Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie

14 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Nadzieje polskiego floretu w towarzystwie byłego mistrza świata i dwukrotnego medalisty olimpijskiego Ryszarda Sobczaka (z lewej) oraz fechtmistrza Longina Szmita. Nadzieje polskiego floretu w towarzystwie byłego mistrza świata i dwukrotnego medalisty olimpijskiego Ryszarda Sobczaka (z lewej) oraz fechtmistrza Longina Szmita.

Ponad 130 florecistek i florecistów wzięło udział w V Otwarte Mistrzostwa Gdańska w dwóch kategoriach wiekowych. Tytuły wywalczyli: Michalina Daniewska, Oliwia Szabelska, Maksymilian Wąsowicz i Jan Cierluk. Miejscowi adepci szermierki zdobyli 10 z 16 medali, w tym 2 złote.

W Gdańsku rywalizowali dzieci (kategoria 10-11 lata) oraz młodzicy (12-14). O najwyższe lokaty gospodarze najmocniej musieli walczyć z rywalami z Warszawy, Torunia i Bydgoszczy.

Tylko w jednej z czterech kategorii gdańszczanom udało się obronić wszystkie miejsca na podium. Wśród chłopców w najmłodszej grupie wiekowej klasą dla siebie byli floreciści UKS Atena. Zajęli sześć pierwszych miejsc, a wygrał Maksymilian Wąsowicz.

Natomiast najtrudniej o laury miejscowym było w rywalizacji młodziczek. Tutaj w gronie przyjezdnych na podium, i to na jego najniższy stopień, udało się przebić tylko Alicji Kozłowskiej.

• Nadzieje polskiego floretu w towarzystwie byłego mistrza świata i dwukrotnego medalisty olimpijskiego Ryszarda Sobczaka (z lewej) oraz fechtmistrza Longina Szmita.