Ponad 1,8 mln zł dla gdańskiego przedszkola

Dziesięciooddziałowa placówka przy ul. Lawendowe Wzgórze zapewni miejsca dla 250 dzieci w wieku 3-6 lat. Jest elementem Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa.
Dziesięciooddziałowa placówka przy ul. Lawendowe Wzgórze zapewni miejsca dla 250 dzieci w wieku 3-6 lat. Jest elementem Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa. fot. trojmiasto.pl

Wyposażenie 10 sal edukacyjnych, placów zabaw, nowe pomoce dydaktyczne - ponad 1,8 mln zł otrzymało przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze 1 z funduszy europejskich. Głównym celem projektu jest wyposażenie oraz dostosowanie nowo wybudowanego obiektu do potrzeb dzieci zdrowych oraz z niepełnosprawnościami.Czy w twojej okolicy brakuje miejsc w przedszkolach?

Zobacz wyniki (217)
Realizacja projektu skierowana jest do grupy ok. 250 dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców, zamieszkujących Gdańsk. Przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze w Gdańsku otrzymało ponad 1,8 mln zł z funduszy UE na wyposażenie placówki oraz na pokrycie części wydatków na jego utrzymanie przez jeden rok.

- W tych dzielnicach położonych w południowej części miasta potrzebujemy jeszcze wielu żłobków, przedszkoli i szkół, dlatego wsparcie z Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego jest dla Gdańska bardzo ważne i pozwala na więcej inwestycji - mówił podczas uroczystości prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.
Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,1 mln zł. Obejmuje on wyposażenie przedszkola związane z utworzeniem nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostawę i montaż urządzeń na placach zabaw wraz z nawierzchniami bezpiecznymi. Cześć dofinansowania została przeznaczona na bieżące utrzymanie w przedszkolu.

Projekt ma być realizowany w latach 2018-2019. Dziesięciooddziałowa placówka przy ul. Lawendowe Wzgórze zapewni miejsca dla 250 dzieci w wieku 3-6 lat. Jest elementem Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa.

Czytaj też: Co jedzą nasze dzieci w szkołach i przedszkolach?

139 wniosków w konkursieWniosek o dofinansowanie projektu "Przedszkola w dzielnicach rozwojowych miasta Gdańska - przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze 1" został złożony w konkursie dla działania 3.1 Edukacja Przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. W konkursie zostało złożonych 139 wniosków, na łączną kwotę, która czterokrotnie przekraczała środki dostępne w programie. Dofinansowanie otrzymało 35 projektów, w tym złożony przez Gdańsk.

Czytaj też: Otwarto nowy żłobek w Gdańsku. Kolejka chętnych to aż 500 osób

Marszałek województwa, Mieczysław Struk zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu ma być ogłoszona lista rankingowa w konkursie w tzw. projekcie żłobkowym. Województwo pomorskie na ten cel przeznaczyło prawie 100 mln złotych.

Przy ul. Jabłoniowej powstaje nowoczesna placówka szkolna, w której będzie mogło się uczyć łącznie ok. tysiąca dzieci. Cały obiekt szkolny, tzn. trzy budynki szkolne, boiska oraz zagospodarowanie terenu, udostępnione zostaną na rok szkolny 2019/2020.

Opinie (43) 4 zablokowane

 • W Gdyni też miało być, ale poszło na pomniki

  Szczurjo, ja ci tego nie daruję mój syn jest dwusetny w kolejce do żłobka

  • 21 3

 • Dlaczego Szczurek nie aplikuje o takie srodki?

  • 14 1

 • nie ma aplikatora pewnie

  • 2 0

 • Dojazd

  Czy prezydent zapewnił dojazd do drogi publicznej dla przedszkola ? Czy dojazd odbywa się może przez prywatne tereny mieszkańców osiedla Lawendowe Wzgórze ?

  • 15 11

 • Danziger

  Zwykła kiełbasa wyborcza. Gdyby nie wybory w magistracie powiedziano by, że w budżecie nie ma na to pieniędzy. Szczur to taki sam Budyń tylko mniejszy.

  • 13 7

 • no, bo na miesiac przed wyborami powinni zamknąc urząd i zaprzestać jakiejkolwiek aktywności

  a najlepiej pomagać pisowi w prostackim niszczeniu państwa ku uciesze nierozumnego plebsu

  • 5 5

 • To przedszkole jest 100m od mojego mieszkania

  A moje dziecko muszę wozić do Wrzeszcza bo jest za małe i nie ma szans by moje dziecko się dostało.

  • 21 4

 • budyń się obudził....powinni go zwać jednak pinokio

  ach żeby wybory były tak co kwartał to byśmy użyli !!! teraz budyń będzie wam budował przedszkola i żłobki ,ale przedtem zabetonował pół miasta i chłopina nie wiedział ,że będą potrzebne bo jego dzieciaki już duże i mieszkają na zmianę co tydzień w innym apartmencie tatuśka co zpomniał ich wpisać do pitu oj pitu-pitu baju-BAJU

  • 21 4

 • Dzieci zapomniał wpisać ?

  Chodziłeś do szkoły? Uczyli cię polskiego? Twoje zdanie jest zawiłe i nieczytelne. Nie wiadomo gdzie podmiot, gdzie orzeczenie.

  • 4 4

 • Przez Bulońską Północną będzie dojazd w przyszłym roku, w tej chwili jak najbardziej przez teren wspólnot mieszkaniowych się odbywa dojazd.

  • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Forum

Wydarzenia

Lux Æterna - wystawa GTF
Lux Æterna - wystawa GTF
wystawa
gru 13-27.03
g. 10:00 - 16:00
Gdańsk, Dom Uphagena
Feerie experymentów
Feerie experymentów
warsztaty
sty 15-27.02
g. 11:00
Gdynia, Experyment
Ferie w stoczni
Ferie w stoczni
spacer
sty 17-27.02
Gdańsk, Brama nr 2 Stoczni Gdańskiej

Najczęściej czytane