Miejsce przyjazne dzieciom

Zabawa i edukacja w oliwskim ZOO

Wyprawa do oliwskiego ZOO to doskonały pomysł na rodzinny spacer i spotkanie z przyrodą. Przepięknie położony ogród zoologiczny to najlepsze połączenie zabawy i edukacji.
Małe ZOO stanowi obowiązkowy punkt na trasie zwiedzania ZOO. Tylko tutaj dzieci mogą pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzątka. Świnki wietnamskie, karłowate kózki, owieczki, króliczki z ufnością garną się dzieci zachęcając do zabawy.
Warto co jakiś czas wracać do oliwskiego ZOO gdyż grono jego mieszkańców stale się powiększa.Oprócz podglądania zwierząt, za dodatkową opłatą ogród oferuje przejażdżkę „kolejką retro” po najodleglejszych zakątkach Zoo. Za niewielką opłatą można także pojeździć konno i skorzystać z punktów gastronomicznych rozmieszczonych na terenie ogrodu.
Dla „starszaków” niewątpliwą atrakcją będzie możliwość pokonania małpiego raju. Na długości 160 metrów rozciągają się, podwieszone na wysokości kilku metrów: linki, drabinki, kładki, siatki i małe ścianki wspinaczkowe. Dziecko wyposażone w specjalną uprząż, kask i pod czujną opieką rodzica może pokonać jedną z trzech proponowanych tras.
Na trasie wiodącej do oliwskiego ZOO znajduje się duży i niedrogi parking. Ważna informacja dla miłośników jazdy na rowerach - w ogrodzie zoologicznym ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz jazdy na rowerach!
Ogród zoologiczny czynny jest przez cały rok:

  • od maja do września w godzinach od 9:00 do 19:00;

  • w kwietniu i w październiku od 9:00 do 17:00;

  • w pozostałych miesiącach od 9:00 do 15:00.

Cena biletów:
Od 1 IV do 29 IV - 15 zł normalny, 10 zł ulgowy
Od 30 IV do 30 X - 25 zł normalny, 15 zł ulgowy
Od 31 X do 31 XII - 15 zł normalny, 10 zł ulgowy

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane