• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Wioleta Stolarska
6 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (260)

Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka? Zdecydować się na publiczną czy prywatną placówkę edukacyjną? Jakie są kryteria przyjęć? Wybór szkoły podstawowej jest ważny dla dzieci, a przede wszystkim dla ich rodziców. Dlatego kolejny raz stworzyliśmy ranking szkół podstawowych w Trójmieście, który podpowie rodzicom, jak placówki z Gdańska, Gdyni i Sopotu wypadają w kontekście końcowego egzaminu ósmoklasisty. Na podstawie wyników wyłoniliśmy te podstawówki, w których uczniowie wypadli najlepiej.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście

Jaki rodzaj edukacji jest według ciebie najlepszy?

Przypomnijmy, że podczas rekrutacji do publicznych szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do placówki przyjmowani są kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Jednak skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem. Na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów publiczna szkoła może przyjąć dzieci spoza obwodu, o ile dysponuje wolnymi miejscami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również w Trójmieście szkoły prywatne.


Ranking szkół podstawowych 2023. Jak wypadły placówki w Trójmieście?



W nowym rankingu trójmiejskich szkół podstawowych wykorzystaliśmy zestawienie wyników egzaminów ósmoklasisty przeprowadzonych w ostatnich latach, udostępnione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku. Pod uwagę wzięliśmy średnie wyniki uzyskane ze sprawdzianów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów szkoły uzyskały w 2022 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat (2022 i 2021), które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom wyników w danej szkole.

Co ważne, czasem średni wynik z dwóch ostatnich lat egzaminów wypada lepiej niż wynik (z roku 2022), który decyduje o tegorocznej pozycji w rankingu.

W naszym rankingu natomiast nie mogło znaleźć się kilka placówek. Ze względu na reformę edukacji i często wciąż trwający proces budowania placówki edukacyjnej egzaminy nie zostały w nich przeprowadzone we wszystkich z trzech ubiegłych lat - wobec tego porównanie z innymi placówkami byłoby niemiarodajne. Jednak ich wyniki również prezentujemy w osobnym zestawieniu (już niebędącym rankingiem).

Jak przygotować ósmoklasistę do egzaminu? Jak przygotować ósmoklasistę do egzaminu? "Czeka nas kolejny podwójny rocznik"

Ranking 2023 - szkoły podstawowe. W czołówce szkoły prywatne i społeczne



Z naszego zestawienia wynika, że w Trójmieście najlepiej wypadły prywatne szkoły podstawowe (niepubliczne, społeczne, katolickie). Tegoroczne zestawienie różni się od ubiegłorocznego rankingu: widzimy w nim zarówno awansy, jak i spadki placówek.

Najlepszą szkołą podstawową jest Prywatna Szkoła Podstawowa "Liber" w Gdyni, która osiągnęła najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów na egzaminie - 91,62 proc. - to zdecydowany awans z 22 pozycji. Zaraz za nią na 2. miejscu znalazła się Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Kazimierza w Gdańsku ze średnim wynikiem za 2022 r. - 91,57 proc. - to również spory awans z 11. miejsca.

Na 3. miejscu uplasowała się Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni, uzyskując średnią 91,16 proc. Z kolei na 4. pozycji uplasowała się Pierwsza Szkoła Społeczna Podstawowa im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni z wynikiem 90,59 proc. - warto tu zaznaczyć, że szkoła uzyskała najlepszą średnią wyników egzaminów z dwóch ubiegłych lat: 90,61 proc.

5. pozycja to Podstawowa Szkoła Społeczna "Niedźwiednik" w Gdańsku (88,96 proc.). Na 6. miejscu jest Szkoła Podstawowa im. św. Jana De La Salle w Gdańsku (87,33 proc.). 7. pozycja to Sopocka Szkoła Autonomiczna (87,24 proc.). Na 8. miejscu znalazła się II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku (86,79 proc.). 9. pozycja to z kolei I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku (84,81 proc.). 10. miejsce zajęła III Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku (84,72 proc.).

Z kolei 11. miejsce to Niepubliczna Polsko-Brytyjska Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku (84,48 proc.). 12. lokata należy do Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej (84,01 proc.). Na 13 miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa Towarzystwa Edukacyjnego "Vizja" Gdańsk (83,96 proc.). Na 14 miejscu znalazła się Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gdyni (83,83 proc.). 15. pozycja to Fregata Szkoła Podstawowa Dla Dziewcząt w Gdańsku.

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół

Ranking szkół podstawowych 2023. Jak wypadły szkoły publiczne?



Wśród szkół publicznych najlepszy wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 20 im. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni - ze średnią 82,94 proc. znalazła się na 20. pozycji. Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni (81,47 proc.) na 26. miejscu rankingu. Na 32. pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa nr 43 im. Jana Kochanowskiego w Gdańsku (78,84 proc.). Zaraz za nią na 33. miejscu uplasowała się Gdańska Szkoła Szermierki SP nr 70 z oddziałami sportowymi z wynikiem 78,76 proc.

Wśród szkół publicznych kolejną, 35. lokatę zajęła ZSO nr 2 Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku (77,71 proc.). 36. miejsce to Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku (77,43 proc.).

37. pozycja to SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Gen. Sikorskiego w Sopocie (76,97 proc.). Ósmą szkołą publiczną z najlepszym wynikiem w zestawieniu jest Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku (76,24 proc.). Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego w Gdańsku (75,45 proc.). 42. lokata i 10. miejsce wśród szkół publicznych to Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku (75,42 proc.). Na 11. pozycji wśród szkół publicznych jest z kolei Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego w Gdańsku (75,01 proc.). 12. miejsce to Szkoła Podstawowa nr 47 im. Kaszubskiej Brygady WOP w Gdańsku (74,65 proc.). Kolejna na 13. miejscu jest Szkoła Podstawowa nr 48 im. Profesora Kazimierza Demela w Gdyni (74,43 proc.).

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDAŃSKU

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDYNI

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SOPOCIE

Publiczne szkoły podstawowe w rankingu 2023 Trojmiasto.pl. Publiczne szkoły podstawowe w rankingu 2023 Trojmiasto.pl.

Wybór i rekrutacja do szkoły podstawowej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie



Nasz ranking podpowiada, jak szkoły w Trójmieście, zarówno publiczne, jak i prywatne, wypadają pod względem przygotowania do egzaminów kończących szkołę podstawową, na co składa się aż osiem lat edukacji. To jednak niejedyne kryterium brane pod uwagę przez rodziców przy wyborze szkoły dla dziecka.

Na co zwracać uwagę? Z pewnością ważne są zajęcia dodatkowe, które oferuje placówka, bo przecież rodzicom zależy na tym, żeby szkoła gwarantowała opiekę i rozwój, a nie była tylko przechowalnią dla dziecka. To również lokalizacja czy dobre opinie innych rodziców. Dla niektórych ważna jest też liczba osób w klasie, np. maksymalnie 20 uczniów, dłuższe godziny otwarcia czy dostępność indywidualnych szkolnych szafek czy brak zmianowości, z którą zmaga się coraz więcej szkół. Wiele osób ceni sobie też zaangażowanie grona pedagogicznego w pracę i dobry kontakt z nauczycielem.


Kiedy egzamin ósmoklasisty w roku szkolnym 2022/2023?



Od roku szkolnego 2022/2023 zmieniony został termin przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty z kwietnia na maj. Uczniowie mają więc nieco więcej czasu na przygotowania.

Harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2023:
  • język polski - 23 maja 2023 r. (wtorek) - godz. 9:00
  • matematyka - 24 maja 2023 r. (środa) - godz. 9:00
  • język obcy nowożytny - 25 maja 2023 r. (czwartek) - godz. 9:00

W terminie dodatkowym egzaminy odbędą się w czerwcu:
  • język polski - 12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) - godz. 9:00
  • matematyka - 13 czerwca 2023 r. (wtorek) - godz. 9:00
  • język obcy nowożytny - 14 czerwca 2023 r. (środa) - godz. 9:00

Wyniki uczniowie poznają 3 lipca 2023 r.

Zrezygnowano też z przeprowadzania egzaminu z czwartego przedmiotu obowiązkowego, wybranego spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

I choć do egzaminu ósmoklasisty 2023 zostało jeszcze kilka miesięcy, przygotowania warto zacząć jak najwcześniej. Wszystko wskazuje bowiem na to, że pod koniec roku szkolnego 2022/2023 kolejny raz absolwentów szkół podstawowych czeka trudna rekrutacja do szkół średnich ze względu na podwójny rocznik.

Miejsca

Opinie (260) 10 zablokowanych

  • (1)

    Niestety szkoły niepubliczne to straszny rak. Wszędzie gdzie się popularyzują doprowadzają do drastycznego obniżania poziomu szkół publicznych. Kto tylko ma jakąś kasę pcha tam dziecko, przez co maleje też nacisk na państwo i samorząd w kwestii finansowania i wsparcia placówek publicznych (bo większość elektoratu, któremu zależy ląduje w placówkach prywatnych). W ogóle prywatyzacja w Polsce tak szalenie uwielbiana (z uwagi na długie doswiadczenie socjalizmu) niestety w dalszej perspektywie prowadzi do kompletnej pauperyzacji państwa i usług publicznych, a tym samym do tego, że za wszystko człowiek płaci z własnej kieszeni.

    • 20 14

    • to chyba nie tak - ludzie coraz częściej dają dzieci do niepublicznych, bo publiczne to rzeź i masakra

      przepełnione klasy, uczenie się na zmiany, sfrustrowani, źle opłacani nauczyciele - to dlatego ten, kto może, ten z publicznej ucieka - i dlatego jest miejsce na coraz więcej niepublicznych szkół

      • 6 0

  • Skąd ta przepaść? (4)

    Ci sami nauczyciele uczą w szkole na niedźwiedniku czyli w sp38 i szkole Niedźwiadek czy De La Sala.
    Różnice są kolosalne w rankingu!
    Kto robi te ranking?
    Ewidentnie opłacane są jak wybór auto roku, przez prywatne szkoły by miały cały czas nabór.

    Zróbcie 2x w roku szkolnym lub więcej konkurs z różnych dziedzin w każdej szkole i wyjdzie która szkoła dobrze uczy, a która opłaca rankingi!

    I jeżeli wyjdzie iż dany nauczyciel słabo uczy, kiepsko sie angażuje zdejmijcie mu premie.
    Tak wiem nauczyciel to świtę krowy bo chroni ich karta nauczyciela ale właśnie to by dało uczciwy obraz jego wkładu w rozwój dzieci.

    U nas dzieci chcą być tik-tokerami, a nie naukowcami.
    Niech sobie każdy rodzic i nauczyciel zada pytanie dlaczego tak jest?

    Ps
    Bez karty nauczyciela było by sprawiedliwiej.

    • 9 28

    • To nie kwestia nauczycieli, a stosunkowo wyższego habitusu rodzin, które inwestują w płatną edukację. Zauważ ze w szkołach prywatnych/społecznych towarzystwo jest bardziej homogeniczne niż w panstwowkach gdzie jest mix rodzin.

      • 12 1

    • przecież ranking jest robiony na podstawie wyników egzaminów 8-klasisty (1)

      a już zdanie, żeby "zdjąć premię nauczycielowi, który źle uczy", to ostre kuriozum - nie ma żadnych premii w szkolnictwie publicznym, nawet jak ktoś sobie flaki wypruwa

      • 14 2

      • Raz czy dwa razy w roku prezydentka miasta Gdańska przyznaje nuczycielom i dyrektorom nagrody finansowe

        A, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta nagroda może być przyznana np. za zorganizowanie apelu to już zupełnie inna historia.

        • 0 0

    • Ten ranking jest oparty na zdawalności egzaminu a nie opłacaniu. Ale ranking nie jest tak ważny jak statut szkoły i co ta szkoła robi z psychika twojego dziecka . Dlatego trzeba się dobrze zastanowić zanim się odda dziecko do którejś ze szkół.

      • 1 0

  • egzaminy 8 klasistów

    Te rankingi są bez sensu, większość tych nastolatków z 8 klas chodzi na korepetycje i kursy przygotowujące do egzaminów, przynajmniej w szkole mojego syna. Bardziej miarodajne byłby opinie rodziców i dzieci danej szkoły o poziomie danej szkoły.

    • 14 4

  • (2)

    Zalety szkoly prywatnej:
    - brak zmian
    - duzo jezykow (wiecej godzin angielskiego + 2 jezyk)
    - male klasy (u nas jest 16 oosb)

    Mysle ze gdyby wybrac top 10% dzieciakow ze szkol prywatnych i panstwowych to stawka bylaby wyrownana. Licza sie najbardziej uzdolnienia dzieciaka, pomoc rodzicow i ich kapital intelektualny...

    • 32 1

    • A, jeszcze jedna rzecz - max 10 lat i sztuczna inteligencja posklada rynek pracy dla "white collars" jak tsunami. To jest rewolucja przy ktorej komputery i internet to maly pikus (a wejscie internetu do Polski mozna powiedziec widzialem od srodka od samego poczatku). Mysle ze bardziej niz typowe wyksztalcenie przyda sie otwarta glowa i niekonwencjonalne pomysly - lub o zgrozo:-) umiejetnosci manualne/miekkie.

      • 5 1

    • ,,kapital"tak,ale materialny,wiekszosc tych ,,zdolnych"dzieciakow do dyplomy ,,walczy"w doksztaltach prywatnych,ktorych nawet nie ma w rankingu dziesiecu tysiacec szkol na swiecie.wyzej sa notowane szkoly w ,,San Escobar".

      • 1 0

  • Proszę robić rzetelne rankingi, a takie one będą jak zrobicie je osobno dla szkół publicznych i osobno dla prywatnych.

    • 1 12

  • Wyścig szczurów, już od szóstego r.ż. (1)

    Smutne i przerażające, tylko ciśnięcie na słupki i statystyki, taka hodowla korposzczurów. Ciekawe jak to się godzi w tych szkołach "katolickich", na pierwszym miejscu bóg, na drugim excel, czy jak?

    • 13 14

    • Lecz gdzie indziej swoje kompleksy.

      • 9 2

  • Do szkól prywatnych nie przyjmują dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, z problemami wychowaczymi, uchodżców itp. (13)

    Ocenie przy naborze podlegają także rodzice w trakcie prowadzonych rozmów. Już samo czesne wyklucza osoby biedniejsze i mniej wydolne społecznie czy edukacyjnie, wiec taki ranking można sobie w wc powiesić. bo nie oznacza,że to szkoła tak świetnie kształci, tylko że trafiły tam dzieci już na wstępie wyselekcjonowane. Znamienne,ze w rankingu znalazłą sie szkoła, któa przez 1,5 roku mimo uwag rodziców, tolerowała nauczyciela o zapędach pedofilskich.

    • 79 7

    • dokładnie, i to o czym piszesz czyli wyselekcjonowane dzieci to cała filozofia tego rankingu

      i nie chodzi tu o selekcję ze strony szkoły, ale już sam fakt, że nie ma tam dzieci z rodzin z problemami (niedopilnowane, nie mające odpowiednich warunków itp) automatycznie podnosi tą średnią

      • 23 2

    • Nigdzie na świecie nie ma dobrej szkoły za darmo (7)

      • 8 8

      • (2)

        W Finlandii są

        • 14 2

        • (1)

          Nie płacą tam podatków?

          • 2 1

          • Podatki płacą ale za szkołę już nie

            • 1 1

      • Za PRL były w większości takie i to przy trudniejszym programie.

        Ale były to czasy gdy uczniów rozwalających lekcje można było z hukiem wyrzucić, do szkoły rejonowej, a jak nie pomogło, to do OHP. Teraz psychologowie i zgnębieni dyrektorzy polecają się cackać z odpadami. A na wysypisku zaśmiardnie wszystko, co tam trafi a bez przenośni: dzieci pracowite i dopilnowane i tak są niedouczone.

        • 11 1

      • W Korei Poludniowrj i Finlandii są najlepsze systemy edukacji na świecie!!! Trzeba brać przykład z najlepszych!!!

        • 1 1

      • człowieku tu jest mowa o podstawówce

        dobre szkolnictwo średnie i wyższe opiera się na szkołach państwowych

        • 3 0

      • Co ty nie powiesz ?

        • 0 0

    • Obcokrajowcow przyjmują tylko to są szkoły płatne. Jest mnóstwo takich dzieci nie róbcie z nas rasistów.

      • 0 0

    • (1)

      Ale to prawda na hooliganow nie ma miejsca i to właśnie jest zaleta tych szkół. Za to rodzice płaca aby ich dzieci były bezpieczne .

      • 2 1

      • Elyta... hmhm

        • 0 0

    • Jeżeli chodzi o pedofili to masz racje nie ma miejsca tolerowanie pedofilii w żadnej przestrzeni!!! Rodzice czytają gazety i oglądają programy tv co się dzieje a mimo wszystko dają tam dzieci gdzie jest większe zagrożenie i to ich odpowiedzialność niestety

      • 0 1

  • Opinia wyróżniona

    (8)

    System rekrutacji jest do zmiany. Generuje obsesje na punkcie ocen i zbierania punktow. Dzieci ucza sie tylko dla ocen i ambicji rodzicow. Rodzice na zebraniach wrecz zieja jadem na nauczycieli (zwlaszcza trudnych przedmiotow), gdzie ich niedouczone, wlepione w smartfony dzieci nie daja rady przyswoic wiedzy i maja kiepskie oceny. Bo dla rodzicow oceny sa najwazniejsze. Za czerwony pasek ma sie kolejne 7 punktow. Rodzicow nie interesuje czy ich dziecko sie uczy, czy cos rozumie, czy ma jakas wiedze. Licza sie oceny i punkty i zeby poszlo do jakiegos super liceum. Tylko po co, skoro juz nie daje rady juz na poziomie podstawowki?
    Obecny system wytworzyl jakis niezdrowy wyscig szczurow i fiksacje na punkcie ocen i ilosci punktow.
    Wiekszosc podstawowek z klasami po 25-30 nie jest w stanie nauczyc dzieci na lekcji bardzo szerokiego programu. Wygrywaja ci ktorzy maja zdolne i pracowite dzieci, albo ci ktorzy maja kase na korepetycje.
    Dzieci sa horrendalnie uzaleznione od mediow, internetu, tiktok, gierki. Spedzaja na tym po kilka godzin dziennie. Gdzie tu miejsce na koncentracje i nauke?
    Wiele dzieci przychodzi do szkoly nieprzytomne, bo po nocach graja albo ogladaja jakies glupie filmiki a potem kupuja sobie energetyki.
    Tak to wyglada. I nie mowcie, ze nie, bo na zebraniach rodzice tez siedza i grzebia w telefonie przez cale spotkanie.

    • 194 7

    • Cała prawda!

      Popieram w 100%. Mam dzieci w wieku 13 i 18 lat.

      • 30 1

    • Rekrutacja (1)

      Niby się zgadzam, jednak nie bardzo rozumiem, co ma uzależnienie uczniów od smartfonów oraz ich niechęć uczenia się, do zmiany systemu rekrutacji?
      Aktualny oparty na punktach premiuje tych pracowitych, zdolnych i ambitnych (i to jest OK). Jeżeli jednak można poprawić system to czemu nie? - jakiś konkretne propozycje jak to udoskonalić? Czy tylko pusta teza bez pomysłów?.

      • 8 8

      • anulować punkty za wolontariat- który w ten sposób staje się obowiązkowy

        i zrobić trudniejsze egzaminy, żeby oddzielić dobrych od średnich. a poza tym- podstawówka to podstawówka, jak czegoś nie uczy, większość rodziców sama jest w stanie zagadnienie dziecku wytłumaczyć..

        • 9 1

    • (1)

      Cały ten ranking jest bez sensu, bo opiera się tylko na wynikach uczniów. W podstawówce najważniejsze jest, żeby nie zabijała w dzieciakach chęci poznawania świata i ciekawości. Jest dużo o wiele ważniejszych czynników niż punkciki i ocenki.

      • 22 1

      • Nie wysylaj dziecka do STO

        Bo tam to wszystko zostanie w nim ucięte o czym piszesz. Wyniki, pęd i presja na rankingi głównie tez dyrekcji i to nie pracą nauczycieli ale korepetycjami!

        Tata dzieci z STO (zastanowiłbym się 10 razy przy składaniu dokumentów gdyby cofnąć czas, plusem są relacje między dziećmi które się wytworzyły i nie jest łatwo przenieść)

        • 0 0

    • nie powinno być żadnego systemu rekrutacji a rejonowść (1)

      mieszkasz w pobliżu szkoły podstawowej to tam chodzisz

      • 10 5

      • ogólnie tak jest. zresztą akurat rejonowa podstawówka musi Ci dziecko przyjąć.

        ale szkoły sportowe, integracyjne i prywatne chyba tak nie mogą działać?
        poza tym rejonizacja jest czasem z czapy, a czas dojścia/dojazdu dziecka komunikacją dłuższy niż do szkoły położonej dalej...

        • 5 0

    • W punkt!

      Cała prawda. Nauczyciel musi walczyć o uwagę z telefonem. Smutne to!

      • 9 1

  • ten ranking to bardzo szkodliwa rzecz , być może celowo napędzająca kabzę płatnym prywatnym szkołom (9)

    szkoła podstawowa to nie jest krytyczny etap edukacji, i na tym eapie nie powinno być takich rankingów, bo one dzielą społeczęństwo na "lepszych" czytaj boagtszych i "gorszych" czyli tych biedniejszych.

    Jak już coś to lepiej byłoby podać zestawienie laureatów olimpiad, myślę, że to byłoby bardziej miarodajne niż egzamin 8 .

    • 18 15

    • Najpierw sprawdź sobie ile laureatów i finalistów jest z najlepszych szkół w tym rankingu, a potem napisz komentarz.

      • 3 0

    • (3)

      Moje dziecko uczęszcza do szkoły społecznej i uwierz, nie wszyscy tu są bogaczami. Cześć owszem, ale większość to ludzie normalnie zarabiający, którzy są w stanie wydać pieniądze na czasie. Kwestia priorytetów.

      • 8 3

      • Statystyka, statystyka, statystyka

        Widać unysłem ścisłym to Ty nie jesteś

        • 3 3

      • Masz racje, w tych rodzinach priorytetem jest edukacja dziecka bo to jest przyszłość ich dziecka. Potrafią sobie odmówić wiele. Naprawdę

        • 0 1

      • Dokładnie jest tak jak piszesz. W szkole społecznej dzieci też się uczą, i to nawet więcej niż w szkole publicznej.

        • 0 1

    • (1)

      To chyba jakis zart. Szkoly nie przygotowuja do olimpiad czy konkursow. Nie ma takich mozliwosci. To jest ogromna praca wlasna. Moj syn akurat jest finalista w dwoch konkursach matematycznych (plus byl w 2 etapie olimipiady) i na pewno nie jest to zasluga szkoly. Poziom wiedzy wymaganej na konkursie a to co jest w szkole to przepasc. Na lekcji poznal moze 1/3 tego co jest na konkursach. Reszte przerobil w domu z nasza pomoca. Nauczycielka nie ma w ogole czasu na zajecie sie zdolnymi uczniami. Kolek matematycznych nie ma, zreszta za nie nie placa nauczycielom. W szkole jest kilkaset uczniow, poziom jest naprawde skrajnie rozny. Jak nauczycielka w ogole mialaby sie rozdwoic i zajac 2-3 zdolnych, ktorzy spia na lekcji z nudow a polowa ledwo ogarnia podstawy? Nie ma szans. To dotyczy nie tylko matematyki ale i konkursow z innych przedmiotow. Wiele dzieci ma nadal ogromne braki po tym zdalnym syfie. Niektore wrecz cofnely sie w rozwoju.

      • 7 0

      • Niestety

        Zajęcia dodatkowe same się nie zrobią. Za darmo nikt ich prowadził mie będzie, bo i dlaczego? W imię misji? Na wille jest, a na zajęcia dodatkowe w szkole nie ma

        • 4 0

    • Nieliczni wygrywają olimpiady, większość się uczy tak aby zdać dobrze maturę i dostać się na studia. Ale dobrze ze są takie dzieci co biorą udział

      • 0 0

    • To i tak przodowałby szkoły prywatne. W szkole prywatnej zachęcają wszystkich uczniów do olimpiad/konkursów od VI klasy. W szkołach publicznych nie koniecznie. Taki byłby ranking. A jak dobrze poszukasz to zwycięzcami są dzieci ze szkół z mniejszych miejscowości, niekoniecznie prywatnych. Może problem jest ze szkołami publicznymi w dużych miasta?

      • 2 0

  • Ranking szkół publicznych a w nim : niepubliczna szkoła brytyjsko-polska, niepubliczna szkoła "Sokrates" :P

    • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (6 opinii)

(6 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane