia, Pasja, Mozaika, CoToTu - Kraina Wyobraźni, Bajkowo. Ceny zaczynają się od 250 złotych i przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Warto szczegółowo porównać programy, by czasem za dodatkowe kilkadziesiąt złotych można zapewnić dziecku opiekę przez cały dzień z posiłkami.

Poszukaj innych półkolonii dla swojego dziecka

Opinie (39) 3 zablokowane

 • dla kogo te ceny (2)

  400, 500, 800 za 5,7 dni. kosmos totalny

  • 28 10

  • zgadza się ceny to jakiś kosmos.....

   • 5 0

  • tak jest

   ja za 3 dni Zielonej Szkoly placilam 300zl!!!!

   • 3 0

 • robotyka-polecam (4)

  w zeszłe wakacje wysłałam dziecko na warsztaty z robotyki robocamp. W tym roku nie musze juz szukać, dziecko samo od kilku miesiecy krzyczy ze chce na robocampa. Szczerze polecam. Aż miło popatrzeć z jaka radością i pasja buduje i programuje te roboty. Polecam! Warte tej ceny.

  • 11 7

  • Super

   Potwierdzam, moje dzieci też uczestniczą już po raz 2-gi w tych warsztatach. Poza świetna zabawą dochodzi jeszcze nieświadoma dla nich - edukacja ;)

   • 6 3

  • a ja nie polecam

   dzieci się tam nudzą, lepiej im dołożyć i kupić NXT-ka + dobra książka z programowania. Tak zrobiłem na ferie zimowe i miałem dzieci z głowy na całe dnie, a że książka jest po angielsku to i dzieciaki miały motywacje na język.
   Teraz dzieci same oglądają na youtube samouczki i wymieniają się pomysłami z innymi w sieci.

   • 8 5

  • ODRADZAM

   Moje dziecko było w Robocamp w zeszłym roku. Pani prowadząca zajęcia nie potrafiła odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania jaki mój syn zadawał a ma dopiero 8 lat.Jak się później okazało był to jej pierwszy dzień pracy w Robocamp i na dodatek pani była na praktykach studenckich z jakiegoś humanistycznego wydziału. Żenada że do pracy z dziećmi wysyłają osoby kompletnie nieprzygotowane.

   • 3 5

  • dobrze że jest konkurencja

   te ceny są z sufitu - jak to jest ze za to samo u konkurencji może być o połowę taniej. za co oni sobie to liczą - może muszę te nowe samochody spłacać ...

   • 2 3

 • Skąd te koszta?? (2)

  Skąd te koszta szkółki żeglarskiej??? My za dokładnie to samo i w tym samym miejscu z wyżywieniem płacimy za syna 350 zł. Ktoś próbuje zarobić na pośrednictwie??

  • 7 0

  • pewnie wasze półkolonie są dofinansowane z jakiejś instytucji

   • 0 0

  • szkolka zeglarska

   czy moge prosic o kontakt?

   • 0 0

 • Ktos (1)

  Fajnie że sa organizowane takie półkolonie ale co mają powiedzieć rodzice albo rodzic który ledwo wiąże koniec z koncem i zostaje ze wszystkim w tyle dziecko skazane jest od począku na przegraną w wyścigu szczurów bo brak perspektyw na alimenty i rodzinne nie pozwalają na zapewnienie godnego wykształcenia

  • 12 1

  • tacy rodzice muszą się pogodzić z tym, że zyją w kraju neokolonialnym

   a wyścig szczurów zostawić szczurom

   • 2 1

 • Wakacje to zawsze problem dla rodziców :) (1)

  Kiedyś tak na to nie patrzyłem jako dziecko i wakacje mi się podobały ale od kąd jestem rodzicem to patrze ne to inaczej :). W zeszłym roku moje 2 dzieciaki były na wyjeździe na wsi, wycieczkach i RoboCAMPie i były zadowolone. Szkoda że wakacje są takie długie :)

  • 13 1

  • trzeba było dzieici nie robić :)

   • 0 4

 • "edu"robot - napewno nic wspólnego z edu (4)

  ja w zeszłym roku zapisałem dziecko na warsztaty z robotyki Edurobot. Dziecko sie strasznie wynudziło, 0 praktycznych zajęć - niepolecam.

  • 11 4

  • robotyka (2)

   A moje było i podczas ferii i w roku szkolnym i było super - naprawdę.
   Maluchy miały też prace manualne, które potem zabierały ze sobą do domu na pamiątkę. Cudna była też własnoręcznie malowana koszulka piłkarska podczas dnia Euro - no i oczywiście dzieci rozegrały wspaniały mecz. Byliśmy oboje zachwyceni.

   • 0 6

   • ho ho ho (1)

    O widać, że pracownicy edurobota szybciutko wyskrobali tekścik, który miał wyglądać na spontaniczną wypowiedź .... co się dzieje z tymi działami marketingu! Zero myślenia, że czytelnik ma więcej rozumu niż szczotka do zamiatania ulic i nie zauważy tego, że to czysta manipulacja.

    • 4 0

    • akurat

     Czyli mam rozumieć że pod artykułem piszą tylko firmy obsmarowując się nawzajem? Jestem mamą i mam prawo się wypowiedzieć nt półkolonii, jak każdy, a skoro pozytywnie to pracuję w tej firmie? To czego to doszło...

     • 1 0

  • polecam

   moja Lenka była na małym konstruktorze i bardzo chwaliła panią prowadzącą i zajęcia - w tym roku idzie na poziom zaawansowany, choć ma dopiero 6 lat! polecam edu!

   • 1 5

 • Językowo,

  nasze dzieci były w zeszłym roku na półkoloniach w Prestige Lingua we Wrzeszczu. Bardzo polubiły angielski, bawił się z nimi Native Speaker, a one w końcu uwierzyły, że angielski jest potrzebny. Im się podobało, dla nas wygodnie, jedzenie dobre. W tym roku też idą.

  • 8 2

 • półkolonie, ćwierćkolonie- dla biedniaków z kraju neokolonialnego

  • 4 8

 • Zostańcie pracownikami Zus.Ich dzieci jeżdżą dwa razy nawet na kolonie za marne grosze.Tzn.za nasze pieniądze.

  • 7 3

 • A my zapraszamy dzieci do Barniewic (2)

  na półkolonie z końmi w prawdziwej wiejskiej stajni.

  • 6 0

  • a u was tak samo jak w pewnej stajni w bąkowie zamiast planowych dwóch półgodzinnych jazd są dwie 15 minutowe? :)

   • 1 0

  • A wiecej szcegolow ?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Beta (2) Dzisiaj dzień spodziewanej miesiączki. Zrobiłam betę. Wynik

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ja

 • xbox dla dzieci (6) może ktoś podpowie jakiego xboxa najlepiej kupić na chwilę obecną ? myślimy czy używany czy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: asienkaj

 • 500+ Witam.ja już 10 miesięczny czekam i nic.

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Edyta

 • Jak to w końcu liczyć... (2) Dziewczyny pomóżcie,ostatni @ dostałam 27.10 ale wieczorem..czyli podobno mam liczyc,że...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Olka

 • Starania o drugą dzidzię- kto ze mna? (10) Hej kochane. Jak tam Wasze starania..ja w lutym niestety zaszłam w ciążę pozamaciczna....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Aleksandra

 • Krople sab simplex Zostały mi dwa opakowania kropli sab simplex na kolki. W czerwcu przywiezione z Holandii....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Magda 515102506

 • Poród w wojewódzkim podczas pandemii (20) Hej :) czy są tu mamy, które w ostatnim czasie (powiedzmy od września) rodziły w szpitalu...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monika

 • Hsg gdzie? (5) Proszę o informację gdzie aktualnie można wykonać badanie hsg i czy w ogóle gdzieś można?...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Autorka

 • Położna (4) Dzień dobry, Czy mają Panie do polecenia godną zaufania położną? Pozdrawiam

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ao

 • jak usunąć plamy z fioletu z... (2) Mam na blacie w kuchni plamy z fioletu jak je usunąć

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Miłość prawdziwa i przyjazn fałszywa (2) Miłosc istnieje w realu . mozna z soba byc od podstuwki, wziac ślub i byc z soba całe zycie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Alinka

wszystkie tematy »