Miejsce przyjazne dzieciom

Centrum nauki w centrum Gdańska

Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej. Zabytkowe XIX-wieczne budynki dziś stanowią zachętę do poznawania świata i praw nim rządzących, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy.

Można zapoznać się tu ze stałymi, interaktywnymi wystawami, jak: „Dookoła Świata”, która zabierze nas w podróż przez wszystkie kontynenty. Z kolei wystawa „Z energią!” oswoi nas z fizyką i reenergią. Na „Łaigłowce” zaprzyjaźnimy się z królową nauk – matematyką. Natomiast wystawa „Wehikuł czasu – zabawy z historią” w przyjazny sposób przybliży nam kwestię militariów – można na niej m.in. przymierzać wirtualne mundury czy strzelać z wirtualnej armaty.

Na te wystawy nie ma limitu wieku.

Jednak specjalnie z myślą o dzieciach w Centrum Hewelianum przygotowano dwie stałe atrakcje. Pierwszą z nich jest Laboratorium Pana Kleksa, w którym animatorzy przedstawiają rozmaite eksperymenty. Wejście dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

Eksperymenty w Laboratorium Pana Kleksa, podróż do wnętrza Ziemi
i spotkanie z wybuchającym wulkanem, największe zagadki matematyczne oraz wehikuł czasu, który zabierze na wycieczkę w przeszłość - interaktywne wystawy w gdańskim Centrum Hewelianum pozwalają dzieciom i dorosłym bawić się i poznawać świat.

Warto także pamiętać, że teren Centrum Hewelianum - obejmujący obszar ponad 20 hektarów dawnego militarnego fortu - to doskonałe miejsce na spacer, rekreację oraz podziwianie panoramy Głównego Miasta z dwóch punktów widokowych.

Drugą taką atrakcją jest mobilne planetarium „Stella Burgum”, które jest tegoroczną nowością. Limit wieku uzależniony jest od danego seansu. Szczegóły na stronie hewelianum.pl.

Ceny biletów:
Wystawy „Z energią!”, „Dookoła świata”, „Łamigłówka”, „Zabawy z historią” 13 zł - bilet normalny, 9 zł ulgowy, 30 zł rodzinny, 6 zł/8 zł grupowy (cena za osobę).

Zwiedzanie stadionu Energa Gdańsk i wystawy interaktywne Centrum Hewelianum) 22 zł - bilet normalny, 18 zł ulgowy, 49 zł rodzinny

Gwiezdne projekcie w mobilnym planetarium - bilet w cenie 5 zł dla wszystkich

Ruch w samo południe, zwiedzanie "Galerii ruchu" - bilet w cenie 5 zł dla wszystkich

Zabawy w Laboratorium Pana Kleksa - bilet normalny 12 zł, ulgowy 10 zł, 8 zł bilet grupowy (cena za os.)

Wszystko jest liczbą, interaktywna wystawa czasowa - bilet w cenie 5 zł dla wszystkich

Fort Nocą - spotkanie z duchami Góry Gradowej, wycieczka z przewodnikiem - cena 35 zł. UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Informacja na temat dostępności i sprzedaży biletów pod nr tel.: (58) 742 33 52.

Wystawa „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk”, „Wehikuł Czasu – Hewelianum bez barier - wstęp bezpłatny

Zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych: 60 zł za grupę (max.30 osób) + bilet wstępu na wystawę dla każdej z osób.

* Bilety grupowe można wykupić dla zorganizowanej grupy wycieczkowej liczącej nie mniej niż 10 osób.

** Bilety rodzinne przysługują grupie do czterech osób, w której znajduje się co najmniej jedno dziecko oraz nie więcej niż dwóch opiekunów lub rodziców. Ograniczenia te nie dotyczą posiadaczy ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny lub Karty Dużej Gdańskiej Rodziny – za okazaniem karty przez uprawnionego.

Wstęp bezpłatny:
- dzieci do 2 lat
- jeden opiekun zorganizowanej grupy wycieczkowej na każde rozpoczęte 10 osób,
- osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym oraz jedna osoba sprawująca nad nią opiekę - za okazaniem stosownych dokumentów,
- członkowie Rady Naukowo-Programowej przy Centrum Hewelianum,
- posiadacze karty klubowej Centrum Hewelianum, na zasadach wynikających z regulaminu karty,
- uczestnicy projektu edukacyjnego Akademia Gdańskich Lwiątek, na zasadach wynikających z zarządzenia Dyrektora Centrum Hewelianum,
- przewodnicy turystyczni – za okazaniem stosownych dokumentów,
- inne osoby wymienione w Regulaminie.

Bilety ulgowe (za okazaniem stosownego dokumentu):
- dzieci powyżej 2 lat,
- uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
- studenci oraz uczestnicy studiów doktoranckich,
- osoby, które ukończyły 60 lat,
- nauczyciele – za okazaniem stosownych dokumentów.

forum rodzina i dziecko

Najczęściej czytane