Miejsce przyjazne dzieciom

Ciuciu Cukier Artist

Jest takie miejsce na Gdańskiej Starówce, gdzie dorośli na chwilę stają się dziećmi, a dzieci odkrywają słodkie tajemnice. W świecie zdominowanym przez fast foody Państwo Aneta i Florian Belgardowie stworzyli niezwykłą manufakturę.

W powietrzu unosi się ciepły i słodki zapach karmelu, cynamonu, anyżu i cytrusów. Na każdej półce różnokolorowe słoiczki z cukierkami. W ogromnych słojach lizaki i cukierki o wymyślnych kształtach i kolorach. Wszystko zaczęło się od festiwalu techno w Barcelonie gdzie podczas spaceru bocznymi, rzadko uczęszczanymi przez turystów uliczkami Florian Belgard natknął się na mały salonik ze słodkościami. Urzeczony kolorami, kształtami i atmosferą tamtego miejsca postanowił wraz z żoną otworzyć podobny sklep w Gdańsku.

Ciuciu Cukier Artist to nie tylko sklepik z łakociami. O każdej pełnej godzinie przy szybie za którą Basia, Mariusz, Adrian i Mateusz zdradzają tajniki produkcji gromadzą się zaciekawione dzieci. Wszystko zdaje się ociekać karmelem. Jednak punktem kulminacyjnym jest „rzut cukru na hak” i rozciąganie. Na wszystkie pytania zadawane w trakcie pokazu chętnie odpowiadają pracownicy.

Panuje tu niezwykle przyjazna a atmosfera. Ciuciu, to także doskonałe miejsce na zorganizowanie dziecku urodzin, szkolną wycieczkę i oryginalny firmowy gadżet.

Na „artystycznego” cukierka do Ciuciu można przyjść codziennie w godzinach od 10 do 19. Za cenę 7 i 8 zł. za 100g. Można do woli wybierać w kolorach, kształtach i smakach. Sympatykom Gdańska polecamy łakocie z napisem I love Gdańsk w tej samej cenie.

Polecane imprezy

kalendarz imprez »

Forum dziecko

 • Wspaniała niania poszukuje dziecka do... Wspaniała niania poszukuje dziecka do domowego przedszkola. Pracuje z dziećmi od 8 lat...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Maja

 • Co zabrać do szpitala na poród? Za 2 miesiące mam wyznaczony termin porodu. Powoli gromadze wyprawkę dla maluszka i...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: maluma

 • Pralka Kochani mam problem jak wyczyścić tam gdzie jest dozownik ten spływ. Dozownik umyłam jednak...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ewa

 • Nie polecam montego słaba jakość Kurtka z eko skóry złuszczyła się po roku a była używana okazjonalnie. Bardzo słaba jakość....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: On

 • Marzena Witam.Mam pytanie do pań które robiły zabieg u dr.Pernaka przeszczep tkanki tłuszczowej na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marzena

wszystkie tematy »