• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdzie są najlepsze górki na sanki w Trójmieście? "Dzieciaki zachwycone"

Piotr Kallalas
3 grudnia 2023, godz. 11:00 
Opinie (60)
W tym roku stosunkowo wcześnie mogliśmy sięgnąć po sanki. W tym roku stosunkowo wcześnie mogliśmy sięgnąć po sanki.

Niektóre górki w Trójmieście są kultowe, innych trzeba szukać, wchodząc głębiej w las, niekiedy przy pomocy nawigacji. Wszechobecny śnieg sprawił jednak, że obecnie nawet osiedlowe wzniesienia są oblegane przez małych saneczkarzy.Czy korzystasz z zimowych aktywności?

Śnieg, i to taki z prawdziwego zdarzenia, zawitał na Pomorze wyjątkowo wcześnie w tym roku, do tego słoneczna aura, co sprzyja spędzaniu czasu na białym puchu. W Trójmieście, z racji morenowego ukształtowania terenu, nie brakuje pagórków, górek czy wręcz stoków, które przy pierwszym śniegu wypełniają się saneczkarzami. Zresztą przy raczej bezśnieżnych zimach, jakie obserwujemy w ostatnich latach, trzeba chwytać każdą okazję do zjazdu.

- Dzieciaki zachwycone, tym bardziej że zmroziło i nie ma tradycyjnej pluchy. Śniegu jest też tyle, że nawet do przedszkola ciągnę synka na sankach - mówi Krzysiek z Osowej.

Gdzie na sanki w Gdańsku?W Gdańsku zwykle często oblegane są górki na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego np. od strony Niedźwiednika, Brętowa - w tym od strony MatemblewaMapka, idąc w stronę Złotej Karczmy. Tam długo nie będziemy szukać idealnej trasy, warto jednak sprawdzić poziom trudności i uważać, aby nie zderzyć się z drzewem. Przestrzeń i szybki zjazd gwarantuje wzgórze LagryMapka w dzielnicy VII Dwór.

Dzieci są przeładowane dodatkowymi zajęciami? Dzieci są przeładowane dodatkowymi zajęciami?
  • Zima
  • Zima
Z kolei w dzielnicy Piecki-Migowo kultowym miejscem była góra, gdzie niegdyś mieścił się stok narciarskiMapka nieopodal ul. Dolne Migowo, co pozwalało się znacznie rozpędzić. Na uwagę zasługuje również pole od strony ul. Morenowego WzgórzaMapka, którym możemy zjechać już na Jasień. Fajne górki znajdziemy również w dzielnicach, które nie kojarzą nam się z większymi zboczami.

- Na Przymorzu to chyba wszyscy znają tę górkę w parku ReganaMapka - napisała do nas Magda.
W Osowej warto wspomnieć o dwóch zboczach flankujących jezioro Wysockie Mapka. Teren znajduje się za torami i co roku gromadzi tam tłumy zjeżdżających. W Oliwie znajdziemy wiele tras w okolicach PachołkaMapka.

Prezent dla dziecka na święta. Co ucieszy malucha? Prezent dla dziecka na święta. Co ucieszy malucha?

Gdzie na sanki w Sopocie?Podobnie jest zresztą w Sopocie, gdzie rodziny właśnie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym szukają najlepszych tras. Mowa między innymi o okolicach dawnego toru saneczkowego przy Operze Leśnej. Z kolei w Kamiennym Potoku dużą popularnością cieszy się górka przy ul. KujawskiejMapka nieopodal kościoła.

- To fajne miejsce dla dzieciaków, a potem jest gdzie spacerować. Górka jest bezpieczna, ale daje frajdę - mówi Ola.
W Sopocie królową górek saneczkowych jest jednak Łysa GóraMapka. Wzniesienie mierzące 110 m to prawdziwy raj dla dzieciaków.

- Łysa Góra to jest zawsze top. Dużo dzieci, ale teren jest na tyle szeroki, że nie przeszkadza - mówi z kolei Paweł z Sopotu.
Zmianowość w szkołach, czyli gdy dziecko zaczyna szkołę o godz. 15 Zmianowość w szkołach, czyli gdy dziecko zaczyna szkołę o godz. 15
  • Zima
  • Zima

Gdzie na sanki w Gdyni?W Gdyni górki do zjeżdżania znajdziemy praktycznie w każdej dzielnicy, choć w najbardziej komfortowej sytuacji są mieszkańcy Witomina i Karwin.

- Jest fajna górka na Fikakowie w Gdyni, na Gryfa Pomorskiego, naprzeciwko Lidla - pisze Dorota.
- "Górka śmierci", na którą chodzą całe Karwiny - oblegana, ale jest niebezpieczna, bo kończy się ulicą Zofii Nałkowskiej. Mali mieszkańcy Gdyni często tez wybierają nieco spokojniejszy Krykulec - napisał do nas Daniel.
Rodziny mieszkające w Pustkach Cisowskich często wybierają zbocze przy ul. Chabrowej.

Dzieci czasami w ogóle nie potrzebują górek, żeby zjechać na sankach. Dzieci czasami w ogóle nie potrzebują górek, żeby zjechać na sankach.


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Garden of Lights - Pinokio - Ogród świateł (20 opinii)

(20 opinii)
35 - 79 zł
w plenerze, pokaz

Wystawa dinozaurów Di­no­world

45 zł
wystawa

Najczęściej czytane