Wiadomości

stat

Aukcja www.za10groszy.pl w gdańskim ZOO

Żona licytowała z pleców męża, a motocyklista zdobył grill na zlot. Zobacz szaloną aukcję w ZOO.


41 groszy za PlayStation 3 Super Slim i 28 groszy za grill elektryczny Zelmer. Za takie kwoty wylicytowali sprzęt uczestnicy aukcji za10groszy.pl na żywo. Impreza odbyła się w ramach Dnia Dziecka w gdańskim ZOO. Na co dzień aukcje prowadzone są w Internecie.Czy kiedykolwiek korzystałeś z portalu aukcyjnego?

tak, wielokrotnie 56%
tak, zdarzało mi się 18%
nie, ale zamierzam spróbować 11%
nie, bo to nie dla mnie 15%
zakończona Łącznie głosów: 34
- Pan z numerem jeden: dwa grosze po raz pierwszy! Za trzy grosze pan z numerem 14! A czy pan jest wypłacalny? - żartował Tomasz Podsiadły, prowadzący aukcję za10groszy.pl na żywo w gdańskim ZOO.

Kilkadziesiąt osób w szaleńczym tempie podnosiło kartki ze swoimi numerami i spoglądało z pożądaniem na licytowany przedmiot: Sony PlayStation 3 wraz z grą. Choć jej wartość rynkowa to ok. 1300 zł, cena wywoławcza wynosiła... zero złotych.

- To, co tu się dzieje, to niesamowite szaleństwo. Osoby licytują i wygrywają za grosze nowe, atrakcyjne przedmioty, których cena rynkowa wynosi kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Przebijają cenę o jeden grosz - tak samo jak na portalu aukcyjnym za10groszy.pl - tłumaczył prowadzący aukcję na żywo.

Rywalizacja podczas aukcji na żywo była wyjątkowo zacięta. Licytujący prześcigali się w pomysłach, aby to właśnie ich kartka z numerem najszybciej powędrowała w górę. - Mąż powiedział, że weźmie mnie na plecy i może w ten sposób uda się wygrać - przyznała Monika z Gdańska, tuż po tym, jak odebrała wylicytowany przedmiot: Sony PlayStation 3 wraz z grą.

- Wygrałam za 41 groszy! - nie kryła radości mieszkanka Gdańska. Podobnie jak motocyklista, który za 28 groszy wylicytował grill elektryczny.

- Pomyślałem, że przyda się na naszym zlocie. Prąd mamy, mamy i grilla, a coś do grilla też się znajdzie - żartował Zdzisław "Kaskader" ze Stowarzyszenia Motocyklowego Lotor.

Przed stoiskiem portalu www.za10groszy.pl ponownie ustawiła się długa kolejka chętnych do udziału w kolejnej aukcji na żywo. Tuż obok dzieci układały wielkie puzzle, oglądały pokazy strażaków i brały udział w konkursach z nagrodami. Później razem z rodzicami i opiekunami szły na spacer oglądać zwierzęta. Dzień Dziecka w gdańskim ZOO był pełen atrakcji. Imprezę zorganizowało Radio Plus, Policja, Straż Miejska i Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku. - Wiele nagród, wielu sponsorów. Wspaniała zabawa! - cieszył się Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ZOO.

- Radio Plus od 11 lat organizuje festyn dziecięcy w okolicy Dnia Dziecka w fantastycznym miejscu, jakim jest ogród zoologiczny. Zawsze mamy bardzo wielu partnerów. Szczególne nadzieje wiązaliśmy z portalem aukcyjnym za10groszy.pl - opowiada Adam Hlebowicz, dyrektor Radia Plus Gdańsk.

Portal aukcyjny zorganizował trzy dynamiczne bloki aukcyjne na żywo. Serwis za10groszy.pl to jeden z liderów i współtwórców segmentu entertainment shopping w polskim Internecie. Entertainment shopping to połączenie rozrywki i wielkich emocji ze zdobywaniem przedmiotów w okazyjnych cenach. Pomysł na serwis zrodził się w wyniku obserwacji standardowych portali aukcyjnych dostępnych w Internecie.

Typowe aukcje internetowe daleko odeszły od koncepcji klasycznych licytacji, mających wielowiekową tradycję, i organizowanych, na przykład, przez domy aukcyjne zajmujące się sprzedażą dzieł sztuki. W klasycznej aukcji towar jest wystawiany za cenę wywoławczą, a obecne na sali osoby biorące udział w licytacji przebijają aktualną cenę o określoną kwotę. Prowadzący aukcję stuka młotkiem trzykrotnie
i towar jest sprzedany za ostatnio podana cenę, o ile ktoś przed trzecim uderzeniem młotkiem aukcyjnym nie zaoferuje wyższej ceny.

Spółka Welmory postanowiła stworzyć serwis, w którym powrócono do klasycznego podejścia do aukcji. Tradycyjny dom aukcyjny został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej i licytacja nie wymaga już od uczestników bezpośredniej obecności. Trzykrotne uderzenie młotka zmieniono na licznik czasu, który odmierza czas do zakończenia aukcji w przypadku braku dalszych ofert. Wygrywa ten, kogo oferty już nikt nie przebije.

Jak działa serwis za10groszy.pl? Aukcje startują od zera złotych, bez ceny minimalnej. Udział w licytacji jest płatny - każde przebicie kosztuje. Licytowane przedmioty to przeważnie komputery, telefony, sprzęt fotograficzny oraz AGD, ale także perfumy i zabawki dla dzieci. W ofercie serwisu znaleźć można tylko nowe, markowe produkty, z oficjalnych źródeł dystrybucji.

Do serwisu za10groszy.pl licytujących przyciągają też emocje. Rywalizacja bywa bowiem bardzo zacięta. Jak przyznają przedstawiciele serwisu, użytkownicy to osoby w każdym wieku, którym licytacja daje możliwość zdobycia przedmiotów w atrakcyjnej cenie, a do tego jest to alternatywa dla innych form spędzania wolnego czasu.

Przedstawiciele serwisu aukcyjnego zapewniają również, że o wygranej w aukcji decyduje nie los, a strategia, pomysł i obserwacja innych uczestników. Grono stałych uczestników aukcji bierze nawet udział w tworzeniu poradnika z informacjami dla użytkowników: blog.za10groszy.pl

- Tych, którzy nie załapali się na aukcję na żywo w gdańskim ZOO, zapraszamy na portal za10groszy.pl - zachęcał Tomasz Podsiadły.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »