Wiadomości

stat

Z dzieckiem na obiad? Restauracje idealne na rodzinne wyjście

Do której restauracji w Trójmieście wybrać się całą rodziną? Sprawdziliśmy, gdzie można dobrze zjeść, znaleźć fajny kącik dla dziecka i liczyć, że będzie się ono dobrze bawiło.
Do której restauracji w Trójmieście wybrać się całą rodziną? Sprawdziliśmy, gdzie można dobrze zjeść, znaleźć fajny kącik dla dziecka i liczyć, że będzie się ono dobrze bawiło. fot. Lucyna Pęsik /Trojmiasto.pl

Dokąd w Trójmieście wyjść na rodzinny obiad z małymi dziećmi - tak, by dobrze zjeść, nie zostawić majątku w knajpie i zapewnić dziecku frajdę? Zobaczcie kilka naszych propozycji.Wychodzisz/wychodziłeś z małymi dziećmi na obiad do restauracji?

nie, najczęściej jadaliśmy w domu

16%

nie, bo moje dzieci rozpiera energia i nie zapanowalibyśmy nad nimi w restauracji

9%

nie, chcieliśmy uniknąć poczucia, że nasze dzieci przeszkadzają obsłudze i innym klientom

14%

tak, choć dopiero niedawno, dzięki kilku miejscom stworzonym z myślą o całych rodzinach

20%

tak, chodzimy tam, gdzie mamy ochotę coś zjeść, wnętrze i kącik dla dzieci nie są dla nas ważne

41%
Potrzeba wyjścia do ludzi, zjedzenia czegoś dobrego w restauracji, w miłej atmosferze i w miejscu, gdzie będziemy czuli się dobrze, dotyczy także rodzin z dziećmi. Jednak w ich wypadku niezwykle ważne jest wnętrze i to, by w danym miejscu dobrze czuli się zarówno rodzice, jak i ich dzieci.

Na szczęście trójmiejskie restauracje wychodzą naprzeciw rodzinom i oferują coraz ciekawsze rozwiązania skierowane do rodziców małych dzieci. Nie są to już tylko stoliczki z kolorowankami - spotykane w wielu restauracjach.

Przedstawiamy wam dziewięć restauracji, po trzy w każdym mieście, do których spokojnie można się wybrać na rodzinny obiad wiedząc, że dzieci będą miały tam co robić.

Poniżej trzy propozycje gdańskich restauracji przystosowanych świetnie na przyjęcie rodzin z dziećmi.

1. Restauracja Kos

Zaczynamy od Restauracji Kos (ul. Piwna 9/10 zobacz na mapie Gdańska), która wręcz postawiła na rodziny, dedykując im najwyższe piętro swojego lokalu. Jest tam specjalnie zbudowany, osobny pokój do zabawy. Dzieci mogą się w nim pobawić klockami, tablicami manipulacyjnymi i wieloma innymi zabawkami. Starsze dzieci do dyspozycji mają też stanowiska z grami, a młodsze na pewno będą chciały się pobawić w uroczym domku. Przy pokoju zabaw znajduje się toaleta dla dzieci, dostosowana do ich wzrostu. Dla rodzica wygodne jest to, że siedząc przy stoliku może na specjalnym monitorze obserwować, jak w pokoju obok bawią się dzieci. Dużym udogodnieniem jest też to, że wózki dziecięce można zostawić na parterze, pod czujnym okiem obsługi.

W dziecięcym menu znajdziecie sprawdzone potrawy, które większość dzieci lubi. Jest ono sezonowe, więc będzie się okresowo zmieniało. W tej chwili możemy zamówić naszym pociechom m.in. makaron w sosie pomidorowym (12 zł), pierogi na słodko (10 zł), kurczaka w panierce z frytkami (14 zł) czy np. smażonego dorsza z ziemniakami i surówką (16 zł).

Ważna informacja: lokal jest oblegany, zwłaszcza w święta i weekendy, i niestety nie przyjmuje rezerwacji na soboty i niedziele.

2. BabyCafe.pl

BabyCafe.pl (ul. Słowackiego 4d zobacz na mapie Gdańska) to najdłużej działający w Trójmieście lokal z ofertą skierowaną głównie do rodzin. Wbrew nazwie nie jest to kawiarnia, a restauracja rodzinna. Obiekt podzielony jest na dwie części - salę restauracyjną i salonik zabaw dla dzieci, w którym też znajdują się stoliki. W każdą sobotę i niedzielę, w godzinach pracy restauracji, spotkamy tam animatorkę lub animatora, którzy zaproponują dzieciom różne zabawy. Dzieci mają do dyspozycji bezpieczne klocki, tablicę do malowania kredą czy zabawki tematyczne związane z gastronomią. Lokal przyjmuje też rezerwacje na rodzinne uroczystości, jak chrzciny, pierwsze urodziny czy komunie.

Właścicielka lokalu, Ewa Banaś, podkreśla, że kuchnia dostosowuje się do różnych ograniczeń żywieniowych klientów, np. związanych z alergiami pokarmowymi czy specjalnymi dietami. Zapewnia, że nikt nie patrzy krzywo na biegające dzieci lub rozlaną zupę czy sok, bo dla jej zespołu liczy się rodzinna atmosfera miejsca i możliwość swobodnego korzystania z usług restauracji w towarzystwie małych gości.

W menu dziecięcym znajdziemy domową kuchnię - pierogi z mięsem, ruskie lub na słodko (11,90 zł), placuszki z jabłkami (11,50 zł), pierś z kurczaka z ziemniakami, ryżem lub frytkami (18,90 zł) czy zupy z domowym makaronem (7,90 zł). Co miesiąc jest też dodawana skrócona karta sezonowa. Restauracja przyjmuje rezerwacje.

3. Miasto Aniołów

Choć wielu kojarzy się raczej z wieczornymi imprezami, za dnia - zwłaszcza w weekendy - Miasto Aniołów (ul. Chmielna 26 zobacz na mapie Gdańska) staje się prawdziwie rodzinną restauracją. W każdą niedzielę w południe organizuje cieszące się dużym zainteresowaniem teatrzyki lub widowiska rodzinne. Kiedy się kończą, rodziny często zostają na obiad. Do dyspozycji małych gości jest wydzielony z sali restauracyjnej kącik zabawowy. Są tam stoliczki, akcesoria do rysowania, zabawki i spory ekran, na którym są wyświetlane bajki. Z dodatkowych atrakcji, w niedziele dzieci są częstowane watą cukrową - co zwolenników zdrowego żywienia może przyprawić o ból głowy, warto więc być na to przygotowanym.

Dziecięce menu jest jednocześnie kolorowanką, którą można zabrać do domu. Znajdziecie tam m.in. zupy - rosół, pomidorową i krem z białych warzyw (7-8 zł), filety drobiowe lub z dorsza z dodatkami (15 zł) czy naleśniki na słodko (13 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

Poniżej prezentujemy trzy propozycje sopockich restauracji przystosowanych świetnie do przyjęcia rodzin z dziećmi.

1. Sempre W Sopocie

Do restauracji Sempre (ul. Grunwaldzka 11 zobacz na mapie Sopotu) możecie się wybrać zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim, choć latem ta restauracja ma jeszcze większy atut, doceniany przez rodziny z dziećmi - dużą, ogrodzoną przestrzeń na zewnątrz z placem zabaw.

Pod parasolami, na drewnianych podestach, są ustawione stoliki, więc można mieć dzieci cały czas na oku. W środku znajduje się wydzielony kącik z zabawkami, kolorowankami i książkami oraz z konsolą do gier, z której mogą skorzystać nieco starsze dzieci. Podobne atrakcje (również zewnętrzny plac) znajdziecie w gdyńskim oddziale restauracji (Sempre, ul. Starowiejska 30 zobacz na mapie Gdyni, Domek Abrahama).

- Zależało nam na stworzeniu restauracji przyjaznych rodzinom z dziećmi, ponieważ dla włoskiej kuchni charakterystyczna jest rodzinna atmosfera - mówi Beata Stolarska, właścicielka. - Włosi jedzą razem z dziećmi, całymi wielkimi hałaśliwymi rodzinami. Dlatego w Sempre stworzyliśmy warunki dla takich rodzinnych biesiad.
W menu dziecięcym w obu restauracjach znajdziecie: pizzę z szynką (21 zł), domowe kopytka gnocchi w sosie pomidorowym lub z masłem i brązowym cukrem (15 zł), spaghetti bolognese (15 zł), domowy rosół z makaronem bio (13 zł), rybę lub panierowane kotleciki z piersi kurczaka podane z ziemniaczanymi talarkami (16 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

2. Pick&Roll

Pick&Roll (ul. Zamkowa Góra 3/5 zobacz na mapie Sopotu) jest częścią Aquaparku, więc można się tam wybrać po prostu na rodzinny obiad, a można też zajrzeć tam tuż po pobycie na basenach. Często też odbywają się tu teatrzyki rodzinne i różne imprezy dla dzieci - m.in. Dzień Dziecka, mikołajki, halloween. Można więc niedzielny obiad połączyć z zabawą.

Do lokalu wjedziecie swobodnie wózkiem, który zostawia się w szatni. Do dyspozycji rodzin jest miejsce zabaw dla dzieci przy barze z widokiem na halę basenową. Za to latem dzieci mogą się pobawić na placu zabaw. Znajduje się tam zjeżdżalnia, huśtawka, piaskownica, domek dla dzieci oraz trampolina.

Piotr Stefański z Pick & Roll podkreśla, że rodzice z małymi dziećmi są bardzo mile widzianymi gośćmi.

- Nikt z obsługi nie spojrzy krzywo na plamę na obrusie po zupie pomidorowej - zapewnia. - Wiemy, że każdemu może zdarzyć się mała wpadka, a nauka samodzielnego jedzenia jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka.
W menu znajdziecie chrupiące polędwiczki z kurczaka (15 zł), spaghetti w sosie pomidorowym (12 zł) i naleśniki z twarogiem (12 zł). Popularne są też pierogi z "dorosłego" menu - ruskie lub z mięsem (15 zł). Restauracja przyjmuje rezerwacje.

3. Pomarańczowa Plaża

Pomarańczowa Plaża (ul. Emilii Plater 19 zobacz na mapie Sopotu) to kolejna restauracja, która swój rodzinny potencjał jeszcze lepiej prezentuje w miesiącach ciepłych. Znajduje się tam teren zielony z różnymi sprzętami zabawowymi, takimi jak domek do zabawy czy huśtawki, które zajmą dzieci na dłuższy czas. Dodatkowo leży ona blisko plaży, więc można obiad w restauracji połączyć ze spacerem nad morze. W ciągu tygodnia najczęściej przychodzą mamy z dziećmi w godzinach przedpołudniowych, natomiast w weekendy restauracja cieszy się dużym zainteresowaniem całych rodzin.

Wewnątrz też znajduje się przestrzeń do zabawy. Są tam dwa domki dla dzieci, namiot, poduchy, stolik z krzesełkami, różne zabawki i karton dużych klocków. Nie ma problemu z wejściem do restauracji z wózkiem, od strony deptaka jest szeroki wjazd, od strony parkingu została zainstalowana drewniana rampa. Ważnym elementem jest możliwość zaparkowania samochodu przy wejściu do budynku. Warunki do zabawy dla dzieci mają się niedługo jeszcze poprawić - restauracja jest w trakcie przygotowania dodatkowych atrakcji. Pojawi się tam także konsola do gier dla starszych dzieci i tablica edukacyjna dla młodszych.

W menu dziecięcym znajdziecie: makaron z klopsikami w sosie pomidorowym (16 zł), rybę z frytkami (16 zł) czy kurczaka w panierce z frytkami (15 zł). W soboty i niedziele warto więc zarezerwować stolik.

Poniżej prezentujemy trzy propozycje gdyńskich restauracji przystosowanych świetnie do przyjęcia rodzin z dziećmi.

1. Alt Cafe w Gdyni

Alt Cafe (ul. Legionów 112F/1 zobacz na mapie Gdyni) to bistro położone poza centrum Gdyni, ale warto tu zajrzeć z dziećmi. Zjecie tu zarówno śniadanie, jak i dania obiadowe, takie jak sałatki, tarta czy pizza. Przede wszystkim jednak znajdziecie tu osobną salę z wewnętrznym placem zabaw dla dzieci. Drewniany domek na antresoli połączony ze zjeżdżalnią, która wpada do basenu z kulkami oraz tor wyścigowy i pojazdy małych kierowców rajdowych z pewnością zainteresują maluchy. Są też inne zabawki, w tym kącik kuchenny i tablica do zabawy dużymi klockami. W sali znajdują się stoliki, przy których rodzice mogą usiąść i obserwować bawiące się dzieci.

- Inspiracją do stworzenia takiego lokalu była moja córka Zuzia - mówi Tomasz Jukiel, współwłaściciel Alt Cafe. - Nie było takiego miejsca w Gdyni i zawsze, kiedy wychodziliśmy całą rodziną, zastanawiałem się, gdzie mogę mieć również chwilę na spokojną rozmowę z żoną.
W karcie znajdziecie dania lunchowe, pizzę i desery. Dzieci lubią krem z pomidorów (8 zł) i pizzę hawajską (16 zł). Można tu zarezerwować stolik.

2. Panorama
Mało kto wie, że Panorama (ul. Mickiewicza 1/3 zobacz na mapie Gdyni) ma całkiem spory kącik dla dzieci, w którym znajduje się m.in. dmuchany domek do skakania. Większości kojarzy się ona bardziej z elegancką restauracją, tymczasem i atrakcje, i menu są dopasowane do potrzeb rodzin. Kącik dla dzieci wyposażony jest też w stoliczki i krzesełka, tablicę do rysowania i zabawkową kuchnię. Z okazji różnych świąt - np. Mikołajek czy Dnia Dziecka - są przygotowywane dodatkowe atrakcje dla dzieci - zabawa z animatorem lub warsztaty kulinarne.

W menu dziecięcym znajdziecie kopytka ze śmietaną i cukrem (15 zł) i drobiowe paluszki w panierce z frytkami (17 zł). W weekendy lepiej zarezerwować stolik.

3. Coco

Restauracja Coco (ul. Waszyngtona 21 zobacz na mapie Gdyni) znajduje się na parterze budynku Gdynia Waterfront. Znajdziecie tam sporą salę restauracyjną z dużym kącikiem zabaw. W kąciku są dywany, stoliki oraz spory regał z zabawkami. W każdą sobotę i niedzielę od godz. 12 dzieci mogą się bawić pod okiem animatorki, która wymyśla im różne zabawy plastyczne.

W Coco odbywają się także różne rodzinne wydarzenia kulinarne, m.in. warsztaty - zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mali i duzi mogą nauczyć się na nich gotować lub przyrządzać zdrowe potrawy. Ostatnio odbył się Rodzinny Sylwester, w trakcie którego całe rodziny świętowały nadejście Nowego Roku.

W karcie znajdziecie m.in. gotowane klopsiki z kurczaka z ziemniakami (15 zł), filet z dorsza w panierce (15 zł), makaron z pulpetami w sosie pomidorowym (15 zł) czy pizzę (15 zł). Jeśli wybieracie się tam w weekend w porze obiadowej, warto zarezerwować stolik.

A wy jakie restauracje trójmiejskie odwiedzacie najchętniej z całą rodziną?

Opinie (223) 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum dziecko

 • Przedszkole 52 w Gdansku na Jaskowej Dziewczyny, czy wiecie czy to przedszkole jest fajne? Czy wiecie cos o nim? Albo moze...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gosia810

 • Laryngolog dziecięcy na nfz (3) Kogo polecacie i mam nadzięje ze nie sa to jakieś długie terminy ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • ceny przedszkoli w Gdańsku witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z przedszkolami w Gdańsku. od jakiego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: chemiczny_Ali

 • przedszkole czy szkola (5) Wiecie od którego roku jest zerówka obowiazkowa chodzi o dziecko rocznik 2014 ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Czy macie kojec dla niemowlaka? (2) jak w temacie. Sprawdza się taki kojec? czy lepiej nie warto w niego inwestować?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ja

 • Dermatolog dziecięcy kto najlepszy w... (3) Kogo polecacie ? Nie chodzi o specjalizację AZS a szerszy zakres zmian na skórze dziecka ....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Eve

 • Mamusie pomóżcie :) Witam :) Jestem studentką dietetyki i piszę pracę magisterską dotyczącą oceny sposobu...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: dietetyk123

 • Masaż w ciąży (2) Hej, zastanawiam się nad zapisaniem się na jakiś masaż. Jestem obecnie w 25tc, może któraś z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Przyszła mama

 • Spacerówka na nierówny teren (4) Witam wszystkie mamy. Stoję przed wyborem spacerówki dla mojej córki (13 miesięcy, dość...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Kojec i rogal do karmienia Motherhood Odsprzedam dwa rogale marki Motherhood - kojec - czyli duzego rogala do spania w ciąży (wzór...

  Sprzedam , autor: Matylda

 • wycięcie migdałow (3) Gdzie obecnie czeka się najkrócej na wycięcie migdałów?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: mama

 • czas wolny Rodzinne Walentynki??? Owszem, i to jeszcze w tym roku:...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mimi

 • Pit za 2018 Ktos juz otrzymał... Na nowych zasadach zwrot

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Tedi

 • Odstąpię termin 26.05.2019 - I... (4) Witam. Odstąpię rezerwację terminu 26.05.2019 (niedziela) w restauracji Pousada Kumaki....

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: moni1211

 • Alergolog dzieci Lux med (2) Kogo polecacie ?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Co zrobic zeby dziecko jadlo (4) Witam moj syn skonczy 6 marca rok dotego doszlo ze ma alergie narazie nie moge mu podawac...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Zwrot podatku za 2018r (18) Czy ktoś już dostał zwrot w tym roku?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Edyta

 • gdzie na wakacje w Chorwacji? Czy ktoś mógłby polecić konkretne miejsca w Chorwacji na wakacje z dziećmi ( 2 i 6 lat)?...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: MMG

 • Dr. Bogdan Bieliński - opinie. Witam. Wybieram się w najbliższym czasie do dr. Bielińskiego, ale nigdzie nie mogę znaleźć...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Celinka

 • Nowa porodowka. UCK. Opinie (58) Witam, prosiłabym o opinię kobiety które urodziły w nowej porodówce. Najfajniej by było gdzy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • Pytanie do mam w ciąży (14) Kobietki ile ważą/ważył wasze dzieci w 37 tygodniu ciąży?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: BASIA ~~

 • Porodówka Gdynia Redłowo (4) Kobietki czy któraś mama tam rodziła w najbliższym czasie? Jak opieka? Mam teraz termin na...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: BASIA ~~

 • Osteopata (2) Witam, mozecie polecic jakiegos dobrego osteopate w gdańsku dla niemowlaka? :)

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: K

 • Odradzam dr Witalis Pani dr Witalis dziś odesłała mnie z kwitkiem z wymiotujacym czteroletnim dzieckiem z wysoką...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mama

 • jaki czas na rozpatrzenie wniosku 500+ (4) A jaki czas mają na rozpatrzenie wniosku 500+

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: zla

 • Badanie wit Gdzie tanio zrobię Wit d3?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Badanie Wit d3 (2) Gdzie można tanio zrobić to badanie w Gdańsku południe?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: amela22

 • Warzywa i owoce od rolnika (3) Gdzie polecacie kupić warzywa i owoce od rolnika, z lokalnych gospodarstw? Zamawiałam już z...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ermilka

 • sprzedam fotelik/nosidełko maxi cosi... sprzedam fotelik pebble plus Maxi cosi, 0-13 kg, kolor czarny, pierwszy właściciel, kupiony...

  Sprzedam , autor: MMG

 • Szkoła dla Rodziców - oddam... (3) Zapisaliśmy się z mężem na kurs Szkoła dla Rodziców, ale niestety pokrzyżowały się nam plany...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Kasiulaa

 • Opinie o szkole podstawowej nr45... (2) Witajcie.Podzieli się ktoś opinią o szkole nr 45 we Wrzeszczu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mozeja

 • Adwokat podział majątku (2) Witam. Szukam adwokata do przeprowadzenia podziału majątku na terenie Śląska. Szukam...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Iwona S

 • Prywatna polozna Gdynia Witam. Jestem aktualnie w 26tc. Czy mozecie polecic jakas prywatna Pania polozna, ktora...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: alemap90

 • Swiadek chrztu? Kto moze nim byc? (5) Na czym to polega? Czy ktos z Was mial taka sytuacje? Jedna z osob ktora chcemy ma...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ania

 • Prezenty dla gosci komunijnych (2) Jakie orginalne upominki mozna ofiarowac dal gosci. Cos orginalnego?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Gora

 • Gdzie w Gdańsku kupić etui i szkło na... (3) Witam. Gdzie najlepiej kupić szkło ochronne i etui na smartfona (Samsung s8)? Chodzi mi o...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Balony (7) Czy któraś z mam orientuje się może czy gdzieś w okolicach Borkowa jest punkt w którym można...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: ANNA

 • Wózek Adamex Vicco 3w1 + nowy fotelik... Sprzedam uniwersalny komplet: gondola, spacerówka ( biel, odcienie szarości i pomarańcz),...

  Sprzedam , autor: Iw

 • SPA z córką (8) Witam, chciałabym spędzić weekend z 10-letnią córką w jakimś fajnym hotelu niedaleko...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Basia

 • aerius syrop (3) czy można podać syrop aerius dla 2,5 letniego dziecka

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: wiki

 • Pit do sprawdzenia - internet (25) Od dziś można się zalogować na stronie urzędu i sprawdzić czy rozliczyli pit. Ktoś może wie...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Ja22

wszystkie tematy »

Polecane imprezy

kalendarz imprez »