Wiadomości

stat

UG otworzył przedszkole. Trwają zapisy

Studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego mogą zapisywać swoje dzieci do nowo otwartego niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego z siedzibą na terenie Kampusu Oliwa. Pierwszeństwo w zapisach miały dzieci pracowników, teraz do rekrutacji mogą dołączyć pociechy studentów i doktorantów.Czy uczelnie powinny inwestować w żłobki i przedszkola dla dzieci studentów?

tak, taka praktyka powinna być wręcz standardem na uczelniach 81%
tak, ale tylko dla dzieci pracowników 8%
trudno powiedzieć 3%
nie 8%
zakończona Łącznie głosów: 639
Siedziba przedszkola mieści się przy ul. Polanki 66 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska na terenie kampusu Oliwa.

W przedszkolu znajdują się dwie sale dydaktyczne oraz sala do zajęć ruchowych i artystycznych. Obok budynku mieści się ogrodzony plac zabaw i boisko.

- W roku szkolnym 2019/2020 utworzone zostaną dwa oddziały przedszkolne, skupiające 28 dzieci zróżnicowanych wiekowo. Każdy oddział jest powierzony opiece dwóch nauczycieli pracujących systemem zmianowym. Kadrę wspiera pomoc nauczyciela - informuje Uniwersytet Gdański.

Przedszkola w TrójmieściePrzedszkole działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17, przez cały rok kalendarzowy, z przerwą w sierpniu. W pracy opiekuńczo-wychowawczej i dydaktycznej z dziećmi i ich rodzinami przedszkole stosuje elementy koncepcji pedagogicznej Reggio Emilia.

- Zadaniem nauczyciela jest przede wszystkim towarzyszenie dziecku w procesie samodzielnego dochodzenia do wiedzy i poszukiwaniu nowych rozwiązań. Dziecko jest silne, kompetentne, kreatywne, pełne potencjału i zachwytu, dysponuje nieskończenie wieloma sposobami wyrażenia siebie. Praca nauczyciela z dzieckiem opiera się na zaufaniu i tworzeniu więzi - informuje uczelnia.

Wsparcie dla pracowników i studentówPrzedszkole Uniwersyteckie jest niepubliczną placówką oświaty, dedykowaną dzieciom pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszeństwo w rekrutacji miały dzieci pracowników. Z kolei od 11 lipca do 18 lipca 2019 roku godz. 12 odbywa się rekrutacja dzieci doktorantów i studentów UG. Zapisu można dokonać poprzez formularz udostępniony w Portalu Studenta, w zakładce "Zapisy do przedszkola". Opłata za przedszkole będzie wynosiła 600 zł (za pierwsze dziecko).

Informacje

Reklama

Forum dziecko

 • Gdzie zajecia z nauki fotografowania... Czy znacie jakies miejsca,gdzie w Gdańsku prowadzone sa zajecia z fotografii dla dzieci 6...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

 • Przedszkole Bajkoland (3) hej niedawno sie przeniosłam do gdyni i znalazłam przedszkole Bajkoland co o nim myślicie ??

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: patrycja

 • Jak się mieszka na Obłużu? Hej Kochani, planuję zakup mieszkania na Obłużu, ale trochę się obawiam hałasu dochodzącego...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Karo

 • Ośrodek Terapii Hej, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Ośrodkiem Terapii Forest? Potrzbuje pomocy moja...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kasia123321

 • Ciąża NFZ brak terminów (17) Kobitki ratujcie...jestem w 7tc. Jak zrobiłam na początku maja test to zadzwoniłam do...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Monajka

 • Wczesna hipotrofia (4) W 17 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie znaczną hipotrofię płodu. Aktualnie zaczął się 23...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: AS

 • Czy ciągniecie ciągle zasiłek na... (8) Co na to Wasi pracodawcy? Jest dziwne patrzenie czy presja powrotu?

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: kilemol

 • Ile płacicie opiekunce do dziecka? (16) Jesienią kończy mi się urlop macierzyński i mam zamiar wrócić do pracy. Dziecko jest już...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: Mmm

 • dobry doświadczony psycholog (11) witam, szukam naprawde dobrego psychologa rozwojowego. Moja córka jest w 1szej klasie ale...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: fungi76

 • Czy w Trójmieście wśród dzieci jest... (9) objawiający się stanem podgorączkowym od kilku dni i właściwie tylko tym? Syn ma od środy...

  Rodzina i dziecko bez ogłoszeń , autor: miłamamam

wszystkie tematy »