• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przyłap swój umysł! Wystawa Centrum Nauki Kopernik w Galerii Morena

12 czerwca 2023 
Opinie
"Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu. "Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu.

Jak działają emocje? Czy zawsze można ufać swoim zmysłom? W odpowiedzi na te pytanie pomoże 10 niezwykłych eksponatów, które w czerwcu będzie można zobaczyć w gdańskiej Galerii Morena."Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu.

Wystawa ta daje pole do eksperymentów, które można wykonać na sobie samym - z pomocą w pełni interaktywnych urządzeń. Każde z nich to przygoda i możliwość samodzielnego sprawdzenia tego, jak działa nasz umysł.

Czy muzyka, jaką usłyszysz, będzie miała wpływ na decyzje, które podejmiesz? Czy jesteś w stanie odbierać fale dźwiękowe za pomocą łokcia? Czy kontrola ciała pomoże ci w zachowaniu równowagi? No i czy masz pamięć lepszą od szympansa?

Wystawa w Galerii Morena to solidna dawka wiedzy ukryta pod pozorem zabawy. Proste ćwiczenia pokażą najmłodszym, czym właściwie jest proces uczenia się, jak ciało reaguje na sprzeczne sygnały, a także jakie są konsekwencje rozpraszania uwagi. Najodważniejsi będą mogli natomiast spróbować swych sił jako fakirzy.

  • "Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu.
  • "Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu.
  • "Umysł przyłapany" to fascynujący przewodnik po emocjach, zmysłach i tajnikach mózgu.

A co po zwiedzaniu wystawy? Warsztaty sąsiedzkieW czerwcowe wtorki, piątki i soboty Galeria Morena zaprasza na warsztaty sąsiedzkie na tarasie galerii. W ramach nich można nie tylko porozmawiać o "mieście moich marzeń", ale też stworzyć jego makietę i gadżety z nim związane, wziąć udział w warsztatach wolontariatu międzynarodowego, zasięgnąć informacji o Unii Europejskiej, nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy czy po prostu wypić sąsiedzką kawę na świeżym powietrzu.

Wystawa "Umysł przyłapany" dostępna jest dla zwiedzających od 1 do 30 czerwca od poniedziałku do soboty w godz. 12:00-18:00 (z wyjątkiem 8 czerwca - Boże Ciało).

Warsztaty "sąsiedzkie" odbywać się będą od 6 czerwca w każdy wtorek i piątek w godzinach 14:00-18:00 i w soboty w godzinach 12:00-18:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Przyłap swój umysł! Wystawa Centrum Nauki Kopernik

wystawa

Miejsca

Zobacz także

Opinie

Forum

Wydarzenia

W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku (2 opinie)

10 zł
wystawa

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) (1 opinia)

warsztaty, spotkanie

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (10 opinii)

35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Najczęściej czytane