• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Komunia 2022. Ile dać na komunię? Prezenty na Komunię 2022 - propozycje na chłopca i dziewczynki

Klaudia Cichocka
16 maja 2022 
Opinie (21)
Ile się daje na komunię 2022?
Ile się daje na komunię 2022?

Maj i czerwiec to miesiące, kiedy wielu członków rodziny i znajomych uczestniczy w uroczystościach Pierwszych Komunii Świętych. Oprócz życzeń, kwiatów i drobnych pamiątek wręczają również gotówkę w formie prezentu. Ile dać na komunię? Jaki prezent na komunię na chłopca i dla dziewczynki?
Komunia 2022 - ile na komunię?Pieniądze to wciąż najpopularniejszy prezent na komunię. Zgodnie z tradycją goście chętnie wręczają kartki z życzeniami wzbogacone o pieniężną zawartość. Większość dzieci przystępujących do sakramentu nie zna jeszcze wartości pieniądza i mniej ucieszy się z gotówki niż fizycznego prezentu. Gościom trudno jednak wybrać prezent, który spełni oczekiwania najmłodszych - tym bardziej jeżeli nie spędzają z dzieckiem czasu na co dzień. Gotówka pełni więc rolę uniwersalnego prezentu dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą.

Życzenia komunijne 2022. Czego życzyć na komunię? Jak się składa życzenia komunijne?Goście dołączają do koperty małe bukieciki kwiatów, słodycze, kartki czy drobne prezenty, np. książki.

Dewocjonalia - Gdańsk, Gdynia, SopotIle dać na komunię?Ile dać na komunię? Wszystko zależy od relacji, która łączy cię z dzieckiem oraz rodzinnych tradycji. Przyjęło się, że najwięcej gotówki albo najbardziej wartościowe prezenty dziecko otrzymuje od rodziców chrzestnych, a następnie rodziców i dziadków.

Ile dać na komunię będąc członkiem bliskiej rodziny? Ciotki, wujkowie czy kuzyni przeznaczają zazwyczaj od 200 do 400 zł. Im dalsze pokrewieństwo, tym mniej wartościowy może być prezent dla dziecka na komunię. Znajomi i przyjaciele rodziny wręczają zazwyczaj do 200 zł albo niewielki prezent.

Ile na komunię dają w kopercie dziadkowie? Przyjmuje się, że kwota jest nieco wyższa niż w przypadku dalszych członków rodziny i znajomych. Dziadkowie przeznaczają na prezent w formie gotówki od 300 do 500 zł.

Warto przypomnieć, że kwestia, ile dać na komunię nie powinna mieć największego znaczenia. W dniu Pierwszej Komunii Świętej liczy się przede wszystkim poświęcony czas i wsparcie dziecka w przeżywaniu ważnego dnia. Zastanawiając się, ile dać na komunię, warto kierować się własnymi możliwościami finansowymi, ale również trzymać się ogólnie przyjętych stawek.

Prezent na komunię 2022 to np. medalik z religijnym symbolem Prezent na komunię 2022 to np. medalik z religijnym symbolem

Ile daje chrzestny na komunię?Ile daje chrzestny na komunię? Zazwyczaj rodzice dają dziecku w kopercie od 500 do nawet 1500 zł. Wysokość kwoty w gotówce zależy również od tego, czy chrzestny zdecyduje się na prezent materialny. Zgodnie z tradycją obowiązkiem chrzestnych jest wsparcie rodziców w religijnym wychowaniu dziecka. Chrzestni chętnie kupują więc pierwsze Pismo Święte albo symboliczny medalik.

Co na komunię dla dziewczynki? - prezent na komunię dla dziewczynki 2022Co na komunię dla dziewczynki? Jaki prezent warto wybrać? Wśród najpopularniejszych prezentów na komunię dla dziewczynki znajdują się łańcuszki i medaliki z religijnymi symbolami albo grawerem. Rodzice chrzestni, dziadkowie czy bliscy krewni często decydują się również na oryginalną pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej, elegancko wydany różaniec albo zegarek. Co na komunię dla dziewczynki? Dobry pomysł na prezent to również srebrne albo złote kolczyki pod warunkiem, że dziewczynka ma przekłute uszy albo planuje wizytę w salonie w najbliższym czasie.

Jublier - Gdańsk, Gdynia, SopotRodzice chrzestni często decydują się na prezent na komunię dla dziewczynki o dużej wartości - rower, aparat fotograficzny czy gadżet elektroniczny.

Co kupić na komunię jako dalszy krewny albo znajomy? Dziewczyny ucieszą się z książek, gier planszowych czy drobnej biżuterii, np. bransoletki.

Jaki prezent na komunię od chrzestnego?
Jaki prezent na komunię od chrzestnego?

Co na komunię dla chłopca? - prezent na komunię dla chłopca 2022Co na komunię dla chłopca? Na liście prezentów na komunię dla chłopca również znajduje się medalik z symbolem religijnym czy oryginalnie wydana Biblia dopasowana do wieku młodego czytelnika. Dużą popularnością cieszą się skrócone wersje Pisma Świętego albo biblijne historie z kolorowymi ilustracjami. Część gości uważa jednak, że najlepszym rozwiązaniem są tradycyjne wydania, które posłużą dziecku w dorosłości.

Sklepy rowerowe - Gdańsk, Gdynia, SopotDobry pomysł na prezent na komunię dla chłopca to również rower, zegarek albo sprzęt elektroniczny. Warto jednak pamiętać, że dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej ma zazwyczaj 9 lat. Zakup drogich sprzętów wiąże się z dużym ryzkiem zniszczenia podczas codziennej zabawy.

Co kupić na komunię? Inny pomysł to prezent dopasowany do zainteresowań. Dziecko gra w piłkę nożną, jeździ konno, a może interesuje się eksperymentami? Młody człowiek z pewnością ucieszy się z prezentów związanych z hobby.

Co kupić na komunie 2022? - niewierzący gościeZastanawiasz się, co kupić na komunię, jeżeli jesteś osobą niewierzącą? Zdecyduj się na oryginalny i mądry prezent na komunię. Możesz wybrać książkę z historiami opowiadającymi o najważniejszych życiowych wartościach jak miłość, szczerość czy tolerancja. Alternatywa to gry planszowe o podobnej tematyce, np. fabuły nawiązujące do zagadnień etycznych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Najczęściej czytane