• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wielka Fabryka Świętego Mikoła już gotowa!

2 grudnia 2014 (artykuł sprzed 8 lat) 

Zobacz film z otwarcia Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja w Amber Expo.

Każde dziecko marzy o tym, by choć raz spotkać się ze Świętym Mikołajem. Od 1 grudnia jest to możliwe - ruszyła bowiem Wielka Fabryka Świętego Mikołaja. Na otwarciu emocji nie brakowało. Najmłodsi świetnie się bawili, rozmawiali ze świętym, a także zwiedzali tajemniczą manufakturę, w której produkuje są zabawki dla wszystkich dzieci.Już po raz trzeci Wielka Fabryka Świętego Mikołaja, skarbnica dziecięcych marzeń i fantazji, stała się dostępna dla wszystkich odwiedzających. Tego roku manufaktura przeniosła się w nowe miejsce - do Amber Expo przy ul. Żaglowej 11 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, gdzie działać będzie do 21 grudnia.

Magiczna atmosfera udzieliła się wszystkim, zarówno maluchom, jaki i ich opiekunom, a emocje na twarzach dzieci widać było od samego początku, czyli tzw. Sali Powitalnej, w której to rozpoczęła się 2,5-godzinna przygoda. Tam maluchy podzielone zostały na kilkuosobowe grupy wiekowe, otrzymały swojego Elfa-Przewodnika, po czym rozpoczęły zwiedzanie dziesięciu przygotowanych specjalnie dla nich punktów z atrakcjami. Wszystko po to, by odnaleźć zaginione sanie Św. Mikołaja i umożliwić mu rozwiezienie świątecznych prezentów.

Jak wizytę w fabryce oceniają najmłodsi? - Było super - mówi Mateusz, który do przyszedł an otwarcie razem z rodzicami - Najbardziej mi się podobały renifery, na których można było jeździć no i bitwa na śnieżki. Napisałem też list do świętego mikołaja, w którym poprosiłem o trzy rzeczy, m.in. o stół do piłkarzyków. Mam nadzieję, że spełni wszystkie moje prośby.

- Podobało mi się, jak poszliśmy do Świętego Mikołaja, który dał nam prezenty - mówi Zuzia, która już po raz trzeci odwiedziła Wielką Fabrykę Świętego Mikołaja.

- Ze mną też porozmawiał Mikołaj, ale nie powiem, o co go poprosiłem, bo to tajemnica - dodaje Wiktor, starszy brat Zuzi.

Każde stanowisko wymagało rozwiązania rebusu lub rozwikłania zagadki i odnalezienia tropu, który pozwoli przejść do kolejnych stanowisk. I tak, w Cukierkowej Dolinie oraz na Elfiej Zjeżdżalni maluchy mogły dać upust swojej energii, brały udział w bitwie na ciepłe śnieżki i w emocjonującej przejażdżce na reniferach, które trzeba było przecież rozruszać przed długą trasą, jaka na nie czeka.

Złożyły też wizytę w biurze Świętego Mikołaja, gdzie pomagały w segregowaniu listów, i korzystając z okazji, przelewały na kartkę własne życzenia. Następnie udawały się razem do nowego Centrum Dowodzenia, gdzie sprawdzały, czy aby na pewno trasa Świętego Mikołaja przechodzi przez domy wszystkich dzieci na świecie.

Aby upewnić się, że prezenty będą długo służyły obdarowanym, dzieciaki sprawdzały działanie najnowszej Maszyny Prezentów i testowały zabawki za pomocą rzutnicy, która sprawdzała ich wytrzymałość.

Podróż po magicznej fabryce zwieńczony został spotkaniem z samym Świętym Mikołajem, na które najbardziej czekały dzieci. Każdy miał czas, by osobiście powiedzieć o swoich życzeniach, porozmawiać czy zadać pytanie świętemu. Wszyscy otrzymali też upominek - dyplom pomocnika elfa i pamiątkową odznakę z motywem Wielkiej Fabryki Świętego Mikołaja.

W czasie, kiedy dzieci zwiedzały wielką manufakturę, rodzice mogli spędzić czas w przygotowanej specjalnie dla nich Kawiarni Elfów, do której odprowadzane były dzieci po zakończonej zabawie. Chętnie gromadzono się też w miejscu gdzie odbywały się Warsztaty Elfów - tu dzieci z rodzicami malowały własnoręcznie bombki, które potem można było zabrać ze sobą do domu.

Dla gości Fabryki udostępniony był parking dla samochodów osobowych, płatny-2zł/godzinę , bezpłatny parking dla autokarów szkolnych oraz szatnia, w której można zostawić wierzchnie nakrycia.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Wydarzenia

Wielka Fabryka Świętego Mikołaja! (23 opinie)

Miejsca

Zobacz także

Opinie (11) 1 zablokowana

 • Byłam w ubiegłym roku i było super!

  Na pewno się wybieram z synem + dzieciaki sąsiadki. Elfy miejcie się na baczności!

  • 8 6

 • Magia świąt, dobra zabawa.

  Byłam z dziećmi po raz trzeci i było jak zwykle tajemniczo, magicznie, radośnie i ciekawie.
  W tym roku dzieciom podobała się zwłaszcza historia zaginionych sań. Możliwość pomocy św. Mikołajowi to wielka frajda, zwłaszcza że droga do odgadnięcia zagadki była pełna niespodzianek.
  Z mojej perspektywy Impreza, którą nasze miasto mogłoby się chwalić. Piękna scenografia, stroje, wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach.
  Może uda nam się wybrać jeszcze raz tuż przed świętami.

  • 7 8

 • Było fajnie. (2)

  Byłam z mężem i dziećmi wczoraj. Było jeszcze lepiej niż w zeszłym roku! Super zabawa, idealna alternatywa dla kina i innych rozrywek, dostępnych cały rok.

  • 5 6

  • Macie chociaż zniżki za reklamę pisząc takie posty?

   • 5 3

  • Ja z chrzesnica bede w mikolajki:)sama sie nie moge doczekac:)

   • 0 0

 • rodzice (2)

  co robią Rodzice w trakcie zabawy? chodzą za dziećmi czy też jest jakaś sala dla nich? 2,5 godziny jednak to trwa

  • 2 1

  • Co robią rodzice w trakcie zabawy?

   Rodzice mogą:
   A) zwiedzać fabrykę z dzieckiem (w jego grupie)
   B) skorzystać z Kawiarni Elfów - wówczas będą widzieć, jak jego dziecko przemierza fabrykę od sali do sali (kawiarnia jest na korytarzu)
   C) skorzystać z restauracji Amber Expo - wtedy w ogóle nie będą widzieć dziecka i będą mogli napawać się jego brakiem :)))
   D) pojechać np. na zakupy i wrócić po 2,5h (najlepiej 2h 20min)

   Do wyboru! :)

   Uprzedzę kolejne pytanie
   1 BILET UPOWAŻNIA DO WSTĘPU 1 DZIECKO + 1 OPIEKUNA, KOLEJNY OPIEKUN MUSI ZAKUPIĆ BILET NA MIEJSCU IMPREZY (CENA TO 50% BILETU DZIECIĘCEGO NA DANĄ GODZINĘ).

   • 0 0

  • Idą na piwo

   • 0 0

 • Co robią rodzice w trakcie zabawy?

  Czyli, żeby rodzić mógł wypić kawę w Kawiarni Elfów, z drugim rodzicem jednego dziecka, musi kupić Bilet za 29,99 zł. (w weekend). To mi się nie podoba.

  • 2 1

 • Nie polecam!!!!

  Bardzo wysokie ceny jak na takie atrakcje. Głównie zabawa na dmuchańcach, dużo stanowisk nie działa właściwie np. filmiki się zacinają, a reniferom spadają poroża. I Mikołaj mógłby chociaż dawać dzieciom cukierki za takie pieniądze...

  • 7 2

 • było super

  A my byliśmy na 2 dni przed końcem, elfy nadal uśmiechnięte, wszystkie sprzęty chodziły jak nowe w ogóle nie było widać że przechodził tamtędy tabun dzieci. Bardzo mi się podobało, syn zachwycony, naprawdę swietna zabawa. Nie wiem dlaczego niektórzy narzekają na cenę: ja na gruponie zapłaciłam 29,90, to dużo? To ile ma kosztować, 5 zł? Wiecej wydają na lody w galerii gdzie pewnie spędzają z dziećmi najwiecej czasu.
  Jednym słowem bomba, next year też pojedziemy :)

  • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego

33 - 35 zł
wystawa

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

spotkanie, warsztaty

Ćwicz z mistrzem w "Zakopiance" (1 opinia)

zajęcia rekreacyjne, trening

Najczęściej czytane