• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Z Żabiego Kruka do Rawenny? Dziewczyny z Gdańska walczą o wyjazd na zawody smoczych łodzi

Piotr Kallalas
8 maja 2024, godz. 14:00 
Opinie (13)
Husaria Gdańska już wkrótce ma szansę wystąpić na międzynarodowych zawodach w Ravennie. Husaria Gdańska już wkrótce ma szansę wystąpić na międzynarodowych zawodach w Ravennie.

Dziewczyny z drużyny Husaria Gdańsk w pocie czoła trenują trzy razy w tygodniu, ćwicząc technikę pływania na smoczych łodziach. To przynosi efekty - przed nimi międzynarodowe zawody, choć - jak podkreślają ich rodzice - sport w tym wypadku stał się pewną odskocznią i pasją. - Moja córka ćwiczy już od 6 lat i chciałabym podkreślić, że dla dziewczyn to jest bardzo ważne, są zaangażowane w to, co robią, i robią to z dużym sercem - mówi Maria Ptak.Czy twoje dzieci chodzą na dodatkowe zajęcia sportowe?

Zawodniczki z drużyny Husaria Gdańsk przygotowują się właśnie do Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi w Rawennie. To pokłosie świetnego występu na ubiegłorocznych krajowych zawodach.

- Zdobyliśmy mistrzostwo Polski w kategorii junior i tym samym zostaliśmy wytypowani do reprezentowania naszego kraju na zawodach światowych - mówi Maria Ptak, skarbnik Stowarzyszenia Sportowego Husaria Gdańsk, które działa już od 10 lat.
Atrakcje dla rodzin na ładną pogodę Atrakcje dla rodzin na ładną pogodę

Treningi 3 razy w tygodniuCała drużyna, w skład której wchodzą zawodniczki od 13 do 18 lat, ćwiczy 3 razy w tygodniu. W okresie letnim są prowadzone treningi na łodziach z przystani Żabi Kruk. Zimą pozostaje siłownia, aby utrzymać kondycję i siłę fizyczną.

- Chcemy poprzez ten piękny sport pokazać młodym i starszym, że w dobie komputerów, telefonów i gier są też inne, znacznie lepsze formy spędzania czasu i budowania relacji w realnym świecie - dodają rodzice.


Podwyżki w szkolnictwie nie dla wszystkich? Podwyżki w szkolnictwie nie dla wszystkich? "Jesteśmy pomijani"

Dziewczyny robią to z pasjąRodzice zwracają uwagę, że dla zawodniczek drużyna stała się praktycznie drugim domem.

- Moja córka ćwiczy już od 6 lat i chciałabym podkreślić, że dla dziewczyn to jest bardzo ważne, są zaangażowane w to, co robią, i robią to z dużym sercem - mówi Maria Ptak.
Mistrzostwa w Ravennie odbędą się na początku września i cała drużyna obecnie jest zaangażowana w ćwiczenie techniki na wodzie. Równolegle z przygotowaniami sportowymi trwa zbiórka pieniędzy na wyjazd.

- To są dziewczyny z nie najbogatszych rodzin, a koszt takiego wyjazdu to nawet 3-4 tys. zł - mówi nam jeden z rodziców.
Podróż juniorek można wesprzeć za pośrednictwem portalu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (9 opinii)

(9 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane