Wiadomości

Zaplanuj z dziećmi wspólny weekend

Nadchodzący weekend to nie tylko zabawy karnawałowe i kolejny finał WOŚP. To też pokaz żonglowania czy warsztaty plastyczne. Zobaczcie, co będzie się działo.
Nadchodzący weekend to nie tylko zabawy karnawałowe i kolejny finał WOŚP. To też pokaz żonglowania czy warsztaty plastyczne. Zobaczcie, co będzie się działo. fot. Anna Szczodrowska/trojmiasto.pl

Macie już przygotowane stroje karnawałowe dla dzieci? W ciągu najbliższych kilku tygodni będziecie z nich korzystać nie raz. Ale nadchodzący weekend to nie tylko zabawy karnawałowe i kolejny finał WOŚP. Zobaczcie, jak ciekawie można spędzić rodzinny weekend.Zabawa choinkowaKlubie Winda zobacz na mapie Gdańska to już tradycja. W sobotę czekają na najmłodszych nie tylko tańce w kolorowych przebraniach. Przy okazji sprawdźcie, gdzie można wypożyczyć strój na zabawę karnawałową i gdzie odbędą się podobne zabawy w najbliższej przyszłości. W programie imprezy również spektakl dla dzieci pt. "Święta być muszą!", ale też pokazy żonglerki, malowanie twarzy i pokaz żonglowania. Możecie przy okazji się dowiedzieć - co zrobić, żeby nauczyć się żonglować różnymi przedmiotami i czy każdy potrafi to robić? Sobota, godz. 11:00, wstęp wolny.

W ramach 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, na które warto wybrać się całą rodziną. Zacznę jednak od czegoś, co oficjalnie nie jest związane z orkiestrą Jurka Owsiaka. Wielu z was spotkało pewnie przechadzającą się grupę przebraną w stroje z epoki. To Gdańscy Mieszczanie - oddolna inicjatywa przyjaciół, którzy chcą w ten sposób promować wśród mieszkańców i turystów historię dawnego Gdańska. - Jesteśmy zupełnie niezwiązani z Urzędem Miasta ani innymi samorządowymi instytucjami - wyjaśnia Ewa Kowalska, członkini grupy. - W tę niedzielę zamierzamy nie tylko przespacerować się Głównym Miastem, ale przede wszystkim przeczytać najmłodszym kilka gdańskich legend napisanych przez Andrzeja Januszajtisa i Aleksandra Masłowskiego. Nie robimy tego w ramach oficjalnych obchodów WOŚP, bo trochę się zagapiliśmy z terminem zgłoszeń. Chcieliśmy jednak w jakimś stopniu włączyć się w 21. finał orkiestry. Wśród nas są dzieci - moja 10-letnia córka Julia i jej kolega z klasy, Michał. Postanowiliśmy więc zrobić coś ciekawego dla innych dzieciaków i ich rodziców. Posłuchać miejskich legend w wykonaniu Mieszczan Gdańskich możecie w niedzielę, o godz. 13:00 na przedprożu Browaru Piwna, na ul. Piwnej zobacz na mapie Gdańska.

W Ośrodku Kultury Morskiej zobacz na mapie Gdańska w ten weekend czekają na najmłodszych dwa dodatkowe wydarzenia. W sobotę, w ramach warsztatów plastycznych "Moja koszulka", będziecie mogli stworzyć niepowtarzalną koszulkę z zaprojektowanym przez siebie wzorem. Na zajęcia powinniście przynieść z domu swoją koszulkę. Powinna być jednolitego koloru, bez nadruku, żeby ten wymyślony przez wasze dziecko prezentował się jak należy. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-12 lat. Sobota, godz. 11:00. Bilety: 6 zł. Z kolei w niedzielę odbędą się warsztaty pt. "Marynarskie życie". Tym razem bawić się możecie całą rodziną. Wspólnie zgłębicie tajemnice życia marynarzy okrętów, które pływały po morzach w XVI-XVIII wieku. Będziecie mogli zdobyć umiejętności potrzebne chłopcom okrętowym, kucharzom czy kapitanom dawnych statków. Zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat. Niedziela, godz. 11:00, czteroosobowy, rodzinny bilet wstępu: 20 zł.

Wielbiciele czytania dzieciom na pewno ucieszą się z kolejnego spotkania w Zatoce Sztuki zobacz na mapie Sopotu. Na sobotnich spotkaniach prezentowane są książki wydawnictwa EneDueRabe. Tym razem czytana będzie szwedzka pozycja - "Co było potem?" autorstwa Tove Janssona, a osobą prezentującą tę niezwykłą opowieść będzie Alicja Węgorzewska, śpiewaczka operowa. Książka opowiada przygody Muminka, który spotyka w drodze do domu zapłakaną Mimblę i milczących Hatifnatów. Na tym nie kończą się jednak przygody Muminka... Organizatorzy zapraszają całe rodziny na spędzenie przedpołudnia przy ciasteczkach i sokach. Sobota, godz. 11:00. Wstęp wolny.

Wracamy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegółowy plan tego, co będzie się działo w Gdańsku, Gdyni i Sopocie znajdziecie w naszym serwisie. Z wydarzeń, które zainteresują najmłodszych można wymienić pokaz kucia i walk rycerskich w Kuźni Wodnej w Oliwie (niedziela, godz. 12:00-15:00). Małych miłośników wszelkich służb mundurowych a także pojazdów specjalistycznych ucieszy miasteczko ratowników morskich, które powstanie na Targu Węglowym. W Gdyni będzie można z kolei zwiedzić Dar Młodzieży i wejść do zamkniętego na co dzień Planetarium. Dodatkowo na plaży miejskiej, jak co roku, nie zabraknie najróżniejszych pojazdów wojskowych, którymi będzie można się przejechać w zamian za wspomożenie Orkiestry. W Sopocie WOPR zaprezentuje sprzęt ratunkowy, będzie można też się przejechać pasem nadmorskim.

Opinie (7) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

wszystkie tematy »