• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaplanuj z nami aktywny weekend z rodziną

Anna Żukowska
14 czerwca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Weekend warto spędzić aktywnie z rodziną w Trójmieście. Weekend warto spędzić aktywnie z rodziną w Trójmieście.

To już ostatni weekend przed wakacjami, zobaczcie, jakie atrakcje czekają na was w Trójmieście. Możecie się wybrać na wydarzenia organizowane na świeżym powietrzu lub do galerii handlowej i to wcale nie na zakupy.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Na upał najlepsza jest wodaTym razem mamy dla was sporo wydarzeń na świeżym powietrzu. Pierwsze z nich to Wodny Piknik Ekologiczny na Zakoniczynie, przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska zobacz na mapie Gdańska. Zgodnie z tematem przewodnim nie zabraknie atrakcji związanych z wodą. Wśród nich m.in. Aqua Crossfit dla całej rodziny, wyścigi zdalnie sterowanych motorówek czy warsztaty z budowy miniżaglówek. Powstanie kilka stref: morska, aktywna, dla maluchów, eko-edukacyjna i wypoczynku. Znajdziecie w nich m.in. warsztaty kreatywne, ekologiczne, gry, które pamiętacie z dzieciństwa, a w które będzie można zagrać ze swoimi dziećmi, czyli np. klasy, skakanie w gumę itp. W strefie dla maluchów będzie malowanie buziek, bańki mydlane i możliwość zrobienia pirackiego tatuażu. Sobota, godz. 10-15, wstęp wolny.

Test zabawek i inne atrakcjeJeśli wasze dzieci są już w tym wieku, że oglądają filmiki w internecie i kojarzą, że jest taki zawód jak "youtuber", to może będziecie chcieli się z nimi wybrać do Galerii Metropolia na Wielki Test Zabawek i na własne oczy się przekonać, o co w tym wszystkim chodzi? Pojawi się tam Miss Aga oraz Paweł Malinowski. Nie wiecie, kto to jest? Zapytajcie swoich dzieci. Na żywo odbędą się testy najbardziej znanych zabawek, m.in. Lost Kitties, Littles Pet Shop, Shopkins oraz SuperZigns. W ramach wydarzenia powstaną także strefy zabaw - z piaskiem kinetycznym, kolorowym piaskiem, masami plastycznymi oraz strefa gier planszowych. Sobota, godz. 12-18, wstęp wolny.

Dla właścicieli zwierzaków domowychJak już jesteśmy przy wydarzeniach w centrach handlowych, to w ten weekend możecie się również wybrać do Galerii Manhattan. Tam odbędzie się impreza wokół filmu "Sekretne Życie Zwierzaków Domowych 2". Wśród atrakcji m.in. wycieczka dwupiętrowym autobusem, konkurs wiedzy o zwierzakach domowych czy aktywności fizyczne - tor przeszkód dla dzieci. Będzie też można spotkać się z ekspertami z dziedziny wychowania psów oraz przedstawicielami schronisk dla zwierząt, wygrawerować zawieszkę dla swojego pupila oraz porozmawiać z weterynarzem. Jeśli macie domowego zwierzaka, z którym chcecie przyjść, to koniecznie go z sobą zabierzcie, będzie psie spa! Sobota, godz. 11-18, wstęp wolny.

Niech żyje Oliwa!W ten weekend odbywa się coroczne święto Oliwy - Viva Oliva. Na scenie, która stanie na pl. Inwalidów Wojennych zobacz na mapie Gdańska, odbędą się koncerty, pokazy tańca i prezentacje partnerów wydarzenia. Na placu o godz. 18:40 będziecie mogli wziąć udział w potańcówce szkocko-irlandzkiej, a później potańczycie przy muzyce puszczanej przez didżeja. Z kolei na ul. Opata Rybińskiego będziecie mogli zobaczyć stoiska partnerów, stoiska gastronomiczne oraz kupić coś na pchlim targu (w godz. 12-15 odbywa się dodatkowo pchli targ dla dzieci). W Oliwskim Ratuszu Kultury odbędą się m.in. rodzinne warsztaty plastyczne, spektakl grupy teatralnej, warsztaty taneczne i wykład o niezwykłych mieszkańcach dzielnicy. Sobota, godz. 12-22, wstęp wolny.

W zdrowym ciele zdrowy duchNa koniec mamy coś dla aktywnych - Puchar Gdyni w Orłowie, a dokładnie w parku Kolibki zobacz na mapie Gdyni. To zawody biegowe dla dzieci, które odbywają się w różnych dzielnicach miasta. To doskonała okazja, żeby wasze dzieci zobaczyły, na czym polegają zawody sportowe. Nie martwcie się ewentualną przegraną - każdy uczestnik otrzymuje medal za ukończenie biegu. Najmłodsze dzieci mogą biec razem z rodzicami na dystansie 100 m, starsze na dystansie 500 m, a najstarsze mają do pokonania kilometrową trasę. Obowiązują zapisy poprzez stronę organizatora. Niedziela, godz. 12-12:30, wstęp wolny.

Rodzinny piknik GIWK w Parku JelitkowskimW sobotę na wspólne piknikowanie zaprasza gdańska spółka wodociągowa GIWK. W tym roku okoliczności są szczególne - organizator obchodzi swoje 15-te urodziny. 15 czerwca, w Parku Jelitkowskim odbędą się jubileuszowe biegi na dwóch dystansach 3 i 10 km oraz piknik w wodnym klimacie. Zagości tam wyjątkowy, wodociągowy klimat - wszystko za sprawą wodnej gry oraz ciekawych warsztatów. Uczestnicy będą zmagać się z kilkunastoma ciekawymi konkurencjami. Wśród zadań znajdą się zarówno konkurencje ruchowe - wodny crossfit i wodociągowa sztafeta, kreatywne oraz dotyczące wiedzy o działalności wodociągów. Strefa warsztatowa zaprosi do wspólnego przygotowywania smakowych lodów, dekorowania domu w myśl zasady "zero waste" oraz poznawania wodnej sztuki. Atrakcją specjalną pikniku będzie pokaz taneczny Tomka Barańskiego, trenera "Tańca z gwiazdami". Na scenie zobaczymy specjalny show taneczny inspirowany ruchami wody. Sobota godz. 9-16:00 Park Jelitkowski, wstęp wolny.

Miejsca

Opinie (2)

 • Klechy w ramach rewanżu za to ,ze w kosciołach kazano wiernym głosować na Pis ,zażądali zamknięcia sklepów (1)

  w niedzielę i Pis to zrealizował , więc teraz macie z dziećmi walić w niedzielę w kościoły a nie na rozrywki . ,a jeszcze jakie klechy cwane ,sklepy mają być zamkniete ale te kościelne z dewocjonaliami NIE

  • 2 8

  • racja,racja

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku

10 zł
wystawa

Halo, tu sztuka! Warsztaty rodzinne w Muzeum Narodowym w Gdańsku (1 opinia)

wykład / prezentacja, spotkanie, warsztaty

Sensolabium. Warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu

spotkanie, wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane