Wiadomości

stat

Nowy basen przy Akademii Marynarki Wojennej powstaje w Gdyni

Basen zostanie dołączony do istniejącego od blisko dwóch lat kompleksu sportowego. Pomiędzy obiektami będzie można przemieszczać się dzięki holowi.
Basen zostanie dołączony do istniejącego od blisko dwóch lat kompleksu sportowego. Pomiędzy obiektami będzie można przemieszczać się dzięki holowi. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Za dwa lata na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zobacz na mapie Gdyni skończy się budowa pływalni. Obiekt będzie złożony z ośmiotorowego basenu o długości 25 metrów i wielofunkcyjnego basenu szkoleniowego z ruchomym dnem. Z pływalni będą mogli korzystać także mieszkańcy.Korzystasz z pływalni w Trójmieście?

tak, regularnie, oby było ich jak najwięcej 45%
czasami, nie zawsze mam czas do nich dotrzeć 35%
rzadko, nie lubię pływać 9%
nie, nie umiem pływać 11%
zakończona Łącznie głosów: 395
Budowa basenu to druga część inwestycji w obiekty sportowe na terenie gdyńskiej uczelni. Przypomnijmy, że w styczniu 2016 roku na powierzchni ponad 4 tys. m kw. po dwóch latach został oddany do użytku kompleks o kubaturze przekraczającej 28 tys. m sześc.

Kontynuacja inwestycji

Powstała nowa arena główna z boiskiem sportowym o wymiarach 22 na 44 metry, składana trybuna na 200 osób, wielofunkcyjna sala o wymiarach 18 na 31 m, siłownia, sala do walki w bliskim kontakcie i zespół saun. Ponadto w kompleksie znalazły się też sala wykładowa, pomieszczenia kadry i trenerów, a także szatnie, siłownia czy zespół saun.

Czytaj więcej: na temat kompleksu sportowego przy AMW

Podczas uroczystego otwarcia kompleksu władze uczelni informowały, że to pierwszy etap, a następnym będzie budowa basenu wyposażonego w elementy przydatne nie tylko pływakom, ale także nurkom. Do ogłoszonego w lipcu przetargu zgłosiły się dwie firmy. Zamówienie we wrześniu przypadło konsorcjum , którego liderem jest firma NDI z Sopotu.

Dla pływaków i dla nurków

Do września 2019 roku powstanie kryta pływalnia z ośmiotorowym basenem pływackim oraz basenem szkoleniowym z ruchomym dnem. Przebudowie ulegnie hol - zmieni się lokalizacja pokoi instruktorów (z zapleczem sanitarnym) oraz pomieszczeń odnowy biologicznej, które docelowo zostały zaprojektowane na poziomie piętra. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się pierwsze prace budowlane.

Pierwsze prace przygotowawcze ruszyły. Budowa zostanie zakończona latem 2019 roku.
Pierwsze prace przygotowawcze ruszyły. Budowa zostanie zakończona latem 2019 roku. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
- Całość zamierzenia pod nazwą Kompleksowe Centrum Sportowe AMW stanowi zespół sal sportowych z pomieszczeniami odnowy biologicznej oraz zespół basenów połączonych przestrzennie i komunikacyjnie z holem wewnętrznym - tłumaczy Wojciech Mundt, rzecznik Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Otwarte także dla mieszkańców

Władze uczelni zapewniają, że z basenu nie będą korzystali wyłącznie studenci Akademii Marynarki Wojennej. Obiekt będzie otwarty także dla cywilów, ale w jakim zakresie, tego na razie nie wiadomo.

Otwarcie zaplanowano na wrzesień 2019 roku. Koszt budowy to 26,5 mln zł. Pieniądze w większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej, część z nich dokłada uczelnia.

Opinie (60) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Naczyniak czy zmiana skórna, jaki... (3) Drogie mamy. Prawie miesiąc temu zauważyłam u mojego dziecka na główce zmianę na skórze....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • Asymetria ułożeniowa u dziecka -... (5) Mam podejrzenia, że moje dwumiesięczne dziecko ma asymetrię. Pediatra twierdzi, że wszystko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prdiatra (2) Jakiego pediatre polecacie?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Marta

 • Psycholog dziecięcy Witam poszukuje dobrego, godnego polecenia psychologa dziecięcego. Który będzie pracował z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pozytywny żłobek ul. Świętokrzyska Cześć proszę o opinie o tym żłobku. Starszy syn chodził do zerówki przy przedszkolu w którym...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Po 2 cc trzecia ciąża (8) Witam. Mam pytanie jestem po 2cc ostatnia miałam w czerwcu 2018r teraz mam termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Żłobek (5) Witam . Pomóżcie prosze :)) Szukam żłobka dla dziecka. Gdzie powinnam się zgłosic? Ile...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Fajne książki dla 12 latki Czy możecie polecić jakieś fajne książki dla 11 łatki, np coś w stylu jeżycjady Musierowicz...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »