Wiadomości

stat

Zdobądź list do Mikołaja i zrób niespodziankę dziecku, które czeka na prezent

- Pomaganie może być przyjemne, kreatywne i łatwe, może być też spełnieniem czyichś marzeń - przekonuje Magdalena Theus z gdańskiego MOPR, pomysłodawczyni świątecznej akcji "Każdy może pomóc". Już po raz ósmy można obdarować prezentem najmłodszych mieszkańców Gdańska. Wystarczy zgłosić się po list, który będzie wskazówką do przygotowania prezentu. Na upominek czekają m.in. dzieci z rodzin dotkniętych trudnymi, społecznymi problemami, z rodzin uboższych oraz wychowujący się w rodzinach zastępczych.Czy oprócz świątecznych prezentów dla bliskich osób planujesz obdarować kogoś, biorąc udział w akcji charytatywnej?

tak, zawsze staram się pomóc komuś przed świętami 39%
nigdy tego nie robiłe(a)m, ale chętnie spróbuję 22%
nie i nie zamierzam 39%
zakończona Łącznie głosów: 251
- Nasze listy są tak naprawdę nietypowe. Nie ma w nich specjalnych życzeń czy spisu oczekiwanych prezentów. Jest za to opis osoby, którą można obdarować. List przygotowują tak naprawdę nasi pracownicy socjalni, którzy doskonale znają swoich podopiecznych, rozmawiają z nimi o ich zainteresowaniach, marzeniach potrzebach czy pasjach i w ten sposób dają wskazówki osobie, do której taki list trafi - opowiada pomysłodawczyni akcji Magdalena Theus.
Na taki upominek czeka w tym roku już 800 najmłodszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To m.in. dzieci z rodzin dotkniętych trudnymi, społecznymi problemami, mniej zaradnych opiekuńczo i wychowawczo. Z prezentów ucieszą się najmłodsi z rodzin uboższych oraz wychowujący się w rodzinach zastępczych. Jak przekonują pracownicy socjalni, pomóc może każdy - wystarczy wyobraźnia i wielkie serce.

- By przyłączyć się do akcji, wystarczy pobrać przygotowany wcześniej list. Oprócz informacji o zainteresowaniach dziecka darczyńca znajdzie tam też imię, wiek, płeć. Darczyńca przygotowuje upominek według własnego pomysłu, gustu i możliwości finansowych. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś ofiarodawcy - wyjaśnia Theus.

Pobierz list, uruchom wyobraźnię, przygotuj niespodziankęPodczas VIII edycji świątecznego projektu "Każdy może pomóc" listy można pobrać głównie drogą mailową. Osoby zainteresowane włączeniem się w akcję powinny kontaktować się pod adresem: kmp@mopr.gda.pl. W razie wątpliwości, pytań pomogą pracownicy gdańskiego MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5, tel.: 797 909 120. Przygotowane upominki dla dzieci należy dostarczyć od 9 do 13 grudnia do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich - Amberexpo, przy ul. Żaglowej 11 w Gdańsku (godziny odbioru będą podane w listach). Przyjmą je pracownicy MOPR.

- Akcja "Każdy może pomóc" wpisała się już na dobre w gwiazdkowy krajobraz miasta - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - To nie tylko zasługa organizatorów, ale przede wszystkim darczyńców, którzy nigdy nie zawodzą. I za ten niezwykły odzew, za serce, za chęć niesienia bezinteresownej pomocy pięknie państwu dziękuję. Mam też wielką nadzieję, że i w tym roku spełnicie państwo marzenia gdańskich dzieci o świątecznym upominku. Takim wyczekiwanym, upragnionym, szczególnie cennym - bo spontanicznym, przygotowanym od serca - dodaje.
Podczas poprzednich siedmiu edycji akcji udało się obdarować łącznie ponad 3,5 tysiąca gdańskich dzieci.

Opinie (67) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »