• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Zlot Żłobkowych Cioć

30 czerwca, w Olivia Bussines Centre w Gdańsku, odbędzie się konferencja Zlot Żłobkowych Cioć. Skierowana jest do osób pracujących z małymi dziećmi w placówkach opieki, zwanych popularnie żłobkami.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy, poznawanie nowych trendów, jak również utrwalanie starych, ale sprawdzonych praktyk.

Na konferencji obecne będą dwa stoiska wydawnictw z Krakowa: Wydawnictwo WiR oraz Wydawnictwo Bliżej Przedszkola.

Impreza towarzysząca: w piątek, impreza integracyjna dla żłobkowych cioć w herbaciarni DeguStacja znajdującej się w pokolejowym budynku w Gdyni - Orłowie.



Prelegenci:

Temat: Co może nas zaniepokoić w rozwoju malucha (psychologia)

Joanna Węglarz - ukończyła studia magisterskie w zakresie psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, w 2015 r uzyskała dyplom specjalisty w zakresie psychologii klinicznej, w 2017 ukończyła studia podyplomowe "Diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna" prowadzonych na UMCS w Lublinie.

Temat: Podążanie za dzieckiem w opiece i stymulacji rozwoju ruchowego (fizjoterapeuta)

Jacek Rozumek - pedagog specjalny. Od 26 lat pracuje z dziećmi z zagrożonymi niepełnosprawnościami, aktualnie w szpitalach tczewskich zajmuje się terapią niemowląt i małych dzieci. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego oraz Pomorskiej Gdyńskiej Szkole Nauk Stosowanych w Gdyni.

Temat: Uważność i relaksacja u małych dzieci (pedagogika zabawy)

Małgorzata Miechowska - pedagog, niestrudzona animatorka zabaw i zajęć dla dziecięcych. Ukończyła Pedagogikę Opiekuńczo - Wychowawczą, Animację Współpracy Środowiskowej, Kurs Licencyjny - Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Kurs Wstępny I Stopnia - Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.Kurs Kwalifikacyjny -Terapia Pedagogiczna, Kurs Podyplomowy - Arteterapia. Akademia Terapii Ekspresyjnej. Prezes Oddziału i trener II stopnia Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddziału w Gdyni, członek Sekcji Tanecznej i Komisji Certyfikacyjnej w/w Stowarzyszenia. Prowadzi Centrum Edukacji i Rozwoju 4 Sowy i Coś.


Mirosława Sakłak - pracuje jako nauczycielka Wczesnej Edukacji a obecnie jest nauczycielem dyplomowanym w Gdyńskiej Szkole Społecznej. Posiada tytuł trenera pomocy psychologicznej.Jest również terapeutką dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, a od trzech lat neuropsychoterapeutką 2 stopnia terapii biofeedback.

Temat: Mali wspaniali (taniec)

Michał Samonowicz - absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciel kształcenia zintegrowanego i edukacji przedszkolnej. Związany z tańcem od ponad 15 lat. Od 2008 roku prowadzi zajęcia taneczne w szkołach i przedszkolach, laureat Wrocławskiego Festiwalu Tańczących Przedszkolaków. Właściciel firmy Mali Wspaniali.

Temat: Dziecięcy Dar Dotyku, czyli Children Massaging Children (metoda CMC)

Monika Mokrzyszczak- pedagog specjalny. Od 2003 roku tzn. od monentu ukończenia kursu masażu dziecięcego u Pani Evy Scherer zajmuje się metodą CMC Prowadzi zajęcia z dziećmi, warsztaty z rodzicami, a od paru lat w Centrum Szkoleniowym PSPiA KLANZA warsztaty dla zainteresowanych osób.

Temat: Nauka gry na skrzypcach Metodą Suzuki - Wczesny start- korzyści i wyzwania (muzykowanie)

Katarzyna Zawadzka jest absolwentką klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wiele lat pracowała w orkiestrze Opery Bałtyckiej. Od 2001 roku gra w kwartecie smyczkowym Allegro, w którym z koleżankami cieszy się wspólnym muzykowaniem.Od 2009 uczy dzieci gry na skrzypcach W Instytucie Suzuki w Gdańsku.

Temat: Jak wychować mola książkowego? (czytanie)

Izabela Michta - absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autorka książek dla dzieci, m. in. "Co warto wiedzieć o przyrodzie", "Podróż do wnętrza ucha" oraz serii "Do Uszka Maluszka". Współpracuje z kwartalnikiem dla dzieci "Pstryk Myk".

Temat: Dziecko najlepiej wie czego mu potrzeba-Żłobek Montessori

Mariannna Grabowska-Żur - Psycholożka, terapeutka TSR, absolwentka kursu Wychowanie małego dziecko do 3 roku zycia w pedagogice M. Montessorii oraz Kursu przedszkolnego i wczesnoszkolnego, absolwentka Studium Mediacji metodą NVC, Twórczyni AQQ Montessori-żłobka i przedszkola, w których dzieci wyznaczają cele, a opiekunowie zapewniają optymalne warunki do ich osiągania.

Temat: Zastosowanie bajkoterapii w pracy opiekuna dziecięcego (bajkoterapia)

Kasia Draganek - młodszy opiekun w Zespole Żłobków Miasta Stołecznego Warszawy. Studentka studiów magisterskich na kierunkuEdukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyła szkolenia: "Pedagogika Montessori" "Objawy zaburzeń sensorycznych: wzrok, słuch i dotyk". Pisze bajki terapeutyczne dla dzieci żłobkowych.

Temat: Wczesna interwencja logopedyczna - cele i możliwości (logopedia)

Weronika Sieniawska - logopeda, absolwentka międzywydziałowego kierunku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Gdańskim. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie medycznych aspektów logopedii, w tym diagnozy i mioterapii niemowląt - odruchów i zaburzeń kompleksu ustno-twarzowego. Interesuje się również jąkaniem, dysfagią i zaburzeniami słuchu. Terapeuta międzynarodowej metody Palin PCI, ETT-HNO Kinesiotapingu neurologopedycznego. Przewodnicząca Naukowego Koła Logopedów.

Temat: Idea złobków leśnych (przyroda)


Agnieszka Kuźba - wnuczka leśnika i rolnika, kobieta podleśno-przypolno-nadrzeczna, z wykształcenia i pasji nauczyciel przedszkola, przyrodnik, animator sztuki i czasu wolnego dzieci i ich rodziny trzypokoleniowej, Członek OMEP i Children&nature Network. Prezes Fundacji Bezpieczne gniazdo - Safe Nest, której jest założycielką. W trakcie podróży opowiada dzieciom i dorosłym bajkę - metaforę Bezpieczne Gniazdo, której jest autorką. To historia o konieczności porozumienia ponad podziałami na rzecz tworzenia dzieciom godnych, bezpiecznych i zdrowych warunków rozwoju w poszanowaniu i miłości do przyrody.

Temat: Mutyzm wybiórczy- co opiekun w żłobku wiedzieć powinien

Beata Jedynak - Jako logopeda pracuje z osobami w różnym wieku, prowadzi zajęcia logopedyczne w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Pracuje z osobami dorosłymi. Prowadzi zajęcia z zakresu mutyzmu wybiórczego i afazji w Instytucie Studiów Podyplomowych w Warszawie oddział w Bolesławcu oraz zajęcia z mutyzmu wybiórczego na podyplomowych studiach neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i na podyplomowych studiach logopedycznych.

Na facebooku znana jako Logopeda w Twoim domu Barbara Jedynak

Temat: "Raz, dwa, trzy - migaj Ty!: elementy języka migowego w rozwoju małego dziecka"

Maria Markiel- opiekun dziecięcy w żłobku AQQ Montessori w Gdyni. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika z opieką i wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka. Ukończyła Kurs Języka Migowego PJM (poziom I). Obecnie studentka logopedii ze specjalnością wczesna interwencja logopedyczna na Uniwersytecie Gdańskim.

Paulina Frąckiewicz - opiekun w Zespole Żłobków Miejskich w Bydgoszczy. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika z opieką i wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka oraz pedagogika opiekuńcza i pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem muzycznym wg.E.E Gordona. Uczestniczyła w licznych kursach, w tym: Kurs Języka Migowego PJM (poziom III).

Temat: Felinoterapia i kynoterapia, a jej wpływ na dziecko

Kamilla Otta - dyplomowany Zoopsycholog,Treser psów.Właściciel ZORYA APTC-szkoły prowadzącej zajęcia z kotem z obszaru AAA oraz AAE, a także zajęcia indywidualne dla psów nastawione na ich terapię behawioralną.Współpracuje z klubami malucha,szkołami odwiedzając je wraz z przygotowanym do tego zadania kotem rasy Sfinks kanadyjski. Konsultowała trudne przypadki zarówno psów, kotów, ale też skunksów, zajęcy, królików.

Temat: "Misio-Pysio", czyli piosenki dla dzieci żłobkowych (muzyka)

Maria Tomaszewska - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ceniony pedagog, autorka ponad 200 piosenek dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz materiałów metodycznych dla nauczycieli, w tym "Pląsów z długą brodą" . Współautorka "Piosenek na literki" do "Metody Dobrego Startu". Współpracuje z Wydawnictwem "Bliżej Przedszkola" oraz Wydawnictwem Edukacyjnym "Podręcznikarnia". Prowadzi stronę edumuz.pl

Organizatorzy: Fundacja Dla Dziecka i Rodziny Wschodzące Słońce z Gdańska, oraz Maria Zofia Tomaszewska - kompozytorka piosenek dla maluchów, autorka wielu podręczników do nauki muzyki dla najmłodszych.

Partnerzy imprezy:
Kreatywne zabawy żłobkowej cioci - szkolenia (strona na FB)
Edumuz.pl - portal dla nauczycieli związanych z edukacja muzyczną
Studio Psychologiczne - Joanna Węglarz
Centrum Edukacji i Rozwoju "Cztery sowy i coś"

Opinie