• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Nowe przedszkole w Gdyni. "W rodzicielstwie nie jesteście sami, przychodzimy wam z pomocą"

18 czerwca 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (24)
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.

Teatroterapia prowadzona przez dyplomowanych aktorów, zajęcia z kodowania i programowania dla starszych dzieci czy zajęcia eksperymentalne - to wszytko maluchy znajdą w nowym przedszkolu Kids Power w Gdyni. - Pełni pasji do pracy z dziećmi przygotowujemy wyjątkowe miejsce, w którym każde dziecko poczuje się bezpiecznie i twórczo, a rodzice otrzymają wsparcie w wychowywaniu, opiece i nauczaniu - zapewniają twórcy placówki. Jak zapisać tam pociechę?Nowe przedszkole i żłobek na mapie Gdyni znajduje się na najwyższym piętrze Centrum Handlowego Parkova, w dzielnicy Mały Kack w Gdyni, przy ulicy Parkowej 1Mapka (dojazd od ul. Wielkopolskiej).

Placówka będzie liczyła siedem grup przedszkolnych (każda do 25 dzieci) i dwie grupy żłobkowe. Każdy dzień zbudowany jest tu wokół ram, w których stałe miejsca zajmują przerwy na posiłek, zabawa, edukacja, czas na świeżym powietrzu i relaksacja. 

- Codzienność w naszej placówce ma charakter cykliczny i powtarzalny, dzięki czemu budujemy poczucie bezpieczeństwa, bo dzieci uczą się, czego mogą się spodziewać w danym momencie dnia. Mamy stałe godziny codziennych spacerów, aktywności fizycznej, umuzykalniania i zajęć artystycznych, a zajęcia poznawcze prowadzone są w postaci projektów edukacyjnych. Realizacja zagadnień podstawy programowej jest dla nas priorytetem, jednak nie stanowi ograniczenia. Zajęcia są urozmaicone przez teatroterapię prowadzoną przez dyplomowanych aktorów, zajęcia z kodowania i programowania dla starszych dzieci czy zajęcia eksperymentalne - mówi Piotr Sznajderowicz, wicedyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Kids Power.
Prowadzone są też zajęcia dodatkowe, które rozwijają młode talenty. Opieka specjalistów i ich wsparcie w codziennym funkcjonowaniu są tu kluczowe. Pod czujnym okiem pedagogów, logopedy i psychologa dziecięcego, każde dziecko będzie mogło maksymalnie wykorzystać swój naturalny potencjał. 

- Stawiamy na rozwój w zakresie ruchu, nauk przyrodniczych, umiejętności językowych oraz multimedialnych. Z niecierpliwością czekamy, aby poznać naszych podopiecznych i ich rodziców, co umożliwi nam dostosowanie naszej oferty do potrzeb rozwojowych dzieci - dodaje.

Kiedy zapisy do przedszkola i żłobka?Zapisy do Kids Power w Gdyni odbywają się w dowolnym momencie roku - adaptacja i zapoznanie z placówką przeprowadzane są podczas indywidualnego spotkania z dyrektorem placówki lub osobą przez niego upoważnioną. 

- Jesteśmy nową placówką, rozumiemy, że rodzice mogą nas jeszcze nie znać i mieć do nas ograniczone zaufanie. Jesteśmy otwarci na rozmowy, wizyty. Chcemy umożliwić poznawanie nas i naszej kadry, w sposób uwzględniający aktualne możliwości wynikające ze stanu epidemii. Adaptacja dziecka do nowej sytuacji przebiega tym sprawniej im bardziej zróżnicowane jest grono rówieśników. Dlatego też rekrutacja do naszej placówki trwa cały rok. Wierzymy, że każde dziecko znajdzie grono przyjaciół do świetnej zabawy. Rodzice mogą liczyć na wskazówki i informacje, w jaki sposób mogą ułatwić adaptację swojemu dziecku poprzez codzienne działania w domu - mówi Magda Wójcik, dyrektor Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Kids Power. 
Placówka zostanie otwarta już na przełomie lipca i sierpnia. Jak wygląda cennik? Koszt wpisowego to 400 zł, jednak do końca sierpnia rodzice mogą skorzystać z rabatu 50 proc. Czesne za pobyt dziecka powyżej sześciu godzin to: w przypadku żłobka 1150 zł (placówka czeka na informację o dofinansowaniu z programu Maluch+, które pozwoli obniżyć wysokość czesnego), z kolei w przypadku przedszkola 750 zł (poniżej sześciu godzin, czesne - 100 zł). Obowiązuje zniżka na czesne przy zapisie rodzeństwa. Stawka żywieniowa to 13,50 zł.

- Posiłki przygotowywane dla dzieci pochodzą od pasjonatów gotowania z Twojej Kuchni - Bistra i Cateringu. Przewidujemy pięć pysznych posiłków dziennie dla każdego podopiecznego. Będą one uwzględniać wcześniej zgłoszone wymagania dietetyczne i alergiczne. Przygotowywanie posiłków i stały dostęp do wody pitnej mają dodatkowy cel, oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb, kształtują zdrowe nawyki - dodaje Magda Wójcik.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.
 • Placówka zostanie otwarta na przełomie lipca i sierpnia. Trwają zapisy.

Przede wszystkim współpraca i kontaktTwórcy nowego przedszkola i żłobka przekonują, że przede wszystkim stawiają na dwukierunkową komunikację z rodzicem. Codzienna komunikacja między Kids Power a rodzicami jest wspierana przez aplikację na smartfona, która zapewnia stały dostęp do informacji o dziecku oraz komunikację za pośrednictwem mediów społecznościowych, w których znajdzie się przestrzeń na dyskusje związane z rodzicielstwem i edukacją. Zachęcają jednak przede wszystkim do bezpośredniej komunikacji z dyrekcją i nauczycielami podczas codziennych spotkań w placówce.

- Każda informacja zwrotna pozwala nam rozwijać się tak, by odpowiadać na zmieniające się potrzeby rodziców, ale przede wszystkim naszych podopiecznych. Nasza otwartość wynika ze zrozumienia wyzwań jakie stawia rodzicielstwo. Codzienna komunikacja między Kids Power a rodzicami jest wspierana przez aplikację na smartfona, która zapewnia stały dostęp do informacji o dziecku, jak również umożliwia przekazywanie bieżących informacji organizacyjnych związanych z posiłkami, zajęciami dodatkowymi, nieobecnościami, a nawet szybkimi płatnościami - podkreśla wicedyrektor.
Placówka w przygotowywaniu zajęć dla dzieci współpracuje też z lokalnym środowiskiem korzystając z wieloletniego doświadczenia innych podmiotów w zakresie zajęć sportowych, laboratoryjnych czy multimedialnych. 

Jak wygląda przedszkole i żłobek?- Postawiliśmy na proste, estetyczne kolory i formy, bo wiemy, że "przebodźcowanie" jest aktualnym problemem dorosłych i dzieci. Otoczenie ma wpływ na nasze samopoczucie. Proszę wyobrazić sobie sytuację, w której zamyka się nas w dość ciasnym pomieszczeniu wypełnionym wielobarwnymi dekoracjami, różnorodnymi, średnio pasującymi do siebie elementami i każe się nam skupić na wykonywanej czynności. Jak długo wytrzymamy? - mówi Angelika Michalak, menedżer kreatywny, Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Kids Power.
Dzieci są szczególnie wrażliwe na intensywne bodźce zewnętrzne, ponieważ przez zmysły poznają świat i uczą się poszczególnych jego elementów.

- Żeby je w tym wspomóc, w naszych wnętrzach skupiliśmy się na minimalnej liczbie kolorów i elementów, zachowując przy tym dziecięcy charakter. Zadbaliśmy jednak przede wszystkim o to, aby przestrzenie wypełniało naturalne światło, a sale były przestronne i dostosowane do potrzeb dzieci. Zdjęcia mogą jeszcze tego nie oddawać, ponieważ jesteśmy jeszcze na etapie wykańczania kolejnych sali. Chcemy pozostawić dla państwa możliwość samodzielnego odkrywania nas, na przykład poprzez wizytę w naszej placówce - zaprasza. 

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (24)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Przeprowadzki - wystawa rodzinna

wystawa

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Poranki filmowe w GCF

projekcje filmowe

Najczęściej czytane