• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak ułatwić rodzinny obiad na mieście? 10 pomysłów

Aleksandra Wrona
5 marca 2024, godz. 08:00 
Opinie (107)
Wystarczy kilka udogodnień, by wizyta z dzieckiem w restauracji mogła być przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla obsługi. Wystarczy kilka udogodnień, by wizyta z dzieckiem w restauracji mogła być przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dla obsługi.

Wyjście do restauracji z dziećmi to dla wielu rodziców niemałe wyzwanie. Niektórzy podejmują się go regularnie, inni tylko od święta. Wszystkich łączy jedno - poszukiwanie miejsc, które na rodziny z dziećmi patrzą przyjaznym okiem. Wielu restauratorów, kierujących swoją ofertę właśnie do rodzin, stara się wprowadzić w swoich lokalach specjalne udogodnienia. Wspólnie z innymi rodzicami stworzyłam listę 10 rzeczy, które ułatwiają nam wyjście z dziećmi na wspólny posiłek .IMPREZY I WYDARZENIA Rodzinne imprezy w najbliższych dniach

W krainie bajek Disneya
maj 12
W krainie bajek Disneya
Kup bilet

1. Oznaczenie na drzwiachJak często odwiedzasz z dziećmi restauracje?

W swoim mieście najczęściej znamy miejsca, które są przyjazne rodzinom z dziećmi. Problem pojawia się na wyjazdach lub kiedy spontanicznie chcemy zajrzeć do jakiejś nowej knajpki. Czasem trudno jest wyczuć, czy jest to miejsce, w którym mali klienci są mile widziani. Wysyłamy wtedy kogoś "na zwiady" albo szukamy w internecie menu, żeby sprawdzić, czy są w nim potrawy dziecięce. A wystarczyłaby mała naklejka na drzwiach, żeby od razu rozwiać wątpliwości. Może to dobry pomysł, żeby wprowadzić je przed nadchodzącym sezonem?

2. Przestrzeń do zaparkowania wózkaDoskonale rozumiem, że w lokalu gastronomicznym każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, jednak kierując swoją ofertę do rodzin z dziećmi, warto zadbać o komfort poruszania się po restauracji. Zagradzające drogę między stolikami wózki to problem nie tylko dla klientów, ale też obsługi.


3. KrzesełkaObecność krzesełek do karmienia w restauracji to często pierwszy znak mówiący o tym, że dzieci są mile widzianymi gośćmi. Dobrze byłoby jednak, gdyby restauratorzy przykładali większą wagę do wyboru tego sprzętu. Niejednokrotnie spotkałam się z tym, że do krzesełek brakowało tacki, co znacznie utrudniało podanie dziecku jego potrawy. Dobrze byłoby też zadbać o to, by krzesełka posiadały podnóżki. Koszt nieduży, a poprawa w komforcie jedzenia - ogromna.

4. Małe sztućce, kubki i pałeczkiO ile z krzesełkami dziecięcymi spotykam się w restauracjach często, tak małe sztućce wciąż pozostają w strefie marzeń. A szkoda, bo to niewielki dodatek, który bardzo ułatwia wspólny posiłek. Wiem, że jedna z gdańskich restauracji udostępnia małym gościom specjalne dziecięce pałeczki do sushi. To dobry przykład, że da się to zrobić.

Czy chodzić z dziećmi do restauracji? Z tym dylematem mierzą się rodzice Czy chodzić z dziećmi do restauracji? Z tym dylematem mierzą się rodzice

5. Przewijak w toaleciePrzewijaki w toalecie to w wielu rodzinnych restauracjach standard. I dobrze, bo dla rodziców to ogromne ułatwienie. Może miło byłoby też zaopatrzyć te dziecięce strefy w mokre chusteczki i kilka sztuk pampersów w różnych rodzajach? Coś na kształt różowych skrzyneczek dla pań. Zapominalscy rodzice na pewno by to docenili.

Zbliża się wiosna. Czas długich spacerów i wspólnych, rodzinnych wyjść. Wiele restauracji będzie próbowało zachęcić do odwiedzin rodziny z dziećmi. Podpowiadamy, jak mogą to zrobić. Zbliża się wiosna. Czas długich spacerów i wspólnych, rodzinnych wyjść. Wiele restauracji będzie próbowało zachęcić do odwiedzin rodziny z dziećmi. Podpowiadamy, jak mogą to zrobić.

6. Kącik dziecięcyKącik dziecięcy to, zaraz po przewijaku, najczęściej poszukiwane przez rodziców udogodnienie. Dla wielu to kluczowy element, który decyduje o tym, czy wybiorą się do danej restauracji. Sama jestem w stanie zrezygnować z lepszej kuchni dla miejsca, w którym moje dziecko będzie miało zajęcie na czas oczekiwania na jedzenie. Bywa jednak, że kąciki, choć są, to bardzo zaniedbane i ubogo wyposażone. Warto włożyć w nie więcej serca, bo im lepsza zabawa latorośli, tym większa szansa, że rodzice chętnie w to miejsce wrócą.


7. Kolorowanki przy stolikuKolorowanki na drugiej stronie papierowej podkładki to drobny, ale bardzo przyjemny gest skierowany do starszych dzieci. Czasem wystarczy kilka kredek i jeden rysunek, by oczekiwanie na potrawę przestało się dłużyć. Nieraz widziałam, że i dorośli goście chętnie z nich korzystali.

8. Menu dziecięceMenu dziecięce bywa przedmiotem gorących dyskusji. Czy dzieci rzeczywiście żywią się tylko rosołem, pomidorową, stripsami z kurczaka i spaghetti? Oczywiście, że nie, ale możliwość zamówienia prostych, bezpiecznych i domowych potraw to dla wielu rodziców znaczne ułatwienie podczas wizyty w restauracji.

Nudne, niezdrowe i powtarzalne? Menu dziecięce w restauracjach Nudne, niezdrowe i powtarzalne? Menu dziecięce w restauracjach

9. Możliwość spakowania na wynosMożliwość spakowania niedojedzonej potrawy na wynos to absolutna konieczność w miejscach przyjaznych rodzinom z dziećmi. Kto ma dzieci, ten wie, że ich wielki głód potrafi zostać zaspokojony po zaledwie kilku gryzach, szczególnie gdy w pobliżu jest atrakcyjny kącik z zabawkami. Zabranie niezjedzonej części dania do domu to prawdziwe wybawienie, gdy godzinę po wyjściu z lokalu słyszymy: "Jestem głodny!".

10. Przyjazna obsługaMali goście bywają wymagającymi klientami. Bywa, że brudzą, hałasują lub mają nietypowe zachcianki żywieniowe. Wielu rodziców wyjście do restauracji przypłaca przyspieszonym biciem serca i spoconymi dłońmi. Życzliwy uśmiech obsługi potrafi zdjąć ciężar z barków niejednego zestresowanego rodzica.

Zbliża się wiosna, a wraz z nią coraz częstsze wyjścia z domu na rodzinne spacery. Z tygodnia na tydzień w mieście będzie też przybywało turystów. Zapewne wielu restauratorów szykuje się już na sezon. Warto wziąć pod uwagę tych kilka punktów, jeśli planujecie gościć rodziny z dziećmi? A wam, trójmiejscy rodzice, co ułatwia wizyty z dziećmi w restauracjach?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (107)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (5 opinii)

(5 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane