• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Wioleta Stolarska
19 lutego 2024, godz. 09:00 
Opinie (249)
Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Rekrutacja do szkół średnich ruszy za niespełna 3 miesiące. Również w połowie maja uczniowie napiszą egzamin ósmoklasisty 2024 i staną przed ważnym wyborem: jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? Jak dostać się do dobrej szkoły średniej? Jakie są progi punktowe i profile klas? Już po raz czwarty stworzyliśmy ranking szkół średnich w Trójmieście, który może ułatwić uczniom podjęcie decyzji. Na podstawie wyników egzaminów maturalnych z 2023 r. wyłoniliśmy te licea ogólnokształcące i technika, w których uczniowie wypadli najlepiej podczas egzaminów końcowych.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone



Czy przy wyborze szkoły średniej warto sugerować się rankingiem szkół?

Jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025? Ilu kandydatów będzie ubiegać się o jedno miejsce w najlepszych placówkach?

Rekrutacja do szkół średnich ruszy już 15 maja 2024 r. Uczniowie ósmych klas na złożenie podania o przyjęcie do szkoły średniej w Trójmieście będą mieli czas do 14 czerwca.

Kiedy rusza rekrutacja do szkoły średniej 2024/25? Kiedy rusza rekrutacja do szkoły średniej 2024/25?

Ranking szkół średnich 2024 a wybór placówki



Czy przy wyborze szkoły uczniowie powinni sugerować się pozycjami w rankingach? Oczywiście nie powinien być to jedyny wyznacznik, ale tego typu zestawienia biorą pod uwagę efektywność nauczania i wyniki egzaminów. Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl przygotowaliśmy w oparciu o dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące wyników z egzaminów maturalnych z 2023 r.

Pod uwagę wzięliśmy wyniki z przedmiotów obowiązkowych - na poziomie podstawowym, a więc tych, z którymi zmierzyć się musi każdy uczeń.

Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów maturalnych szkoły uzyskały w 2023 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat, które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom w danej szkole.

Kiedy rusza rekrutacja do szkoły średniej 2024/25? Kiedy rusza rekrutacja do szkoły średniej 2024/25?

Licea ogólnokształcące i technika - ranking 2024



Jak wypadły szkoły średnie w najnowszym rankingu 2024 Trojmiasto.pl? Jakie pozycje zajęły znane licea i technika? W aktualnym zestawieniu znajdziemy zarówno awanse, jak i spadki szkół w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu.

Zmiany zaczynają się już od pierwszego miejsca, na którym w tym roku znalazło się III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, które w 2023 r. osiągnęło najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów podstawowych na egzaminie - 89,57 proc. To awans z 3. miejsca w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia.

Zaraz za nim na 2. miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (ta sama pozycja co w ubiegłym roku) z wynikiem 88,73 proc. Na trzecim miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku (spadek z 1. miejsca w stosunku do rankingu 2023) z wynikiem 88,32 proc.

  • Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
  • Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
  • Ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl
4. pozycja należy do Gdańskiego Liceum Autonomicznego ze średnią 87,27 proc. Na 5. miejscu jest sopockie II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego (86,97 proc.). 6. pozycja to XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku (86,64 proc.). Na 7. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gdyni (85,75 proc.). 8. pozycja to II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku (85,56 proc.). 9. lokata należy do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni (85,40 proc.). Pierwszą dziesiątkę zamyka III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku ze średnią 85,16 proc.

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ ŚREDNICH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół

Druga dziesiątka to: na 11. pozycji X Liceum Ogólnokształcące im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni (84,43 proc.), na miejscu 12. jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Gdyni (84,15 proc.), 13. pozycja należy do VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku (83,59 proc.), na 14. miejscu znalazło się XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Gdańsku (82,34 proc.), 15. lokata to XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy w Gdańsku (81,96 proc.).

Na 16. miejscu uplasował się Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - IX Liceum Ogólnokształcące z wynikiem 81,85 proc., 17. pozycja należy do Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego Im. Pawła Adamowicza w Gdańsku (81,60 proc.), 18. miejsce to X Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Gdańsku (81,29 proc.), 19. lokata to I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im.Zasłużonych Ludzi Morza (80,71 proc.), a drugą dziesiątkę zamyka Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku (80,34 proc.).

Dwie formuły na egzaminie: nowa matura 2023 i stara matura 2025



Co ważne, w 2023 r. do egzaminu dojrzałości absolwenci szkół średnich przystąpili w dwóch formułach:
  • Formuła 2023 - absolwenci czteroletniego liceum ogólnokształcącego, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową,
  • Formuła 2015 - absolwenci czteroletniego technikum, są to absolwenci gimnazjum.

Obie formuły miały dedykowane arkusze egzaminacyjne, które były przygotowane na podstawie określonych dla danych roczników wymagań.

Podobnie jak w ubiegłym roku matura 2024 również będzie przeprowadzana w dwóch formułach: 2023 i 2015. Jak zapowiada CKE, ma to być ostatni rok z takimi zasadami.


Jak wybrać szkołę średnią?



Coraz częściej już wybór szkoły średniej determinuje kolejne etapy edukacji. Szkoła uczy, wychowuje, ale też przygotowuje młodzież do wejścia na rynek pracy - i tym kierują się młodzi ludzie.

Jakimi kryteriami kierujemy się przy wyborze szkoły średniej?

Na pewno najważniejszym jest to, jakie profile klas i języki obce oferuje szkoła. Również dobrze oceniana kadra czy poziom nauczania mogą być gwarancją dobrego przygotowania do egzaminów końcowych. Atutem są również koła zainteresowań, możliwości dodatkowego rozwoju czy liczebność klas.

Bardzo ważne dla kandydatów są też progi punktowe, czyli to, ile punktów trzeba było mieć w poprzednich latach, by dostać się do szkoły do danej klasy (różnice między klasami w danej szkole mogą być dość istotne).


Kiedy egzamin ósmoklasisty 2024?



Egzamin ósmoklasisty 2024 obędzie się w połowie maja. Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2024:
  • 14 maja 2024 (wtorek) godz. 9:00 - egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 15 maja 2024 (środa) godz. 9:00 - egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • 16 maja 2024 (czwartek) godz. 9:00 - egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (opcjonalnie innego języka nowożytnego).

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie ósmych klas nie będą musieli wybierać dodatkowego przedmiotu, który chcieliby zdawać na egzaminie. Od 10 do 12 czerwca odbędzie się sesja dodatkowa egzaminu ósmoklasisty dla tych osób, które nie będą mogły przystąpić do nich w terminie głównym.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024?



Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 poznamy 3 lipca 2024 r. Tego samego dnia absolwenci otrzymają zaświadczenia.

Miejsca

Opinie (249) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • Opinia wyróżniona

    Syn jest w 8 klasie teraz. Jakies rady od poprzednich rocznikow? (37)

    Skladac papiery do 5-10 szkol i czekac na wyniki i wtedy zawezac znajac wyniki?
    Srednia + iloscia punktow jaka mniej wiecej moze uzyskac?
    Czy progi z poprzednich lat pokrywaly sie z tymi co bylo potem (czy np. znajac progi z 2020, w 2021 sie pokrywaly)?

    • 11 5

    • I tak dadzą wam szkołę z sumy punktów .

      Możesz nawet 100 szkół zaznaczyć a i tak dadzą 1 z brzegu szkole . Taki system jest do niczego . Na ci*la punkty pytam ..Mało tego są testy sprawdzające w nowych już szkołach i czasem punktacja nie idzie w parze z nauką . Pasek nie świadczy o wybitności i osiągnięć ucznia ,tylko nowy etap nauczania wyższego i to jego/ ją zweryfikuje oraz to od ucznia będzie zależało czy podoła z nauką.

      • 8 2

    • na pewno dobrze miec kilka opcji..

      Co by sie nie okazalo,ze dzieco sie nigdzie nie dostalo..wiec najmniej pozadana opcja na ostatnie miejsce,jako wyjscie awaryjne, ogolnie mnostwo uczniow sie podostawalo z 1-szego lub 2-giego wyboru, aczkolwiek tez byly sytuacje,ze 'nigdzie', powodzenia w wyborach!

      • 10 0

    • Niekoniecznie szkoła z czołówki rankingu będzie dobra. (8)

      Byłem w klasie mat-geo w jednej z szkół znajdujących się na podium powyższego rankingu. W klasie maturalnej miałem do wyboru albo nie zdać z matematyki, którą rozszerzałem albo nie wpisać jej na poziomie rozszerzonym do deklaracji maturalnej. Osoby z gorszych szkół dostały się i utrzymały na PG.

      • 16 0

      • a od kiedy polibuda to jakikolwiek wyznacznik xd 30 lat temu moze i tak, ale nie teraz xd (5)

        • 8 9

        • Polibuda (1)

          Co według Ciebie może być wyznacznikiem jak nie wspomniana Politechnika Gdańska?
          Patrząc po podwójnym "xd" to pedagogika, socjologia albo resocjalizacja w Ateneum będzie odpowiednim wyznacznikiem.
          Społeczeństwo głupieje "xd"

          • 8 3

          • Pewnie zarządzanie

            Tam zazwyczaj najwięcej pozerów jest

            • 1 1

        • Dokladnie tak jest. Teraz tylko na dwoch trzech kierunkach jest przyzwoity poziom, a reszta to zenada.

          Uczniowie z podium tego rankingu omijaja gdanska polibude szerkim lukiem i wybieraja Warszawe albo uczelnie brytyjskie.

          • 3 4

        • Xd wyznacznikiem jest co roku

          Statystyka ile osób zaczynających kończy w pierwszym terminie studia. Średnio ok 20%, w praktyce mniej.

          • 3 0

        • Gościu ciebie nawet do matury nie dopuscili

          • 1 1

      • 1 LO ?

        • 4 1

      • To że była niżej w rankingu

        Nie znaczy że była gorsza i gorzej przygotowała na studia. Kumpel chodził do technikum w którym matmę i fize wykładał emerytowany profesor z UG i na konkursach zostawiał daleko w tyle osoby z tych wychwalanych ogólniaków. Na studiach na PG też bez porównania łatwiej było gościom po technikach i po ogólniakach nawet stary nie mieli w elektrotechnice, elektronice itp

        • 3 0

    • Na spokojnie (1)

      W tym roku będzie o połowę mniej kandydatów niż w zeszłym roku.

      • 16 2

      • i o połowę mniej klas

        • 7 0

    • Przede wszystkim w momencie gdy dziecko nie dostanie się do wymarzonej szkoły, tylko do tej z dużo dalszej wybranej przez Was pozycji, składajcie od razu podanie o odwołanie od decyzji ( nie czekając na termin uzupelniajacy). Ponieważ po pierwszym ogłoszeniu wyników następuje duża rotacja. Jeśli mieszkacie w Gdyni, polecam też składać dokumenty do szkół w powiecie wejherowskim - to dwa oddzielne systemy naboru, więc ma się też większy wybór.

      • 5 0

    • Nie czekać na rekrutację uzupełniającą (2)

      Zwłaszcza jak zabrakło tylko troszkę do szkoły marzeń, od razu pisać odwołanie. Mojemu synowi zabrakło 0,3 punktu. Od razu napisałam odwołanie. 3 dzieci zmieniło szkołę i syn jeszcze przed uzupełniającą został przyjęty do wymarzonej klasy.

      • 13 0

      • Bez przesady (1)

        W tym roku zdających do szkół średnich będzie 60% mniej niż rok temu

        • 10 0

        • miejsc też będzie mniej!!!

          • 3 0

    • Przede wszystkim to twoje dziecko powinno się tym zajmować a nie ty (1)

      • 1 7

      • poczekaj aż dorobisz sie osmoklasisty

        • 12 0

    • niech sie z klasa zintegruje, duzo vodki niech pije i pali, wiadomo papierosy ;) (4)

      • 7 2

      • (3)

        Oświecę cię, obecne licealiści piją mniej alkoholu niż my w ich czasach.

        • 10 1

        • teraz geesy a nie alkohol. u córki w xlo nawet nauczyciele nie zwracają uwagi na maryśkę. alko młodzież nie pije

          • 5 0

        • przejść się z psem po szkołach w Gdyni to co drugi, trzeci plecak z maryśką. alko nikt

          • 5 1

        • chemia

          no tak, przyjmują więcej chemii w różnej postaci :) gazowej, płynnej i stałej

          • 5 1

    • (6)

      W tym roku nie będzie dużego parcia na rekrutację, bo rocznik 8-klasistów niewielki w porównaniu z poprzednimi latami. No chyba, że szkoły średnie przygotują proporcjonalnie mniej miejsc, ale nigdy więcej miejsc nie przygotowywały, więc mniej też nie przygotują. Spodziewam się w mniej obleganych szkołach niskich punktów oraz wolnych miejsc. Jeżeli zgłasza sie do szkoły publicznej, to nie można zawęzić znając wynik. Najważniejsza jest kolejność klas na liście rekrutacyjnej. Moim zdaniem należy na niej uwzględnić wszystkie klasy, jakie się akceptuje, czyli tyle szkół ile gmina pozwoli, a z nich wszystkie klasy.

      • 18 0

      • będzie mniej klas w w liceach, w technikach też (2)

        • 8 1

        • (1)

          Owszem, ale główne profile zostaną. Myślę, że wielu kierunków nie zlikwidują, raczej klasy będą mniej liczne, a nie tak jak teraz 36 osób w jednej klasie.

          • 7 4

          • Na razie widać, że zmniejszają liczbę klas mat-fiz (XX, I, II) do których w ostatnich latach jest najwięcej chętnych i najwyższe progi. To w mat-fiz w tym roku progi znowu pooooszybują .....

            • 2 0

      • mniejsza liczba klas

        Szkoły już na stronach przedstawiają swoje oferty na przyszły rok, klas będzie mniej np. w X LO zamiast 6 -5, tak samo w XX LO a w II LO tylko 4.

        • 4 0

      • w tym roku mamy 9 pierwszych klas (1)

        a na przyszły rok przewidziane są tylko 4. Składajcie do największej liczby szkół tak, aby gdzieś się dostać. Potem już można w miarę możliwości przenosić się; Ale nie doprowadzajcie do sytuacji, gdzie dziecko nie dostanie się nigdzie (bo np. wybrało same "najlepsze" szkoły), bo potem będziecie szukać jakiejkolwiek szkoły, w której będą wolne miejsca.

        • 4 0

        • Nie liczcie na to, że się przeniesiecie. Wybór należy przemyśleć, by nie trafić tam, gdzie się nie chce.

          • 0 1

    • (1)

      Składać do wielu szkół. Trzeba pamiętać, że kolejność ma znaczenie.

      • 10 0

      • i kolejność nie musi być szkołami, a klasami, czyli np.: jako pierwszy wybór bierzemy klasę a z I LO, jako drugi wybór klasę d z II LO, jako trzeci wybór - klasę b z I LO.
        Warto poważnie zastanowić się nad kolejnością od samego początku. Później samo będzie się zawężać, w zależności od wyników

        • 4 0

    • Skladac papiery do 5-10 szkol i czekac na wyniki

      • 6 0

    • Powiedz mu ze jak sie nie dostanie

      To go wpyrpielodisz z domu!

      • 5 7

    • Technikum

      Niech idzie do technikum. Mature pisze sie i tak po technikum wiec studia bez problemu, a bedzie miec egzamin zawodowy i fach w reku. Jedyne czego zaluje, to ze poszedlem do ogolniaka a nie do technikum.

      • 12 5

    • Polecam obejrzeć webinar vulcan o elektronicznej rekrutacji

      Lepiej szukać porad u źródła, bo wokół rekrutacji krąży mnóstwo legend.. W roku, w którym zdawało moje dziecko można było wskazać max 3 szkoły i z każdej do max liczby profili. Kolejność preferencji jest bardzo ważna.

      • 5 0

  • (8)

    Takie rankingi nic nie znaczą; nie można się nimi sugerować. Często zdarza się, że szkoły "nie dopuszczają do matur"; często też wyniki to zasługa uczniów, a nie poziomu nauczania szkoły.

    • 46 16

    • A dokładniej korepetycji

      I zasobności portfela rodziców

      • 21 3

    • Jest dokładnie tak jak napisaliście (3)

      Nauczyciele wymagają bardzo dużo, natomiast od siebie nie dają tego czego wymagają, uczniowie nie są sami w stanie sprostać ich wymaganiom więc rodzice bardzo dużo płacą za korepetycje. Często korepetytorzy łapią się za głowę jak widzą czego wymagają nauczyciele. Bardzo często dochodzi do sytuacji gdzie 100% klasy ma korepetycje z danego przedmiotu. Kto więc pracuje na te rankingi? Czy to szkoła jest taka dobra ? Nie to jest chory system, poważnie chory był ten kto stworzył rankingi a nauczyciele są rozliczani z tego aby właśnie tak pracować żeby szkoła miała odpowiednie miejsce w rankingu. Tu nie liczy się dziecko, człowiek, nikomu nie zależy na dobru dziecka. Najgorsze jest to, że często dla rodziców liczy się to aby ich dziecko zaspokoiło ich ambicje coby mieli się czym chwalić , nie chcą widzieć ile to kosztuje takiego nastolatka a później są dramaty w rodzinach

      • 15 2

      • nauczyciele cisną bo dyrektorzy cisną, aby się przed rodzicami wykazać. to młodzież ćpa albo chociaż maryśkę w kiblu pali byle mieć 100%. takie czasy. zadbajcie o dzieci, aby czysty towar brali skoro musicie miec 100% ja swoim odpuscilem i już nie muszą

        • 3 2

      • 3/4 z nich nie nadaje się do pracy w szkole (1)

        • 2 2

        • A ty co ? Kurator czy wizytator ?

          • 0 0

    • xlo dzięki Mary Jane masz 100%

      • 1 0

    • Te rankingi są tyle warte ile rankingi uczelni wyższych, czyli niewiele

      Wśród nich brylują też "wspaniałe" i wielokrotnie promowane szkoły prywatne których wspaniałość polega na tym, że rodzic buląc ok 2500 miesięcznie za ogólniak buli dodatkowo za np 8 godzin ekstra dodatkowych przedmiotów np języków obcych. A to nie mówi o tym, że ta szkoła jest taka wspaniała jak ją malują. Miałem nieprzyjemność (niesmak pozostał po klimacie jaki tam panował wśród wielu uczących się w klasie, jakiejś chorej rywalizacji, braku chęci pomocy kolegom i koleżankom aby tylko nie wybił się ponad i buty wyższości wynikającej chyba ze snobizmu rodziców i ogólnie podejścia do życia ale to długa historia) chodzić do jednego z tych ogólniaków w Gdańsku i nauczyciele z tej szkoły dorabiali na korepetycjach po godzinach albo prowadząc np matmę i angielski w pobliskim technikum...program się nie różnił ale my mieliśmy prawie 2 razy tyle zajęć co ci co uczą się tam, więc to chyba logiczne, że można lepiej przygotować się do egzaminów, szczególnie że klasy miały po 16-18 osób a nie tak jak u kumpla z wspomnianego technikum 26-30. Dodatkowo był nacisk nie na naukę jako taką ale na zdawalność egzaminów, uczenie się schematów co napisać aby zdać - a nie dlaczego. I niektórzy mogą się potem zdziwić jak w życiu realnym w 90% przypadków rozmówca ma gdzieś czy np dobrze gramatycznie coś wymawiasz lub piszesz, ważne abyś się bez problemu dogadał.

      • 6 0

    • Jacy uczniowie takie i wyniki na egzaminie. Nikt nikomu wiedzy łopatą do głowy nie włoży.

      • 0 1

  • Opinia wyróżniona

    Rocznik (4)

    Niestety, to zależy od rocznika. Egzaminy 2021/2022 - to 1,5 rocznika. Ile osób dostało się do wybranych szkół było zupelnie inne jak 2022/2023. To wiele zależy od wybranej szkoły i ilu uczniów jest na dany kierunek. Życzę powodzenia :)

    • 17 3

    • (2)

      2022/23 też był przeładowany ze względu na 1,5 rocznika. W tym roku dzieciakom będzie łatwiej

      • 15 2

      • (1)

        o ile nie zmniejszą proporcjonalnie liczby dostępnych miejsc w szkołach.

        • 8 0

        • ludzie!!! będzie połowę mniej klas niż w zeszłym roku

          pracuję w technikum i wiem jak to wygląda

          • 5 0

    • 2022/2023 to też było 1,5 rocznika, w Gdańsku liczbowo więcej dzieci niż 2021/2022, ale Gdańsk pozwolił wybrać wszystkie szkoły w tej rekrutacji, więc nie trzeba było wstrzelać się w punkty, jak to było w rekrutacji 2021/2022, gdy w Gdańsku można było wybrać tylko 5 szkół i jak się nie wstrzeliło w punkty, to okazało się, ze dziecko ze 165 punktami nigdzie się nie dostało.

      • 12 0

  • Sztuczne to (5)

    Aby utrzymać dobrą zdawalność matur te "dobre szkoły" mówią do ucznia wprost. Dostaniesz świadectwo, ale wycofujesz się z matury, jak nie to poprawka w sierpniu, a do matury i tak nie podejdziesz. Tak właśnie wygląda wyścig szczurów...

    • 31 13

    • W VI LO tak to wygladalo, w innej szkole, ktora przegonila VI LO juz nie ;)

      • 11 0

    • W mojej szkole tak nie było. Jedynka na początku lat dwutysięcznych ;)

      • 2 1

    • Nie wiedzialem o tych

      praktykach. rzeczywiscie, az tak walcza o pozycje w rankingu? Uczen (mlody czlowiek) jest tylko pionkiem, a jego przyszlosc, cale zycie, nie ma znaczenia?

      • 2 2

    • Zgadzam się

      W Zespole Szkół Katolickich to standard, niektórzy nauczyciele uważali, że to nawet zabawne

      • 6 0

    • poprawkę matury w sierpniu mogą zdawać tylko te osoby, które w maju przystąpiły do matury

      osoby, które z jakiś przyczyn nie zdawały w maju, mogą podejść do matury dopiero w następnym roku w maju

      • 1 1

  • Ranking na podstawie wyników z matury podstawowej ma niewielki sens (1)

    Trzeba uwzględnić rozszerzoną. By się dostać na studia przede wszystkim się liczą wyniki z rozszerzonej.

    • 39 0

    • To samo chciałam napisać.

      • 0 0

  • (3)

    O jeny, czyżby dziewiątka zeszła na psy?

    • 13 2

    • (1)

      Zeszła już dawno. A przez lata była niekwestionowanym numerem jeden.

      • 6 3

      • zmiana patrona...

        ryba psuje się od głowy... ;)

        • 1 0

    • Jo

      Jakem absolwent 1994 to juz wtedy z butow sie wyrywala. Ale polonistke i historyczke pamietam choc pg ukonczylem

      • 0 0

  • O co chodzi z językiem polskim? (3)

    Dużo niższe oceny średnie w porównaniu do angielskiego czy matematyki...

    • 6 1

    • Proponuję robić także statystyki dotyczące miast - czyli ile szkół zajmuje wysokie lokaty

      Bo to także wskazuje gdzie ogólnie poziom jest wysoki.

      • 0 0

    • przemyślenia boomera (1)

      a czego można się spodziewać?

      bardzo często słyszymy w wypowiedziach : "mega miło" zamiast bardzo miło
      to po polsku?
      mega - to mnożnik jak kilo giga tera
      tera: tera miło
      lik powie: skąd ty mieszkasz- we wsi?

      no i jeszcze można dodać, że to jakby humano mat fiz
      więc i ocenę trzeba na trzy podzielić:)

      wiem, ze to może być skomplikowane- co napisałem... cóż - postęp

      • 4 0

      • beka

        - skąd ty mieszkasz?
        - stąd nie widać

        • 2 0

  • ale ze sopocka 2 tak wysoko? (1)

    - to sie rodzice spieli z korkami, na bogato

    • 17 3

    • albo cheeba jak w xlo

      • 3 0

  • Topolówka na 10 miejscu? (6)

    Rany, ale ta szkoła się stoczyłaa jeszcze nie tak dawno szczególnie nie odstawała poziomem od gdyńskiej trójki

    • 32 4

    • Cztery pozycje niżej niż XX LO na Morenie

      W głowie się nie mieści

      • 23 1

    • Przebrzmiała sława

      Podobnie jak Conradinum

      • 13 2

    • No... odstawała sporo - jak większość trójmiejskich szkół. Była gdyńska trójka. Potem długo, długo nic - i kilka gdańskich szkół, w tym faktycznie Topolówka.

      • 3 2

    • tylko 5% mniej punktów

      stoczyła się?

      • 3 2

    • Topolówka to już tylko piękna historia...

      Niestety, ale coraz słabiej wypada w maturalnych rankingach. A z kolei XX ze 30 lat temu była zapyziałą osiedlową szkołą, już od 10 lat jest na czołowych miejscach w rankingach. Popatrzcie na ranking Perspektyw - wnioski są zbliżone do tych na trojmiasto.pl

      • 5 0

    • Pilnują tylko klas IB i biol-chem, reszta po macoszemu, to spadają w rankingach. Brakuje matematyków i fizyków, to czego sie spodziewać.

      • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Wystawa dinozaurów Di­no­world (8 opinii)

(8 opinii)
45 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (2 opinie)

(2 opinie)
28 zł
wystawa

Najczęściej czytane