• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaplanuj z nami rodzinny weekend

Anna Żukowska
13 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem? Rodzinny weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji. Co wybierzecie tym razem?

Dokąd się wybierzecie w ten weekend? Sprawdźcie nasze propozycje - możecie pójść do teatru, na warsztaty lub na spacer. Cokolwiek wybierzecie, będzie to rodzinny czas.Weekendowe atrakcje dla rodzin w Trójmieście:


Idziemy do teatruZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura - po wakacyjnej przerwie wraca ze spektaklami dla dzieci. Najmłodsi widzowie mogą się z rodzicami wybrać na Gwiazdkę z nieba w reż. M. Fajak-Słomińskiej i J. Słomińskiego. To opowieść o gwiazdce, która spada na ziemię, żeby ją poznać. Wszystko na naszej planecie jest dla niej nowe i fascynujące - zupełnie tak, jak dla kilkumiesięcznych maluszków. Sobota, godz. 12, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 18-20 zł. Z kolei starsze dzieci - powyżej siódmego roku życia - mogą przyjść na Pinokia w reż. P. Szkotaka, który premierę miał dokładnie w tegoroczny Dzień Dziecka. Historii o drewnianym chłopcu nie trzeba nikomu z dorosłych przypominać. Pinokio przeżywa niezwykłe przygody, spotyka prawdziwych i fałszywych przyjaciół, poznaje moc pieniądza i daje się zwieść pustym obietnicom. Podróżuje, ucieka, goni i trafia dzięki temu do różnych krain. Niedziela, godz. 15, bilety: 20-24 zł.

Warsztaty na Świętego DuchaZ okazji Święta ulicy Świętego Ducha będziecie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach. W programie m.in. warsztaty z tworzenia pięknych pamiętników w Bibliotece pod Żółwiem (godz. 13, zapisy: bibliotekapodzolwiem@wbpg.org.pl lub osobiście w dniu wydarzenia), tworzenie własnych przypinek, warsztaty plastyczne inspirowane motywem ducha, prelekcja o historii komiksu oraz bitwa komiksowa (godz. 16:30), a o godz. 12:30 możecie się wybrać na spacer z przewodnikiem i poznać budynki, miejsca, ludzi i historie związane z ulicą Świętego Ducha. Sobota, godz. 12:30-20, wstęp wolny.

Olimpiada w AmazoniiKolejna okazja do świętowania, to 2. urodziny Amazonii. Tematem przewodnim będzie Olimpiada, a to oznacza możliwość wzięcia udziału w konkurencjach sportowych dopasowanych oczywiście do możliwości dzieci. Przygotujcie się na zabawy na boisku, sprawdzanie celności z użyciem armatek i zjazdy pontonem na odległość. Nie zabraknie zabaw z animatorami, skręcania balonów, gier oraz quizów. W programie też zabawy podwórkowe, malowanie twarzy i skręcanie balonowych zwierzątek. Niedziela, godz. 10:30-19:30. Atrakcje w ramach biletu wstępu: 20-40 zł/dziecko, dorośli bezpłatnie.

Co robi barista?Czy wasze dzieci już wiedzą, kim będą, gdy dorosną? W Ciuciubabce będziecie mogli sprawdzić, czy przypadkiem nie baristą w kawiarni. Podczas spotkania dowiecie się, skąd się bierze kawa, czym się ją mieli i jak się ją zaparza. Będziecie zgadywać i oglądać "narzędzia pracy" baristy, zajrzycie za bar, gdzie dostaniecie pełną instrukcję obsługi ekspresu, a nawet przygotujecie dla rodziców zamówione przez nich kawy. Każdy mały barista na koniec otrzyma dyplom pomocnika. Sobota, godz. 11, wstęp: 10 zł.

Niedzielny spacer z mapąNa koniec zapraszamy was w plener na Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się na spacer całą rodziną - z dzieckiem, a nawet z babcią - liczy się dobra zabawa na świeżym powietrzu. Tym razem będziecie poznawać okolice Podleśnej Polany. Trasa rodzinna ma długość około 2-3 km w linii prostej, prowadzi wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg i jest przejezdna dla wózków. Dla bardziej zaawansowanych uczestników będą wyznaczone dłuższe i trudniejsze trasy. Zapisy poprzez stronę organizatora. Niedziela, godz. 9:30-14. Wstęp: 2-7 zł.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6)

 • A gdzie Biegi na Dzielnicach? W niedzielę biegniemy na Orunii

  • 3 0

 • wszystko powinno być za darmo dla bąbelków

  • 5 4

 • zlot i przejazd małych pojazdów elektrycznych (1)

  Niedziela Gdynia parking Arena g 12

  • 3 1

  • Jak ktos nie ma takiego pojazdu, to bedzie mial szanse aby pojezdzic?

   • 0 0

 • teatr miniatura (1)

  Niestety, ale do teatru trzeba kupić bilety kilka tygodni wcześniej...

  • 7 0

  • Co zrobić jak takie zainteresowanie...:) Pare tygodni wcześniej to jednak przesada. Zależy jak się uda. Chociaż faktycznie np. Gwiazdka z nieba mogłaby być częściej grana bo jest dość mocno oblegana, a miejsc dużo nie ma. Przy okazji gorąco polecam. Planujemy iść kolejny raz!

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (1 opinia)

(1 opinia)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane