• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Miejskie pływalnie nie dla każdego? "Z dzieckiem bez szans"

Piotr Kallalas
16 maja 2024, godz. 11:00 
Opinie (82)
Mieszkańcy narzekają na brak dostępnych godzin na pływalniach w Gdańsku. Mieszkańcy narzekają na brak dostępnych godzin na pływalniach w Gdańsku.

Harmonogram basenów miejskich i tych przyszkolnych z pewnością nie zadowoli każdego. Mieszkańcy jednak zwracają uwagę, że rodzicom z dziećmi trudno się "wstrzelić" w dostępne godziny, kiedy większość terminów jest zarezerwowana przez szkółki.Czy na miejskich pływalniach jest problem z dostępnością ?

Czy gdańskie baseny są dostępne dla mieszkańców? Nasza czytelniczka ma wątpliwości i zwraca uwagę, że grafik przyszkolnego basenu nie uwzględnia potrzeb rodzin, które chciałyby skorzystać z otwartego wejścia na pływalnie i jednocześnie nie chcą się zapisywać na zajęcia.

- Placówki wybudowane ze środków miejskich, a więc i podatków gdańszczan, nie zawsze są dla nich później dostępne. Taka sytuacja ma miejsce na pływalni na ul. Azaliowej. Obsługę prowadzi organizator zewnętrzny. Okazuje się, że dostęp do basenu jest w praktyce mocno dla mnie, jako mieszkańca, ograniczony, bo godziny basenowe są zajęte przez kursy odpłatne. Np. brodzik dla maluchów jest w weekend zupełnie niedostępny, poza godziną 19:15. Cały dzień odbywają się zajęcia płatne. Z pewnością wiele osób ma podobne doświadczenia - pisze do nas czytelniczka Ania.
Z Żabiego Kruka do Rawenny? Dziewczyny z Gdańska walczą o wyjazd na zawody smoczych łodzi Z Żabiego Kruka do Rawenny? Dziewczyny z Gdańska walczą o wyjazd na zawody smoczych łodzi

"Problemem jest kontrola"Basen przy ul. Azaliowej ma status pływalni przyszkolnej (Pozytywna Szkoła Podstawowa), która faktycznie znajduje się w rozpisce na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu.

- Wydaje się, że miasto powinno zadbać o dostępność infrastruktury dla mieszkańców. A tak firma dostaje prezent w postaci obiektu, na którym realizuje swoją działalność zarobkową. Muszę też dodać, że firma moim zdaniem nie jest niczemu winna, prawdopodobnie wykonuje swoje usługi zgodnie z podpisaną umową, wszak jest organizatorem zajęć już od wielu lat. Problemem jest kontrola nad zarządem obiektu wybudowanego ze środków miejskich - pisze nasza czytelniczka.
W Gdańsku znajdują się 4 pływalnie prowadzone przez Gdański Ośrodek Sportu i 8 pływalni przyszkolnych.

Odra wraca? Do kwietnia więcej przypadków niż w całym ubiegłym roku Odra wraca? Do kwietnia więcej przypadków niż w całym ubiegłym roku

"W weekend w ogóle nie ma otwartych wejść"Podobne spostrzeżenia mają mieszkańcy dzielnicy Osowa. Tutaj znajduje się pływalnia Gdańskiego Ośrodka Sportu przy Szkole Podstawowej nr 81.

- Harmonogram basenu jest tak skonstruowany, że mniej więcej do godz. 16 zajęcia mają uczniowie, i to jest jasne. W godzinach popołudniowych natomiast grafik jest wypełniony szkółkami i zajęciami zorganizowanymi. Na otwarte wejście ustawiono dziennie 5 bloków 40 min., ale dwa ostatnie są po godz. 20. Z moimi dziećmi to już bez szans o takiej porze. W weekend w ogóle nie ma otwartych wejść - mówi z kolei Piotr.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (82)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (9 opinii)

(9 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane