• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Od 1 kwietnia rusza nabór papierowych wniosków o 500+

Ewelina Oleksy
31 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wrzutnie na wnioski oraz dokumenty ulokowane są w dwóch budynkach Gdańskiego Centrum Świadczeń. Można w nich złożyć wniosek o 500+. Podobne rozwiązanie jest w Gdyni i Sopocie. Wrzutnie na wnioski oraz dokumenty ulokowane są w dwóch budynkach Gdańskiego Centrum Świadczeń. Można w nich złożyć wniosek o 500+. Podobne rozwiązanie jest w Gdyni i Sopocie.

Od czwartku, 1 kwietnia, startuje kolejny etap naboru wniosków o 500+. Od tego dnia składać będzie można dokumenty - w formie papierowej - o przyznanie świadczenia na dziecko. W Trójmieście można to zrobić za pomocą specjalnych wrzutni w urzędach. Cały czas jednak wszystkie sprawy z tym związane można też załatwić drogą elektroniczną.Świadczenie 500 plus na okres 2022/23. Gdzie, jak i kiedy złożyć wniosek?Złożyłe(a)ś już wniosek o wypłatę 500+?

Jeśli korzystasz ze świadczenia 500+ i jeszcze nie złożyłeś nowego wniosku, najwyższy czas to zrobić. Dokumenty drogą elektroniczną można było składać od 1 lutego. Teraz, od 1 kwietnia, rusza nabór tradycyjnych wniosków papierowych. Co ważne, tylko dostarczenie dokumentów do końca kwietnia daje gwarancję zachowania ciągłości wypłat z programu.

W Gdańsku dokumenty można składać w specjalnych wrzutniach lub za pośrednictwem poczty na adres: Gdańskie Centrum Świadczeń, ul. Powstańców Warszawskich 25, 80-152 Gdańsk. Wrzutnie znajdują się w Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Powstańców Warszawskich 25Mapka, w przedsionkach budynków A oraz C.

Wrzutnie na dokumenty lub wizyta osobista w szczególnych przypadkach- Skomplikowane wnioski będzie można dostarczyć osobiście. Wizyty będą się odbywały wyłącznie po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu: 513 902 853. Przed rozmową należy przygotować numer PESEL - informują urzędnicy. - Szacuje się, że na złożenie tradycyjnego wniosku może zdecydować się około 4 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Gdańska. To mniej niż w poprzednich latach. Jednak tegoroczny nabór wniosków będzie odbywał się w obliczu stale rozwijającej się epidemii koronawirusa. Dlatego pracownicy Gdańskiego Centrum Świadczeń apelują o ograniczenie osobistych wizyt. Jednocześnie przypominają, że wnioski można składać przez internet oraz wrzucać do wrzutni.
Od początku lutego do GCŚ wpłynęło już blisko 46 tys. wniosków o świadczenie. Oznacza to, że w ciągu pierwszych dwóch miesięcy naboru dokumentów złożono ok. 80 proc. wszystkich spodziewanych wniosków. Co ważne, prawie wszystkie zostały już rozpatrzone.

Z wrzutni na dokumenty skorzystać można też w Gdyni. Wnioski papierowe od 1 kwietnia będzie można składać poprzez wrzutnię w budynku Urzędu Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego 52/54Mapka, pocztą lub osobiście. Zalecane jest jednak przesyłanie wniosków drogą elektroniczną lub ewentualnie przez wrzutnię ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i konieczność ograniczania kontaktów osobistych.

- Osobiste składanie wniosków będzie możliwe tylko w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach po wcześniejszym umówieniu wizyty - zaznaczają urzędnicy.
Aby umówić termin, należy przesłać swoje dane (imię i nr telefonu z dopiskiem "Wizyta") na adres mailowy: rds@gdynia.pl i oczekiwać na kontakt pracownika.

By zachować ciągłość wypłat 500+, trzeba złożyć wniosek najpóźniej do końca kwietnia. By zachować ciągłość wypłat 500+, trzeba złożyć wniosek najpóźniej do końca kwietnia.
Sopot zachęca do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków.

- W razie niepowodzenia lub niejasności nasi pracownicy podpowiedzą, jak złożyć wniosek elektronicznie. Osoby, które mają utrudniony dostęp do internetu lub mają trudności z wysłaniem elektronicznego wniosku, będą mogły od 1 kwietnia złożyć wniosek w sposób tradycyjny, na papierze, osobiście lub za pośrednictwem poczty - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Domy i ośrodki pomocy społecznej w Trójmieście


Z uwagi na pandemię, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne warunki do spotkania z pracownikiem, sopocki MOPS prowadzi rejestrację telefoniczną. Dzwoniąc pod numer 58 551 61 63, można umówić konkretny termin osobistej wizyty w ośrodku. Punkt Obsługi Klienta wyposażony jest w odpowiednie środki ochrony (płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, osłony z pleksi). W celu zapewnienia bezpieczeństwa w punkcie obsługiwana jest jednocześnie tylko jedna osoba.

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego można również złożyć w specjalnej skrzynce podawczej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego przy al. Niepodległości 876Mapka.

Jak złożyć wniosek przez internet?Podobnie jak w poprzednich latach wnioski (w każdym mieście) w formie elektronicznej można składać za pośrednictwem:
  1. bankowości elektronicznej,
  2. Platformy Usługowo-Informacyjnej "Emp@tia" ,
  3. Platformy Usług Elektronicznych ZUS .

Dla kogo 500+?Świadczenie 500+ to 500 zł na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez dodatkowych warunków, a co najważniejsze, bez względu na dochody osiągane przez rodziców. Zasady ubiegania się o 500+ są większości rodzicom i opiekunom doskonale znane, a wypełnienie formularza jest bardzo proste. Wystarczy podać dane rodzica lub opiekuna oraz dane dzieci, na które składany jest wniosek o świadczenie. Należy pamiętać, że wniosek o 500+ składa się raz w roku. Świadczenie przyznawane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. Rodzice, którym urodziło się dziecko, mogą dołączyć do programu Rodzina 500+ w każdym momencie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (21)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Forum

Wydarzenia

Wystawa budowli z klocków Lego (2 opinie)

(2 opinie)
33 - 35 zł
wystawa

Unikaj statków, gdzie nie mają zwierząt. Zwierzęta na Darze Pomorza - wystawa czasowa (3 opinie)

(3 opinie)
28 zł
wystawa

Kosmiczna Baza - Mobilne Centrum Nauki

35 zł
wystawa

Najczęściej czytane