• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zobacz, jak spędzić rodzinnie pierwszy weekend w roku

Anna Żukowska
3 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
W pierwszy weekend roku odbędzie się sporo wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych. W pierwszy weekend roku odbędzie się sporo wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych.

W pierwszy weekend - i to od razu długi - proponujemy wejść bardzo kulturalnie. Do niedzieli czeka na was mnóstwo rodzinnych wydarzeń. Sprawdźcie, dokąd się wybrać.
Idziemy do teatruZaczynamy od wizyty w Teatrze Miniatura, który zaprasza dzieci na aż trzy różne spektakle. Najmłodsi widzowie, w wieku 1-3 lata, będą mogli wraz z rodzicami obejrzeć Cztery pory roku. Dzieci wyruszą w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie wiosny, lata, jesieni i zimy, podczas której będą doświadczać świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. Sobota, godz. 10 i 15, niedziela, godz. 10 i 12. Bilety: 22-25 zł. Starsze dzieci, powyżej czwartego roku życia, dzięki Magicznym świętom Malwiny mogą jeszcze przez moment nie wychodzić z atmosfery świąt. Podczas spektaklu usłyszycie wiele pięknych kolęd, a przy okazji poznacie historię pewnego czarodzieja, który uważa, że ludzie nie potrafią obchodzić świat i chce sprawić, że w takim razie świąt już nie będzie. Spokojnie, jego asystentka Malwina na to nie pozwoli. Sobota, godz. 12. Bilety: 20-24 zł.

Z kolei dzieci od szóstego roku życia mogą się wybrać na opowieść o bardzo znanym czworonogu. Pamiętacie, jak w styczniu 2010 roku załoga statku badawczego R/V Baltica 15 mil morskich od brzegu wyłowiła z morza psa? Baltic. Pies na krze to opowieść o ludzkiej dobroci i o pisanym dużą literą "Człowieczeństwie", które manifestuje się w najmniej oczekiwanych momentach. Niedziela, godz. 15, bilety: 20-24 zł. Uwaga, zostały już ostatnie miejsca!

Konsulat Kultury dla dzieciNa scenie Konsulatu Kultury znów pojawi się cieszący się dużą popularnością spektakl "Marysia ma Rysia". Jest przeznaczony dla dzieci od trzeciego roku życia, ale dobrze bawić się na nim będą również dorośli. Poznacie sympatycznych bohaterów - Marysię, glonojada Rysia, ślimaka Roberta, Złotą Rybkę i wielu, wielu innych. W trakcie spektaklu usłyszycie dobrze wam znane piosenki w ciekawych aranżacjach i pewnie niejedna z nich wpadnie wam w ucho. Sobota, godz. 11 i 16. Niedziela, godz. 12. Bilety: 30 zł.

Z kolei w świąteczny poniedziałek, 6 stycznia, dzieci mogą spróbować swoich sił na scenie, na Teatrzyku Młodego Artysty. Wystarczy się zapisać chwilę przed rozpoczęciem wydarzenia, na scenie można pokazać swój talent - zaśpiewać, zatańczyć, powiedzieć wiersz lub opowiedzieć o swoim hobby. Poniedziałek, godz. 11, wstęp wolny.

Tego samego dnia, po południu, Karolina Klawitter zaprasza na Małą Gdyńską Filharmonię. Usłyszycie piosenki do wierszy Juliana Tuwima w niezwykłych aranżacjach na sopran, skrzypce, wiolonczelę, fortepian, klarnet a nawet gitarę basową i perkusję. Będzie to muzyczna uczta dla wszystkich, którzy lubią nietuzinkowe połączenie muzyki rozrywkowej z muzyką klasyczną. W sam raz na dobry początek nowego roku. Poniedziałek, godz. 16, bilety: 12 zł.

Zabawa i naukaMamy też propozycję naukową, bo nie samą kulturą człowiek żyje. Czy wasze dzieci was kiedyś spytały o to, skąd się bierze prąd? Żeby odpowiedzieć na to i inne pytanie związane z prądem, wybierzcie się na warsztaty rodzinne Domowe Eksperymenty. Będziecie badać zjawisko elektrostatyki, odpowiemy na pytania: dlaczego prąd elektryczny bywa niebezpieczny i jak bezpiecznie z niego korzystać. Sprawdzicie, co przewodzi, a co izoluje prąd, a także zbudujecie owocowo-warzywną baterię. Adres: al. Grunwaldzka 5. Sobota, godz. 10. Wstęp: 30 zł (rodzic + dziecko), 50 zł (rodzic + dwoje dzieci).

Mamy też propozycję naukową, bo nie samą kulturą człowiek żyje. Mamy też propozycję naukową, bo nie samą kulturą człowiek żyje.

Święto Trzech KróliNa koniec mamy jeszcze tradycyjnie o tej porze roku zaproszenie do wzięcia udziału w orszakach. Gdański Orszak Trzech Króli przejdzie pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają", nawiązującym do słów pięknej polskiej kolędy - "Dzisiaj w Betlejem". Motyw przewodni Orszaku zachęca więc do pielęgnowania tradycji: kolędowania w gronie najbliższych i przyjaciół. Miejsce startu: ul. Piwna, na wysokości wejścia do Bazyliki Mariackiej. Orszak przejdzie ulicami miasta, a zakończy się przy scenie ustawionej przed Zieloną Bramą na Długim Targu. Poniedziałek, godz. 12, wstęp wolny.

Królewski orszak przejdzie także ulicami Gdyni. Hasło przewodnie jest to samo - "Cuda, cuda ogłaszają". Uczestnicy będą mogli podziękować za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii Polski, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu, oraz za cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień. Orszak wyruszy spod kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poniedziałek, godz. 12, wstęp wolny.

Miejsca

Spektakle

Wydarzenia

Opinie (2)

 • ... i jeszcze

  Jest jeszcze wystawa psów rasowych na hipodromie w Sopocie.

  • 1 1

 • O jak tanio tylko do lasu

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane