• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Atrakcje dla rodzin na ładną pogodę

Piotr Kallalas
3 maja 2024, godz. 08:00 
Opinie (20)
Co robić w Trójmieście podczas pięknej pogody? Gdzie wybrać się z rodziną? Co robić w Trójmieście podczas pięknej pogody? Gdzie wybrać się z rodziną?

Co robić z dzieckiem w Trójmieście przy pięknej pogodzie? Oprócz spacerów urozmaiconych wypadami na lody czy ciastko warto zajrzeć do atrakcji, które zwykle przyciągają turystów spoza Pomorza, a mieszkańcy Gdańska, Sopotu czy Gdyni często nie mają na nie czasu czy nawet o nich nie pamiętają.Czy często korzystasz z miejskich atrakcji, organizując czas dzieciom?

Gdy plaże, deptaki czy place zabaw są zatłoczone, a przy pięknej pogodzie nie chce się chodzić po galeriach, muzeach czy salach zabaw, rodzi się pytanie, jak inaczej spędzić czas z dziećmi. Przygotowaliśmy propozycje kilku atrakcji na świeżym powietrzu w obrębie Trójmiasta.

Każde dziecko uwielbia pociągiKolejowy Odjazd Sopot to atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych miłośników kolei, jednak całe rodziny mogą wziąć udział w przejażdżce miniaturowymi pociągami po przygotowanych trasach. Tory zorganizowano na stosunkowo niewielkiej przestrzeni tuż przy terenie KS Ogniwo Sopot. Sama jazda jest już świetną zabawą dla kilkulatków, a krajobraz został urozmaicony obrotnicą kolejową, wieżą ciśnień czy oznakowaniami. Dzieci mogą wziąć również udział w grach zręcznościowych, zabawie zabawkowymi pociągami czy malowaniu lokomotyw.

Gdzie na majówkę z dzieckiem? Pomysły na wycieczkę poza Trójmiastem Gdzie na majówkę z dzieckiem? Pomysły na wycieczkę poza Trójmiastem

Sielanka w GrodziskuGrodzisko w Sopocie to świetna alternatywa dla zatłoczonych deptaków i gwaru miasta. Oddział Muzeum Archeologicznego przyciąga swoją lokalizacją - wzniesienie otoczone bukowym laskiem to jak na bliskość głównych arterii spacerowych miejsce zaciszne.

W skansenie ukazano rekonstrukcję pierwszego grodu na tych terenach - podczas spaceru możemy zajrzeć do chat, zobaczyć ogrodzenia i bramy - elementy znajdują się dokładnie w miejscach, gdzie dawniej funkcjonowały.

Majówka 2024. Imprezy i treningi dla aktywnych na długi weekend Majówka 2024. Imprezy i treningi dla aktywnych na długi weekend

Karuzela zawsze się sprawdziRodzinny spacer po Starym i Głównym Mieście to zawsze dobry pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda. Liczne zabytki czy muzea niekiedy jednak nie wystarczają, aby - szczególnie najmłodszym - urozmaicić czas. Takim urozmaicenie może być karuzela przy Targu Rybnym, która może pomieścić nawet 78 osób. Dwupoziomowa konstrukcja jest przyozdobiona elementami nawiązującymi do gdańskiej architektury i krajobrazu.

Dzieci oczywiście mogą sobie wybierać różne siedziska - od koni, przez rydwany po filiżanki i inne figury. Nie ma co się zresztą rozpisywać, dzieci do karuzeli przekonywać nie trzeba.
Majówka 2024 z dziećmi. Atrakcje w Trójmieście Majówka 2024 z dziećmi. Atrakcje w Trójmieście

Czarną Perłą na WesterplatteBędąc już w okolicach gdańskiego Długiego Pobrzeża, warto rozważyć rejs Galeonem Czarna Perła. To atrakcja bardzo popularna szczególnie wśród turystów - mieszkańcy Trójmiasta zwykle samodzielnie wybierają się na Westerplatte samochodem czy komunikacją miejską. Tymczasem sam rejs dla dzieci może być wspaniałą przygodą, a dla dorosłych okazją do spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy. Czarna Perła wypływa z Gdańska trzy razy dziennie, a Galeon Lewo cztery razy dziennie.

Á propos oglądania miasta z nieco innej perspektywy - na Ołowiance można skorzystać z przejażdżki gondolą na kole AmberSky, która wzniesie nas na wysokość 50 m n.p.m. W cenie biletu są trzy obroty koła, a cała przejażdżka trwa około 15 min.

Historyczna podróż na Darze PomorzaZ kolei w Gdyni polecamy wybrać się na Dar Pomorza - statek-muzeum. Trzymasztowy żaglowiec szkolny jest częścią krajobrazu Nabrzeża Pomorskiego w Gdyni. Jest częstym obiektem fotografii i "selfie" wykonywanych przez turystów. Warto tu zajrzeć i poznać historię statku, wyposażenia, warunków pracy załogi, a także prześledzić pamiątki po Karolu Borchardzie, słynnym pisarzu i kapitanie żeglugi wielkiej. Zwiedzanie trwa ok. 40 min.

Wydarzenia

Majówka 2024 na Grodzisku

15 zł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (20)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane