Wiadomości

stat

Aukcja www.za10groszy.pl w gdańskim ZOO

Żona licytowała z pleców męża, a motocyklista zdobył grill na zlot. Zobacz szaloną aukcję w ZOO.


41 groszy za PlayStation 3 Super Slim i 28 groszy za grill elektryczny Zelmer. Za takie kwoty wylicytowali sprzęt uczestnicy aukcji za10groszy.pl na żywo. Impreza odbyła się w ramach Dnia Dziecka w gdańskim ZOO. Na co dzień aukcje prowadzone są w Internecie.Czy kiedykolwiek korzystałeś z portalu aukcyjnego?

tak, wielokrotnie 56%
tak, zdarzało mi się 18%
nie, ale zamierzam spróbować 11%
nie, bo to nie dla mnie 15%
zakończona Łącznie głosów: 34
- Pan z numerem jeden: dwa grosze po raz pierwszy! Za trzy grosze pan z numerem 14! A czy pan jest wypłacalny? - żartował Tomasz Podsiadły, prowadzący aukcję za10groszy.pl na żywo w gdańskim ZOO.

Kilkadziesiąt osób w szaleńczym tempie podnosiło kartki ze swoimi numerami i spoglądało z pożądaniem na licytowany przedmiot: Sony PlayStation 3 wraz z grą. Choć jej wartość rynkowa to ok. 1300 zł, cena wywoławcza wynosiła... zero złotych.

- To, co tu się dzieje, to niesamowite szaleństwo. Osoby licytują i wygrywają za grosze nowe, atrakcyjne przedmioty, których cena rynkowa wynosi kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Przebijają cenę o jeden grosz - tak samo jak na portalu aukcyjnym za10groszy.pl - tłumaczył prowadzący aukcję na żywo.

Rywalizacja podczas aukcji na żywo była wyjątkowo zacięta. Licytujący prześcigali się w pomysłach, aby to właśnie ich kartka z numerem najszybciej powędrowała w górę. - Mąż powiedział, że weźmie mnie na plecy i może w ten sposób uda się wygrać - przyznała Monika z Gdańska, tuż po tym, jak odebrała wylicytowany przedmiot: Sony PlayStation 3 wraz z grą.

- Wygrałam za 41 groszy! - nie kryła radości mieszkanka Gdańska. Podobnie jak motocyklista, który za 28 groszy wylicytował grill elektryczny.

- Pomyślałem, że przyda się na naszym zlocie. Prąd mamy, mamy i grilla, a coś do grilla też się znajdzie - żartował Zdzisław "Kaskader" ze Stowarzyszenia Motocyklowego Lotor.

Przed stoiskiem portalu www.za10groszy.pl ponownie ustawiła się długa kolejka chętnych do udziału w kolejnej aukcji na żywo. Tuż obok dzieci układały wielkie puzzle, oglądały pokazy strażaków i brały udział w konkursach z nagrodami. Później razem z rodzicami i opiekunami szły na spacer oglądać zwierzęta. Dzień Dziecka w gdańskim ZOO był pełen atrakcji. Imprezę zorganizowało Radio Plus, Policja, Straż Miejska i Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku. - Wiele nagród, wielu sponsorów. Wspaniała zabawa! - cieszył się Michał Targowski, dyrektor gdańskiego ZOO.

- Radio Plus od 11 lat organizuje festyn dziecięcy w okolicy Dnia Dziecka w fantastycznym miejscu, jakim jest ogród zoologiczny. Zawsze mamy bardzo wielu partnerów. Szczególne nadzieje wiązaliśmy z portalem aukcyjnym za10groszy.pl - opowiada Adam Hlebowicz, dyrektor Radia Plus Gdańsk.

Portal aukcyjny zorganizował trzy dynamiczne bloki aukcyjne na żywo. Serwis za10groszy.pl to jeden z liderów i współtwórców segmentu entertainment shopping w polskim Internecie. Entertainment shopping to połączenie rozrywki i wielkich emocji ze zdobywaniem przedmiotów w okazyjnych cenach. Pomysł na serwis zrodził się w wyniku obserwacji standardowych portali aukcyjnych dostępnych w Internecie.

Typowe aukcje internetowe daleko odeszły od koncepcji klasycznych licytacji, mających wielowiekową tradycję, i organizowanych, na przykład, przez domy aukcyjne zajmujące się sprzedażą dzieł sztuki. W klasycznej aukcji towar jest wystawiany za cenę wywoławczą, a obecne na sali osoby biorące udział w licytacji przebijają aktualną cenę o określoną kwotę. Prowadzący aukcję stuka młotkiem trzykrotnie
i towar jest sprzedany za ostatnio podana cenę, o ile ktoś przed trzecim uderzeniem młotkiem aukcyjnym nie zaoferuje wyższej ceny.

Spółka Welmory postanowiła stworzyć serwis, w którym powrócono do klasycznego podejścia do aukcji. Tradycyjny dom aukcyjny został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej i licytacja nie wymaga już od uczestników bezpośredniej obecności. Trzykrotne uderzenie młotka zmieniono na licznik czasu, który odmierza czas do zakończenia aukcji w przypadku braku dalszych ofert. Wygrywa ten, kogo oferty już nikt nie przebije.

Jak działa serwis za10groszy.pl? Aukcje startują od zera złotych, bez ceny minimalnej. Udział w licytacji jest płatny - każde przebicie kosztuje. Licytowane przedmioty to przeważnie komputery, telefony, sprzęt fotograficzny oraz AGD, ale także perfumy i zabawki dla dzieci. W ofercie serwisu znaleźć można tylko nowe, markowe produkty, z oficjalnych źródeł dystrybucji.

Do serwisu za10groszy.pl licytujących przyciągają też emocje. Rywalizacja bywa bowiem bardzo zacięta. Jak przyznają przedstawiciele serwisu, użytkownicy to osoby w każdym wieku, którym licytacja daje możliwość zdobycia przedmiotów w atrakcyjnej cenie, a do tego jest to alternatywa dla innych form spędzania wolnego czasu.

Przedstawiciele serwisu aukcyjnego zapewniają również, że o wygranej w aukcji decyduje nie los, a strategia, pomysł i obserwacja innych uczestników. Grono stałych uczestników aukcji bierze nawet udział w tworzeniu poradnika z informacjami dla użytkowników: blog.za10groszy.pl

- Tych, którzy nie załapali się na aukcję na żywo w gdańskim ZOO, zapraszamy na portal za10groszy.pl - zachęcał Tomasz Podsiadły.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (11) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Niedoczynność tarczycy a ciąża (4) Witam moje wyniki TSH 13,546 Mam 38 lat Endokrynolog w krótce , USG mam Hashimoto (...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • Jst Witam moje wyniki TSH 13,54 USG potwierdzone Hashimoto Wizyta u endo wkrótce Mam 38 lat...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Jadźka

 • 11 tydzień (4) Ja jestem w 11 tygodniu od początku mdlosci od niedawna wymioty nawet po wodzie. Do tego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Dominika

 • Pilnie poszukuje Cerazette (4) Może ktoś ma?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasia

 • Zwolnienie lekarskie po macierzynskim (3) Witam po urlopie macierzyńskim poszłam na zwolnienie na dziecko na 6 tygodni ponieważ...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia

 • Korepetycje z angielskiego. Szukam... (3) Czy ktoś może polecić kogoś kto dojeżdża do domu i pomaga w angielskim? Raz, dwa razy w...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Wiśnia

 • Ubranko do chrztu stacjonarnie (8) Gdzie w Gdańsku kupię Ubranko do chrztu? Zamówiłam jedno z allegro i jestem rozczarowana,...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Abc

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »