• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mnóstwo atrakcji dla dzieci podczas ferii zimowych

Magdalena Raczek
8 stycznia 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 
W tym roku województwo pomorskie jako jedno z pierwszych rozpoczyna przerwę zimową 13 stycznia, która potrwa do 26 stycznia. W tym roku województwo pomorskie jako jedno z pierwszych rozpoczyna przerwę zimową 13 stycznia, która potrwa do 26 stycznia.

Ferie zimowe już za kilka dni. Pomorskie jako jedno z pierwszych, razem z województwem lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim, rozpoczyna przerwę zimową 13 stycznia, która potrwa do 26 stycznia. Jeśli jeszcze nie macie planów na te wolne dwa tygodnie, to najwyższa pora, by zorganizować dzieciom udany wypoczynek. Oferta zimowisk, półkolonii, zajęć, warsztatów i innych aktywności w Trójmieście jest bardzo różnorodna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.Ferie dla dzieci


Ferie zimowe w tym roku szkolnym podzielone zostały jak co roku na cztery turnusy. Jako pierwsze przerwę zimową rozpoczną już od 13 do 26 stycznia 2020 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. Następnie 20 stycznia - 2 lutego 2020 r. odpoczywają: podlaskie, warmińsko-mazurskie. Później 27 stycznia - 9 lutego 2020 r.: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. I na koniec 10 - 23 lutego 2020 r.: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie. W tym roku nasze województwo zaczyna ferie wyjątkowo szybko.

Przeczytaj także: Ferie w Gdańsku. Ruszają zapisy na zajęcia

Na dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają i spędzają ferie w mieście, czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przez wiele miejskich instytucji. Wielu uczniów korzysta z oferty swoich szkół, a także z bezpłatnych półkolonii, które organizowane są przez urzędy miast w ramach "Akcji zima". W naszym kalendarzu imprez znajduje się w tej chwili ponad 270 ofert na ferie i kolonie dla dzieci, dlatego warto się z nimi zapoznać i znaleźć coś dla siebie.

Przeczytaj także: Kiedy ferie i egzaminy? Przypominamy, co czeka uczniów po Nowym Roku

Ferie na sportowoFerie w sportowym stylu to chyba najpopularniejszy sposób spędzania przerwy zimowej. W zimie, zwłaszcza gdy sprzyja pogoda i jest choć trochę śniegu, każdy maluch chętnie spędza czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na sankach, nartach, snowboardzie czy też na łyżwach. Dlatego też w ofertach zimowisk znajdziecie mnóstwo takich możliwości. Ale nie tylko. Również pływalnie, hale sportowe i inne obiekty kuszą ciekawym programem dla aktywnych.

Czytaj też: Sportowe półkolonie w Trójmieście

Ferie nurkowe dla dzieci przygotował Tryton, a odbywać się będą one na basenie MOSiR, Gdańsk Chełm. Zajęcia są przewidziane dla dzieci w wieku od 10 lat do 15 lat. Spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Planowany czas przeznaczony na szkolenie to około 90 minut. Zajęcia (jednorazowe wejście) kosztują symboliczną złotówkę.


Ferie Bardzo Terenowe odbędą się z kolei w Adventure Parku. Propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Uczestnicy wezmą udział w pięciu tematycznie zorganizowanych przygodowych dniach: od Zimowego Wprowadzenia, poprzez Przygodę Na Wysokości, Wojskowe Zmagania oraz Orientację w Terenie, wypełniając Misję Survival na koniec. Każdy dzień obfituje w mnóstwo atrakcji, które dostarczają wielu emocji i wyzwań, a także trochę nauki.

Coroczne półkolonie sportowe organizuje również Sportevo, zapewniając: wyjście do kina, pływanie pod okiem trenerów, wyjście na ściankę wspinaczkową, zajęcia sportowe na dworze i inne atrakcje.

Sportowe Ferie Zimowe na Movement Arenie to pięć dni świetnej zabawy z animatorami oraz trenerami parkour, którzy wprowadzą dzieci w świat zabawy ruchem. Przygotowany plan treningowy (codzienne treningi parkour i akrobatyki) połączony z dodatkowymi atrakcjami zapewnią różnorodność zajęć i brak nudy. Oferta przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 12 lat.


Ciekawie zapowiadają się także "Ferie z Jajem", organizowane przez Youth Sport, czyli sopockie półkolonie sportowe prowadzone przez reprezentantów Polski w rugby. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, gdzie głównym założeniem jest zabawa, a także zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia. Uczestnicy będą mieli okazję poznać rugby, ale nie zabraknie również meczów w piłkę nożną i innych sportów drużynowych. Dodatkowo odbędą się zajęcia projektowe (m.in. językowe, zarządzanie projektami) oraz wyjścia do różnych trójmiejskich miejsc.

Na ruch wśród dzieciaków stawia również Amazonia - tutaj od 13 stycznia przez dwa tygodnie będziecie świadkami niesamowitej zabawy podczas Amazońskich ferii. Przygotowano mnóstwo niespodzianek, specjalne animacje, konkursy i pełno nagród. Będziecie tu mogli śpiewać, tańczyć, szukać skarbów, przeciskać się pod liną, rysować i malować. Będzie głośno, radośnie i - jak zapewniają organizatorzy - absolutnie każde dziecko wyjdzie z uśmiechem na twarzy.

Więcej ofert na ferie sportowe znajdziesz TUTAJ.

 • Ferie Bardzo Terenowe w Adventure Parku.
 • Ferie Bardzo Terenowe w Adventure Parku.
 • Ferie Bardzo Terenowe w Adventure Parku.
 • Sportowe Ferie Zimowe na Movement Arenie.
 • Sportowe Ferie Zimowe na Movement Arenie.
 • Półkolonie sportowe organizuje również Sportevo.
 • "Ferie z Jajem", organizowane przez Youth Sport, czyli sopockie półkolonie sportowe prowadzone przez reprezentantów Polski w rugby.
 • "Ferie z Jajem", organizowane przez Youth Sport, czyli sopockie półkolonie sportowe prowadzone przez reprezentantów Polski w rugby.
 • Ferie w Amazonii to dużo ruchu i zabawy.

Ferie artystyczneW ofercie ferii artystycznych nie brak propozycji dla fanów tańca, muzyki, kina, teatru, malarstwa i wielu innych dziedzin sztuki. Miłośników filmu na pewno zainteresują Kinoferie na planie filmowym w Gdyńskim Centrum Filmowym. To będzie pięć dni zabawy na filmowym planie. Każdy może zostać reżyserem, operatorem kamery albo stanąć na profesjonalnym planie filmowym w aktorskiej roli. To okazja dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, by przez tydzień dowiedzieć się w praktyce, jak przebiega praca nad filmem. Każdego dnia zaplanowano także pełnowymiarowy seans filmowy w Kinie Studyjnym GCF.

Z kolei zwolenników tańca zainteresuje na pewno zimowisko taneczno-akrobatyczne Artistic. To propozycja dla dzieci, które lubią spędzać wolny czas aktywnie i tanecznie. Podczas zimowiska uczestnicy dzień rozpoczną od baletu, roztańczą się i kreatywnie rozwiną się na modernie, potrenują akrobatyczne ewolucje i rozciągną się na akrobatyce, a na street dance nauczą się nowoczesnych, teledyskowych układów tanecznych i hiphopowych tricków. Obowiązuje podział na grupy wiekowe: 6-10 lat i 11-14 lat.

Natomiast Ferie w teatrze - Lalki do pralki i na scenę - to 10 dni teatralnej przygody dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat w Teatrze Miniatura. W trakcie ferii odbędą się warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy Wojciech Stachura i Jakub Ehrlich, dramatopisarka Sandra Szwarc, choreografka Ula Zerek i kierowniczka Pracowni Plastycznej Maja Kanabaj. Przynieście swoje stare zabawki, a wspólnie wrzucicie je do pralki i stworzycie teatralne postaci, które wraz z uczestnikami zagrają w finałowym spektaklu.

Dzieciaki z artystyczną duszą czeka również ciekawa oferta podczas Półkolonii Ferii zimowych w PGS w Sopocie. To zajęcia plastyczne dzieci w wieku 7-12 lat, które odbywać się będą w dwóch turnusach, od poniedziałku do piątku w godz. 10-13. W czasie trzech wspólnie spędzonych godzin uczestnicy warsztatów odbędą artystyczną podróż dookoła świata oraz poznają źródła współczesnej popkultury. Program zajęć obejmuje krótkie wprowadzenie w zagadnienie artystyczne będące wątkiem przewodnim, wspólny oraz indywidualny warsztat plastyczny.

Podobnie w Liceum Sztuk Plastycznych w Gdańsku podczas ferii zimowych odbywać się będą zajęcia dla uczestników w wieku 13-17 lat w grupach 10-osobowych, w godz. 10-13 w dniach 13-17 stycznia. Warsztaty przeprowadzone zostaną z pięciu dziedzin sztuki: rysunku, malarstwa, filmu, fotografii i rzeźby - zakończą się wystawą.

Artystyczny program znajdziecie także podczas Ferii Zimowych w Dzikich Pląsach. W programie cała masa atrakcji, m.in. pokaz Magia Ognia, Smakołyki Kuchni Molekularnej, Bubble Show - pokaz zaczarowanych baniek, Teatr Duet z przedstawieniem "Słoń Torbalski", Pokaz Iluzji, Science Fiction Day, Dzień Prawdziwego Artysty, Dzień z Sherlockiem Holmesem, Dzień Teatralno-Filmowy, Ryzyk Fizyk i masa innych wydarzeń. Codziennie inny temat, goście, pokazy, warsztaty, program pękający w szwach. Możliwość wykupienia całego tygodnia ferii lub pojedynczych dni. W cenę wliczone jest drugie śniadanie, obiad, podwieczorek. Ferie Zimowe w Dzikich Pląsach startują już 13 stycznia.

Więcej ofert na ferie artystyczne znajdziesz TUTAJ.

 • Ferie w Dzikich Pląsach.

Ferie naukowe i kreatywneRównież dla małych i dużych naukowców nie brakuje możliwości spędzenia ferii w swoim ulubionym stylu. Półkolonie zimowe w Laboratorium Kreatywnej Edukacji to wybuchowa mieszanka nauki i zabawy. Odkrywanie swoich emocji, uwalnianie ekspresji oraz tworzenie świata Minecraft. Przykładowe zajęcia, które znajdą się w planie: muzykoterapia, bajkoterapia, arteterapia, zajęcia kulinarne, sensoryka, DIY - zrób to sam - krawiectwo, ogrodnictwo, botanika, eksperymenty dostosowane do wieku dziecka oraz wiele innych.

Kreatywnie spędzić czas dzieciaki mogą np. w BUDUMI, gdzie czekają na nie łączące naukę i zabawę kreatywne półkolonie, a na nich mnóstwo atrakcji: warsztaty konstrukcyjne, Slime, Klockowa Akademia Umiejętności, projektowanie gier z wykorzystaniem klocków, klockowe kodowanie, miejska gra terenowa, warsztaty uważności, słuchowiska połączone z warsztatami plastycznymi, zajęcia ruchowe itd.

Interesującą ofertę ma dla najmłodszych Hevelianum - tutaj znajdziecie edukacyjne ferie dla dzieci w wieku już od trzech lat. To warsztaty familijne dla rodziców z dziećmi w różnym wieku. Dla jednego rodzica wstęp wolny.

Podczas ferii w EXPIE na gości czeka za to nowa wystawa i specjalny program. Każdego dnia wraz z Edukatorami można będzie badać zjawiska, które rządzą naszym codziennym życiem, a których nie da się zobaczyć gołym okiem. Nowa tymczasowa wystawa "To takie proste" w Centrum Nauki Experyment to między innymi świat nowoczesnych technologii. Goście sprawdzą, czy są w stanie pokonać sztuczną inteligencję w prostych grach, spróbują napędzić samolot energią słoneczną i przejadą się Samochodem Przyszłości, a po tym wszystkim rozruszają się skacząc po elektronicznej Podłodze Memo czy zajrzą do wirtualnej rzeczywistości. Dla spragnionych wrażeń centrum ma dodatkową przygodę, podczas której można się wcielić w rolę inżynierów.

Z kolei kreatywne Ferie zimowe w duchu zero waste zapowiada Instytut Kultury Miejskiej. Tworzenie trójwymiarowej książki z niepotrzebnych skrawków materiałów, elementów odzieży czy druków ulotnych, szycie breloków inspirowanych zwierzętami ukrytymi na gdańskich kamienicach, robienie wielkoformatowych autoportretów z recyklingu czy budowanie kamieniczek z kartonu - to propozycje warsztatów, które odbędą się w trakcie ferii zimowych 2020. Obowiązują zapisy, koszt pojedynczych zajęć to 10 zł. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-13 lat. Obowiązują zapisy.

Więcej ofert na ferie naukowe i edukacyjne znajdziesz TU.

Ale to jedynie wybrane propozycje. Wśród ofert znajdziecie także ferie o charakterze językowym, półkolonie komputerowe, ferie rekreacyjne, a także wiele innych różnorodnych zimowisk, dopasowanych do zainteresowań waszych dzieci.

 • Półkolonie kreatywne w Budumi.
 • Półkolonie kreatywne w Budumi.
 • Półkolonie kreatywne w Budumi.
 • Półkolonie zimowe w Laboratorium Kreatywnej Edukacji to wybuchowa mieszanka nauki i zabawy.
 • Półkolonie zimowe w Laboratorium Kreatywnej Edukacji to wybuchowa mieszanka nauki i zabawy.
 • Półkolonie zimowe w Laboratorium Kreatywnej Edukacji to wybuchowa mieszanka nauki i zabawy.
 • Ferie w Experymencie.

Miejsca

Opinie (21)

 • Gdynia jak zwykle ma najgorszą ofertę. (3)

  • 14 1

  • (1)

   Gdynia jest mniejszym miastem, w dodatku leży niedaleko stolicy województwa. Trudno by miała w wielu asepktach lepiej lub podobnie.

   • 3 3

   • Nie jesteśmy już wioską rybacką !! sprawdziłam oferty ferii z Gdyni na tej stronie. 3 szt aż. z czego 2 to Minecraft :\.

    • 2 0

  • Załamka

   Gdynia w sumie nie ma oferty....

   • 1 0

 • Ferie godzina 9 - 13 (2)

  I jak ma się w tym odnaleźć rodzic pracujący od 8 do 16?

  • 32 3

  • Gratuluje dobrych godzin pracy. Nie kazdy ma tak fajnie

   • 0 0

  • bo to dla rodziców nie pracujących, aby mogli odpocząć

   • 2 0

 • Lepiej posiedzieć przed kompem

  • 3 1

 • (2)

  Moc atrakcji ale kto ma sie zajac dziecmi jak rodzice sa w pracy?

  • 12 3

  • Opiekunka?

   • 0 1

  • Ferie są dla dzieci a nie dla rodziców

   Ale fajnie by było, gdybyś zabiegany w swym życiowym biegu rodzicu poświęcił więcej niż chwilę swojemu dziecku.

   • 0 3

 • Ferie w Gdyni.. (1)

  Każda szkoła powinna oferować 'zimowiska', do czego UM powinien się dokładać. I dopiero wtedy!! Opiekunowie/ Wychowawcy będą mieli okazję skorzystać z dziećmi z atrakcji.
  Jak wiadomo !! rodzice ferii od roboty nie mają, a! opieka w godzinach 10-14 czy 12-16 to pomoc znikoma.
  W Gdyni jest nuda!!,Panie Szczurek, Panie Bartoszewicz. I dla dzieci i dla dorosłych nie ma nic atrakcyjnego.

  • 16 3

  • To sobie coś zorganizujcie cielaki. Tylko czekacie aż "ktoś da", zamiast zrobić zrzutkę czy zebrać ludzi. I tak wychowujecie kolejne pokolenie cielaków.

   • 1 6

 • Bkiblioteka Miejska w gdyni i MDK Gdynia

  W Gdyni bogata oferte mają biblioteki oraz młodzieżowy dom kultury o czym nie jest wspomniane w artykule. Zajecia są bezpłatne, moze nie całodzienne ale to zawsze lepsza alternatywa dl tv i komputera

  • 3 2

 • Fajnie, fajnie, pięknie się zapowiada, ale słono trzeba zapłacić za takie atrakcje :(

  • 6 1

 • Gdynia ma budżet ponad 2 miliardy a ofertę jak Żukowo

  • 3 0

 • Narzekanie (3)

  Nie mogę znieść tych ciągłych narzekań rodziców, jak to mają strasznie trudno w życiu. Nie rozumiem tego, może decyzja o rodzicielstwie była pochopna? A może trochę więcej elastyczności, empatii wobec dzieci i innych ludzi by się przydało? Dzieciaki mają za dużo wolnego? Wg mnie są przeciążone od żłobka przez przedszkole i szkoły obowiązkami i wciąż odsuwane od rodziców - rośnie pokolenie samotnych, odrzuconych, których wychowują instytucje, które nie są wcale dobrymi wychowawcami i opiekunami. Bo dorośli są zajęci. nie mają czasu dla własnych dzieci nawet w ferie czy wakacje. Żenada.

  • 9 6

  • (1)

   Ferie i wakacje to łaczie ponad 10tygodni... masz tyle urlopu ? Jeśli tak to gratuluje i zazdroszcze !

   • 4 0

   • Nawet licząc standardowe 26 dni urlopu, to jest dwoje rodziców (26x2 = 52 dni) i jeszcze inne formy opieki nad dziećmi (dziadkowie, rodzina, opiekunka, itd.). Najlepiej siedzieć i narzekać. Co za problem, żeby zmienić pracę albo zawód skoro nie można jej połączyć z zajmowaniem się dziećmi? Nie, najwygodniej olać dzieciaki.

    • 0 2

  • przesadzasz.. od kiedu to zlobek i przedszkole przeciaza dzieci? Moje dzieci chodzily do zlobka majac skonczony rok teraz chodza do przedszkola Bajkoland w Gdyni i tam maja zapewniona najlepsza opieke, duzo fajnych ciekawych zabaw rozwijajacych i atrakcji. Wychodza zadowolone i szczesliwe, w domu pracujac nie bylabym w stanie zapewnic im takich rzeczy dlatego ciesze sie ze znalazlam dla nich odpowiednie miejsce. Popoludniu i weekendami mamy czas dla siebie i to nie sa obowiazki a wszystko w formie zabawy

   • 0 0

 • Dzis rodzice dzieci

  Chca je miec ale jak juz maja to kombunuja jak tu sie ich pozbyć. Ciezki orzech do zgryzienia

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

spotkanie, warsztaty

Ćwicz z mistrzem w "Zakopiance" (1 opinia)

zajęcia rekreacyjne, trening

Najczęściej czytane