• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zielona Przystań, czyli nowy plac zabaw w Sopocie gotowy

Zakończyła się budowa Zielonej Przystani, czyli nietypowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1Mapka w Sopocie. Inwestycję zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ze względów bezpieczeństwa dzieci będą mogły z niej korzystać, gdy stopnieje lód i śnieg.Place zabaw i małpie gaje w Trójmieście


Chodzisz z dzieckiem na place zabaw?

Zobacz wyniki (279)
W ramach Zielonej Przystani powstał m.in. domek wzniesiony wśród drzew, wyposażony w dwie zjeżdżalnie, ścieżki wraz z edukacyjnymi totemami, tunel wierzbowy, siłownia do ćwiczeń oraz podwyższone ławki dla młodzieży.

- Projekt zapoczątkowali rodzice w porozumieniu ze szkołą, składając wniosek do budżetu obywatelskiego, ale ostatecznie w projektowaniu zabawek i innych elementów wyposażenia brali udział uczniowie szkoły. Projekt wygrał w Sopockim Budżecie Obywatelskim 2019, był on na tyle ogólny, że w pierwszej kolejności przeprowadzono warsztaty projektowe z uczniami, rodzicami i nauczycielami. Największym marzeniem dzieci był domek na drzewie. Choć ze względów bezpieczeństwa i w trosce o kondycję drzew projektant zaproponował domek na podwyższeniu znajdujący się wśród istniejącego zagajnika. Dzięki temu jest on bezpieczny, ale sprawia nie mniej frajdy - mówi Katarzyna Alesionek z sopockiego magistratu.

Było kilka podejść do przetarguKoncepcja zagospodarowania terenu, po przeprowadzonych warsztatach, okazała się bardzo nietypową inwestycją, przez co miasto kilkukrotnie ogłaszało przetarg na jego wykonanie. Ostatecznie udało się znaleźć wykonawcę, który przekazał inwestycję do użytku na początku lutego.

- Wszystkie zabawki i elementy wyposażenia są gotowe, jednak z uwagi na zalegający śnieg i lód szkoła wstrzymuje się z udostępnieniem obiektu do czasu roztopów. Najpóźniej wiosną uczniowie szkoły, jak również okoliczni mieszkańcy, będą mogli korzystać z nietypowego placu zabaw - informuje Alesionek.

Pojawią się jeszcze ogrody deszczoweZagospodarowanie terenu zostanie uzupełnione wiosną tego roku o ogrody deszczowe. Będą to donice ustawione wzdłuż szkoły, do których spływać będzie woda z dachu budynku.

Wszystko o ogrodach deszczowych w TrójmieścieWewnątrz znajdą się rośliny, które chętnie wykorzystują wodę. Podczas ulewnego deszczu woda w pierwszej kolejności zasilać będzie donice, jej nadmiar przekierowany zaś będzie do istniejącej instalacji deszczowej.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna
wystawa
kwi 30-31.10
g. 10:00
Gdynia, Muzeum Emigracji
Wstęp wolny
Lekcje Sztuki dla grup szkolnych
wykład / prezentacja, wystawa, warsztaty
maj 6-24.06
g. 10:00 - 15:00
Gdańsk, Łaźnia 2
Wstęp wolny
FUN RUN Zbiornik Kolorowy
gra miejska, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację
maj 13-22
Gdańsk Zbiornik Kolorowy
15 - 21 zł